Плетем задружно и през май, започнато - плети до край ...

  • 75 880
  • 733
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114


Пролет моя, моя бяла пролет,

още неживяна, непразнувана,

само в зрачни сънища сънувана,

как минуваш ниско над тополите,

но не спираш тука своя полет.

Старите ни теми
тема1, тема 2, тема 3, Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4, Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5, Слънцето пече, а форумка седи, плете и разплита - 6, Лято е, но плетачка се не отказва и плете ли плете - 7, Ела при нас с кълбо и кука - плетаческия клуб е тука - 8, Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9, Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10, За видни кокетки измисляме плетки - 11, Вече е студено плетенето е възобновено - 12, Шал, шапка, терлички - плетем дружно всички!  - 13, До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14, Плетачки в нета сърфират, идеи за плетки събират - 15, Плетачките не се оставят, нови техники разучават - 16, С всякакви игли и прежди правим майсторски одежди - 17, Плетачески вълнения-18, Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели - 19, Куки въртим, бримки броим - 20, Време стана за море, мама бански си плете - 21, Игли и прежди аз обичам-Плетачка вече се наричам-22, Диагноза ПЛЕТКОМАНИЯ - 23, Eсен идва вече, мама ми плете елече - 24, Банда готини плетачки,майсторят дрехи и играчки - 25, Плетачките засмени майсторят зимни премени- 26 ,Ела при нас с кълбо и кука,плетаческия клуб е тука -27, Сменяй куката с две,шал и шапка ще плетем -28, Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди - 29, Нова година-нови задачки за нашата банда засмени плетачки -30, Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни плете - 31, Плетачки засмени за пролетни премени вече търсят схеми - 32, Плетачките бримки преплитат,темите бързо отлитат -33, Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме  -34, На баба Марта помагачки са нашите сръчни плетачки - 35, Бели и червени са плетачките засмени - 36, Осмо-мартенска плетаческа - 37, Плетачките не се поколебаха,наградите в конкурса те обраха - 38, ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят пролетни премени - 39, Задругата на плетката - 40, 17 ПЛЕТКИ от пролетта - 41, Ето лятото дойде - тръгвам с плетка на море -42, И на плажа е добре с ПЛЕТКА да си в ръце-43, В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две-44, На море и планина, все съм с плетка в ръка-45, Властелинките на куката - 46, Уют и топлина са сбрани в наш'те ПЛЕТИВА отбрани-47, Плетачката и философския обръч -48, Плетем плетеници на блузи, рокли, ръкавици - 49, С плетене се забавляваме, красота създаваме - 50, С хобито си се гордеем, ПЛЕТЕМ и греем - 51, С прежда и куки, да скучаем не знаем - 52, Със зимните игли плетем - ентрелаци, щем не щем. - 53 , С куки две или една - творци на зимна красота. - 54 , За малки и големи одежди плетем - 55, С обръч, шиш и кука: има прежди - няма скука! , Бабомартенски модели с плетени къдели ,За пролетни одежди купуваме прежди




Нашата библиотека - благодарение на СърБи мЕ кИриЛизАциЯта  (цък върху картинката)

Старата библиотека - вече без поддръжка

http://georgievi.awardspace.com/namerih/pletachki.html


Другите предложения за заглавия -
Зимна ПЛЕТАЧЕСКА седянка
Майстори и чираци,  отбор ПЛЕТАЧИ
Плетем шалчета чудесни с плетеници интересни
С прежди зимни се захващаме, плетки коледни подхващаме
Зимни прежди за коледни одежди!
Не ни мислете за тетки, щом въртим страхотни плетки !
Плетем шалове чудесни с плетеници интересни
Лято, слънце и море, а плетката сама се плете
През лятото плетем и на слънце се печем
Най-добре се плете на брега на Черно море
knit knit knit Спорна плетка!!! knit knit knit



Последна редакция: сб, 01 май 2010, 12:54 от big pufana

# 1
  • Мнения: 1 523
И аз имам плетка за доплитане, силно се надявам да я завърша и да съм с нея за 24 май. Embarassed
Пуфанче,   bouquet за темата!

# 2
  • Мнения: 149
И аз имам за доплитане... Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 59
записвам се

# 4
  • Мнения: 112
брех тая плетеница дето е начело на темата е много хубава. Обърнах света обаче н емога да й намеря схемата Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Ох, и аз имам за доплитане...

# 6
  • Севлиево
  • Мнения: 491
И аз съм тук, да не ви изпусна. Доплитам рокличка розова  Hug

# 7
  • Мнения: 3 550
Имам да доплитам кръгова жилетка от зимата. Остават ми двата ръкава.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Здравейте!
И аз да се запиша - имам да доплитам рокля на една кука ,започната миналото лято , потник и пола , но кога ще го направя newsm78,може би няма да е през май.

# 9
  • Мнения: 114
брех тая плетеница дето е начело на темата е много хубава. Обърнах света обаче н емога да й намеря схемата Sad

Беборанке, нали ти дадох цялата книга с араните?!

Ето я плетката с номер 6.14 - http://prikachi.com/users/svetlaang/274U.jpg

Тук обясненията на схемите - http://prikachi.com/users/svetlaang/275a.jpg и http://prikachi.com/users/svetlaang/276d.jpg

# 10
  • Мнения: 293
big pufana , благодаря и аз за темата! Страхотно оформление!

# 11
  • Мнения: 496
big pufana, оформлението наистина е страхотно!   bouquet
Имам доста да наваксвам по предишните теми - напоследък ни за плетка остава време, нито за четене.

Момичета, можете ли да ми помогнете с тази схема? Интересува ме дали липсата на цифра в оградената арка означава, че трябва да изплета 1 СБ? Опитах с 1-2-3-4, но нещо не ми се получава моделчето.



Благодаря предварително!

# 12
  • Мнения: 4
Цоп и аз тука!
нямам нищо за показване.Ама нали съм в ремонт,как се плете в мръсотията...

# 13
  • Мнения: 328
мимиф, според мен няма да се получи само с 1 въздушен бод, аз бих го пробвала с 3 или 4, но след като казваш че и така не ти се получава.....  newsm78 може би има нещо грешно в схемата.  Rolling Eyes ще го заплета да пробвам, и ще погледна в моята колекция дали я нямам схемата, много ми е позната.

big pufana темата е страхотна. Много ми хареса оформлението!    bouquet  bouquet  bouquet А тези котенца са ....  Heart Eyes

И аз имам две започнати неща, един шал за плажа от миналото лято, дано поне за това да го завърша, и една играчка, която е за подарък, не съм забравила обещаното, просто ме е страх да започна с шиенето  Embarassed

Спорна плетка на всички!  knit

П.П. мимиф, ето това ми се получи на мен, по средата съм плела 3 ВБ, май не прилича много на мотива на ръкава, но може и да е от преждата.  Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 01 май 2010, 12:36 от pepito21

# 14
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
big pufana , страхотни котарачки-плетачки си намерила!  Hug

Аз имам за довършване една детска рокличка - комбинация от две игли и една кука(за сглабянето) и една лятна жилетчица на една кука. А имам и прежда за поличка на една кука, ама да видим кога...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт