Бригада - Тема 1

  • 49 313
  • 280
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


Бригада





През 1989 г. Саша Белов се връща от армията. Докато е отсъствал, животът в страната е станал друг. Приятелите му от детството Пчелата и Космос са станали рекетьори. Саша узнава, че любимата му е изменила. Изяснявйки отношенията си с нея, Белов се сблъсква с „покровителя” на Лена – криминално проявеният Мухата. Между тях възниква непримирима вражда, неволен свидетел на която става роднина на Мухата – лейтенант от милицията Каверин. Пчелата и Космос уговарят Саша да започне да се занимава с рекет. Категорично отказвайки, той се готви за постъпване в институт. Фил заработва пари като участва в боеве без правила. Приятелите отиват на един от боевете да поддържат Фил. Там се оказва и Мухата. Неговата цел е да убие Белов. Избухва масов бой, след който милицията намира трупът на Мухата. По внушение на Каверин Белов е обвинен в убийство. Космос успява да скрие Саша извън града.Стараейки се да помогнат на Белов, приятелите се опитват да отложат делото. Майката на Саша се обръща за помощ към бащата на Космос, който заема високо положение в обществото. Укривайки се на вила извън града, Саша се влюбва в съседско момиче-цигуларка – Оля. Забравяйки за опасността, той я последва в града. Оля е очарована от Саша, но случайно узнавайки, че той е обявен за издирване, прекъсва всякакви отношения с него. Желаейки да ободрят Саша приятелите му организират шумно парти, което привлича вниманието на полицията...Те успяват да избягат от тях...и именно тогава започва съществената част от историята на БРИГАДА!



Режисьор: Алексей Сидоров
Сценаристи: Алексей Сидоров ; Игор Порублев ; Александър Веледински
Държава: Русия
Година: 2002
Производство: Аватар Филм
Композитор: Алексей Шелгин
Епизоди: 15
Продуценти: Анатоли Сивушов ; Александър Иншаков ; Александър Акопов ; Валери Тодоровски
Жанр: Драма ; Военен ; Криминален ; Мелодрама




Участват

Сергей Безруков (Александър/Саша) Дмитрий Дюжев (Космос) Павел Майков (Пчелата)
Владимир Вдовиченков (Фил) Екатерина Гусева (Оля)



Български сайт

Руски сайт

Български блог на Бригада , в който ще се качат всички епизоди с … а гледане онлайн)

Всички епизоди с български субтитри , и в Наносет
(ако не искате да теглите всички на веднъж , трябва само да отметнете желания епизод със съответните субтитри от началния прозорец на БитКомет "Create new BitComet task")

Целият саундтрак

Песента от сватбата - В изпълнение на Пчелата , Космос и Фил /не оригинал/

Песента от сватбата - Несчастный случай - Генералы песчаных карьеров /оригинал/

Бригада - Triplex






Пожелаваме ви приятни мигове в темата на БРИГАДА!

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 12:36 от Наивница

# 1
  • Мнения: 5 140
Да гледах го, даже си имам няколко серийки на двд

# 2
  • София
  • Мнения: 472
Любим сериал. Очаквах продължение, но уви май няма да има.

# 3
  • Мнения: X
Здравейте Hug
Този сериал не можах да го проследя,но ми бе горещо препоръчан...Почти бях забравила за него- БЛАГОДАРЯ за тази тема-ще го гледам  Hug

# 4
  • Мнения: 0
Любим сериал. Очаквах продължение, но уви май няма да има.

Говори се , че Сергей е поискал голяма сума пари срещу играта си в евентуалното продължение , а Алексей не е имал възможността да я плати.На всички ни е ясно , че без Сергей няма как продължението да се нарече Бригада и затова Алексей е предпочел да остави така филма.Но това не е сигурно , все пак сме далеч от Русия и не можем да знаем със сигурност защо няма продължение.Но ако питате мен , по-добре , че няма...няма смисъл излишно да разтягат филма.В противен случай ще се загуби силата на филма , начина , по който ти въздейства.За мен това беше доста тъжен , но адекватен и възможно най-добрият и достоен край на такъв уникален филм!

# 5
  • Мнения: 796
Един о най-любимите ми филми - незнам вече колко пъти съм го гледала Laughing.

Продължение няма и няма да има. Това се разбра още в края на снимките. Безруков е отказал да се снима заради ефекта от филма, които е имал в Русия. Човек симпатизира на бригадата, но в крайна сметка те са си просто престъпници.



# 6
  • Мнения: 0
"И зиме и лете е един и същ, що е то?
- Знам, знам, Белия!"

# 7
  • Мнения: 0
15/05/2010
У Бригады всё таки будет продолжение! Съемки продолжения культового сериала «Бригады» начнутся уже этим летом В новом фильме воскреснут старые герои сериала – Космос, Пчела и Фил. Так же создатели картины планируют ввести нового персонажа – его сыграет Сергей Горобченко. Возвращение любимых героев будет триумфальным. Сериал планируют снимать не только в России, но и в Черногории и в Нью-Йорке.

Източник
http://brigada.cdom.ru/index.html

# 8
  • Мнения: 0
Фенче мерси! Hug Доколкото разбирам се говори за продължение...Космос , Фил и Пчелата щели да се завърнат... newsm78 Щяло да има и нов персонаж , който ще бъде изигран от Сергей Горобченко.И действието вече ще се развива освен в Русия и в Черна гора и Ню Йорк...

Изглежда , че информацията е нова...но не сме сигурни дали можем да имаме доверие на сайта... Rolling Eyes

# 9
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Не беше лошо филчето... Но... Въпреки романтизма в него, не бих искала да има продължение. Познавам твърде добре този период от история на Русия, щото го изживях.  Peace Пред очити ми подобни Бригади се раждаха и се избиваха, имах приятели в тези среди, самата едвам не станах една от тях, слава Богу акъла ми не го позволи. Сега те са или мъртви или в затвора или са наркомани, също мъртви. На 1000 един станал такъв като Саша, а после или се изпотрепаха или станаха голямата работа бизнесмени с мръсни пари и се покриха в Ню Йорк и прочее

# 10
  • Мнения: 0
Kordelia именно в това е очарованието на филма - че е реалистичен и показва Русия такава , каквато е (или е била)... Peace Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 5 334
Може да имам много сериали, които ми харесват. Но Бригада е любимият ми. Гледала съм го 7 пъти, знам наизуст повечето диалози. Най-уникалният сериал - и пак му са малко тези суперлативи.
Сергей Безруков и Екатерина Гусева са ми ужасно любими актьори, а определено Бригада ги направи такива.
Отдавна се говори за продължение на Бригада, не знам дали е истина. Rolling Eyes
Но този сериал завинаги ще си остане най-най-най-(х 100000)-любимият ми! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Наивниче, благодаря ти за темата! Изпълни ми сърцето! Hug Hug Hug

# 12
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Kordelia именно в това е очарованието на филма - че е реалистичен и показва Русия такава , каквато е (или е била)... Peace Hug
Кусура му е в това че ги изкара романтични рицари и герои. Не са такива  Peace Peace Филма не е реален. Това е мнение на тези които познават онези времена. Да на тези които не са били там тогава така може и да се струва. Както Кръстника на Копола, романтично престванеа кървава Мафия

# 13
  • Мнения: 0
Тинче , няма за какво да ми благодариш.Нямаше как да не пусна темата!!!Чувствата ми към този филм са необясними.Само човек , който го е гледал може да добие представа какво чувствам и знам , че ти си едната... Hug Аз съм го гледала 15 пъти...разбрах за този филм и го гледах много преди БНТ да се сетят , че съществува феномен като Бригада.Пиратството е нещо нормално в 21 век  hahaha та и то ме "запозна" с този филм...след това го гледах и по БНТ (не ми хареса , че го дублират , никой не може да произнесе така думите , както самите актьори!!!) , мисля че го даваха общо 2 пъти , та и двата съм го гледала.След това имаше период от 3 години , през които учих в чужбина (не издържах повече далеч от родината) и там съм го гледала всеки божи ден...щом се прибера от у-ще и веднага пусках Бригада (имам го на дискове от вестника) ... Онзи ден "навърших" и 15 път.Сега съм готова пак да го гледам!Много рядко филм може да ме накара да го гледам повече от 2 пъти...Бригада май не е от тези... hahaha Joy hahaha Joy А за Сергей и Екатерина мога да говоря без да спирам , но ще кажа нещата с няколко думи - Първата двойка , в която видях истинска химия и чудесна актьорска игра в останалите сцени!Също така Сергей и до ден днешен ми разтуптява сърцето!!!Ах тези сини очи и тази лукава и адски чаровна усмивка!!!!!!!! Embarassed Mr. Green Мисля че е излишно да споменавам , че и на мен ми е любим (меко казано)... Бригада и Аси са двата филма , които ме завладяха така , че завинаги да ги запомня!

# 14
  • Мнения: 0
Kordelia именно в това е очарованието на филма - че е реалистичен и показва Русия такава , каквато е (или е била)... Peace Hug
Кусура му е в това че ги изкара романтични рицари и герои. Не са такива  Peace Peace Филма не е реален. Това е мнение на тези които познават онези времена. Да на тези които не са били там тогава така може и да се струва. Както Кръстника на Копола, романтично престванеа кървава Мафия

И все пак ще се съгласиш с мен , че ако беше всичко , така както е било в действителност нямаше да е сериалът Бригада , а документален филм за руската мафия...Филмът е уникален , защото хем ни докосна до реалността (малко или много) , хем ни показа и едни не много реалистични персонажи , но толкова добре изиграни от самите актьори , че едва ли обикновените фенове като нас са се замисляли "Абе дали наистина така се държат?!"... Peace Hug

Общи условия

Активация на акаунт