Подсъзнанието може всичко 27 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 118 200
  • 744
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 6 794
Не съм съгласна (за първи път)  с mijjjka . Laughing
Според мен е точно нежелание за споделяне на отговорността. Защото нали знаете как в екип един като прецака нещо, всичките са виновни - защото е била "обща" задача. В общите задачи всеки отговаря за нещо, но като един не си свърши работата и крайният резултат не е добър.
Аз не обичам да работя в екип. Една от причините е тази, която обясних. Друга е, че се размиват задълженията. Трета, че нямам контрол над всичко.  Embarassed Обичам като се върши нещо да знам до какъв етап е, кога ще бъде приключено и т.нат. И не обичам да завися от други хора.

# 586
  • Мнения: 10 685
Klemy, не разбрах в кой пункт не си съгласна с мен  Grinning
Но аз пък съм абсолютно съгласна с всичко, написано от теб, все едно аз съм го писала  bouquet
Още повече, че в ситуацията, която описваш, бях години наред, работейки "в екип" Joy Изобщо не искам и да си припомням това "светло минало"  Joy

 Hug

# 587
  • София
  • Мнения: 6 794
Ами аз разбрах, че според теб хората в екип не искат да поемат първо лична отговорност, а аз смятам точно обратното - (поне аз) не искам да споделям обща отговорност. Може би не съм те разбрала правилно. Hug
Предпочитам от-до всичко да свърша, за да знам че никой няма да опропасти някоя брънка. Не съм екипен член аз...по никакъв начин.  Crazy

# 588
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не сме сами на този свят  Wink  

Пак може човек да е индивидуалист и да "работи" в екип  с другите  Wink


Всичко и всички сме взаимосвързани  Hug Всичко е едно  Peace
Няма как да просъществушаме сами !



п.п. Сега чета" Болестта като път" и съм под нейно влияние ...... много истини , прозрения намирам там  Hug

# 589
  • София
  • Мнения: 0
По отношение на екипната дейност....
Има професии, като медицинската (особено в инвазивните сектори)при която екипната работа е задължителна.Добрата екипна работа спасява човешки живот.Много важно е ролите да са точно разпределени,според индивиуалните способности на всеки член на екипа,а това зависи от ръководителя дали е направил правилно подбора.В спешни ситуации всяка секунда е ценна и всеки трябва да знае своето място.Разбира се трябва да има и взаимозаменяемост, което означава че всички трябва да са добре запознати с дейността,която извършват.Затова перманентното обучение е много важно или "Ученето през целия живот", според Лисабонската стратегия.

# 590
  • Мнения: 2 981
Предпочитам от-до всичко да свърша, за да знам че никой няма да опропасти някоя брънка.

Сигурно говорите за нещо много дребно, по силите само на един човек. Да, ако ще печеш баница е най-добре сама да си я направиш от А до Я  Wink
Но съвременните продукти от разработката, тестове, производство, продажби и поддръжка изискват коопериране усилията на много хора. За да удариш печата на онази кола, дори и да е всичката отговорност на този който го удря зад това стои колективния труд на много хора, най-често на цялата фирма.

# 591
  • София
  • Мнения: 6 794
Всъщност, зависи кой с какво се занимава.  Grinning
С моята професия дали ще работя в екип или сама - разликата е в обстановката, нервите и заплащането. Което в екип е относително сигурно, за разлика от "работа за себе си".

# 592
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Лени  Hug за нетърпеливите някъде бях споделяла един руски превод - колко да чакаме желанието от картата на съкровищата да се сбъдне  Wink Преди го имаше на първа страница ,сега не го откривам  Thinking  


 newsm78 newsm78 newsm78

Desss, аз само допълвам и почти нищо не трия Crazy /то за това стана тема на метър  hahaha hahaha hahaha/
Може случайно да съм го махнала Thinking /ако го имаш - публикувай го пак, ще го сложа Peace, х`американо Heart Eyes/

За екипната дейност - съгласна съм с всички предходни постове Laughing

# 593
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

За екипната дейност - съгласна съм с всички предходни постове Laughing


Съединението прави силата  Mr. Green

Сами с "нищо" не можем да се справим освен с Егото си  Wink


Това че се справяме с нещо сами си е наша заблуда  Sunglasses  (мое мнение де)
Нещата са следствие от нещо което не винаги зависи от нас  Crazy

Да ние правиме избора/решенията  си сами но останалите неща са свързани с другите около нас  Wink
Без другите , кои бихме били ние  Rolling Eyes





п.п. Лени ще го потърся  Hug

Нямаше да мога да постигна моето желание ако бях сама  Grinning За което съм благодарна 




БЛАГОДАРЯ  Hug

Последна редакция: сб, 14 авг 2010, 23:18 от Desss

# 594
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Аз също съм съгласна, че всеки от вас добавя щрих към положението с "работа в екип", най-вече ми допада становището на yahoo. Аз съм изцяло за екипната работа, но за мое съжаление, за собствения си бизнес не успях да събера добър екип. Иначе съм имала късмета да работя в екип със съмишленици и резултатите са наистина зашеметяващи в сравнение с личните възможности на всеки от нас. Проблемът на българите, както винаги, е, че повечето "дърпат чергата към себе си" и работят повече, за да прецакат другите, отколкото да допринесат максимално за общия резултат. Но не може да се обобщава за всички, винаги и навсякъде. Когато имаш късмет да попаднеш в подходяща среда с точни хора, много бързо виждаш успеха. Аз съм екипен играч и без екип не бих се хванала отново да правя собствен бизнес (в смисъл, събрах сбор от индивидуалности, всеки сам по себе си беше върхът, но заедно - орел, рак и щука...) Това го отчитам като най-голямата ми грешка преди (естествено, имам и други в списъка).

# 595
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


Desss, аз само допълвам и почти нищо не трия Crazy /то за това стана тема на метър  hahaha hahaha hahaha/
Може случайно да съм го махнала Thinking /ако го имаш - публикувай го пак, ще го сложа Peace, х`американо Heart Eyes/




Открих го  newsm10



Цитат
Кога ще се изпълни желанието ?!

Всичко зависи от нашата карма. С "точност": желанията се сбъдват  минимум   седмица,максимум до 3 години . Както се казва в една пословица  -"..това което ни е  обещано три години ще го  чакаме."Известни са и случаи , когато  желаното се реализира в същия ден . Но най-често става така , че човек  вече е забравил за желанието си  , и внезапен тел.звън донася радостната вест . Важното е да помним че трябва да чакаме без да се пришпорваме . Да не напрягаме нещата и себе си , да не "призоваваме" желанието силно . Отбелязали сме си цел , записали сме сия  или сме я  залепили с картинка  - трябва да вървим към нея , да приемаме  помощ  от невидимите помощници, нашите Ангели-Хранители  ,да не забравяме да благодарим  - и така ще  излезнем на съвсем ново равнище в живота . Нашите желания ще се сбъдват . Това е така , трябва да повярваме , и ще бъдем възнаградени със страхотни резултати   Grinning


п.п.преведено от тук http://www.liveinternet.ru/community/fang_shui/post29908073



Това е за нетърпеливките  Wink



Докато го търсих това в старите теми, си направих равносметка  Wink Моята Вълшебна карта я сътворих 2008 г  Hug   80% от желанията ми са факт , най-голямото също се е сбъднало  Grinning  остават още няколко но те са последствие от него  Mr. Green 
Връщайки се назад по темите май първото ми желание се реализира 6-7 м след направата на картата  Wink


Та така че бъдете малко търпеливи (кой ви го казва само) и деРзайте  Hug

# 596
  • София
  • Мнения: 369
Чак към края на темата се включвам - написали сте цяла, докато бях на морето  Simple Smile

Та да се похваля и аз с резултат - преди два месеца се качих на кантар и се стъписах като видях, че след двете си раждания съм стигнала 20 кила отгоре... ииии на намаляваща луна си пожелавах да ги стопя. Вчера като се мерих, бях с 10 кг по-малко!!! като се има предвид, че не съм пролагала специални усилия, нито съм спазвала диети  Peace
но все пак така се стекоха обстоятелствата, че на морето имах време сутрин по изгрев понякога да направя някое и друго упражнение от йога, а тъй като бяхме на къмпинг, наблегнахме на салати от домати и краставици  Wink

Поздрави!

# 597
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 

Честит празник на всички майки и съпруги, и специално на тези, носещи името Мария    bouquet

# 598
  • Мнения: 1 568
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!

# 599
  • София
  • Мнения: 1 724
Ето и още една техника за защита от негативни влияния, от темата за енергийната медицина на Дона Идън (eldivine   bouquet )

Закопчаване с цип

Когато сте тъжни или уязвими, репродуктивният меридиан — енергийният път, ръководещ централната нервна система — може да бъде като антена, приемаща чужди негативни мисли и енергии. Като че ли сте открити и изложени на показ. Репродуктивният меридиан е като цип, който върви от пубиса (срамната кост) до долната устна, и с помощта на електромагнитните или други фини енергии на ръцете си можете да го „закопчаете". Издърпването на ръцете нагоре по меридиана изтегля енергията по неговата линия. „Вдигането на ципа" ви помага:
• Да се чувствате по-уверени и позитивни относно себе си и вашия свят . Да мислите по-ясно
• Да пробивате във вътрешната си сила
• Да се предпазите от вероятните негативни енергии около вас
За да извършите процедурата (време — 20 секунди):
1. Потупайте енергично върху двете точки К — 27, за да сте сигурни, че меридианите ви се движат в правилната посока.
2. Поставете ръка върху долния край на репродуктивния меридиан, който се намира на срамната кост.
3. Поемете дълбоко въздух, като едновременно с това движите ръката си нагоре, през средата на тялото, до долната устна. Повторете три пъти.

Това е естественият път, по който тече репродуктивният меридиан. Прослушвайки неговия ход по този начин, вие го засилвате, а той засилва вас. Можете „да закопчавате" репродуктивния си меридиан, колкото често решите. Помнете да дишате дълбоко през това време и ще се почувствате по-центрирани, овладени и разполагащи със собствената си сила. Енергиите на лечителските ръце излъчват електромагнитна сила, която прониква в меридиана при проследяването му.

Репродуктивният меридиан е изключително чувствителен към мислите и чувствата на другите хора, разбира се, и към вашите. Освен това директно влияе върху вашите чакри. Когато сте добре, „ципът" като че ли е постоянно затворен и ви предпазва.

P.S. Точките К-27 са под ключицата отпред на гърдите (под врата) - там, където се събират двете кости, малко по-надолу и встрани.



Ето т,ук Дона Идън показва закопчаването с цип: http://www.youtube.com/watch?v=Vr-FEoY440g&feature=related
Честит празник на всички!
Тъй като съм именничка, искам да ви почерпя с един страхотен глас, който е моето откритие за това лято и моят подарък за именния ми ден : http://www.melodygardot.com/
Melody Gardot има всъщност история, която има нещо общо с нашата тема:
Безкрайно трагична съдба - нелепа автомобилна катастрофа, която я оставя абсолютно неподвижна и в пълна амнезия. С помощта на когнитивната терапия и музиката започва отново да се учи - да говори, да се движи, да ходи, да си спомня, да живее... Справя се и започва да пише музика. За да помогне на себе си. Сега помага на всички нас, които се докосваме до нейното изкуство. (Всичко тоова е цитат от блога на Lamartinia, на която мога само да Благодаря за този подарък http://lamartinia.blogspot.com/search/label/%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%B7

Последна редакция: нд, 15 авг 2010, 11:22 от Енита

Общи условия

Активация на акаунт