Снимай, покажи - light

  • 78 292
  • 520
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 402
Добър вечер  Hug Имам въпрос   Flutter ще се радвам, ако Люлякови нощи се включи с мнение. С какво е най-добре да се замени бялата захар? Мед в момента не мога да използвам заради детето (не сме му давали все още, ще изчакам да стане поне на 2 години и половина). Вчера в "Плюс"-а гледах тръстикова захар, която според етикета е подходяща за диабетици. Кафявата захар нещо не ми вдъхва доверие- откъде да знам, че не е просто оцветена?  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 6 713
Люлякови нощи,  Crazy Peace Страхотни идеи! Ти имаш ли лична тема в подфорума Любимите рецепти? Mr. Green

# 92
  • Мнения: 1 461
люлякови нощи мога ли да попитам как изглежда кокосовото олио , аз се опитах да потърся из нета но ми излизат козметични продукти

# 93
  • София
  • Мнения: 2 019
Ето тук открих продажба на кокосово олио/масло:
http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D … %D1%81%D0%BBo.647

A тук повече информация за него:
http://www.bb-team.org/articles/2723#axzz0r8llnkP9

# 94
  • Мнения: 22 867

Снимката е от нета, не знам у нас в какви опаковки го има. Попаднах и на този любопитен материал.

# 95
  • Мнения: 5 713
колко е трайността на бадемовото мляко и какво количество мляко излиза от дадената рецепта ?
Около литър- литър и малко.
Трайността му в хладилник е 2-3 дена.

caprice, според мен с тръстикова захар във вашия случай. Иначе аз ползвам като подсладител сушени плодове (фурми, стафиди, кайсии, смокини), мед, кленов сироп.

# 96
  • Мнения: 483
The_Sunrise,
от една чаша бадеми (220гр-250гр) става 1 литър мляко.

За твое щастие млякото от орехи се прави в същото съотношение 1:4 и по същата технология.
Изключително полезни омега 3 и омега 6 мазнините са много и добре балансирани.

Пълпа от ядките може да се използва към брашна за хляб, сурови бисквитки и т.н
Мисля, че от орехите ще има доста по-малко пълп от бадемите.
Направи и от двете и кажи кое ви е харесало повече Mr. Green

Между другото, ако направиш орехово мляко, можеш да сложиш много ягоди, става страхотно ягодово мляко.
Не забравяй накисването във вода (не чешмяна!)

# 97
  • Мнения: 483
Да, издържа 2-3 дни, ама не ни се е случвало...изчезва на същият ден Whistling

За подслаждане аз бих използвала мед и кленов сироп доста умерено, сушени плодове умерено.
Най-добрият подсладител е стевията. Но цели изсушени и на прах листа, не екстракт.
ето така изглеждат:


Само че, не знам дали има такава в БГ. Но дори екстракт е по-добре от захар.

Ето тук има една статия, отдолу има коментари и хора които предлагат разсад.
Най-добре е човек да си ги гледа сам и сам да си ги суши.
http://www.zeleno.eu/bg/articles/339-steviya-medena-bilka.html

Аз не мога,убивам всяко растение до което се докосна Crazy

# 98
  • Мнения: 483
Последно за днес, че ще ви писне от мен Sick



Печени колелца сладък картоф.

Нарязвате сладките картофи на колелца.
Овалвате в зехтин, или друго олио по избор.
Нареждат се на хартия едно до друго.
Подправки на вкус, пресни сушени...каквито обичате.
Печете в умерена фурна на горен реотан, при готовност обръщате.

Стават с хрупкава коричка и мекички от вътре. Не ги прегаряйте!

Ами, разкошни са. Никога не съм си мислела, че сладък картоф може да ми хареса, амана Joy
Да не говорим колко са полезни, богати на витамини и антиоксиданти.
Само не вдигайте градусите, заради мазнините.

Ето какво съдържат:Перфектната храна

# 99
  • Мнения: 483
http://www.zoya.bg/%D0%91%D0%B8%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D … %D1%81%D0%BBo.647

Точно такова използвам.
Това е единственото нещо, което ми е помагало да отслабна.



Правя си ето такъв "шоколад"  от него (като заливката на ореховите квадратчета)
Кокосово олио -втечнено
сурово какао
стевия
мед
ядки по избор

Всичко в пасатора до гладка смес .
Изливам в тавичка и слагам във фризерът ми. След 15 мин е твърдо.
Чупя на парчета и хапвам малко преди всяко ядене.
Толкова засища, че не мога да ям много, допълнително ускорява метаболизма и въобще прави чудеса с тялото.
Знам, че е много скъпо за повечето хора Rolling Eyes, но по мое мнение едно от малкото неща които човек ТРЯБВА да яде, за да е здрав.

Децата ми биха свинският грип без лекарства, защото се хранят доста здравословно, и хапват кокосово олио или кокосови орехи ежедневно (и рибено масло).

Последна редакция: пт, 18 юни 2010, 06:39 от Люлякови нощи

# 100
  • Мнения: 11 818
yagodka, RoniBonboni, радвам се, че сте харесали корнитата! Според мен ронливостта зависи от това каква и колко е течната спойка и дали са печени (по-твърдички) или не (леко мекички са си като купените), много хубаво трябва да се сплеска, пресова сместта (аз ползвам най-малката правоъгълна йенска и натискам с нея). Също, ако се съхряняват в хладилник, задължително да са запечатани с найлоново фолио, защото иначе се овлажняват и ронят. Но като ги направите още няколко пъти ще се усъвършенствате! Hug
yagodka, Табуле - аз бях показала и дала линк към рецептата, която ползвам. Wink Съвет - следващия път сложи доста повече магданоз, така е по-оригинал! Hug

Люлякови нощи, чудесни предложения, много благодаря, надявам се да има още много!   bouquet Студена доматена супа и аз правя, но ще пробвам скоро квадратчетата, нутелата, ореховото и бадемово мляко непременно.. Въпрос за бадемовото мляко, че искам да го направя - бадемите накисвам цели, предполагам преди да се сложат в блендера трябва да се обелят?
Някои от видове олио и аз се опитвам да използвам, ще пробвам и други от изброените, като си запазвам правото да питам кое в какво най-често използваш! А какво ще кажеш за олиото от гроздови семки?

caprice, можеш да ползваш и меласа! Peace

# 101
  • Мнения: 1 352
Люлякови нощи, наистина много добри съвети и предложения, но някои от продуктите са доста скъпи и трудно откриваеми. Например за стевия чувам за пръв път в живота си  Embarassed. Сурово какао - дори не знам как изглежда  Embarassed
Аз лично за семейството ми и с нашите скромни доходи не бих смогнала постоянно да купувам тези продукти  Confused, дори и да имам желание. Това мисля, че е главната причина българинът да се храни нездравословно - безпаричието и немотията.


КАкво ще кажете за царевичното олио и палмовото олио? По-добре ли е от слънчогледовото?

# 102
  • Русе
  • Мнения: 11 916
  Аз правя шоколада на детето с краве масло,мед и какао. В близкия маркет има како 10-12% масленост. Кравето масло го вземам от специализиран магазин с продукция на "Рожен"-Давидково

# 103
  • Мнения: 483
Сиси ♥♥, не се белят бадемите.
А олиото от гроздови семки е ОК, особено за кожата (може да се използва за намазване)

Marieta, така е...Знам, че е скъпо за много от хората. Но то не е казано всичко да се прави непрекъснато.
Може да се правят най-важните неща, а за другото ако и когато има пари.

Суровото какао е на прах, като това:
http://store.zemianazaem.com/index.php?route=product/product&product_id=58

Нямам представа къде и какво има вече в България. Най-вероятно могат да се намерят и по-евтини варианти.
А суровото какао, може и да се замени с черен шоколад.

Царевично олио-НЕ, 100% ГМО и запушващо вените.
Палмово олио само студено пресовано, нерафинирано, био, ето така да прилича :
http://www.apartmenttherapy.com/uimages/kitchen/2008_05_28-PalmOil.jpg

# 104
  • Мнения: 483
Добър вечер  Hug Имам въпрос   Flutter ще се радвам, ако Люлякови нощи се включи с мнение. С какво е най-добре да се замени бялата захар? Мед в момента не мога да използвам заради детето (не сме му давали все още, ще изчакам да стане поне на 2 години и половина). Вчера в "Плюс"-а гледах тръстикова захар, която според етикета е подходяща за диабетици. Кафявата захар нещо не ми вдъхва доверие- откъде да знам, че не е просто оцветена?  Rolling Eyes

НЕ, НЕ И НЕ!
Тя съдържа глюкоза и фруктоза.
Тялото се справя добре с глюкозата, но фруктозата предизвиква инсулинова резистентност.
Най-лошото е, че когато присъстват едновременно, като в тръстиковата захар, глюкозата "засилва" проблемът с фруктозата.
Фруктозата във формата на подсладител е едно от най-вредните за консумация неща, предизвиква диабет, сърдечно-съдови заболявания и т.н.
тялото може да се справи с малко глюкоза без проблем- умерено е ОК
тялото може да се справи с малко фруктоза в плодове и е ОК

Общи условия

Активация на акаунт