Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 088
  • 657
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 265
Мили дами,имам огромна молба към вас.Моляви кажете ми някаква изпробвана техника,която да дава резултат.Имам голяма нужда от това,явно момента в който си мислех,че вече съм си стъпила на крака,безследно изчезна.Преди време ви бях споделила,че съм на косъм да се откажа от скапания живот.Благодарение на вас и на вашата подкрепа си стъпих на крака,за мое голямо щастие си намерих работа която ми харесва,дори в началото бяхме две за тази позиция но в последствие избраната бях аз.Бях много щастлива и имах надежда,но нестана така.Магазина в който работя е пред фалит,заплатата ми е 200 лв. и дори не ми я дават.Вече нямам сили и нерви да се боря.Незнам какво да направя и къде да отида.Сам сама съм,мъжа ми изобщо не го интересува,живее си своят живот,дори сега като ви пиша съм сама и го чакам и се притеснявам,затварями телефона и дори го и изключи.Вече незнам какво да си мисля.Възнамерявам много скоро да се разделим,немога да продължавам така.Явно за него аз съм никоя щом немога да му родя дете.Много ми е болно и тежко.Само лоши неща ми се случват,дойде ми всичко в повече.Незнам какво да правя и на къде да поема.А мечтата ми си остава същата и и е още по желана от всякога,а е много далеч от мен.Моля ви дай те ми съвет и ми кажете каквода направя,за да се измъкна от този капан и най накрая да бъда и аз щастлива.Единственното,което мви трябва е сериозна работа що годе добре платена и сигурна,за да мога да си изтегля кредит за да кандидатствам за инвитро.Толкова ли много искам.Един нормален и спокоен живот с едно малко слънчице до мен.Моляви помогнете ми,дайте ми съвет.
Благодаря ви от цялото си сърце и душа и страшно много се радвам,че ви има.Вие сте мойте фей HugПрегръщам ви силно Hug Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: 515
megisp това , което пишеш звучи наистина тъжно.. Tired. Незнам какво да те посъветвам относно брака ти, но мога само да ти кажа" хвани  живота в ръцете си, не се откзвай от него". Знам, че понякога нещата не вървят и колкото да се опитваме да изплуваме като, че ли не се получава. Това е само кофти период, вдигни глава и поеми дълбоко въздух, след всяко зло винаги идва добро.  Peace Направи някои от техниките на първа страница, тези за привличане на работа, техниката за писане на желания, техниката с картата на съкровището, техниката с вълшебната кутия. Много добре би ти се отразило според мен и техниката за писане на сценарий. Всчики лично са изпробвани от мен и имат ефект. Не спирай всяка сутрин като станеш да си повтаряш, че всико е наред, че в работата ти всичко е наред, че ти си здрава и си наред. Не забравяй да благодариш, дори и за най -малкото нещо. Отвори сърцето си и се опитай да погледнеш лошите неща от хубавата страна, знам че в началото е малко трудно, но  започнеш ли да го практикуваш всеки ден и наистина да вярваш в това, което правиш всичко започва от само себе си да се нарежда. Ще видиш  Peace

# 227
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
megisp, като начало приеми ситуацията. Спри да се самосъжаляваши да страдаш заради него. Може би затова Господ не ви е дал общо дете - защото той не е подходящ да бъде баща на твоето дете. Преди години на мен ми го каза моя близка, докато 9 години се борихме със стерилитет с моя бивш. Много се засегнах и оттогава не й говоря. Малко след като се роди детето, се разведохме. И си дадох сметка колко по-хубав е щял да бъде живота ми, ако се бях отървала навреме от този унищожаващ ме брак, а ако го бях направила без да има дете, което да ни свързва, сега щях да съм много по-свободна и нямаше да ме разиграва, манипулирайки ме чрез детето. Така че смело напред към развода - това всъщност може да се окаже твоето спасение от бездната, в която си затънала.

Втората стъпка е да се огледаш колко верни приятели имаш. Може да са един-двама, но и те стигат, за да ти подадат ръка и да се стабилизираш. Аз имах сестра ми и полека лека създадох нови приятелства, както и преоткрих някои стари. Но в първите месеци след развода просто се изолирах от всички и всичко. Това е нормално, всеки изживява криза в такъв момент. Намери хора, с които се чувстваш добре, намери си хобита, намери начин да се забавляваш, пък било то и без излишни разходи (аз започнах да посещавам курс по танци - беше три пъти в седмицата за 30 лв).

Не помня какво ви е жилищното състояние, но ако има приятелка или роднина, при която да се пренесеш, за да не си под наем, би било добре. За мен добро решение е записването да се учи някаква специалност в университет, живеенето на общежитие и спечелването на стипендия. Но не знам доколко е реализуемо при теб. Има специалности, особено по-непрестижни, за които няма особено много кандидати и в края на лятото правят прием само по документи, без изпит. Провери, отдавна съм се откъснала от тези неща. Това е възможност да придобиеш нова професия, да срещнеш нови хора, да си подсигуриш някакви условия за живот на първо време (аз тогава карах докторат и всички изброени ми дойдоха много от полза, докато се чудех накъде да поема). Не препоръчвам изобщо пренасянето при някой мъж като любовница, за да има къде да живееш, въпреки че сигурно има жени, които така намират спасение в ситуацията. Според мен е твърде рисковано и ставаш прекалено зависима от капризите на такъв човек, което не е никак полезно за психиката ти. (Извинявай, че изобщо го споменавам, но ми хрумна, че съм срещала обяви как някой заможен господин предлага издръжка срещу....; длъжна съм да спомена всички варианти, в края на краищата и това е такъв, макар и трудно приемлив).

Търсенето на работа може да означава да смениш града. В София винаги има незаети работни места, особено в супермаркетите. Преди време говорехме за Отец Иван от Нови Хан, който приютява и помага на бедни. Би могла да провериш при него или в други социални организации, дали не би могла да получиш покрив над главата си, срещу подпомагане на работата им и гледане на децата, за които се грижат. Тук не се чувствам много компетентна, но може да провериш - има такива. Регистрирай се и към Бюро по труда, изкарай някой от курсовете за безработни, особено тези за компютърна грамотност биха могли да са ти полезни. Виж обявите за работа в Итнернет и по вестниците. Вероятно повечето са за София, но се срещат и за другите градове. Ако някъде ти предложат работа, може би това е твоя град. След като нямаш деца и мъж, които да влачиш с теб, ще ти е много по-лесно да си намериш някоя стая под наем, пък било то в общ апартамент с хазаите или с други съквартирантки. Може да видиш и обявите за гледане на стари хора срещу нещо. Вероятно няма да се стремиш към наследяване, но ако има и други условия, би те устроило да живееш при хората, за които ще се грижиш. Не знам дали има обяви за бавачки, които да живеят в дома, в който са децата, за които се грижат. Може би в България все още рядко се намира, но не пречи да се потърси.

Като пета точка бих споменала (а може би трябва от нея да започнеш), да не ти пука. Спри да се ядосваш, успокой се, усмихни се (все едно си пила повече от необходимото) и си повярвай, че ще се справиш. Ти си жилава, вече си опитала и си видяла, че можеш да се справиш. Най-малкото сега е туристически сезон и работа за сервитьорки по баровете и камериерки по хотелите сигурно не липсва. Евентуално е опция да изкараш курс за фризьорка, козметичка, масажистка или нещо друго от сферата на услугите, за което би могла да си намериш по-лесно работа. Важното е да не ти пука, да се чувстваш добре, да се нагласиш и да изглеждаш добре, така че хората само като те погледнат, да бъдат привлечени от личността ти. Така много бързо ще се намери кой да ти предложи работа и приятелство. Излъчвай позитивизъм, компетентност, отговорност, съзнание за собствената ти стойност. И хората ще се отнасят към теб по този начин.

Малко по-напред в темата споменах как започнах бизнеса си, след като с гръм и трясък напуснах последната си работа като наемен служител. Но не смея да те посъветвам в кризата да се захванеш с бизнес, особено ако нямаш опит. Евентуален вариант е да продаваш разни неща на масичка на улицата, но трябва да проучиш как стои въпроса с тротоарното право (когато съм проверявала, се заявяваше поне месец предварително за цялото следващо тримесечие, имаше и други подробности, които трябва да си ги провериш). Би могла да продаваш бельо, чорапи и чорапогащи, вестници (продавачите по кръстовищата май се договарят направо с редакциите), семки и ядки, играчки, книги, картички, ръчно изработени сувенири, картини, покривчици, конци и гоблени, захаросани ябълки и петлета, бонбони, захарен памук, сладолед (виж към фирми, които предлагат машини под наем)... Не живея в България и ми е малко трудно да си представя какво би вървяло там, където си. Тук уличните търговци продават дори часовници и бижута, химикалки, гидории и всякакви боклуци... Евентуално би могла да станеш екскурзовод в твоя град или някой близък, където има нещо за разглеждане... Просто прояви творчество и реши как да оцелееш на първо време, а после като се стабилизираш, сигурно ще намериш и по-добри решения на проблемите ти.

Каквото и да решиш, ти пожелавам добро здраве и успех на начинанията! Животът е интересен и си заслужава да се живее, въпреки временните несгоди. Самоубийството не е решение, дори на против - всички религии го нарочват за грях и предричат много тежки последици за тези, които изберат този път. Не си го причинявай. За мен разводът беше като прераждане, а както знаем, всички новородени в началото са безпомощни. От онзи страшен момент, когато се чувствах като теб насам, са ми се случили най-хубавите и вълнуващи неща в живота. Вярвай и ще стане!

И на мен в момента не ми е много розово дереджето, но то е, защото мога да си позволя да лежа на кълка и да чакам желаната работа - имам мъж да ме храни, за удоволствия всякакви съм забравила (и той също, щото парите не стигат при тези обстоятелства). Да си призная, май не съм сигурна точно каква работа искам и затова и не идва при мен. Това е причината да не мога "да си напиша сценарий" както ти предлага Вики. Идеята й е страхотна, ако успееш да я реализираш. Но ако при мен ножа беше опрял до кокъл като при теб, щях да съм първа на опашката за слугини, бавачки, болногледачки и каквото там работят чужденките в Италия. (не е лошо да видиш и какво предлагат лицензираните фирми за работа в чужбина). То не че вече не го обмислям и аз да си пречупя огромното его и да се хвана за някоя от презрените от мен дейности, ама все още ми е трудно (изобщо не се гордея с това).

Успех, мила! И горе главата!  Hug   Hug   Hug

# 228
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Вече нямам сили и нерви да се боря.
Незнам какво да направя и къде да отида.
Много ми е болно и тежко.
Само лоши неща ми се случват,дойде ми всичко в повече.
Незнам какво да правя и на къде да поема.

Моля ви дай те ми съвет и ми кажете каквода направя,за да се измъкна от този капан и най накрая да бъда и аз щастлива.

Единственното,което ми трябва е ....

megisp,   Hug

Като начало прочети този пост на Винцето Hug - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=486167.msg14887777#msg14887777

Според мен, единственото, което ти трябва, е да се успокоиш, да погледнеш на горните неща от друг ъгъл и да ги замениш с тяхната противоположност /контраст Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494060.msg15045613#msg15045613 Утвърждавай всеки ден новите позитивни мисли Peace

Прости на съпруга си и на себе си Peace

Намали важността и не се съсредоточавай толкова в/у мисълта за дете - разбира се, че е важно и то много, но така се блокираш Peace - http://www.sibir.bg/blog/Erotikon/index.php?blogPage=blogPreview … &artID=430710

Изпращам ти любов  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


„Болката от отказването е равна на болката от смъртта, но отмирането на старото е раждането на новото."



Морган Скот Пек в „Изкуството да бъдеш Бог“

 

Последна редакция: нд, 18 юли 2010, 02:52 от lenny_pld

# 229
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
lenny_pld и ♥VIKI♥ , страхотни съвети.

megisp, имаш голям избор от неща за правене и толкова хубави съвети... Даже и аз ще се възползвам от съветите към теб.

Иначе продължавам да мисля как можеш да изкараш малко пари на първо време, докато ти се подреди живота.

Една от идеите е шивашки услуги, ако имаш машина и можеш да шиеш добре, просто разлепи обяви в района или пусни в регионалния вестник.

Хрумва ми още продаване на цветя - може край гробища, вечер по ресторантите (там вървят и сувенири), или дори на собствена масичка на хубаво централно място. Правенето на икебани и други декорации, които да продаваш сигурно би ти дало конкурентно предимство....

Тук има едни много досадни плажни търговци, които обикалят от чадър на чадър и продават какво ли не - основно ластичета и шноли, бижута, часовници, хавлии, бански, шапки, очила, шалове и забрадки.... Не знам дали в България е възможно, тук покрай големите градове полицията ги контролира, но по малките курорти си го въртят тоя бизнес без документи и регистрация.

Даже разни китайки предлагат масаж на плажа... Една негърка сплиташе негърски плитки (тия ситничките) срещу 15 евро само на предната половина на главата, 30 евро на цялата коса... Един дядо дялаше фигурки от мека скала (нямам идея каква е, но явно я вземаше от някъде в района) и ги продаваше според размера от 5 евро до 50 евро... Индийци правеха гривнички/герданчета с името ти от кожа, дърво, метални пластини, стъкло, пластмаса и други материали...

Преди време един познат ми разказваше как някакви на масичка в София продавали камъни от тези, които обсъждаме в темите. Хората купували много, но и те си разбирали от занаята и знаели всчико за камъните, т.е. давали ценни съвети при покупката.

Гледането на деца почасово или на кучета/котки по време на ваканциите също е вариант. Тук видях обява за dog-sitter (по аналогия с baby-sitter). Евентуална опция е да предложиш такава услуга за гледане на деца покрай курортните места или спа центрове (може направо в тях да попиташ дали не може да добавят такава услуга и така да ти създадат работно място - гледане на децата на клиентите им - не ти трябва много - ограждат едно ъгълче с играчки и шарени дюшеци и забавачницата е готова).

Има и доста по-опростени варианти - една масичка и грим за деца, с който им рисуваш муцунките или по ръчичките. Докато рисуваш едно хлапе, останалите гледат като хипнотизирани с ококорени очи и не помръдват от столчетата. Може да рисуват с пръсти с акварели по хартия, по ръцете си, по камъни или други предмети (предварително подготвени). Друга подобна игра е низане на герданчета от хартиени фигурки, мидички, мънистенца и др. Последните съм ги наблюдавала в IKEA, сигурно сте чували, че това е огромна верига магазини, където предлагат и такива атракции за децата, докато родителите пазаруват. Не съм си ги измислила, дори да звучат щуро.... Дори ми хрумва, че може да се предложи и като услуга в парка или край детска площадка - ако майките искат да си изпият кафето на спокойствие, срещу 2-3 лв на час да ти поверяват хлапето под твоите грижи. Мисля, че едновременно можеш да поемеш няколко деца(зависи от възрастта им, от мястото и от идеята с какво да ги забавляваш - ако те вълнува, мога да ти дам и още идеи за игри).

Пак се отплеснах. Извинявайте, ако спамя. Отивам да се опитам да спя. Ако ми хрумне нещо друго, ще пиша утре...

Редакция: преглеждай и тази тема от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=502286.0 - понякога минават през нея и обяви за работа, когато някоя мама бизнес дама търси хора. Има и теми за собствен бизнес, но не знам дали могат да са ти полезни. Във всеки случай регистрирането и преглеждането на сайтовете за работа е полезно занимание в такъв момент.

Последна редакция: нд, 18 юли 2010, 11:54 от x-x-x

# 230
  • Мнения: 1 280
Наистина страхотни съвети..аз също ще си ги преговарям от време на време,защото точно сега съм пред огромна промяна..много се надявам да е за добро.. Praynig   Благодаря на всички !  bouquet Hug

# 231
  • Мнения: 753
Многообещаващо начало на темата - 16 страници за няколко дни и при това без да е новолуние Simple Smile

Едва успявам да ви следя и когато искам да се включа по някой въпрос, обикновено вече сте минали на друга тема,но пак ми е много интересно. Hug
Но в тази връзка искам да помоля някой, който е изтеглил 1-ва и 2-ра част на Quantum touch, ако е удобно да ми ги прати на скайп? На няколко пъти пробвам да ги тегля, но и за момент да ми пропадне връзка и тегленето заминава на кино. Чак не знам как успях да изтегля другите 2 части. Ако има желаещ ще му дам скайпът си на ЛС.Благодаря предварително!

Megisp i Pinkito, дали са страхотни съвети, едва ли мога да допълня нещо, но искрено и от сърце ви пожелавам късмет и ви пращам цялата си положителна енергия. И само не се предавайте!

# 232
  • Мнения: 1 568
Добро утро момичета!
Пожелавам ви един усихнат ден!
Прегръщам ви!
http://vbox7.com/play:6aad9c66

# 233
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
искам да помоля някой, който е изтеглил 1-ва и 2-ра част на Quantum touch, ако е удобно да ми ги прати на скайп? На няколко пъти пробвам да ги тегля, но и за момент да ми пропадне връзка и тегленето заминава на кино. Чак не знам как успях да изтегля другите 2 части. Ако има желаещ ще му дам скайпът си на ЛС.Благодаря предварително!

kambanka 2304, аз съм сред щастливците, успели да изтеглят (и изгледат) и четирите филма, но при мен интернета е ужасно бавен. Тегленето го почвах на няколко пъти, докато успея да го завърша. Установих, че ако е изтеглило 30% на първи опит, не трябва да се трие получения незавършен файл, а да се пусне върху него да презапише каквото изтегли на втори опит. Така стават 60-70% втория път и накрая има шанс да се изтегли цялото видео (сравнявам декларирания размер на файла на сървъра с размера на изтегленото при мен подобие на файл). Ако никой друг не ти пише, ми пиши на лични, но имай нагласата за дъъъълго теглене, поне 3-4 часа на едно видео. Евентуално мога да ги архивирам на части и да дърпаш на по-малки парченца, но пак ще отнеме часове, просто ще преборим проблема с блокирането по време на прекалено продължително теглене.

# 234
  • Мнения: 13 512
Наистина страхотни съвети..аз също ще си ги преговарям от време на време,защото точно сега съм пред огромна промяна..много се надявам да е за добро.. Praynig   Благодаря на всички !  bouquet Hug
Всичко ,което ни се случва е за наше добро. Въпросът е в това да го осъзнаем и да благодарим,че ни се е случило. Понякога ни е  много трудно да го повярваме.

# 235
  • Мнения: 10 686
Всичко ,което ни се случва е за наше добро.

......... и с цел нашето Пробуждане  Grinning

“Everything that happens to you from moment to moment happens because it has the highest probability of waking you up. I know that this idea might sound crazy, but there’s no getting around it. Your entire life has one agenda: awakening.”

Оттук: In2deep
Интересен сайт е  Peace

 Hug

# 236
  • Мнения: 105
Мили дами,имам огромна молба към вас.Моляви кажете ми някаква изпробвана техника,която да дава резултат.Имам голяма нужда от това,явно момента в който си мислех,че вече съм си стъпила на крака,безследно изчезна.Преди време ви бях споделила,че съм на косъм да се откажа от скапания живот.Благодарение на вас и на вашата подкрепа си стъпих на крака,за мое голямо щастие си намерих работа която ми харесва,дори в началото бяхме две за тази позиция но в последствие избраната бях аз.Бях много щастлива и имах надежда,но нестана така.Магазина в който работя е пред фалит,заплатата ми е 200 лв. и дори не ми я дават.Вече нямам сили и нерви да се боря.Незнам какво да направя и къде да отида.Сам сама съм,мъжа ми изобщо не го интересува,живее си своят живот,дори сега като ви пиша съм сама и го чакам и се притеснявам,затварями телефона и дори го и изключи.Вече незнам какво да си мисля.Възнамерявам много скоро да се разделим,немога да продължавам така.Явно за него аз съм никоя щом немога да му родя дете.Много ми е болно и тежко.Само лоши неща ми се случват,дойде ми всичко в повече.Незнам какво да правя и на къде да поема.А мечтата ми си остава същата и и е още по желана от всякога,а е много далеч от мен.Моля ви дай те ми съвет и ми кажете каквода направя,за да се измъкна от този капан и най накрая да бъда и аз щастлива.Единственното,което мви трябва е сериозна работа що годе добре платена и сигурна,за да мога да си изтегля кредит за да кандидатствам за инвитро.Толкова ли много искам.Един нормален и спокоен живот с едно малко слънчице до мен.Моляви помогнете ми,дайте ми съвет.
Благодаря ви от цялото си сърце и душа и страшно много се радвам,че ви има.Вие сте мойте фей HugПрегръщам ви силно Hug Hug Hug Hug
Вселената си има свои правила,очевидно за сега не е време ни за дете ,ни за брак при тебе и особено при този партньор,по-добре се съсредоточи върху смяна на работата,на града ако трябва,и на партньора-все хубави неща като се замислиш  newsm03

# 237
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
raliko , загледах се в промяната на подписа ти и видях това:

Цитат
...Защото истината е, че битката на фино ниво е спечелена,но в триизмерната илюзия, всичко се материализира много по-бавно... http://www.imadrugpat

Четивото се оказа интересно и си позволявам да обърна и на другите внимание върху него. Благодаря, че си решила да го споделиш с нас, дори и по този дискретен начин  Hug  Hug  Hug

# 238
  • Мнения: 131
НЯМА ГРЕШКИ, ИМА САМО УРОЦИ

Израстването е процес на непрекъснато експериментиране,серия от проби, грешки и временни победи.
Неуспелите експерименти също са част от пътя към успеха!

Вместо да възприемаш своите грешки като провали, а грешките на другите - като обиди, възползвай се от възможността да се поучиш от тях. Грешката - наша или чужда, е само катализатор на духовната еволюция. "Всяко нещастие е скрит подтик и ценен намек." (Емерсън)
Не винаги е лесно да видим доброто във всяко нещастие, което ни спохожда. ("Всяко зло за добро", Българска народна поговорка.)
За това трябва да овладеете тайните на състраданието, прошката, етиката и накрая - на хумора.

Състрадание: "Човекът е способен както на велико състрадание, така и на велико равнодушие. Изцяло във възможностите му е да развие състраданието и да надрасне равнодушието." Норман Кузънс.

Прошка: "Човешко е да съгрешиш, божествено е да простиш." Александър Поуп.

Етика: "Няма нито грешки, нито съвпадения. Благословено е всяко събитие в живота, защото идва да ни научи на нещо." Елизабет Кюблер-Рос.

Хумор: "Изключително важно е да се научим да се смеем над себе си." Катрин Мансфийл;
"Светът е оцелял, защото се е смял." Българска народна поговорка.


УРОКЪТ СЕ ПОВТАРЯ, ДОКАТО БЪДЕ НАУЧЕН


Един и същи урок ще ти бъде представян в различни форми, докато го научиш. Когато го усвоиш напълно, можеш да се заемеш със следващия.
Докато не предадат посланието, което носят, докато не изпълнят предназначението си, уроците ще се повтарят; ще се повтарят събитията и хората в твоя живот. Всяка ситуация, всеки човек са учители. За да излезеш от омагьосания кръг на повтарящите се ситуации, трябва да осъзнаеш урока и да го интегрираш в себе си като полезен опит.
За да направиш промяната в себе си, на което всъщност те учи всеки урок, трябва да научиш уроците на пробуждането, желанието, причинността и търпението.

Пробуждане: "Изгрява само онзи ден, за който сме се пробудили." Хенри Дейвид Торо.
Имаш две възможности: да живееш на автопилот, или пробудено и осъзнато. Изборът е твой.

Желание: "Животът не изисква от нас да сме най-добрите, а само да даваме най-доброто от себе си."
Хорас Джаксън Браун.
"Искам" е основа на избор, който води до действие. "Би трябвало" е основа за решение, което води до жертва.

Причинност: "На всяко действие съответства равно противодействие." Сър Исак Нютон;
"Каквото повикало, такова се обадило." Българска народна поговорка.
Причинно-следствената връзка само потвърждава факта, че ти си първоизточникът на всичко, което ти се случва. Единствено ти си отговорен за собствената си съдба.

Търпение: "Бъди търпелив. Когато времето дойде, ще знаеш, че трябва да се пробудиш и да поемеш напред."
Рам Дас.


УСВОЯВАНЕТО НА УРОЦИ НЯМА КРАЙ

"В училището на живота няма почивни дни."
Жоржи Амаду

Няма миг от живота, който да не съдържа уроци. Докато си жив, все ще има уроци, които трябва да бъдат научени.
Животът не е подвластен на контрол. Невъзможно е да се отървеш от уроците. Безмисловното упорство и съпротивата водят единствено до емоционален срив. Животът е целогодишно училище, в което на практика дипломиране няма. Учебният процес придава смисъл на съществуването.
Правило 5 учи, че трябва да убедиш Егото си да приеме ролята на вечен студент в университета на Живота и да усвои уроците на отстъпчивостта, себеотдаването, скромността и гъвкавостта.

Отстъпчивост: "Отстъпчивостта не отслабва силата, а я увеличава." Мариан Уилямсън.
Единственото, което трябва да направиш, е да отстъпиш пред реалната действителност, вместо да се напъваш да правиш това, което според някого "би трябвало да бъда".

Себеотдаване: "Най-голямата ни слабост е, че се предаваме. Най-сигурният начин да успеем е винаги да опитаме поне още веднъж." Томас Алва Едисон.
Трябва да приемеш за своя основна житейска задача овладяването на уроците. Урокът на себеотдаването ще се появи при теб във формата на нерешителност, когато вземаш решение, или в трудности и препятствия, когато се заемеш с изпълнението на вече взетото решение.

Скромност: "И когато изкачиш върха на планината, едва тогава започваш истински да се изкачваш."
Халил Джубран.
Вселената не толерира арогантността и прекалената самоувереност и лесно сваля прекалено раздутото Его обратно на земята. Целта й е не да те накаже, а да поддържа баланса в самия теб.

Гъвкавост: "Да се усъвършенстваш, означава да се променяш. Да си съвършен, значи да се променяш често." Уинстън Чърчил.

"ТАМ" НЕ Е ПО-ДОБРЕ ОТ "ТУК"

Когато твоето "там", за което мечтаеш
или към което се стремиш, стане "тук",
ти просто ще откриеш друго "там",
което пак ще изглежда по-добро от твоето "тук".


Не бягай от себе си. Спри, обърни се с лице към проблемите и ги реши. Тогава твоето "тук" ще стане най-доброто място за живот.
Поставянето на цели и преследването на мечти не трябва да става за сметка на живота Тук и Сега - единственото време и място, където всъщност живеем.
Отлагането на живота за бъдеще време е бягство, както и живеенето с миналото.
Поставянето на условия винаги те затваря в омагьосан кръг и ти пречи да изживееш пълноценно настоящия миг - единственото, което наистина имаш. Предизвикателството на Правило 6 е да живееш Тук и Сега. Ще ти помогнат уроците на признателността, необвързаността, изобилието и мира.

Признателност: "Щом престанеш да сравняваш това, което имаш, с това което нямаш или което искаш да бъде, ти ще започнеш да се наслаждаваш на това, което е." Чери Хюбър.

Необвързаност: "Може би един от най-трудните уроци е да не изпадате в зависимост от очакваните резултати от своите действия." Джоан Борисенко.
Изобилие: "Най-богат е онзи, който изпитва истинско задоволство от това, което има в момента." Робърт К. Савидж.

Мир: "Не е нужно да правите каквото и да е. Просто живейте." Стивън Ливайн.


 Hug Hug Hug

# 239
  • Мнения: 105
x-x-x Любовта е и споделяне!  Hug Hug Hug

Happy woman Много точно и много на място!Благо-даря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт