Подсъзнанието може всичко 25 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 248 069
  • 746
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 105
Winky33 Според мен в момента в който се отървеш от страха,нищо и никой няма да може да ти въздейства.Ако вреди на някого майка ти,това е на самата себе си,не е здравословно да се живее в страх.Можеш да се опиташ да я успокоиш и да разговаряш с нейния АЗ,а още по-добре да намериш дейност,която да правите двете,за да не се чувства тя изолирана и безполезна.Може би страховете и не са напразни,но е добре първо да повярваш в себе си,и да не се влияеш от ничие мнение.Така нейните страхове няма да стават твои,а ще вървиш в правилната посока уверено.Успех! Hug

# 406
  • Мнения: 105
ЧЕСТИТ ЕНЬОВДЕН!



http://www.youtube.com/watch?v=Db0QloL9lM4  


http://vbox7.com/play:29ac784e


Иван Купала е руския Еньовден.
http://www.youtube.com/watch?v=E_0j_38Tda0  

http://www.youtube.com/watch?v=jKW2lhdrO4w&feature=related  

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 09:28 от raliko

# 407
  • Мнения: 3 674
..........
Винцето ми разказа една притча преди време, която ми помогна да схвана нещо съществено от механизма на движението на парите. Ще ви я преразкажа накратко по същество,  дано и тя да се включи. Винце   Hug Heart Eyes    Представете си, че парите са ваши гости и са дошли у вас на купон. Прекарвате си чудесно нощта, обаче сутринта вие си заключвате гостите и не ги пускате да си ходят, залоствате вратите и прозорците, ама това е временно, те все ще намерят място, от където да избягат. А сега си представете, че са ви на гости, прекарвате си чудесно, на сутринта ги изпращате с радост, а те разказват на всичките си приятели-парички, че вие сте добър домакин и у вас стават прекрасни партита и следващия път взимат и приятелите си у вас на гости, а и партитата зачестяват и на всички ви е гот заедно. Светна ли ви?!?  newsm44
............

mimina... Hug Heart Eyes Благодаря ти , че припомни тази притча...!     bouquet

Тя   ми отвори  очите  и ме накара тотално да си променя нагласата и отношението  към парите и се радвам, че я споделих с теб и много приятели, които сега имат  по добро финансове положение, балгодарение на тази притча.  Heart Eyes Не  си спомням  кой я е написал, но да е жив и здрав , че я е споделил с нас!   Hug  

  Приемах паричките,   като мои  "гости" и им се радвах , както  се радвам на гостите си...  и  когато си "тръгват"... не тъжах, а ги "пусках "свободно  да си идат с усмивка и благодарност, защото знаех, че те пак ще се върнат при мен .  Бях изумена от  това, което експериментирах и от крайния  резултат!!!Най-после бях схванала  схемата...и от тогава  няма желание, /което да е свързано с разход на парички/ което  съм си пожелала и да не се е сбъднало  рано или късно!  Разбира се...не изключвам БЛАГОДАРНОСТТА към Вселената  за това, което имам СЕГА...!Много е важна!!!  Peace
 За Благодарността писах преди известно време в темата ... Не може да си представите, колко е важно, да СМЕ БЛАГОДАРНИ, ЗА ТОВА, КОЕТО ИМАМЕ СЕГА! Да не мрънкаме и да не се оплакваме  от ситуацията, в която сме сега!  Мрънкането, негативизма по отношение на парите,  неудовлетворението  са знак към Вселената,че сме неблагодарни същества и  блокирват потока на Избилието да тече свободно към нас!   А нали всички  тук знаем, че "Каквото посял, това и пожънал!  Wink  Замислете се , какво изпращате към Вселената всеки Божи ден....БЛАГОДАРНОСТ или обратното?! Резултата сега е това , което са  били вашите мисли в миналото....това е и вашата сегашна РЕАЛНОСТ! Peace


Ето нещо, което практикувам вече  с години...и съм неимоверно щастлива , че го открих! Споделям го с вас....и ви пожелавам да го използвате с пълна сила, защото работи  на  100%!!!  Peace


Забелязала съм, че Вселената обича благодарността. Колкото по-благодарен си, толкова повече блага получаваш. Под „блага" разбирам не само материалните неща, но и всички хора, места и преживявания, заради които си струва да се живее. Знаете колко прекрасно се чувства човек, когато животът му е изпълнен с любов, радост, здраве и творчество, навсякъде среща зелена светлина и намира места за паркиране. Така е замислен животът ни. Вселената е щедра и изобилна и обича да бъде оценявана по достойнство.

Помислете си как се чувствате, когато поднасяте подарък на своя приятелка. Ако тя го погледне и лицето й помръкне или пък каже: „О, не е моят размер" или „Не е моят цвят", или „Никога не използвам такива неща", или „Само това ли е", със сигурност едва ли някога пак ще ви се прииска да й подарите нещо. Но ако очите й грейнат от радост и тя е доволна и благодарна, тогава всеки път, когато видите нещо, което би й харесало, ще ви се иска да й го подарите, независимо дали наистина ще го направите.

Благодарността ни носи още нещо, за което да сме благодарни. Тя засилва изобилието в живота ни. Липсата на благодарност и оплакванията ни носят малко неща, за които да сме благодарни.
Оплакващите се неизменно откриват в живота си малко хубави неща или не се радват на онова, което имат. Вселената винаги ни дава онова, което вярваме, че заслужаваме. Много от нас са възпитани да виждат само липсващото и да усещат тази липса. Вярваме в оскъдицата и после се чудим защо животът ни е толкова празен. Ако ни изпълва мисълта: „Аз нямам достатъчно и няма да бъда щастлив, докато е така...", ние поставяме живота си в режим на изчакване. Тогава Вселената чува: „Аз нямам и не съм щастлив" и ние получаваме още от същото.
Вече от много време насам посрещам всеки комплимент и всеки подарък с думите: „Приемам го с радост, удоволствие и благодарност". Научила съм, че Вселената обича този израз и постоянно получавам прекрасни дарове.
Когато се събудя сутрин, още преди да си отворя очите благодаря на леглото за хубавия сън. Благодарна съм за топлината и удобството, които ми е дарило. При такова начало ми е лесно да си помисля за всички други неща, за които съм благодарна. Преди да стана от леглото, вероятно съм изразила благодарността си за 80 или 100 различни хора, места, неща или преживявания в моя живот. Това е чудесен начин да започна деня.
Вечер, непосредствено преди лягане, премислям деня си и благославям или изразявам признателността си за всяко преживяване. Освен това си прощавам, ако усетя, че съм направила грешка, казала съм нещо неподходящо или не съм взела най-доброто решение. Това упражнение ме изпълва с топлота и се унасям в сън като щастливо новородено бебе.

Добре е да бъдем благодарни дори и за получените уроци. Не бягайте от уроците, те са малки съкровища. Когато се поучим от тях, животът ни се променя към по-добро. Сега се радвам всеки път, когато видя някоя тъмна страна на личността си. Това означава, че съм готова да се освободя от нещо, което е спъвало живота ми. Казвам; „Благодаря ти, че ми показа това, за да мога да го излекувам и да продължа напред".
Така че - все едно дали урокът е внезапно изскочил „проблем" или възможност да видите стар негативен модел в себе си, от който е време да се освободите - радвайте се! Нека изпълваме всеки ден с възможно най-много моменти, в които сме благодарни за всичко хубаво в живота си. Ако хубавото в момента не е много, ще се увеличи. Ако и сега животът ви е изобилен, изобилието ще нарасне. Това е ситуация, в която винаги ще спечелите. Ако сте щастливи, Вселената също е щастлива.
Благодарността увеличава изобилието.
Започнете да си водите дневник на благодарността. Всеки ден записвайте нещо, за което сте благодарни. Всекидневно казвайте на някого колко сте му благодарни за нещо. Благодарете на продавачите, на сервитьорите, на пощальоните, на работодателите и на подчинените си, на приятелите, на близките си и на напълно непознати. Споделете тайната на благодарността. Нека помогнем светът да бъде изпълнен с благодарно, признателно даване и получаване... за всички!


Луиз Хей

Паричките искат да им  даваме  СВОБОДА да се движат! Те са ЕНЕРГИЯ!  Не се привързвайте към тях безрезервно...и не им робувайте!  Не  се оставяйте те да ви контролират,като осъзнаете, че  парите са нещо, което ви носи удоволствие и радост... но те не са ВСИЧКО!  Знайте, че щастието не е в това, колко пари имате , а в това как се отнасяте към тях!

 Ако всеки ден се страхувате  за липсата им...тогава сте РОБИ на парите и те КОНТРОЛИРАТ ВАС,  а не  ВИЕ  тях!  Тогава  не сте свободни енергийно... и това спира потока на парите... Освободете парите  да се движат свободно....приемете ги като енергия и ги обичайте, дори и за момент да ги нямате...и те ще обичат ВАС и ще се връщат при вас!

Моя съвет , към тези , които искат да имат парички...: Сприятелете  се с тях! Не се страхувайте или срамувайте  от парите, не говорете лошо за тях... защото, пак ще повторя: Те обичат СВОБОДАТА! Тъй като са енергия, искат да се движат свободно и на всякъде...приемайте ги и ги пускайте от себе си с радост и с балгодарност.

  Лично аз имам  вече няколко годишна  традиция   да благославям  банковите си сметки,  когато ги плащам... Звучи налудничево, но работи WinkПрочетох го в една руска книга на Наталия Првадина/ не помня вече книгата...минаха години!/...и тъй като съм артистична натура и обичам да  експериментирам, реших да се пробвам...и  резултата беше смайващ!!!  Винаги се получаваше така , че  се намираха пари  да си плащам  банковите сметки, независимо колко много имам да плащам. Хареса ми много начина  и почнах да практикувам това във всекидневието си...Получава се  така , че винаги имам пари за всичко, което си пожелая...без да се страхувам  от къде ще намеря пари...защото ще ви се появяват  неочаквани приходи. Неща от сорта примерно...извикват ме  екстра на участие, или колега се разболял и ми се обажда да го заместя,   или пък ми се  падне сумичка от тотото/ играя почти  редовно!/ или пък ми се върне заем, който съм дала , а ми се връща по рано от очакваното... и неща от този сорт...   Е, как човек да не е благодарен на Вселената за всичко това! Hug Просто спрях да се оплаквам и думи от сорта, "няма пари, парите все не ми достигат..." изчезанах напълно от моя речник.  Peace

 А на тези ,  ще се отнесат скептично, към тази теория за парите... ще кажа само че- Избора  е техен!  В зависимост от това, какво те мислят , това  ще е и тяхната реалност....

Моя девиз не е" Пестете пари за черни дни",  защото ако мисля така...то черните дни ще дойдат, след като ги очаквам  и защото се страхувам... Моя девиз е:

" Аз съм богат във всяко отношение!
Безкрайно много пари очакват да ги спечеля, спестя, инвестирам, умножа и споделя!
Моето богатство прави всички по-богaти!
Приемам богатството и богатството приема мен
Вселената се грижи за моето изобилие и аз напълно и се доверявам! " Heart Eyes



Така че, сутрин и вечер, може да използвате всяко свободно време...за да мислите съзнателно за това, което искате да постигнете. А това може да се случи докато чакате в колата си, блокирани в обичайния трафик, или на някоя безкрайна опашка пред гишето на банката, в магазина, ...или  където и както си изберете... Sunglasses

И накрая ... изберете си или си измислете такова утвърждение, което  ви харесва и ви  пасва внай-добре! И най-важното...което чувствате силно, живо и изпълнено с енергия!!!  Hug

И накрая...желая ви прекрасен Еньовден! Heart Eyes   И  много изобилие във всяко отношение!!!   bouquet

Реадктирах грешки... ooooh! който бързо пише, после не може  сам да се разчете... hahaha






Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 17:49 от Винце

# 408
# 409
  • Мнения: 1 422
Написах си писъмцето до Кармичното ръководство вчера  Party. Получи се съвсем различно от предишния път. Изля се в друга посока, моя си. Доволна съм.

# 410
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Честит Еньовден!
Това за мен е и личен празник. Ето почерпка по повода
 

Благодаря Ви че споделяте.
Обичам Ви

# 411
  • Мнения: 10 686
Честит Еньовден на всички феи Grinning

Винце, привет!  Hug
Много хубаво си го казала за благодарността и колко е важна тя  Peace
И тъй като никога не е излишно да ни се напомня това, ето един интересен експеримент, към който бихте могли да се присъедините, ака имате желание  Hug
Пращат ежедневно по мейла кратки послания  Grinning

http://www.gogratitude.com/

# 412
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Крен, честит повод! Пожелавам ти много вълнуващи моменти и много широки усмивки!


# 413
  • Мнения: 554
Винце, mimina  Hug Тази притча съм я чела под формата на медитация в руските форуми преди време и съм я правила. Тя не е само притча. Изживейте я като медитация, като вътрешно състояние и се радвайте  Grinning Толкова хубаво сте го казали, че с разрешението на Висшия ви Аз ще постна в моя сайт последните ви мнения  Heart Eyes

# 414
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Честит празник, прекрасни момичета!

# 415
  • Мнения: 1 422
Милички милички, честит празник!!!!

Прегръщам ви всички, поздравявам ви и ви пожелавам много вътрешна красота

# 416
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Нещо, което ми хареса.
 [urlhttp://victoriavselena.blog.bg/lifestyle/2009/07/08/plevelyt-na-syjalenieto-quot-v-moiata-gradina.360782]"Плевелът на съжалението" в моята градина[/url]
Крен, много радост, здраве и любов - и много светлина и живот в твоята градинка!  Hug Честит празник, момичета!

# 417
  • Мнения: 258
sosko, аз имам малко крайно мнение за световната икономическа криза и може да провокирам бурни дебати, но май си заслужава. Различни автори твърдят, че тъй наречената криза е част от всички останали процеси, които текат в момента, т.е., че това не е поредната световна икономическа криза, а последната... в смисъл, че световната икономика във вида, в който я познаваме от Втората световна война насам си отива и все повече им вярвам Grinning. С реклама и маркетинг се занимавам от 1993г.  имам си и свои наблюдения. Преди една година, на връщане от работа, една книга във витрината на любимата ми книжарница силно ме притегли и влязох да я купя, често ми се случва книгите да ме "избират", а не аз тях Wink Оказа се, че от всичките триста страници на мен са ми нужни първите двадесетина, после става доста специализирана и я подарих на приятел-студент, решил да стане Велик мениджър Grinning Тези страници промениха представите ми, до момента не бях правила директна връзка между всичко, което обсъждаме тук и отражението му в Бизнеса. С две-три изречения: Времето за правене на бизнес по принципите на Макиавели изтича. В центъра на Новия бизнес не е принадената стойност(печалбата), а творческата личност, вдъхновена, мотивирана, съ-творяща в хармоничен екип.

Цитат
В „Цел” световнопризнатият специалист Никос Муркоянис преобръща изцяло идеята за лидерството в съзнанието на хората и показва, че в бизнеса не винаги трябва да избираш между ценностите и успеха. Той твърди, че една успешна компания трябва да осъзнае нуждата от цел – набор от ценности, които я определят и вдъхновяват и мотивират служителите ґ. Именно идеите, а не организацията и структурата, са това, което различава добрата от великата компания. Като използва трудовете на великите философи и привлича примери от многобройни индустрии, Муркоянис определя четири основни вида цел – откривателство, съвършенство, алтруизъм и героизъм – и показва как да впрегнем силата им, за да обединим и подсилим компанията си. В епоха на корпоративни скандали и упадащ морал принципите, разкрити в тази книга са незаменими за всеки, който се стреми към значим успех.

http://www.helikon.bg/books/95/141741_tcel%3A-otpravnata-tochka- … ite-kompanii.html

Получи се интересна връзка с темите, които обсъждаме последните дни - вдъхновението, творчеството и хармонията за постигане на Изобилието newsm10.
Sosko, може би в личен план ти е време за промяна, щом следиш темата вече си попадал/а на споделени от съфорумки истории, как са се опитвали с месеци и години да реанимират затъващия си бизнес, докато приемат, че е време да го пуснат... и се заемат с ново начинание, което се оказва по-доходоносно и по-перспективно Wink

Честит Еньовден и от мен!!!
Eldividne Heart Eyes Hug, много ме зарадва с информацията за медитацията newsm51, веднага ще се възползвам, още довечера в Тишината...
Благоденствие и Изобилие!!!

 

# 418
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Честит Еньовден и от мен!

Това - вместо баналния "запис" и съм изключително щастлива, че попаднах на темата!  Hug

# 419
  • Мнения: 54
Честит празник на всички  bouquetВинце,много благодаря за поста ти имах нужда да чуя точно това,че напоследък съм се поотпуснала,БЛАГОДАРЯ ти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт