Тwilight/Здрач- тема 60 - кой ти помни НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 28 329
  • 727
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6









Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.



   

 

Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 59/ Тема 58/ Тема 57 Тема 56 /Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
   
Малък поглед към "Затъмнение"
Официалния трейлър може да видите тук

Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Мона на mlstantcheva@hotmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.


Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 09:46 от c.v.e.t.i.

# 1
  • Мнения: 0
Записвам се набързо с едно кафенце, че днес нещо още не мога да се събудя, а ме чакат 100 задачки



Да ви е слънчево и мечтателно през целия ден   bouquet

# 2
  • Мнения: 3
Веси, ммм кафенце .  Времето е определено вампирско, слънце кой знае кога ще видим.

Цвети, каква хубава темичка си ни направила, леко юбилейна  Grinning

"Записв." и  "изчез." , дори Биелския нов клип не успях да изгледам. Тази сутрин жертвам здрачната мания заради домашни и служебни задачи.

# 3
  • Мнения: 97
пускам линк към снимките, че така ми е най-лесно
http://picasaweb.google.com/vesselinavasileva/NewMoon?authkey=Gv … p;feat=directlink
иначе какво да ви разкажа, беше лудница от фенове (всъщност само в женски род  Laughing
иии аз май съм дърта за таквиз изпълнения да вися по цял ден на жегата по някви барикади с надеждата Роб да мине точно от там. отивахме сутрин към 10, феновете се бяха наредили още от 5 сутринта (някви мацки от нашия хотел, датчанки, си викаха такси още в 2 през нощта, за да ходят да търсят къде ще снимат и да заемат позиции  #Crazy
та ние културно, в 10, позавъртим се, установяваме че нищо не се вижда от хора и защото барикадите на уличките, които водят към площада са поне на 200-300 метра от него и просто видимостта се скрива. добре че единия ден ни глобиха за неправилно паркиране  Laughing та първо докато чакахме да вдигнат барикадата, след като са свършили снимките, да идем да си платим глобата, точно зад нея (барикадата) от 1 хотел излязоха Кристен, Дакота и тоз младеж дето играе русия от Волтури и се шмугнаха в буса дето ги чакаше отпред. после се оказа че глобите се плащат в сградата, дето на входа снимаха целувката, а вътре - другите целувки  Laughing е оттам са снимките на режисьорския стол и декорите, обаче беше много трудно да снимаш, защото на влизане пратиха 1 човек с нас, а на излизане, на входа на сградата ни чакаха да ни изпороводят, абеее въбщее секюритито е на ниво.
и като се отказахме да висим там по цял ден, ей ти цяла тоскана, флоренция, сиена, пиенца, кортона (дето са снимали филма Под слънцето на Тоскана), пообиколихме доволно и си заслужаваше, голяма красота е.
единия ден пък търсихме на роб хотела  Laughing нашта рецепционистка ни каза кой бил най-хубавия хотел (в монтепулчиано няма много хотели, но до него има едно курортно такова с някакви минерални бани Ciancano Terme, което пък е почти само хотели и там бяха настанени хората от екипа). и отиваме ние да го търсим тоз хотел, оказва се на края на курорта, а отпред - фенки  Laughing лелее, имаше включително млада майка с малко дете (3-4 годишно), от франция бяха тяхната група, и висят отпред, пред хотела, то вали, абее луди хора. ние влязохме в лобито, пихме там разни коктейли, барманката не щя да каже Робчо тука ли е и тва е. разни хора от екипа пристигат с бусовете, ама няма го нашия човек, кой знае дали изобщо е в тоя хотел  newsm78 ние тогава не знаехме че Роб го водят в черния мерцедес, дето по случайност сме го снимали, еех тогава ако знаехме, закотвям се пред колата и чакам, поне е сигурно че ще излезе от сградата да си влезе в колата, ама на, аматьорки, другите фенки следят в нета всяква информация, снимки, туй-онуй, а ние....туристки  hahaha
та така, около снимките на Новолуние тва е общо взето което се сещам.

# 4
  • Мнения: 200
Цве благодаря ти за страхотната темичка   bouquet newsm51

Веси /Белла Гърл/, момиче, ...първо добре си дошла   bouquet Второ направо ми се разтрепери Робинската душичка от разказа ти. Много благородно ти завиждам за възможността да бъдеш толкова близо до Роб, на това райско местенце  Hug Снимките са просто страхотни   bouquet

Благодаря за кафенцето и на вълчимомичето ни Веси  Heart Eyes Hug

А ето и огромно количество ПРЕЛЕСТ от пресконференцията на РМ : - ЦЪККК на собственна отговорност

Последна редакция: вт, 20 апр 2010, 10:50 от Mupka

# 5
  • Мнения: 630
Здравейте, записвам се.
И за малко да забравя и аз да се представя, закъде без мен...
Аз съм Ина, Илина, Ила или както си искате, на 38 г., но в главата още не съм завършила средното образование, в смисъл - тийн на възраст.
Имам момиче на близо 4 години и мъж на 35 г.

И така....
Това се случи в края на 2008 г., когато си купих Здрач от някакъв Панаир на книгата, не на суетата Joy
Оттам натакък е ясно - четене и препрочитане... иии след това гледах филма и край - бум, тряс, прас иии се влюбих, признавам си - и в книгата като цяло, и във филма като цяло... и в Робърт като цяло...
Всичко по-нататък е ясно, изчела съм цялата сага по няколко пъти и дори в оригинал, обожавам СС просто... Едуард е невероятно същество, което никога, повтарям, никога не съм срещала и съм убедена, че няма да срещна, прекрасен и уникален...

Новолуние също ми е любима, особено частта без Едуард, колкото и странно да ви звучи, много ме разстрои и наистина колко жалко, че филмът не успя въобще да покаже точно тази част от книгата, но... невърмайнд...
Имам си любими части и от "Затъмнение" и "Зазоряване", няма да ги цитирам обаче... Joy

Тийм Робуърд съм, защото Робърт ми показа какъв е Едуард...
Нямам представа колко гигабайта ми е снимковият материал, просто защото го събирам на три компютъра, единият от които е на мъжа ми... Joy

Всеки Роб ми е любим...
Това е.
Чакам с нетърпение "Затъмнение" защото пак ще видя Роб в ролята на Едуард.
Чакам с нетърпение и "Бел Ами", защото Роб ще е Жужу Прекрасни.
Чакам всеки филм на Роб с нетърпение, жалко че снимачният процес е толко дълъг.

# 6
  • Мнения: 328
bella girl, страхотен разказ, жалко, че главният герой не се е появил да ви зарадва Simple Smile Но пък тръпката си е била голяма, представям си търчането от хотел на хотел, яко! Grinning

# 7
  • Мнения: 0
 Hug Hug Hug
Записвам се в новата тема и се връщам да чета...олеле колко много съм изпуснала!

Благодаря за кафенцето, така ще ми е нужно днес.

# 8
  • Мнения: 97
 Hug
наистина беше голяма тръпка. ето със срам в душичката да си призная, ама веднъж причакахме 1 от бусовете и после го преследвахме с колата до 1 ресторант. е, бяха някакви от екипа, ъфкорс, то не беше екип, то не беше чудо, адски много народ и само щъкат в тия бусове да смущават феновете  Joy
ох само ме изкушавате да си разказвам срамотиите, луда история  Embarassed

# 9
  • Мнения: 384
Белла г.,страхотно изживяване!Мерси,че сподели-завид!Пожелавам другия път да видиш Робчо!Пък тва не са срамотии за нас,ами съвсем нормален развой при условие,че знаеш кой е наблизо,аххх!
За Пласибо съм на линия,дали продават билети вече или е рано трябва да проверя.

# 10
  • Мнения: 3
Ина, наистина за къде без теб  Laughing  За главите няма какво да говорим, ние с Веси Неси сме спрели къмту 25-те години и там си седиииим  Joy   Та по този повод, няма срам, няма неудобство, бела, давай подробностите.  Представям си ни, робините, някъде в близост до робски сет  Grinning. Девойките и другите, които не са успели да скъсат синджира съвсем - коя с дете, коя внуче влаче  Grinning, търчим и почти не крещим, но на крак  Mr. Green  Помечтавам си за минутка и си представям как бихме си изкарали бойно.  Mr. Green

бела, благодаря за снимките, мноооого хубави. Да, Роб иска яко вардене и залягане. Нищо, друг път или в друг живот  Grinning

Яна, какво става с техниката при теб? Липсваш.

Днес няма време за робуване, чаааак довечера.

# 11
  • Мнения: 1 302
Честита нова тема,дами!!! Hug
bella girl,мила smile3525,поне си била на един площад с него,което пак си е напредвне .....
Имам предложение-нека да си продължим разискването на темата,която подхванахме преди да започнем да се представяме... а именно:Сдържан и срамежлив ли е Робърт,или вече обигран "играч"???...можем и на анкетака да си го направим,стига да не е имало вече такава ,все пак сме в 60-та тема!!!
.....Роб е прекрасен...newsm20
....имам подозрения,че снимката е голяма... уж спазвах указанията за намаляне....ама май не успях...ще разуча по-подробно Embarassed

# 12
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
Дет се вика чукнахме шейсетака  cheers Наздраве

bella girl Супер приключение сте имали. Ех какви хубави спомени се събудиха в мен,когато преди година се чакаха снимките от Италия  да се появат в нета Heart Eyes

Цвети
,благодаря за темата   bouquet

# 13
  • Мнения: 195
Здравейте и от мен докато колегите са на обяд!
Имаме страшно много работа.....  ooooh!

bella girl, май си ми адашка... Страхотни снимки и страхотно изживяване! Мноого завиждам за адреналина!  Hug
Ти всъщност на почивка по случайност ли беше там или по нарочна случайност?   Grinning

Охх щях да забравя - За протокола: Веси, 25 години (на акъл около 16), с едно дете на 2 год. и 9 месеца, което ми се качва на главата!  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 97
ха, случайност, от тия плануваните  Laughing
то не беше лесна работа организацията, всички хотели в района бяха заети, пък билети, пък рентакар, пък каква история за пред мъжете  Joy
а по темата, на мен ми се струва че Роб е играч, то няма и как, те ги пращат на курсове за поведение пред пресата и всякакви такива ситуации (тва в някво негово интервю го чух), абее играч, не играч  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт