Молба до мамите в Испания

  • 2 240
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте на всички БГ мами в Испания. Потърсих тема по държава Испания, но не намерих и затова започвам нова тема с това заглавие. Бременна съм в 8 месец с второто си дете и съм носител на вируса на Хепатит Б. Изследванията, които направих за репликация на вируса показват, че е необходимо да се постави на бебето, до 6-ия час след раждането хепатит Б хипер имуноглобулин, за да се предпази то от евентуална инфекция и да бъде здраво. В България, за жалост, няма внос на такъв продукт. Получих информация от форума, че има в Гърция, направих щателно проучване, но се оказа, че не внасят за аптеките регистрирания за употреба продукт, а има такъв само за болниците, т.е. не мога да си купя. Могат да ми доставят продукт, който е регистриран в България от Германия на цена от 800лв. Отново от форума научих, че на други мами с моята болест са им донесли имуноглобулина от Испания за цена около 90 евро и за покупката му не била необходима рецепта. Не зная как е търговското наименование на продукта, но ще се опитам да го науча. Трудността при доставката е, че трябва да се съхранява при хладилни условия.
Моля, ако някоя от вас има възможност да ми помогне. Най-лесно ще е може би ако се прибира в България за ваканция. Аз живея в София.
Предварително благодаря!

# 1
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
привет
на 19.07 летя за България, кацам на летище София, късно вечерта, ако успееш да научиш как се казва и го има тук в аптеките мога да ти го донеса, трябва да попитам компанията с която ще летя дали ще има проблем за пренасянето

# 2
  • Мнения: 445
Тревогите ти са разбираеми,обаче преди да пристъпиш към търсене на ваксините и доставянето им,поинтересувай се,наистина ли в избраният от теб майчин дом не поставят тези ваксини на новородените с този рисков фактор.Това,което трябва да се постави,всъщност е -ваксина с/у Хепатит Б + една доза IGHB/хиперимуноглобулин/.Поставя се още в родилната зала или най-късно 12 часа след раждането.При правилно поставяне на двата медикамента се намалява до 90%риска от придобиване на заболяването.Втората и третата доза на ваксините са на едно- и шестмесечна възраст.След поставяне на всички горепосочени ваксини,имунизацията е 100%.Не е възможно болниците в БГда не разполагат с ваксините!Ако пък е така... ooooh!

# 3
  • Мнения: 35
Mini Mouse БЛАГОДАРЯ ТИ   bouquet   bouquet веднага започвам да се ровя за наименованието.
Agora Не поставят хепатит Б имуноглобулин, за съжаление. В България няма практика, тепърва ентусиасти се борят да я наложат. Уговорено е да сложат глобулина. Иначе,  ваксината против хепатит Б е задължителна от 1992год  Най-неприятното е, че в България НЯМА внос изобщо на този имуноглобулин. Наскоро е регистриран под търговско наименование Хепатекст СР, немски продукт, но все още не го внасят регулярно. Могат да ми изпълнят индивидуална поръчка.

# 4
  • Мнения: 445
gguza,жалко,че нямат тази практика.Не мога да ти помогна с друго,освен да ти дам наименованието на медикамента -inmunoglobulina contra hepatitis B (IGHB).Под това наименование може да бъде потърсено в аптекарската мрежа в Испания.Виждам,че Мини ти е предложила,нека се поинтересува в аптеката за изискванията около съхранение на продукта по време на пътуването.

# 5
  • Мнения: 35
Благодаря! Mini mouse , писах ти на лични.
Една мама, на която друга съфорумка е донесла от Испания миналата година ми  писа, следното:

 Името е Gamma Antihep B Grifols
pamp 600 UI  3 ml
струваше миналата година 90 евро
Транспортира ми го в хладилна чантичка,пътувайки с самолет до БГ

# 6
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Ох тъкмо се връщам от аптеката и ми казаха че няма такова нещо, но разбира се под името което е дала Agora, сега ще отида пак да видя и под това име, добре че мие до офиса аптеката и шефа ми го няма
единствения ми проблем е от къде да намеря хладилна чанта, имам една но е огромна не мога да тръгна с нея

# 7
  • Мнения: 35
Питай в аптеката дали имат нещо за транспортирането на ваксината. В най-лошия случай може да се замразят две "патрончета" - нали има(поне в БГ) алкохол в пласмасови плоски бутилки от по 100мл, пълни с вода. Ще издържат няколко часа. Тук така продават ваксините по аптеките. Но предполагам в Испания си имат нещо специално.

# 8
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
V Nemsko e- Hepatitis B Imunoglobulin.
5 Ampuli sa v opakovka i struvat 867 evro. Moga da gi kupya s 30 % otstapka, no pak e skapo i sa 5.

# 9
  • Варненско мишле
  • Мнения: 168
В аптеките могат да дадат специален хладилен несесер,който да се плати или евентуално да се върне после(поне при мен беше така).
Евентуален проблем може да има ако искат рецепта Thinking
Иначе ампулите са 3,използва се само 1 за бебето,но...това да е проблема
Говоря за Испания

# 10
  • Мнения: 35
Големи благодарности на Mini Mouse   bouquet   Hug  bouquet Тя ще ми донесе имуноглобулина, когато се прибира в България. Прекрасно е усещането, че има все още толкова доброта!
Желая здраве, късмет и щастие на всички!

# 11
  • Мнения: 35
Сега видях, че имам нови отговори!
Благодаря на всички мами, които бяха съпричастни към проблема ми и дадоха информация и съвети!   bouquet   bouquet   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт