Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 057
  • 746
  •   2
Отговори
# 570
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Я вижте на каква книжка се натъкнах , в един от позволените ни сайтова за достъп в работата   Blush


Завръщането на Богинята Майка


 Thinkingструва ми се интересна , някой от вас да я е чел  Rolling Eyes

# 571
  • Мнения: 63
Стрхотни сте  Hug

# 572
  • Мнения: 1 422
Здравейте момичета, Представям Ви "Формула на благодарност" Повтаря се 3 пъти при всяка услуга, помощ,получаване на пари и т.н.

Благодаря ти за изобилието
Благодаря ти, сила
Благодаря ти за успеха

Много благодаря за това!!!!!   bouquet

# 573
  • Мнения: 18
ЗДРАВЕЙТЕ!
С удоволствие чета темата,която е страхотна!  bouquet  bouquet  bouquet
Пожелавам на всички,много здраве и късмет!

# 574
  • Мнения: 29
Момичета, някоя от вас попадала ли е на книгата "Как да притежаваме красим ум" на Едуард де Боно? Някакви отзиви?
Доколкото схващам от ревюто авторът е специалист по креативно мислене и "латерално" мислене.

Прекрасна вечер!

# 575
  • Мнения: 620
ilkiki ,  не съм попадала на тази книжка , но явно е на прав път автора Peace Учителя Дънов ни съветва да не се молим за богатства и пари а да се молим само за красив ум. Красивия ум привлича всичко и всичко идва при него Heart Eyes

# 576
  • Мнения: 123
Здравейте!
Интересува ме торент към  филма "Тайната",но да е озвучен на български.
Моля,ако някой има да го постне Praynig
Намерих един,но е 779МБ и не ми се хваща на диска.

# 577
  • Мнения: 18
Здравейте!
Интересува ме торент към  филма "Тайната",но да е озвучен на български.
Моля,ако някой има да го постне Praynig
Намерих един,но е 779МБ и не ми се хваща на диска.
ето един:
http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=202513&hit=1

# 578
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Вес Хопър и Horn Creek Productions представят
"Удивителната сила на благодарността!"
/Как да поправим петте грешки, които ни пречат да задействаме благодарността в своя полза/


Ако сте като мен, вероятно имате лавица с издания на стойност 10 000 $ от Боб Проктър, Джо Витал, Джим Рон, Дан Кенеди и много други. Тя е безценна и не бих заменил библиотеката си за нищо на света.
Какво се случва обаче, когато имаме усещането, че изпълняваме всички предписния от книгите и касетите, влагайки всичко от себе си, а на практика не стигаме там, където искаме? Възможно ли е да има липсващо звено в програмата ни за постигане на успех?
... Благодарността е толкова важна, защото е положително трептене на мисълта с много висша енергия. Тя е с мощна притегателна сила! Уотълс казва, че тя ни свързва с Първоизточника.
Ако сме благодарни за всичко, се фокусираме върху това, което искаме. По този начин обезпечаваме влагането на възможно най-висшата положителна енергия в желанията си и не отдаваме енергия на съмненията и страховете, които не искаме.
Поради тази причина почти всички, които преподават за постигането на цели, настояват да виждате целта си като вече постигната и да бъдете благодарни за нея – още сега! Това е мощно средство да осигурим влагането на силна енергия в целта – използването на благодарността.
“Хора, които могат да бъдат искрено благодарни за неща, които притежават само във въображението си, имат истинска вяра. Те ще забогатеят; те ще причинят създаването на всичко, което искат.” Уолъс Уотълс

Съществуват 5 ключови грешки, които пречат на хората да бъдат благодарни.
1. “Благосклонна ли е Вселената към нашите желания?” пита Айнщайн С други думи: има ли достатъчно ресурси?
Начинът, по който отговаряме на този въпрос, е от голямо значение! В крайна сметка, ако запасът от „неща” е ограничен, а ги искат много хора, тогава животът е труден. Много хора мислят по този начин. Определяме го като мислене, основано на „оскъдица”, на „липса”. Трудно е да бъдеш благодарен, когато има недостиг.
Нека да изберем различен начин на мислене. Можем да виждаме изобилни запаси вместо недостиг. Можем да изберем да сътворим успеха си, вместо да се съревноваваме за ограничени запаси. Когато сторим това, преставаме да бъдем жертва на обстоятелствата и започваме да си възвръщаме властта над собствения си живот! Да се гледа на вселената по този начин е първата стъпка в закона на благодарността.
“Това е велика истина. Вселената, в която живеем, е странно и прекрасно сговорчива.” Ерик Бътъруърт
2.Несъпротивата
Несъпротивата е просто възприемане на следната умствена нагласа: това, което е, просто е и не се борим с него.
Повечето от нас минават през живота, изпълнени с множество убеждения как нещата, които „са” по определен начин, „би трябвало” да бъдат по друг начин.
Не ме разбирайте погрешно. Не говоря за прости неща, като да речем, че колата е на пътя, а би трябвало да е в гаража. Ако е на пътя, станете и я поместете!
Говоря за поведението на хора или за обстоятелства, при които нищо не можем да променим. Казваме си (а и на останалите): “Той не трябваше да прави това!” или “Колата не трябваше да се разваля тук!”, или “Тя не биваше да се отнася така с мен!”, или “Ние трябваше да спечелим този договор!”
Първо, обърнете внимание, че оспорваме действителността такава, каквато е! Докъде можем да стигнем по този начин?
Второ, обърнете внимание на мислите, които съпровождат подобна нагласа. Някой или нещо е отнел „нашето” (пари, успех, любов, уважение) и ние сме жертва. Всичко това се основава на мисленето от типа „няма достатъчно”. Откъде ще намерите благодарност в купчина умствени изпражнения като тази?
Ето тук се оказва много важна несъпротивата.Помнете, че несъпротивата не означава да бъдете изтривалка за когото и да било. Означава просто да не оспорвате действителността. Това, което е, то е.
Вместо да оспорвате, приложете един от законите на вселената, закона на противоположностите (полярността). Според този закон всяко нещо има две равни и противоположни страни. Всяка ситуация, която изглежда лоша, съдържа равно количество добро, стига да го потърсите
Ето как да прилагате несъпротивата при всяка ситуация.
а/ Първо, напомняте си, че вселената е благосклонна към вас.
б/ Второ, напомняте си, че вие решавате как да наречете ситуацията – добра или лоша.
Открих, че съпротивата (определянето на преживяването като лошо) увеличава страданието и удължава изживяването. Влагането на енергията в „лошото” преживяване само поражда още подобни на него! Ценното в несъпротивата е, че наистина ускорява процеса и ви води по-бързо към добрата част!
Ето защо открийте доброто в ситуацията и бъдете благодарни за него!
“Нищо на тази земя не може да устои на човек, който изцяло следва несъпротивата.” Флоранс Шин
3. I Can’t Get No - - - Satisfaction…. (Не мога да намеря удовлетворение)
Вижте, има основна разлика между щастието и удоволетворението. А ние искаме да бъдем щастливи, не искаме да бъдем удоволетворени.
Удовлетворението предполага приемане на статуквото, означава, че нещата такива, каквито са, са ти достатъчни. Хората могат да бъдат удовлетворени, без да бъдат благодарни, защото те просто са приели нещата такива, каквито са, макар че не това биха искали в действителност. В сравнение с това щастието предполага качество на ума, състояние на радост и благодарност за това, което имаме и което сме.
Много хора са удовлетворени, но нещастни. "Мразя тази долна работа, но това е най-доброто, което мога да правя, затова ще я изтърпя до пенсия." Задоволяването със статуквото поставя капак на онова желание вътре в теб, което все иска растеж, разширение, да бъде повече, да има повече, да опита повече. Когато станем удовлетворени, спираме, преставаме да растем и започваме да ръждясваме.
Мястото, на което искаш да бъдеш е щастливо и неудовлетворено! С други думи, това значи да се вълнуваш от това, което имаш, да се радваш и да си благодарен за своите постижения и дарове, а същевременно да си ентусиазиран от способността си да се справиш още по-добре.
“Не съм доволен от тази работа, защото знам, че мога да се справя по-добре. Аз съм щастлив и благодарен, че я имам, защото тя ми дава възможност да печеля докато се уча, а аз уча това, което ми е нужно, за да създам по-добрата работа, която искам в действителност.”
Виждате ли разликата? Неудовлетворени, но щастливи и благодарни.
Ако решим, че щастието ни ще настъпи в бъдещето, тогава няма за какво да бъдем благодарни сега. Когато сме способни на практика да живеем в настоящето и да сме благодарни за това, което имаме тук и сега – благославяме това, което имаме - сме овладели третата стъпка в закона на благодарността.
“Следва да си изградим навика да благославяме всичко, което имаме. Знаем, че пускаме в действие закона за растежа.” Чарлз Филмор
4. Прошка за всички, които някога са сторили нещо, заради което сте изпитали недоволство.
Ето как можете да прецените дали наистина сте им простили:
а/ Можете ли искрено да им желаете доброто?
б/ Благодарни ли сте за тях?
Чарлз Филмор посочва, че за да се освободим от дългове, първата стъпка е ние самите да освободим всички от дългове към нас! Това включва емоционалните дългове, които наричаме обиди. Не можем да получим това, което не сме готови да дадем.
В тази вселена, основана на причината и следствието, всяка мисъл, която посадим, се връща при нас умножена. Обидите са емоциоанлни бомби, които по един или друг начин винаги се връщат при нас като бумеранг.
Ето защо всяка област от вашия живот, в която не можете или не искате да простите, е задръстване в потока на вашия успех. Единственият начин за отблокиране е да сте готови да освободите човека или ситуацията с благодарност за това, което са ви донесли.
Не забравяйте, вселената действа по закони, не по случайност. Хората се явяват в живота ни не по случайно стечение на обстоятелствата. А след като вселената е благосклонна, те не се появяват, за да ни накажат, а често за да ни научат.
Можем да приложим закона за противоположностите и да знаем, че някъде в преживяването с този човек за нас има полза, урок, подарък. В крайна сметка, каквото и да са сторили, не е било заради нас. То е било заради тях. Когато стигнем точката, в която можем да бъдем искрено благодарни за тях, когато наистина можем да им желаем доброто, тогава сме прекъснали връзките на обидата, която ни е обвързвала с тях, и сме свободни да продължим напред.
в/Последната стъпка при прошката е свързана със самите нас. Това означава да простим на себе си за всички предполагаеми грешки и недостатъци в нашия живот. Необходимо е да можем да обичаме човека в огледалото.
“Каквото и да прават хората, не е заради вас. То е заради самите тях.” Дон Мигел Руиз
“И тъй като всички хора са допринесли за вашия напредък, следва да включите всички хора в благодарността си.”Уолъс Уотълс
5. Влез в потока
По какъв начин действа благодарният човек, който е извървял първите четири стъпки от закона за благодарността?
Наистина е просто – той дава!
Той дава пари, време, подкрепа, насърчение, всичко. Понеже е благодарен за това, което има, той го раздава. Понеже знае, че живее в изобилна, благосклонна вселена, основана на причина и следствие, той знае, че като дава, прави възможно получаването.
Ако наистина искате да разберете силата на даването, следва да погледнете на всичко, което имате, не като на „вещи”, а като доказателство за леещ се поток, река на изобилието. Когато давате, показвате увереността си в изобилието и благодарността си за него. Отваряте място да дойде още.
“Ако изпитваме затруднения, то е защото сме извън потока. А един от най-резултатните начини за връщане в потока е посредством даване.” Ерик Бътъруърт Ето защо, ако се нуждаете от пари, давайте пари. Ако се нуждаете от време, давайте време. Ако се нуждаете от книги, дайте ми книги!
Предприемайки действието на даването, показвате благодарността си за това, което имате, а това съставлява петата и последна стъпка в закона за благодарността.

Какво следва?….

Сега, след като прочетохте книгата, готови ли сте да задействате благодарността в своя полза? Ако да, значи ще трябва да извървите петте стъпки, а не да приберете тази книга в някоя папка или да я забутате на хард-диска си.
Можете да направите следното упражнение. Препоръчвам ви да го изпълнявате ежедневно през следващия месец, за да запечатате тези нови навици в мозъка си.
Вземете лист хартия и го изпълнете с неща, за които сте благодарни. Напишете поне 25 – 30 неща и то така, че да има по няколко от всяка област на живота ви. Включете своите финанси, здраве, кариера, взаимоотношения, играчки, развлечения и всичко друго, за което се сетите.
Спрете дотук и направете това, преди да продължите нататък.
Как беше? Затруднихте ли се да намерите достатъчно неща? Краткият списък означава, че в живота си имате много неща, към които не сте приложили закона за противоположностите. Това са неща, които не ви харесват такива, каквито са.
Ето втората част на това упражнение. Независимо колко много или колко малко неща е имало в първия ви списък, това упражнение е предвидено да разкрие области, към които е нужно да приложите първите четири стъпки от закона за благодарността.
Вземете друг лист хартия и изгответе друг благодарствен списък, с неща от всички области на вашия живот. Но при този списък започнете с неща, които не харесвате.
Спомнете си за шефа, който се държи зле, за колата си, която не пали, за избухливата си доведена дъщеря - тинейджърка, за  бившата/бившия си, за данъчните, за пъпката на носа си, която не се маха, за сметките, които пристигат непрестанно.
Например, ако използвате примерния ми списък, можете да бъдете благодарни за това, че имате работа и кола, за новите си родителски способности, за новите си прозрения за взаимоотношенията, за доходите, за които трябва да плащате данъци, за здравото тяло и ползата от стоките и услугите, представени от сметките. Ясна ли ви е идеята?
Независимо какво е във вашия случай, започнете с този вид неща, намерете нещо, за което да сте благодарни и го напишете. Изпълнете листа с тези благодарствени твърдения.
Стоп! Не можете да прескочите това упражнение и да продължите. Не четете нататък, преди да сте свършили.
Е, как беше? Свършихте ли? Вероятно сте изпитали голяма съпротива към някои хора или обстоятелства от списъка. Тази съпротива ви затруднява да получите това, което искате в живота.
Разгледайте нещата, които са ви обезпокоили, и преценете кои от първите четири стъпки е нужно да приложите към тях. Поработете над тях.
Можете още да направите и следното: наблюдавайте какво давате. Всеки ден намирайте начин да дадете нещо на някого, да споделите това, което имате. Ако усещате, че нещо не ви достига, давайте от него! Бъдете уверени, смели, радостни и ентусиазирани дарители и наблюдавайте какво се случва!

Остана едно последно нещо. В началото ви казах, че ще отговорим на въпросите кому и защо да сме благодарни.
Мисля, че доста добре засегнахме въпроса „защо”. Благодарността, както показахме, е един от най-мощните магнити за това, което искаме.
Що се отнася до въпроса „кому” да сме благодарни, може вече да имате свой собствен отговор. Всъщност не ви е истински нужен такъв „някой”. Ако обаче искате списък, от който да си изберете, ще ви дам този на Уолъс Уотълс, автора на “The Science of Getting Rich” („Наука за забогатяване”). В книгата си той използва следните имена и термини равнозначно:
Енергия, Сила, Безкрай, Творческа Сила, Висша Интелигентност, Мислеща Субстанция, Първоначална Същност, Безформена Интелигентност, Източник, Вселена, Интелигентна Същност, Природа, Единствена Жива Същност, Отец и, разбира се, Бог.
Съществуват множество други имена, които също можете да ползвате, затова си изберете някое, което ви допада. Уверявам ви, няма значение какво название използвате. Просто бъдете благодарни, че живеем в благосклонна вселена!

"Колкото повече възхвалявате и чествате своя живот, толкова повече неща за отпразнуване има в живота." Опра Уинфри


П.П. Посвещавам този пост с много благодарност на Винцето и nvesela, които ме провокираха да конспектирам книгата. И на всички Вас, защото Ви има и се уча от споделеното  Two Hearts Two Hearts Two Hearts



Свалих я от тук, ако искате опитайте http://truden.com/download-file-1019.html
И аз я свалих оттук, но явно имам проблем с някоя програма - не ми се декодира шрифта.
В spirala-та също я има Simple Smile - http://www.spiralata.net/s.php?SearchType=2&find=%D3%E4%E8%E … ED%EE%F1%F2%F2%E0

feelthef, Кристофер  


Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 22:25 от lenny_pld

# 579
  • София
  • Мнения: 1 163
Момичета, помагайте,не мога да намеря техниката за намиране на изгубена вещ. Спомням си, че имаше такава, някой я беше прилагал, или се бъркам newsm78. Не мога да намеря едно нещо вкъщи, а ще трябва, иначе ново трябва да купуваме, а се изчерпах в търсенето и недоумявам къде е.

# 580
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Момичета, помагайте,не мога да намеря техниката за намиране на изгубена вещ.



1. Помоли ангелите да ти подскажат


2. Магическа техника за помнене - техниката на ИН вратата или на Черната врата

Техниката на ИН вратата или на Черната врата помага на всички хора с подобен проблем. Когато се опитвате да запомните нещо, вдишайте и издишайте бавно и дълбоко, като удължавате издишването, за да се отпуснете.
След това затворете очи и си представете, че стоите пред черна врата. В продължение на 30 секунди до 1 минута се концентрирайте върху черния цвят. (Ако се затруднявате, визуализирайте черната си чанта или обувки.) След това пристъпете към ежедневните си задължения и престанете да се мъчите да помните. По-късно отговорът сам ще изскочи в ума ви през ИН вратата, докато се занимавате с други задачи.

От "Фън Шуи за 5 минути" - автор Селена Самърс. Тази техника се ползва, когато знаеш нещо и се притесняваш, че ще го забравиш, но помага и за загубени вещи


3. Кръстосват се два дървени молива.


4. Упражнениe за добра памет - врикшасана (поза дърво).


Тази поза подобрява чувството за равновесие и засилва способността за концентрация. Застанете с изправени ръце встрани. Постарайте се да фокусирате погледа право пред себе си. Вдигнете левия крак и бавно го сгънете в коляното, като разположите стъпалото върху вътрешната страна на бедрото на десния крак, колкото може по-нагоре. Изправете гръбнака и внимавайте тазът да не излиза напред. Когато почувствате баланс в това положение, вдигнете ръце вертикално нагоре. Останете в тази поза най-малко 30 секунди. След това повторете упражнението с десния крак.

5. ТЕС


6.smile3529 И за любителите на прозата - Магазин за изгубени и намерени вещи - Лилия Даскалова

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 13:58 от lenny_pld

# 581
  • Мнения: 3
Благодаря ти за материала  lenny pld ! Синтезира на едно място всичко основно, което се съдържа в повечето книги, които четем.   Не съм чувала за тези автори и книгата, но съм безкрайно щастлива , че го сподели с нас.  Hug

ПП : Започнах моят списък на благодорнастта Simple Smile

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 12:00 от feelthef

# 582
  • Мнения: 275
Лени, искрено БЛАГОДАРЯ за резюмето (не успях да си изтегля книгата).

# 583
  • Мнения: 605
Ленни,благодаря ти за конспекта на книгата.Идеално синтезиране на повечето неща,които съм чела за благодарността и то в точния за мен момент.Не знам как става,но днес бях провокирана от външни обстоятелства влизам в любимата си тема и попадам на твоя пост,който много ми помогна да възвърна спокойствието си.   Hug bouquet


Интересува ме торент към  филма "Тайната",но да е озвучен на български.


Филма го има преведен със субтитри в VBOX- online.

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 15:39 от sweta

# 584
  • Мнения: 3
   Свалих я от тук, ако искате опитайте  http://truden.com/download-file-1019.html, въпреки че Лени е изложила всичко

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 16:43 от feelthef

Общи условия

Активация на акаунт