Професионални серии за коса - 11

  • 125 120
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 675
От нощната грижа съм ползвала само на Loreal и  го нанасям по същия начин, както нанасям Phyto 9. Изстисквам необходимото количество от тубата, размазвам по дланите на ръцете си и след това го нанасям върху косата и накрая се реша. Попива много бързо и косата на сутринта не ми е била никога мазна.

# 706
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
jaklins[/bмоята фризьорка ми беше казала да се боядисвам със dikson и наистина бях доволна,

# 707
  • Мнения: 14 486
нощна грижа и аз ползвам на керастаз, те са два вида май, аз имам това за плътна коса, във формата на крем е. разделям си косата на две като за две опашки, слагам колкото лешник на дланите си и разнасям по дължината.
то попива мигновено, има много нежна миризма, която изчезва след нанасянето.
аз специално съм много доволна от този продукт, косата ми изглеждаше по-добре още след второто нанасяне.
аз си мия косата 2 пъти в седмицата, вечерта след като съм я мила не слагам (прекалено много продукти без отмиване ще станат с термо млякото и кристалите), слагам на следващите 2 или 3 вечери.

# 708
  • Мнения: 3 675
Поръчах си  K-Pak Chelating Shampoo, K-Pak Leave in Protectant и K-Pak color Therapy Oil  Grinning

Вижте каква машинка намерих, но нея мисля да не си я поръчвам  Mr. Green

Имам и един въпрос. Някой смесвал ли е лореалска боя с 3% оксидант и ако да, какъв е бил този оксидант - на коя фирма?

# 709
  • Мнения: 636
Нищо не съм използвала Blush сериите за боядисана коса не знам дали се броят
Нямам никаква представа и затова ми е трудно да се ориентирам .
Моята коса е тънка и предполагам ,че ще трябва нещо по-леко.

 Аз също мисля, че косата може да е лъскава с подходяща маска. При мен със флуида олео релакса се постига блясък, който е като на естествено здрава коса.

Ще пиша само от личен опит

Pixelist ампула за блясък на Керастаз - не омазнавя, не е тежка, на тъмна коса съм сигурна, че ще има по-добър ефект
Серум Нутри скулпт - има и стилизиращ ефект, не толкова да фиксира, колкото да структурира, но и блясъкът е много хубав
Глос контрол на Лореал - това си е направо течен лак, въобще не бих го препоръчала
Сюблимшайн на Лореал - много хубав продукт. Той е от типа на кристалите, като олио е малко, но блясъкът е повече. Много икономичен продукт е
Лумино контраст серум - уж е за коса на кичури, но за мен е уникален продукт, не омазнява като другите
Керастаз Хрома Ричи - брилянтен блясък придава, икономично се ползва, пак от типа на сюблимшайна

Сода спарклър  така и не го ползвах, но не съм му вдигнала мерника достатъчно  Grinning

Mirellka, аз съм писала по-назад за продуктите на Лакме. Първият балсам не съм ползвала, но имам другите три продукта, като Л2 го ползвам само като си нося косата чуплива.
Маската и шампоана са страхотно добри продукти, шампоанът е много добре балансиран, защото косата ми след измиване нито е сплескана, нито премита, а е някак си чиста, но мека. Маската е богата на масла и мазна, за моята изрусена главица е много добра маска. Но не отнема от обема като абсолют рипер.

a.l.e.n.a, нанасям нощната грижа като първо размазвам на дланите, после мажа по краищата. Те са тежки като крем, на Керастаз е по-добра. Аз не го правя всяка вечер, обаче си омазнява и сляга косата.

B & C, честити ти придобивки, а тая машинка за какво е  Grinning

Аз не съм смесвала боя с оксидант 3 %, но оксидантът на безамонячните бои Ришес е 2.7 % . Преди време се тонирах с нея и бях купила цял литър и това ми направи впечатление. В Златна рибка има и на Лакме 3 %, но защо искаш да смесваш с такъв слаб окислител.

Има бои, които не проявяват качествата си, ако не са си с предназначения оксидант и не знам да не се получи неприятен ефект ...

# 710
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Поръчах си  K-Pak Chelating Shampoo, K-Pak Leave in Protectant и K-Pak color Therapy Oil  Grinning

Вижте каква машинка намерих, но нея мисля да не си я поръчвам  Mr. Green

Имам и един въпрос. Някой смесвал ли е лореалска боя с 3% оксидант и ако да, какъв е бил този оксидант - на коя фирма?

каква е тази машинка - нищо не разнрах newsm78 #Crazy baby_neutral

мерси на всички за обясненията за нощната грижа и да споделя, че слрд поредното ползване на цимента - усещам косата си добре, малко по-твърда, но плътна...абе...доолна съм, но сега мисля да мина за месец на Infra серията на CHI и после ще видим...мога да си позволя един Редкен месец  Party Rolling Eyes Blush

още се колебая дали да не откарам още 2 седмии с цимента  newsm78 bowuu  bouquet

# 711
  • Мнения: 3 675
Машинката мери дебелината на косъма  Mr. Green
Някои от запалените фенки на тема коса я имат.
Машинката струва около 100евро.

А за оксиданта искам да го смеся с боята и да си намажа дължините. Няма смисъл да ги горя повече с 6 или 9 при положение, че няма да се сменя цветът.

 

# 712
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
хм...аз такава акробатика не съм правила

а за освежаване не са ли онези леките - semi color или тон върху тон  newsm78 newsm78 newsm78 - може да сбъркам името точно - но са съответстваши по номер на перманентните, като за не всички перманентни има такива съответстващи

тази машинка - интересна работа  Laughing аз знам в салони, че имат микросоп - да виждат структурата на косъма, дори мислях да си заявя такъв преглед Wink))

# 713
  • Мнения: 3 675
Аз тази машинка едва ли ще си я купя, но един микроскоп с удоволствие.  Mr. Green
От много време гледам микроскопите и много бих искала да имам един в къщи.
До сега не съм виждала микроскоп във фризьорски салон. Ти в кой фризьорски салон си виждала?

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
в дима стил има консултации с дерматолог и тя ползва - там е със записване

# 715
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
като стана въпрос и за боите - като ме бояисваха в Капанов -преди време - за да ми изравнят цвета - забъркаха 3 купички боя - една за корените, една за средата и една за краищата - може и да са били с различни оксиданти, аз мисле, че смесват различни бои сразлични цветове - за докарване на нюансите, така, че накрая на основи с различни цветове да се докара един цвят
в интерес на стината не ме изгориха и всичко беше перфектно, но мъжът, който ме прави е с поне 15г опит

# 716
  • Мнения: 3 675
Добрите фризьори работят с различни оксиданти и различни цветове, некадърниците забъркват боята с по-силен оксидант и мажат всичко, та дори и не мажат първо корените и след това дължините и после се чудим защо косата ни е изгоряла и е на петна  ooooh!

# 717
  • Мнения: 636
И аз съм проучвала за микроскоп, но доникъде не стигнах. Аз искам да прави и снимки  Grinning
Така след всяка терапия ще имам нагледен резултат. Аз съм ходила на такъв преглед с микроскоп, но толкова бях омазана със силикони, че косъмът изглеждаше един загладен, загладен ...

Да, оксидантите трябва да са различни. За краищата само най-слабия, там косата така или иначе е вече обезцветена.

# 718
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
не знам този прави и снимки, но ще питам Wink))  Peace

# 719
  • Мнения: 171
Аз съм си правила диагностика на косъма, но доста отдавна, когато ми бяха изгорили косата с блондор. Помня, че уредът беше на Rene Furterer. Бяха ми казали, че положението е катастрофално. То и без уред си личеше де...  Joy

a.l.e.n.a, от нощните грижи съм ползвала само спрея на Керастаз. Много е лек, не омазнява и не сплесква косата въобще. Ароматът е много приятен, лично аз го усещам дни наред, но съвсем слабо, едва доловимо. Нанася се с пръскане, 2-3 пъти е достатъчно, но и повече да пръснеш, няма проблем. Купувам го за втори път, не ми е нещо супер важно и необходимо по отношение на грижи за косата, но май се пристрастих към него и не устоях  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт