Подсъзнанието може всичко 24 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 83 471
  • 603
  •   1
Отговори
# 105
  • Universe
  • Мнения: 1 556


И тъй като Керъл Луук използва ТЕС, после следват утвърждения, които помагат да се научим да приемаме с благодарност неприятностите, т.е контраста. Но пък темата не е за ТЕС и ги пропускам. АКо някой има желание, ще ги пусна.

Alexa JT,   bouquet
Аз имам желание и, ако е възможно. редактирай горния пост, за да е на едно място Hug

Нощни птици - 2 май 2010 - Джон Кехоу - изключително емоционален превод на Петя Дикова, браво!
Искра Ангелова е единствената, която беше наясно с "нашата" проблематика - цитира Зеланд, Кастанеда и т.н.  Peace

Последна редакция: пн, 03 май 2010, 21:09 от lenny_pld

# 106
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Здравейте, момичета! Аз напоследък не пиша, защото след ангелския ритуал чувствах потребност да спра да се разпилявам и да съсредоточа вниманието си навътре към себе си. Гледам, че обсъждате желанията и сбъдването. Сигурно половината форум знае моите три желания, но накратко - първото беше да успея да помогна да се разрешат проблемите на дъщеря ми в училище (а те са много сериозни - хиперактивност, липса на концентрация, лоша дисциплина, прекалена приказливост, самоизолация и лоша комуникация с другите деца, дислексия и кой знае какво още - има помощен учител и всяка седмица ме привикват да се отчитам как работя с нея). Второто беше да спрем да се караме със съпруга ми за глупости, защото реално нямаме никакви причини за това. Сбъдна се в момента, в който го написах, още преди да започне самият ритуал. Просто вечерта се прибра съвсем нов човек в къщи, нямаше и повод от предишния раздразнителен, избухлив и заядлив човек. Третото беше да намеря собственото си призвание и професионална реализация тук в Италия.

Както споменах, второто се сбъдна преди ритуала още. Оттогава сме се карали със съпружеското тяло само тази седмица, защото работих по един проект няколко нощи и се почувства ощетен откъм внимание. В момента е истински ангел (не работя по проекта). Дори изпробвах да го провокирам с поведение, което преди го е карало да избухне, като да гладя до 10 вечерта - никаква негативна реакция, много любов и разбиране....

Днес се случва поредното чудо, свързано със списъка желания. Съпругът ми, който откакто живея тук (почти две години) саботира всеки мой опит да работя нещо, включително допринесе доста за затварянето на фирмата ми в България, а тук не даваше да спомена, че искам да работя, си взе почивна седмица, за да ми помогне да си намеря работа. От петък ми изпраща CV-то на разни фирми през сайта им и е-майл, днес обиколихме някои агенции за намиране на работа, дори прояви интерес към списъка с фирми и организации, към които искам да отправя запитване. Все още не се чувствам достатъчно сигурна да им пиша аз, и за пръв път той проявява желание да ми помогне. Вярвам, че съвсем скоро ще се изпълни и второто ми желание. Всъщност, ако трябва да съм коректна, и това желание имаше някакви предишни частични форми на реализация - един познат ми даде офис, да го ползвам без наем, но след като спрях фирмата в България, тук не съм сигурна каква дейност бих могла да подхвана сама и неориентирана все още. От едно сдружение ми споменаха, че от септември мислят да открият нов обект и обмислят да ми предложат управлението му. Така че не мога да се оплача - и по третото ми желание има движение, дори да не е напълно изпълнено. Всъщност никой не е казал, че трябва да се изпълнят от днес за утре, нали?!

По въпроса за детето е най-малко изпълнено, но има голям напредък. Като начало, този път при пътуването ми до България по Великден, успях да отида на хомеопат. Досега винаги сме се разминавали, въпреки че отдавна ми е планирано. Изписа и за мен, и за нея хомеопатични неща, както и капки на доктор Бах. Знаете, че не може да се дават всичките едновременно, тъй че имаме схема и засега мога да се похваля с първите положителни резултати. Хиперактивността е редуцирана с пъти. Проблема с контактите й със съучениците е тотално разрешен (преди се чувстваше самотна и се опитваше да командва другите, иначе отказваше да участва в общи занимания). След две седмици терапия с капки на д-р Бах учителките й са категорични, че всички проблеми в общуването са се изпарили. Забелязвам по-голяма мотивация да учи, да чете и пише. Дислексията не е изчезнала, все още чете безумно бавно, забравя докъде е стигнала, разменя буквите и пише огледално. Но определено е много по-старателна и послушна. Т.е. и за това желание виждам напредък.

Мисля, че моите желания се изпълняват, когато вярвам в тях - че са възможни и че ще станат. Ако се колебая дали наистина искам това, което пиша, или предпочитам нещо друго, ако не знам какво точно искам или как да го дефинирам, и при мен не са се получавали. Към момента на писането на желанието за себе си, се колебаех дали да поискам нов бизнес или нова работа. Което и от двете да бях написала, щеше да ме гложди съмнението дали не съм сбъркала. Затова от сърце написах, че искам помощ да намеря своето призвание и професионална реализация, след което подробно описах как си представям идеалната работа за себе си, независимо дали ще се явявам собственик, съдружник или служител в юридическата организация. Затова и вярвам, че това желание ще се реализира. Защото в тази му формулировка съм убедена, че ще се изпълни по най-добрия за мен начин.

За момичетата със сърцебиенето и другите проблеми. Аз също имах подобни. На мен също хомеопатичните ми помагат. Вземам и капки на доктор Бах против депресия и вече не си спомням значението на тази дума. Изкарах и курс по Рейки първо ниво преди 3 -4 седмици, и съм очарована от резултатите. В момента използвам знанията си, за да помагам на себе си и близките си и виждам напредък. За което много благодаря на моята Рейки Мастер  Heart Eyes Не знам дали вярвате или не в Рейки и Хомеопатията. Но не пречи да опитате. Хомеопатичните лекарства и капките на д-р Бах не струват почти нищо, а при мен и детето ми имат огромен ефект и то след съвсем кратко приложение. Пожелавам ви късмет и успех в разрешаването на проблема! Вярвайте, че е възможно. Мъжът ми не вярва в Рейки, но смея да твърдя, че повлиях на сенната му хрема и на дископатията му. От първото тази година почти не се оплаква, а второто изчезна напълно, след като го е мъчило години наред. За ТЕС не съм пробвала, но от отзивите, които чета, съм склонна по-скоро да вярвам, че помага. Не се считам компетентна да препоръчвам каквото и да е - както много пъти се е писало в тази тема, всеки трябва да намери своите техники, за да си разреши проблемите. Единственото сигурно е, че са разрешими. Просто опитайте и вярвайте.

# 107
  • Мнения: 275
С пожелание за спокойна нощ Simple Smile

17-те принципа на щастието



1-ви: Сложете край на Теологията на отделянето - никой и нищо не е отделено, ние взаимно се извисяваме, за да може всички един подир друг да се чувстваме щастливи

2-ри : Останете във връзка с истинската си същност. Вашата ежедневна задача не е толкова трудна - просто помнете истинската си същност. Съхранете я във всяка ситуация, която я отрича. Пресътворете същността си, въпреки всяка покана на живота да останете там, където се намирате

3-ти: Дайте на другите преживяванията, към които се стремите. Каквото искате да преживеете, накарайте другите да изпитат същото.

4-ти: Живеем в илюзорен свят. Ние създаваме илюзията. Стремете се да не се изгубите в нея. Забавлявайте се! От вас зависи начина, по който възприемате всичко.

5-ти: Вие не сте вашата "история", вашата представа за себе си, а в решението, което взимаме за себе си и за другите. Щастието е в създаването, а не в реагирането

6-ти: Имайте предпочитания вместо пристрастия. Когато сте пристрастени към нещо, отсъствието му е причина да загубите вашето щастие.


7-ми:
Откривайте съвършенството. Вие сте цял, завършен и съвършен точно такъв, какъвто сте.

8-ми: Прескочете драмата. Не се хвърляйте да реагирате още при първата проява на отрицателната енергия. А ако тя е задължителното предизвикателство, предшестващо успеха, през което трябва неутрално да преминете?

9-ти: Разберете тъгата. Има разлика между тъга и нещастие. Докато тъгувате, можете да сте щастлив.

10-ти: Престанете да спорите с живота. До голяма степен липсата на щастие в живота ни се дължи на нашите преценки. Най-интересната особеност на човешката преценка е, че хората дори не използват обективна мярка, която да обоснове присъдите им.

11-ти: Откажете се от всички очаквания. Забравете как според вас "трябва" да стоят нещата. Не очаквайте нищо и вземайте каквото получавате. Приемайте онова, което се появи. Обичайте го такова, каквото е.

12-ти: Изпитвайте състрадание към себе си. Не обвинявайте себе си за всяко отрицателно преживяване, с което можете да се сблъскате (дори да усещате, че си го "заслужавате" или че "сами сте си го навлекли" - всъщност най-вече ако се чувствате така). Всяка секунда животът ви започва от начало, така че не се съдете твърде строго.

13-ти: Изказвайте своята истина още в мига, в който я узнаете. Стремете се да живеете истински, да бъдете напълно себе си, защото ако изразявате същността си само наполовина, ако ви познават само наполовина, ако се изявявате само наполовина , то нещастието ви е гарантирано.

14-ти: Наблюдавайте енергиите, уловете вибрациите. Чувството е езикът на душата. Създайте резонанс между онова, което е вътре във вас и онова, което е извън вас. Дрехите, които обличате, храната, с която се храните, думите, които използвате - усетете дали са подходящи за вас в момента. Ако някой човек или ситуация не ви съответстват, махнете се оттам.

15-ти: Усмихвайте се. Всеки ден се усмихвайте поне по 5 пъти просто ей така. А когато имате причина, на всяка цена се постарайте веднага да се усмихнете широко.

16-ти: Пейте! Пейте под душа всяка сутрин. Пейте в колата. Пейте тихичко в ухото на любимия. Пейте на глас в парка. И вижте как мястото ще грейне.. Вижте как ще се появят усмивки. Смятате ли, че някой може да устои на човек, който пее? Смятате ли, че светът може да му устои?

17-ти: Знайте какво да правите, когато нещата са
наистина зле. Не се съпротивлявайте на случващото се. Благословете го. Приемете и получете енергията, защо едва тогава можете да се излекувате. Не можете да излекувате онова, което не владеете. Трябва да овладеете преживяванията си, да ги приемете, да се отнесете към тях с л...юбящо внимание, да ги благословите и да ги изпратите по пътя им.

# 108
  • в резерват
  • Мнения: 3 722

По въпроса за детето е най-малко изпълнено, но има голям напредък.


Дона Идън има няколко много мощни техники, които имат почти мигновен ефект  Peace

ето  линк към темата  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=368288.0

а това, е пак от там,  и е по конкретно за дислексията и  концентрирането на вниманието

Мег, има. Самата Дона Идън е имала дислексия и я е лекувала най-вече чрез упражнението "Уейн Кук". То кръстосва енергията в тялото и хармонизира двете полукълба. Хубаво е да се види и нагледната картинка - още повече че на много места в книгата има и други упражнения, които са поддържащи на това. Упражнението е следното:

"Когато съм претоварена, истерична, нямам яснота в дадена ситуация, не мога да внеса ред в живота си, налага се да се конфронтирам с някого или съм разстроена от нечия конфронтация към мен, използвам позиция „Уейн Кук". Тя е наречена на Уейн Кук, един от пионерите в областта на биоенергийните силови полета, открил метода, който адаптирах и излагам тук. Дори когато сте толкова разстроени, че не можете да спрете да плачете, имате желание да захапете някого и да крещите, потънали сте в отчаяние, чувствате, че сте на предела на издръжливостта си, упражнението ще премахне стресовите хормони от тялото ви. Почти светкавично се усещате по-малко натоварени и не толкова луди. Позиция „Уейн Кук" помага да:
• Подредите вътрешния хаос
• Виждате позитивни перспективи
• Фокусирате съзнанието си по-успешно
• Мислите по-ясно
• Учите с по-голяма вещина
За да извършите упражнението „Уейн Кук", седнете удобно на стол, с изправен гръб. (Време — около две минути.)
1. Поставете дясното си стъпало върху лявото коляно. С лявата ръка хванете десния глезен, а с дясната — изпъкналата част на дясното ходило (фиг. 6а).
2. Бавно поемете въздух през носа, като го оставите да повдигне тялото ви. Едновременно с това дърпайте крака си към вас, предизвиквайки обтягане. При издишване бавно изпуснете въздуха през устата и оставете тялото да се отпусне. Повторете четири-пет пъти.
3. Сменете краката. Поставете лявото стъпало върху дясното коляно. С дясната ръка хванете левия глезен, а с лявата — изпъкналата част на лявото ходило. Дишайте по същия начин.
4. Оставете краката в нормално положение и съберете върховете на пръстите на ръцете така, че да образуват пирамида (фиг. 6б). Поставете палците си върху „третото око", точно над моста на носа. Бавно поемете въздух през носа. След това бавно издишайте през устата, като позволите на палците да се придърпат встрани по челото, опъвайки кожата.
5. Върнете палците си върху „третото око". Бавно отпуснете ръце надолу, събирайки ги в молитвена поза, като същевременно дишате дълбоко. Върнете се към нормално дишане.

Уейн Кук изтъква ефикасността на тази техника при лекуване на дизлексия и заекване. Упражнението свързва енергийната верига по начин, позволяващ свободното протичане на енергиите през тялото. Стресът води до доминиране на задната част от мозъка над челната. Мислещата част от мозъка се обръща. Дълго преди еволюцията на главния мозък вегетативната нервна система опазвала нашите предци в ситуация на заплаха. Реакциите били автоматични, непреднамерени, естествени. Съвместната дейност на главния мозък и вегетативната нервна система обаче, съвсем не е природно постижение. Позицията „Уейн Кук" помага на енергиите на тези две отделни системи да работят в по-добра хармония. Тя помага и при широк диапазон психологически проблеми, включително объркване, обсебване, различни затруднения, дезорганизация, депресия и необоснован гняв. Освен това упражнението засилва енергийния интегритет в тялото, правейки го по-малко уязвим към външните влияния, като замърсяване на околната среда и токсични енергии.

Щом енергиите са блокирани, езикът също блокира. Слушателят често не получава информацията, която се опитвате да му изложите, защото тя попада в капана на енергийния хаос. Енергията на говорещия може да подейства приспивно на слушателската аудитория или да отклони вниманието й. Енергийният удар е мигновен и често остава извън съзнанието на слушателя. Ако проведете енергийно тестуване сред публиката на оратор, чиито енергии са блокирани, ще видите, че резултатите са слаби. Енергийният блокаж е заразен.
Не ви ли се е случвало толкова силно да ви въздейства театрална постановка, че нямате търпение на следващия ден да помолите някой да ви придружи, за да я видите още веднъж? Следващото представление обаче, далеч няма силното въздействие от първия път. Предната вечер актьорите са говорили гладко и съгласувано. На втората, по неизвестни причини, вероятно комбинация от стрес и натрупана умора, енергиите на актьорите се оказват блокирани. Практикуването на позиция „Уейн Кук" много би помогнало на артистите при повторното представление."



в самата тема има упражненията и на клипчета.

Извинявайте, за цитата от другата тема  , обаче може да е от помощ и на някой друг     bouquet

Последна редакция: пн, 03 май 2010, 21:34 от Арбанашка кокона

# 109
  • Мнения: 1 280
Момичета,здравейте! Скоро не съм минавала насам,но ето,че идвам за да ви Благодаря на всички вас,за неуморният труд и винаги подадените ръце  за помощ..Аз излязох от дупката  с помощта на вашите съвети,книги и спокойствието,което предавате...Отдадох се на нещата,които обичам да правя и това ми помогна много. Сега не се дразня на повечето неща,които преди ме катурваха за дни напред,гледам на Света с други очи,а на проблемите,като нови възможности. Не се тръшкам на затворените врати,а търся прозореца,който се отваря след тях.Чувствам се много добре. ИМам куп грижи и неща,за които да не спя...обаче вече не ги приемам по старият начин и не ме тормозят,научих се да приемам нещата такива,каквито са без да си задавам въпроса Защо,ама защо на мен,и защо точно сега...Благодаря ви !  bouquet

# 110
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Арбанашка кокона, много ти благодаря! Това само потвърждава, че желанията се изпълняват. Ти ми даваш поредната малка стъпчица към успеха, без да съм очаквала. Написах горното само за да окуража момичетата, на които не са се изпълнили желанията, като дам пример с моите желания, които оценявам като успешни, дори да не са станали напълно. На принципа, при който за песимиста чашата е наполовина празна, а за опримиста - наполовина пълна. В твое лице получавам поредния ангелски помощник по пътя си, без да съм търсила и очаквала нищо. Отново БЛАГОДАРЯ!   bouquet  Heart Eyes  Hug

# 111
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Blues, при мен се получава същото.Имам напрежение в слънчевия сплит,все едно постоянно ме дебне някаква тревога,страх, паника и все такива красиви неща,съпроводени и със сърцебиене,ускорен пулс.В момента съм бременна и всеки ден се моля да се успокоя поне сега последния месец,че и кръвното ми се повишава.Сега откакто съм по майчинство си правя и Рейки всеки ден и се моля и благодаря и въпреки всичко пак имам такива пристъпи,дори и когато ми е спокойно вкъщи или на разходка.Знам, че съм стъпила на правилния път и ще имам резултати в най-скоро време.Дори днес ми хрумна да си утвърждавам следното:"Освобождавам се от всички съзнателни и подсъзнателни страхове,както и от физическото им проявление".
Бъди,силна,вярвай че си на правилния път и се обичай.
Все едно си описала мен Confused А нямам причина за всичките тези усещания, те са някакъв остатък от паниката, която ме беше обзела преди време и явно все още не мога да се освободя Cry Мислила съм за хомеопатия, но не съм ходила. Три месеца пих билки, но осъзнах, че решението е в мен самата и трябва да го намеря. Затова и се поразтърсих и намерих вас  Simple Smile Сега чета повече, пробвам разни методи, за да открия своя собствен и разбира се като всеки "пионер" имам нужда от насока и наставления  Simple Smile
Благодаря на всички ви, радвам се, че ви има  Hug

# 112
  • Мнения: 565
Tenderseducer и Blues, прекрасно ви разбирам. Страдала съм от това. Напомняйте си че това е просто едно чувство и то не може да ви нарани. То е само на нервна почва и не е истинско. Здрави сте! Аз ползвах утвърждения от рода на: аз съм спокойна, силна и в безопасност.

Tenderseducer, рейки ще ти помогне за да премине по-бързо това състояние. 
Капките на Бах имат специална комбинация за такива състояния също. Има и различни техники за отпускане на тялото, техника за емоционална свобода, йога, медитация. Може да опитате и да видите кое от всички ви действа най-добре.  Знам че е трудно и много неприятно, но ще се справите. Спокойно момичета. Минава.

 Hug  Hug  Hug

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 00:54 от Писка Лиска

# 113
  • Universe
  • Мнения: 1 556


50 СПОСОБА ДА ЗАДЕЙСТВАТЕ ПОЗИТИВНАТА ПСИХОЛОГИЯ И ЗАКОНА ЗА ПРИВЛИЧАНЕТО

http://suxxessology.com/  
Д-р Ларина Кейз /Larina  Kase

Често в ума ни идва страхотна идея, но ние някак си не знаем от къде да започнем, за да я въплътим в живата си точно сега. Специализирах се в това да помагам на хората да превърнат знанията в действие. Самопомощта често е повърхностна, ако не действаме в съответствие с многообразието на ресурсите. За да помръднем от мъртвата точка,  направих списък от 50 пункта, които можете да изпълнявате, за да  задействате позитивната психология и закона за привличането.
Четейки този списък, отбележете няколко пункта от него, които можете да правите /изпълнявате/ достатъчно регулярно. След няколко седмици, или месеци работа с тях, изберете други. Считам, че е по-ефективно постоянно да се фокусирате на няколко пункта, отколкото да се опитвате да правите всичко наведнъж.
Утвържденията, които ще прочетете, звучат твърде просто /обикновено/, но всяко от тях е проверено в практиката по  начин, който ще промени вашата ментална настройка и вашите резултати.
И така – това е списъкът:

1.   Напишете списък на това, което желаете.
2.   Почувствайте своето намерение с всяка фибра на вашето същество.
3.   Задействайте някакъв ритуал за това, което не желаете да присъства в живота ви - например запишете го на лист и го скъсайте на малки парченца/
4.   Правете нещо, което ОБИЧАТЕ да правите всеки ден – например да хапвате любимото си ястие /разбира се в разумни количества/, малка разходка, разходка на кучето, масаж – всичко, което пожелаете, ако то ви харесва.
5.   Позволявайте си да сменяте своите желания – задайте си въпрос – не се ли е изменило това, което желаете, и ако е така – просто го запишете.
6.   Разказвайте на всички за своето намерение – „Аз действително искам да напиша бестселър.”
7.   Опровергайте убежденията си. Ако смятате „Хората ще ме отхвърлят”, опровергайте го, задавайки си въпроса :”От къде знам, че това в действителност е така? Къде са доказателствата за това? Възможно ли е да е друго?”
8.   Занимавайте се с благотворителност – когато / и само тогава/ действително го искате.
9.   Посещавайте домове /къщи/, в които искате да живеете /искате да притежавате/
10.   Намерете си наставник – не е задължително да ви е познат. Може да бъде историческа личност, философ, художник, писател, учен, актьор – такъв, който въплъщава в себе си качеството, което искате да притежавате /да изработите в себе си/
11.   Намерете позитивни черти в това, което ви създава неудобства.
12.   Запишете сумата, която имате в банковата си сметка и я заменете с тази, която искате да имате.
13.   Заменете утвърждението, съдържащо „Аз не мога...” с утвърждението „Аз мога да ...(нещо, което можете да направите точно сега)”
14.   Всеки ден в продължение на 5 мин. визуализирайте себе си като че ли вече сте достигнали своята цел.
15.   Напишете на лист всички качества, с които обикновено сте свикнали да се описвате. Сменете тези, които не ви харесват, с такива, които са ви нужни /цените/.
16.   Всеки ден по едно и също време -  на глас или на ум – благодарете за всичко, за което можете да бъдете благодарни.
17.   Казвайте на хората какво цените в тях.
18.   Давайте анонимни положителни отзиви за тези, чийто услуги сте харесали.
19.   Огледайте се в огледалото и си направете положителна характеристика.
20.   Намерете снимка на това, което искате да имате и ,гледайки я, си представете какво бихте чувствали, ако вече го притежавате.
21.   Правете подаръци, които знаете, че ще се харесат на получателя.
22.   Оставете щедър бакшиш в ресторанта, където обслужването ви е харесало.
23.   Четете вицове, гледайте хумористични предавания и комедии.
24.   Разкажете някому виц, поканете го да гледате заедно хумористични предавания или комедиен филм.
25.   Позволете на мисълта си да се рее свободно в продължение на  10 мин. Когато сте в добро настроени /имате позитивна настройка/ затворете очи и „вижте” къде ще ви заведе вашето въображение.
26.   Научете нещо ново, което отдавна искате да научите /да рисувате, да свирите на флейта, да плетете кошници.../
27.   Премерете ярка /фешън/  дреха, дизайнерска изработка. Снимайте се с нея, за да може по-късно да я гледате.
28.   Направете нещо, което ви се е струвало, че не можете да направите.
29.   Огледайте се наоколо и намерете нещо красиво.
30.   Съставете списък на 10 от вашите страхове, номерирайте го, започвайки от най-простия към най-сложния. Започнете да работите с първия.
31.   Намерете си домашен любимец.
32.   Станете доброволец в приют за животни и си играйте с животните.
33.   Започнете да си водите дневник на благодарностите – пишете всичко, за което можете да сте благодарни през този ден.
34.   Молете за  всичко, което искате. Дали сте в магазана, в ресторанта или на разходка с приятели – не се притеснявайте да помолите за това, което искате.
35.   Благодарете на тези, които са ви оказали помощ, така, че да им се хареса.
36.   Направете нещо екстравагантно. Позволете на вътрешния ви глас да  ви нашепва „Не можеш да си го позволиш”, но въпреки всичко, го направете.
37.   Направете списък с причините защо е добре да се живее.
38.   Изпратете някому картичка.
39.   Направете списък на всичко, в което успяхте днес. Това може да бъде дори нещо съвсем незначително, като например  „Изпрах си бельото”. Напишете минимум 10 пункта.
40.   Подарете някому най-драгоценния за вас подарък. Ако сте много заети – подарете му времето си; ако имате дългове – подарете му пари; ако сте преуморени – дайте някому възможност да отдъхне.
41.   Помислете за ситуация, в която искате да сте безупречен. Това може да бъде произнасяне тост на сватба, разговор с шефа, игра на голф. Затворете очи и я прожектирайте в своето въображение.
42.   Вдигнете настроението си с помощта на загрявка или любимия вид двигателна активност и се занимавайте минимум 30 мин.
43.   Оптимистично помислете за това, как чудесно ще се развие в бъдещето определена ситуация.
44.   Чуйте любимата си песен.
45.   Подарете на себе си нещо, което ви се струва, че не заслужавата.
46.   Кажете някому че го(я) обичате.
47.   Предложете на приятел да разходите кучето му.
48.   Съберете със съмишленици пари за някаква благотворителна организация (например за борба с рака)
49.   Напишете вашата „Резолюция на Новия ден” – всеки ден я запълвайте с това, което искате да привлечете в живата си. Можете, също така, да измислите „Резолюция на Новата година” във всеки ден от годината.
50.   Поздравете себе си за използването на тези подсказки.

Надявам се, че получихте няколко добри идеи и вдъхновение от този списък.
В момента, в който почнете регулярно да ги прилагате, вие ще забележите измененията и вашата мотивация да работите с тях ще нарасне. НАСЛАЖДАВАЙТЕ СЕ!



Последна редакция: вт, 04 май 2010, 01:39 от lenny_pld

# 114
  • Мнения: 3 674
Бъдете творци в ежедневието си, позволете си и тъгата, и депресията, а после може би ще поискате и щастието?... Творете!
Koral, напоследък точно такива са мислите ми. Има неща за които не мога да спра да мисля и да се тръшкам- тревожа се и това е  smile3515. Не стига това, ами и се обвинявам,че го правя smile3511. И накрая реших,че може би трябва да го изживея щом ми е дадено така да бъде и ги пуснах- да се настанят удобно- мислите,  тъгата , пишманенето, абе- всякая гадост, па ха да видим какво ще правят?  smile3532  те са като болести-  реших ,  както казва Дънов да ги  поканя, нагостя  с каквото искат- и по живо по здраво да ги изпратя. smile3513  Mr. Green От друга страна са си и уроци- ами аз като ги препирам , не ги научавам като хората и те пак се връщат  Mr. Green
И да ви кажа - по-добре съм. Много по-спокойна и по-рядко ми идва наум за ония ..... newsm53

Дарена  Joy Голяма си скица!  Heart Eyes Hug

 Аз се усетих днес, че като почна пак  при нас да вали обилно сняг, и ме обзе чувство на яд...как може сега май месец да вали сняг!  Twisted Evil Стига вече с тази зима де...!  Close  До кога... #2gunfire

Та си помислих, че ако продължава така да вали още няколко дена...ще ме хване депресията ....... #Crazy     А отдавна не ме е хващала  smile3516   Обаче реших, че няма да му се дам на снега... smile3533     Нека си вали щом иска.... hahaha

Ама ако ме хване депресията де / евентуално  Mr. Green/ ..и аз като теб и както е казал Дънов...ще я преживея, ще и се порадвам и после  да си ходи ... smile3513 Та каквото дойде!  Mr. Green


Та такива мисли ми минавах днес...в уморената  тиква... hahaha  докато гледах как се сипе белия снежец на моята тераса  Mr. Green

Иначе , като цяло, няма никакви оплаквания към Живота...обичам го и той мене ме обича!   Flutter   Heart Eyes  Прекрасен е!!!   Hug




Пит
...и на мен ми действа много енергино зареждащо и  и ми става едно  такова ухилено... като видя аватара ти!   Hug

# 115
  • Мнения: 105
Винце smile3525 прекрасно е,че си имате сняг,хич не се оплаквай!Толкова е романтично,ама ти си го знаеш  Blush Е,и лято ще дойде,ама всяко нещо с времето си пък ако ти домилее,ей къде е България Party
lenny_pld мерси за подробното инфо,сега се хващам,че повечето от изброените неща ги правя без да съм подготвена за резултатите и ми стана едноо такова позитивно-значи не съм сбъркала пътя! Hug Особено 4 точка-аз съм на принципа да си имам само за мен може да са 5-10 минути/може и повече/но само за мен, може и 1 ден,но само за мен и така-време,което отделям на мен и моите любими занимания.Смятам,че така ако има дисбаланс,той ще бъде тотално размазан,при това с цялата ми любов Mr. Green

# 116
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
ПЕСЕН ЗА ДОБРОТО Hug
Недялко Йорданов




Прекрасен ден   bouquet

# 117
  • Мнения: 2 657
Браво за новата тема HugМного е хубава Hug

Момичета,аз блокирах.А вчера тотално се сринах отново.
След седмица неспокоен сън,здравословни проблеми с детето и мъжа ми и срещите ми с негативно мислещи и хора на които всеки им е виновен-вчера се сковах.Аз все още нямам сбъднати желания.Въпреки,че вярвам,че след тези болести на домочадието ще изгрее слънце и при нас.
Но ми е много трудно.Трудно ми е,защото пак прибягнах вчера до хаповете.Атаките които пак получих ме уплашиха пак и дадох място на негативните спомени да нахлуят.Лутам се и аз незнам между какво.Дори вчера се скарах с брат ми,без причина.А това не се беше случвало от два месеца поне.


п.п.мисля да пробвам упражнението ''Уейн Кук'' Rolling Eyes

# 118
  • Варна
  • Мнения: 38
Оказа се чe когато седна да пиша нещо - нищо не ми едва на ум. Усещането е че аз трябва да си го "сбъдна" това желание и почти нищо не мога да напиша. Нещото за което мисля че имам нужда от помощта на Вселената е професионално (работата ми), но дори за това пак си мисля че трябва да реша какво искам и тогава да дам поръчка на Управителя.
Крен, и аз се чувствам по подобен начин. Искам промяна в професионален план, но не мога да я формулирам и конкретизирам както трябва (може би и фактът, че в момента съм в майчински и ми е хубаво да си стоя в къщи с децата, прави още по трудно съсредоточаването върху професионалната ми реализация). В този смисъл искам да попитам необходимо ли е да имаш ясен образ в главата си на това, което желаеш, или може да си представяш накакви по-общи неща (в конкретния случай това може да бъде просто чувството да си успешен, ценен, удовлетворен, без точна визия за попрището)? Как се формулира желание, за което нямаш точна визия и дали Вселената може сама да намери най-подходящият вариант за нас?

# 119
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Според-зависи  Mr. Green

Лично за мен съм се убедила че трябва да знам какво искам  Wink за да го получа  Grinning

Има ли цел , няма провал !

Общи условия

Активация на акаунт