Тwilight/Здрач- тема 61 - It all begins...with a choice...време е за Затъмнение!

  • 30 129
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6










Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината на 09.07.2010 г. /предпремиера 02.07.2010/ , а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.



   



Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер


Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 60/ Тема 59/ Тема 58/ Тема 57 Тема 56 /Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
   
Малък поглед към "Затъмнение"
Официалния трейлър може да видите тук

Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Мона на mlstantcheva@hotmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 12:07 от c.v.e.t.i.

# 1
  • Мнения: 84
От снимките - 5 и 7!  Crazy

# 2
  • Мнения: 354
йеееее, нова темаааааа   bouquet  bouquet  bouquet
Мерси, Цве, какви красиви спойлерчета, аз вчера прилежно разгледах всички картички до една  Laughing

# 3
  • Мнения: 34
Ох, в картичките има Джаспър като човек   Crazy и продължава да ме печели за своята кауза тоз войник.....Мария е много, ама много красива - правилен избор.
Аз се записвам също за 02.юли и акоправим нещо организирано можем леекичко да започваме да действаме, да нес е окажем без билети

Последна редакция: ср, 09 юни 2010, 16:51 от veselinka

# 4
  • Мнения: 245
Duchess, ти как успя така лекинко да ни изпревариш и първа да се наредиш в темата,  Joy Joy Joy, я кажи бързо ти на висок старт ли беше ние докато си бъбрихме  Joy Joy Joy Joy Joy
от снимките харесвам .................. абе, всички ги харесвам  Heart Eyes
А пък Ина хич, ама хич няма да я питам защо не харесва снимки 1 и 4, няма, няма Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 5
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
И аз си имам дата за ходене на Затъмнение - малко е по назад,но ще се издържи  Simple Smile

Цвети само оправи номера на темата иначе е супер   bouquet

# 6
  • Мнения: 6
Простете днес направо огелпих всичко от линка до номера, но с общи напомняния всичко е наред сега   bouquet  Mr. Green
Гледах да не слагам много спойлери в началото, на който му е интересно има линкове и в старата тема Peace
Съгласна съм, че офицер Уитлок е направо уау, а Мария е адски красива! Само ми се искаше и някоя друга снимчица с Ройс да има, защото Джак Хюстън е страхотен  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 0
НОВА ТЕМА! newsm18 newsm18  Нека и аз да се запиша!

От 10-те причини избирам 2, 7, 8, и 10. Те просто отговарят на онова което най-много харесвам в Роб!

Не знам дали тук му е мястото да споделя още едно мое мнение, защото то се отнася за „Вода за слонове”. Прочитайки книгата /вече писах колко ми хареса/ и изграждайки си представа за героите не мога да се въздържа да кажа, че изборът на актьори ми се струва много удачен. Е, ще кажете, остава да не аплодирам избора на нашето момче. Естествено – това не се нуждае от коментар. Но пиша тези думи заради Кристоф Валц. За по-подходящ Август не се сещам. Страхотен актьор, нищо че познанството ми с него беше само от „Гадни копилета”, филм, който въпреки великите оценки аз лично не възприех, но пък изпълнението на КВ е уникално. Имам усещането, че Водата ще е филм, който ще донесе награди…

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте   bouquet
c.v.e.t.i мерси за новата тема  Hug
 От снимките 2 и 7  Heart Eyes
  Снощи пак гледах наградите и незнам дали сте обърнали внимание,когато спечелиха за целувка и Кристен, като ставаше се спъна или стъпа на криво.Как побърза да се хване за Роб и как се смяха  Joy супер бяха,много ми харесаха,даже май повече от момента с целувката.
   

# 9
  • Мнения: 6
Чудя се от одеве за кои снимки говорите, но сега загрях  Joy аз какво да ви кажа....всички Mr. Green

Вал, тез моите робини половината още отказват да гледат наградите Crazy  Много беше забавно също, когато водещия каза "В Новолуние Едуард дойде, заряза Бела.....и се върна след като засне Remember me" Joy Joy Също и "What a surprise - Twilight won everything"  hahaha С една дума Азиз Ансари върви по стъпките на Лес Гросман  hahaha
Поздрав Mr. Green

# 10
  • Мнения: 84
Оххх, българските медии отново ни разбиват с невежеството си:
http://life.dir.bg/news.php?id=6533245

# 11
  • Мнения: 97
хаха, точно възмутена исках да споделя писаното в дир-а, ама Duchess ме е изпреварила. да се неначудиш на такива глупости, откъде ги раждат  newsm78
за сцената с мотора - мдаа, груба, груба грешка Мелисо  Naughty да ви кажа честно аз си мисля че кака ви Стефка много много не я броят за мнения по сценария, ами си правят каквото си искат. Съмит винаги са декларирали голяма подкрепа за тая Мелиса, макар че според мен всичките й сценарии досега можеха да са по-добри!!! ама както вече сте писали, добре че са феновете, които прощават всичко и накрая гласуват като луди. а че новолуние е слаб филм, е ясно на всички. също, макар че съм луда фенка на Роб, ама да спечели награда за игра и то за Новолуние, тва е направо супер смях. поне да го бяха номинирали за Remember me, там играе около 1000000 пъти по-добре. нооо, въпреки мнението ми, чинно си гласувах за него на наградите  Laughing
за целувката от филма, според мен тази в Италия е най-добрата (превъртам си я по няколко пъти  Embarassed страхотно емоционален момент е, което зарежда и самата целувка
пък изпълнението на Роб и Крис на наградите, много са ми сладки каквото и да направят, ама да вземат вече догодина да се нацелуват едно хубаво че да мирясаме и ние  Joy
а тоз Азиз, голям майтап е, страхотен комик и така смешно представи Здрач в началото  Joy мнооого, много добър!!!!
а тук се сещам, цвети мерси за линка към наградите  Hug
чинно вчера ги изгледах, сега чакаме клипчетата от бекстейджа
новите снимки на Роб от сета на слончетата са суууупер, страхотен профил  Heart Eyes
аз още не съм чела книгата, тръшнах се че я искам на английски и си я чакам към края на месеца, заедно с дивидито на Новолуние

# 12
  • Мнения: 200
Първо: Цве темата е УНИКАЛНА, красива, свежа, красива и пак красива! Благодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

Аз съм също на втори с кака ви Ина на премиера, само да сме ЖиЗ  Hug Аз предлагам да идем в Арена тази година, според мен не само филмите са с по-добро качество а и самата обстановка е доста по-добра. Ако искате мога да отида и запазя/купя билети, никакъв проблем не  ми е да го направя още утре или когато почнат продажбите.  Hug

Второ: така се ядосах на тази статия/ и аз се питам защо/ , че писах един коментар отдолу, само дето ми излезе надпис :"Съобщението Ви бе изпратено и ще бъде публикувано след одобрение от оператор", така, че сигурно няма да пуснат това " По-некомптенетна статия не бях чела скоро. ТОВА СА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Бъдете журналисти, а не жълти стотинки". Аууууууу каква тъпотия, как може да има толкова не че неусведомени, а просто лъжци. Признавам смях се на -" „Чуйте всички, оставете на мен, всичко ще бъде под контрол“, разказал Робърт Патинсън"- все едно е агент 007  Joy НОООООО ТОВА : -"„Роб се притеснява, когато хората го свързват с Кристен. Той е работил прекалено много, за да достигне до този етап в кариерата си, и няма да позволи на някого да разруши това с лека ръка“, разказал приятел на екранния вампир. „Робърт ми е казвал: „Ако Кристен иска да разруши това, което е постигнала, добре! Но тя няма да ме повлече със себе си!“" никога ама никога не бих повярвала, че може той да го каже  Naughty Naughty Naughty

Цве гифа е уникален  Hug  Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 630
Цвети, страхотно суперски гиф.


Аз съм също на втори с кака ви Ина на премиера, само да сме ЖиЗ  Hug Joy

Айдееее кака се записва и тук...
Мирка, пуснали са ти мнението, да знаеш, явно е одобрено от оператор... Joy

# 14
  • Мнения: 12
Здравейте   Hug

Мерси за темата        bouquet

Отдавна се каня да питам, но все забравям. Нали доста време не бях при вас, та искам да питам има ли обявена дата за премиерата на Зазоряване и какво стана два филма ли ще са или един? 

Общи условия

Активация на акаунт