Професионални серии за коса - 11

  • 125 032
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 675
La mademoiselle , какъв беше този уред на Rene Furterer?

Аз след като изпробвам и най-новите продукти на Joico, които поръчах, мисля да изпробвам и продуктите на Revlon. В немския форум много ги харесват. Докато разглеждах какво бих могла да си поръчам от Revlon, попаднах на маската Hydra Rescue Repair и сега се ровя за да разбера как се ползва. Прочетох, че се мажела косата с четка кичур по кичур и се увивала в алуминиево фолио и след това се обработвала с преса за коса  Crazy Все още не ми е много ясно как става, но ще разбера  Grinning

# 721
  • Мнения: 217
Люлякова благодаря за обясненията !!! newsm51

Реших че ще ги поръчам близките дни пък да видим  newsm12.
И да попитам последно  Embarassed Л2 само за чуплива коса ли е ?Останах с друго впечатление
Аз съм с права коса понякога само ползвам преса ; само когато имам излизане и искам косата ми да е идеално пригладена  Crazy. Иначе и да не я мина с пресата на следващия ден след миене си става идеално права иначе веднага след сушене ако не си играя много с нея да я оформям е леко по бухнала .(ама и аз го обясних Mr. Green)
Отново благодаря!!!

# 722
  • Мнения: 171
B & C, ами уред за диагностика на косъма. Знам ли и аз, предполагам микроскоп...  newsm78 Отскубнаха ми 2-3 косъма и гледаха корен и дължина. И ми връчиха няколко мостри на продуктите на Рене след това. Те са много хубави, между другото, все се каня да си взема нещо тяхно, малко да сменя... Тогава, на съсипаната ми косица не дадоха особен ефект, но по-късно съм ги пробвала пак от тестери и ми харесаха. Става въпрос за тези за много сухата коса, с карите. Стига нещо да не са ги развалили оттогава...

Ей тази снимка изрових, прилича на онзи уред, с който ме "изследваха", но го казвам по спомен, наистина беше доста отдавна и може би не е съвсем същия:
http://www.teddiekossof.com/images/hairscience/renefurterer/cad.jpg

# 723
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Аз съм си правила диагностика на косъма, но доста отдавна, когато ми бяха изгорили косата с блондор. Помня, че уредът беше на Rene Furterer. Бяха ми казали, че положението е катастрофално. То и без уред си личеше де...  Joy

a.l.e.n.a, от нощните грижи съм ползвала само спрея на Керастаз. Много е лек, не омазнява и не сплесква косата въобще. Ароматът е много приятен, лично аз го усещам дни наред, но съвсем слабо, едва доловимо. Нанася се с пръскане, 2-3 пъти е достатъчно, но и повече да пръснеш, няма проблем. Купувам го за втори път, не ми е нещо супер важно и необходимо по отношение на грижи за косата, но май се пристрастих към него и не устоях  Heart Eyes

моля те за линк към конкретния продукт - да не си купя нещо друго   Praynig Praynig Praynig и аз предпочитам с пръскане да бъде....  Peace

# 724
  • Мнения: 3 675
Това което се пръска е за тънък косъм, а другото, което се маже е за по-дебел.
Когато е спрей, наистина е по-удобно, но аз лично не бих си го взела, защото моята коса е от косите с много дебел косъм  ooooh! и ако взема спрея при мен няма да има такъв ефект, както при La mademoiselle

Спреят се казва Voile Nuit от серията Noctogenist, а другият продукт се казва Sérum Nuit
От Oleo Relax също има нощна грижа за косата и се казва Olеo Relax Nuit и то е във вид на крем и аз него мисля да си купя.

Последна редакция: сб, 11 сеп 2010, 21:56 от B & C

# 725
  • Мнения: 636
Люлякова благодаря за обясненията !!! newsm51

Реших че ще ги поръчам близките дни пък да видим  newsm12.
И да попитам последно  Embarassed Л2 само за чуплива коса ли е ?Останах с друго впечатление
Аз съм с права коса понякога само ползвам преса ; само когато имам излизане и искам косата ми да е идеално пригладена  Crazy. Иначе и да не я мина с пресата на следващия ден след миене си става идеално права иначе веднага след сушене ако не си играя много с нея да я оформям е леко по бухнала .(ама и аз го обясних Mr. Green)
Отново благодаря!!!

Неее  Grinning За изправяне имам доста термични продукти, които пък няма смисъл да използвам, ако не се суша със сешоара. Така че и за права коса става, не е предназначен за къдрава  Grinning

# 726
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
La mademoiselle , какъв беше този уред на Rene Furterer?

Аз след като изпробвам и най-новите продукти на Joico, които поръчах, мисля да изпробвам и продуктите на Revlon. В немския форум много ги харесват. Докато разглеждах какво бих могла да си поръчам от Revlon, попаднах на маската Hydra Rescue Repair и сега се ровя за да разбера как се ползва. Прочетох, че се мажела косата с четка кичур по кичур и се увивала в алуминиево фолио и след това се обработвала с преса за коса  Crazy Все още не ми е много ясно как става, но ще разбера  Grinning


а не знаех, че и Ревлон имат професионални серии Shocked Peace
едно време много харесвах едни техни шампоан и балсам Cry(( а сега не виждам изобщо техни продукти Cry

в техния професионален сайт има много хубаво обяснение за цялата технология -  Peace - сам много трудно се навигира в него-затова давам скрийншот, ако те затруднява английския - ще преведа - дадено е и кое колко време...

http://free.hit.bg/alena-hairstyle/revlon.jpg

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 23:36 от bubanka

# 727
  • Мнения: 3 675
Супер.....много ти благодаря. Аз изобщо не бях поглеждала в сайта им. Аз все си гледам от мястото, от което поръчвам и там чета най-напред, но сега ще погледна и техния сайт, за да видя какво са написали. Виждам и снимки са показали  Grinning
Оф много се радвам, с интерес ще ги разгледам  Joy

# 728
  • Мнения: 6 607
http://www.fragrancedirect.co.uk/joico/joico-k-pak-therapy-styli … 0ml/invt/0030215/
Това за какво е?
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1705298 … ame=STRK:MEWAX:IT и се чудя дали да си поръчам това сетче за проба ,какво ще кажете?

# 729
  • Мнения: 0
Здравейте,
искам да споделя моето мнение за новата боя на Loreal - Inoa.
Около 3 години последователно се боядисвах само с Keune. Боята е качествена, но при мен в корена винаги жълтее (русите нюанси),въпреки че естествената ми коса  е много светло кестенява, клоняща към руса. Фризьорката ми, всеки път твърди с доста намръщен тон, че само с боя не мога да очаквам "перфектно" русо.  Ако искам, може да ме тонира допълнително с безамонячна боя отгоре.
Последния път, който ходих при нея беше през юни и докато ми отмиваше боята - отново Keune, коментираше колко ми била суха и изтощена косата, направо  "скърцала" в ръцете й. И ако не си взема доста продукти изброени от нея, естествено, ще ми се накъса и ще остана без коса.
Това беше момента, в който реших да не ходя при нея и да не се боядисвам с  Keune.
Купих си Inoa, прочетох в доста руски сайтове и форуми как се нанася и се боядисах. Боята е  8.1 и 9% оксидант - стана нещо невероятно. Не преувеличавам.  Хомогенно русо от корена до върха. Блясък като от реклама и много мека коса. Частта в корените, където беше израснала естествената ми коса - остана здрав и плътен на пипане, все едно че не е боядисвана. И най важното - никъкви жълти отенъци. Мина около месец и половина от тогава и цвета не е избледнял.
От доста време не се бях боядисвала сама,  доверявах се на фризьор. Обаче се оказа, че сама се справих по-добре.

# 730
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 416
Браво Hug радвам се, че сподели;)))) и аз ползвам Keune и мисля за ИНОА  newsm78 newsm78

имаш ли снимки преди и след  newsm78


един много - нелитературен превод

Joico K-PAK Therapy Restorative Styling Oil запечатва и подхранва кутикула на косата с цел да заключи цвета – жив по-дълго. Подсилва, предпазва и възстановява косата, както само K-PAK може! Балансирайки косата за изключителна мекота и гладкост, Joico K-PAK Therapy Restorative Styling Oil поддържа жив цвета и изключителен блясък, които намаляват от изсушаване и стилизиране.

а комплекта - много евтин  newsm78

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 23:44 от a.l.e.n.a

# 731
  • Мнения: 3 675
И аз искам да благодаря специално на Monyc за това, че сподели с нас  Simple Smile Аз също бях попаднала на един руски форум и в него имаше доста обяснения и снимки на дами, боядисани с Inoa.
K-Pak color Therapy Oil ще мога да го изпробвам след 2 седмици, като се прибера във Виена и ще мога да дам отзиви за него Simple Smile Естествено, веднага не бих могла да разбера, дали ще ми се запази по-дълго цветът, но поне ще видя как ми се чувства косата намазана с него.
Много искам да си измия косата с K-Pak Chelating Shampoo. Аз честно да си призная, от много време ползвам продукти в които има силикони, а нищо не правя за да си ги измия от косата и може би това е причината да ми е суха косата.
Разгледах сайта на Revlon. Много добре е направен, но в момента Интернета ми е много бавен и почти нищо не можах да видя.....много бавно ми се зареждаше страницата, но успях да надзърна и да видя, че са дали описание на продуктите и как се ползват. Сайтът е много свеж и приятен  Simple Smile

# 732
  • Мнения: 171
моля те за линк към конкретния продукт - да не си купя нещо друго   Praynig Praynig Praynig и аз предпочитам с пръскане да бъде....  Peace

Eто го спрейчето - Noctogenist Voile Nuit:

http://www.kerastase-usa.com/_en/_us/noctogenist-noctogenist_voile_nuit.htm

# 733
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Monyc, от къде купуваш боя Иноа?

# 734
  • Мнения: 0
Здравейте отново,
боята я поръчах  от Златна Рибка. Тубичките са малки по 8мл.  Освен тях има оксидант и олео масла.  В описанието има малка неточност - за добавянето на вода. След доста четене по темата, мога да ви предложа моите инструкции за нанасяне!
1. Това че боята е само за професионална употреба, не бива да ви плаши. Можете да се справите - вярвам във вас!
2. На маслена основа е и е по лесна за нанасяне от всяка друга боя.
3. Боядисването трябва да започне върху чиста и абсолютно СУХА коса. Водата неутрализира процеса. Така че се уверете че косата и скалпа ви са абсолютно сухи.
4. Може би сте чували че боята се смесва по-особен начин - отново няма място за притеснение. Първо смесете оксиданта и олео маслата, след като получите кремообразна консистненция, добавете тубичките с боя. Самата боя е в оранжев цвят - много интересно.
5. Нанесете в корените с четка за боя. След като сте покрили изцяло корените, започва интересната част.  Самата боя полепва по главата. Усещането е като маска с жълтък. Трябва да масажирате 10-на минути. Така боята се разнася по-равномерно и покрива по-добре. Почивате си още 10-на мин., като не сваляте ръкавиците и след това добавяте останалата боя по дължините. Аз лично по-дължините добавих боята направо с ръце.
6. След като сте покрили вече цялата коса - започва втория масаж. Отново масажирате в корените и намачквате с пръсти дължините - 15 мин. Изморително е, но резултата си струва.
7. За ваше улеснение си вземете хубави плътни ръкавици от аптека. Ако ръкавиците не са плътни и здрави, с тези масажи ще се изпокъсат.
8. От момента в който вече е покрита цялата коса, отчитате половина час. Редувайте почивка и масаж.
9. След изтичане на времето, намокряте корените и отново масажирате (без ръкавици), след това си масажирате под струя хладка вода, докато почуствате че залепналата част по скалпа се е "отлепила". Когато водата се избистри, използвайте шампоан. Лично аз не ползвам проф. шампоан, а обикновен Elseve color-vive.
10.  Ако желаете сложете ампула. След което балсам или маска.
Косата докато е мокра е с много заблуждаващ цвят, не се плашете. Като се изсушите, първо се погледнете на слънце. Ще видите че не преувеличавам за блясъка.
Освен мен, вече имам опит и с майка и една приятелка. Майка ми е с наполовина побеляла коса, но боята покри изцяло. А приятелката ми е червенокоса. При нея също стана страхотно. Както знаете червените бои са най-нетрайни. При нея минаха 3 седмици и няма промяна. При мен месец и половина - също няма промяна, освен поникналите корени. При майка 1 месец - много леко избледняха белите коси. Но е леко. Прелива се.
Из многото статии в Internet, пише че трябва да се мине спец. обучение за работа с боята. За мен единственото специално е масажа.  По салоните цените за боядисване с тази боя са неоправдано високи. Аз мисля че в домашни условия можете да постигнете същия резултат. Питали са ме непознати, както и мои ученички (аз съм учителка по англ.), каква е боята и къде са ме боядисвали!!!

Общи условия

Активация на акаунт