Черен списък - гр.София

  • 1 009 935
  • 3 061
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 125
Мили хора, от този "черен списък" няма никаква полза - само говорене, а нещата си продължават по старому. В 2/3 от описаните случаи "лекарите" рекетират за пари, а всички вие си давате, като овчици на заколение. За искането на пари Наказателния кодекс си е предвидил съответното наказание. Затова щом продължавате да си давате парите, без да сигнализирате полицията, не е нужно да говорите колко корумпирани са докторите. Просто защото вие сте им съучастници. На всяко неправомерно искане на пари, трябва да се дава адекватен отпор и съответния доктор да си понесе заслуженото. Защото те безскрупулно и нагло експлоатират мъката и надеждата на пациентите си. И друго, потресох се като прочетох колко осакатени дечица и родилки има от въпросните доктори-зверове. За тези им действия също се носи съответната отговорност. Когато има осъдени лекари, това е най-сигурното им вкарване в черния списък и така пациентите ще знаят, че трябва да внимават. Защото  колко от родилките в България четат тези форуми и имат достъп до интернет. Но всички гледат телевизия и четат вестници. Та думата ми е, събирайте доказателства за некадърността на лекарите при които ходите, и отнасяйте тези доказателства при компетентите лица, които могат да им потърсят отговорност. Не махвайте с ръка, казвайки си "е, на мен ми се случи това и това, но какво като го осъдя - това няма да ми върне детето или детето ми и аз ще продължим да се мъчим, пък и сигурно на много други е помогнал, просто ние сме марко тотевци". Това е абсолютно погрешно. Ако ще се гради гражданско общество, трябва да си търсим правата. Всички описани лекарски грешки са направени, като е нарушен определен нормативен акт, така че вината на докторите лесно може да се докаже. И когато такива случаи на търсене на отговорност зачестят, тогава и максимата, че "гарван гарвану око не вади" /защото за да докажеш вината на лекаря съдиите изискват съдебно-медицинска експертиза/, ще отпадне от само себе си.
Това добре, ама ти чул ли си за осъден лекар в България, дори и след трагични случаи, в които вината им е очевадна Shocked Дори и по телевизията говореха не малко за един лекар, но да не задълбавам. Аз самата реших да не плащам на лекар за раждането, защото реших, че касата плаща достатъчно на болницата. Е да, ама това почти щеше да струва живота и на мен и на детето! В продължение на 24 часа лекарите ме подминаваха като пътен знак в предродилна зала с изтекли води. Хайде за първите 12 чакаха разкритие, ама другите 12 през които бях с контракции на 1,5 мин и пак без разкритие?!? То е близко до акъла, че се НАЛАГА секцио, но кой го вълнува. Едната лекарка отиде да изражда във ВИП залата, а другата отиде да спи Shocked Надали щеше да е така ако си бях платила #2gunfire Да не говорим след раждането. Правеха ми едни изследвания, които с 300 зора ми казаха какъв е резултата и то с цената на почти скандал, но иначе си го бяха прибрали в архивите за отчет пред касата, нали за всяко нещо им снася парички. И като капак, в епикризата нещата изглеждат толкова розови, каквито далеч не бяха. Е та с какъв документ да ги съдиш? Да не мислиш, че ще седят и ще чакат да се опетни името на болницата или на лекарите, всичко се скрива и покрива за отрицателно време. А и то кой да съдиш в такъв случай, като всички си пасуваха докато моментът не стана критичен и нямаше вече накъде...сигурно чакаха да си платя все пак Thinking

# 181
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
д-р Томов от 20 дкц-грубиян и некадърен!

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 00:56 от Vivi

# 182
д-р Томов от 20-та поликлиника може да е грубиян, но само той позна от първия път за алергията и за всички болести /шарка, настинки/ на моя син. В началото като започнахме да ходим на консултации при него бях също много недоволна от отношението му - той нищо не обяснява, а когато го попиташ нещо той ти отговаря с досада. Започнахме да водим малкия и при други доктори и всички казваха различни неща, след което със съпруга ми решихме да слушаме само д-р Томов и не сгрешихме.  

# 183
  • Мнения: 59
Д-р Узунова #2gunfire от 19 поликлиника;практикува и в 22-а 1 път седмично.Не можа да установи че съм бременна(2-ри месец) два пъти ме праща в шейново по спешност с фалшиви диагнози.1 път беше извънматочна бременност а 2-я спонтанен аборт и трябвало веднага да отида да ме изчистят.Не ми дава направлиние с месеци на ми пуска задължителни изследвания(не и се занимавало то4но сега:можело и без тях,едно време били раждали на полето и без изследвания;ок съм била тя виждала нищо ми нямало ама я все пак да съм отскочела до шейново да ме видят там на доплер така за всеки случай че плода не бил отговарял, по малък бил(все това повтаряше пък той взе че се роди 4кг.) и ако трябва да остана.Имах проблеми в началото не ме лекува било рано ;после пък се разбърза било късно къде съм се мотала и ми изписа наведнъж 1 куп лекарсва(противопоказни)Било и писнало от бременни не можела да ги гледа повече и се е случвало да си комуникираме през вратата(ако имам нещо да я питам;за да не ме гледа) Тя-в кабинета,аз в стаята за прегледи(сестрата се занимава с мен) Излизе в отпуска малко преди термина ми и нямаше кои да ми обясни колко опасна може да е преносената бременност особено в моя случай(тесен таз и др.)В резултат на което:предизвикано раждане на 11 ден след термина форцепс упоики разкъсвания 1000 ди проблеми  и въпроси от сорта на имала ли си го това през бременността ами защо не си го лекувала след това антибиотици а пък за второ дете не искам и да помисля.сега съм след вторичен шев и ме чака пластика.

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 00:55 от Vivi

# 184
Ценка Шишенкова от "Тина Киркова" или" Св.София" #2gunfire #2gunfire #2gunfireКорумпирана, алчна и тъпа путка, която само мисли как да лапне мангизите без дори да си мръдне тлъстия гъз, като на всичко отгоре и насажда страх в пациентите за ня'кви измислени проблеми. Пример давам с жена ми, която си беше платила абонамент от 200 лв. при нея, но това не е достатъчно за това алчно говедо!.Беше й казала, че има кръв в урината и има неестествено висока температура (37гр.) "Я бегай  в Александровската болница при доцент Едикойси! (нещо еврейско беше името)Пък аз направление няма да ти дам, щото така и така при нея се плаща, щото е много добра уроложка."
Та за по-кратко, като разбрах, че е еврейка (по запознатите знаят какво имам в предвид) направихме иследвания при обикновен уролог и се оказа, че всичко си е наред. Системата е като те изпрати при  някой да те цица, после да си  делкат двете говеда, а за теб остават притеснението, разходите и тъпкането със скъпи лекарства без да има защо.
Освен това не я беше уведомила, че има безплатен курс за бременни в клиниката. Беше й внушила, че от вагинални гъбички ще се увреди плода при раждане, а на въпроса на жена ми "какво да се прави?"- гробно мълчание, евентуално да започнеш да кихаш мангизи. Аз съм навит да давам мангизи, ама да знам защо ги давам бре, да прояви инициятива някаква!
Слава богу детето се роди живо и здраво без нейната "безценна" помощ и моите 500 кинта, които бих дал, но не би! Акущерката на смяна си върши перфектно работата. Чао и успех на бъдещите майки  bouquet

И аз се записах при д-р Шишенкова за проследяване на бременността и съжалявам много. Груба и безкрупулна жена, некадърна, изписа ми лекарства, които са противопоказни в първите месеци на бременността. Непрекъснато иска нещо да се плаща, макар че съм здравно осигурена и здравната каса покрива тези изследвания - проверила съм.
Родих първото си дете в Тина киркова през 2000 г. и бях много доволна - преглеждах се при една млада лекарка Диана Иванова, но тя сега се занимава с ин витро оплождане. През април очаквам второто си дете и за сега, макар, че трябва да ходя при Шишенкова, посещавам болница Вита. Много съм доволна, до сега не съм платила повече от 18 лева за преглед. Сигурно ще родя там, поне да знам като плащам, защо го правя.

# 185
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 #2gunfireУзунова от 19п-тая е ненормална!На сестра ми каза,че
има рак на яйчниците,а тя била в овулация!На мен
бременна в 3ти м. каза че съм болна от трипер и
хламидия и трябва да правя аборт! #Cussing outСлед едно изследване
и смяна на поликлиниката се оказа че съм имала гъбички
следствие на бременността!
Тая трябва да я вкарат в лудница #Crazy!Егати изрода е! #2gunfire

# 186
  • Мнения: 5 228
Демерджиева - детски дерматолог от Медицинска академия. След като предписа на дъщеря ми някаква зверска терапия за две сухи петна по кожата (включваща антибиотик, противоалепргичен препарат и кортикостероид), в момента детето е цялото в обриви. При повторния преглед при т.нар. лекарка, тя заяви, че това е от претопляне  #Cussing out. Оказа се, че е от лекарствата, които тя предписа. Все пак става въпрос за бебе на 1 година, би трябвало да е валко по-внимателна и като не е достатъчно компетентна, да се занимава с нещо друго.  Twisted Evil 

# 187
  • Мнения: 4 053
др.Цанка Илиева от 25 п-ка в София
супер НЕкомпетентна личност.
ужасен човек.
и супер нагла жена.... #2gunfire

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 00:54 от Vivi

# 188
  • Мнения: 4 668
Много държа да добавя д-р Анна Димова от 20 ДКЦ - ЖК ! Некомпетентна и незаинтересована , иска пари и е много противна. Аз ходих в началото на бременността и щеше да ме умори !!! След това си намерих лекар на частно и съм супер доволна. Тази НЕКАДЪРНИЧКА е трябвало да ми изпише специални лекарства , защото имах контракции , а тя забрани да пия каквото и да било . И прости витамини не ми даде . Слава богу , бързо се усетих и всичко е ОК !!! Тя даже не благоволява да те претегли , само дрънка глупости. Едвам спрях мъжа ми да не я убие !

# 189
  • Мнения: 815
Много държа да добавя д-р Анна Димова от 20 ДКЦ - ЖК ! Некомпетентна и незаинтересована , иска пари и е много противна. Аз ходих в началото на бременността и щеше да ме умори !!! След това си намерих лекар на частно и съм супер доволна. Тази НЕКАДЪРНИЧКА е трябвало да ми изпише специални лекарства , защото имах контракции , а тя забрани да пия каквото и да било . И прости витамини не ми даде . Слава богу , бързо се усетих и всичко е ОК !!! Тя даже не благоволява да те претегли , само дрънка глупости. Едвам спрях мъжа ми да не я убие !

да, наистина зверски отвратителна жена- аз ходих при нея уж на ЖК, но не й обръэщах грам внимание, защото си ходех и при лекаря, който ме изражддаше- нея я ползвах само да ми пуска изследвания- тая гад ме мота до края на деветия месец почти да ми даде направление за болницата- като си го взех и крака ми не стъпи повече

# 190
  • Мнения: 1 733
Аз прибавям към този важен списък д-р Снежинка Велева от "Св. Лука" (17 ДКЦ). Ако искате с вас да се отнасят като с парцал, да не видите нито веднъж детето си на ехографа, да задавате въпроси , а да не получавате отговори (все едно си говорите сам), да си плащате по 15 лв за всеки път, в който отидете, защото имате адски болки, от които дори не можете да дишате, а идването ви е извън деня за женска консултация (ех, тези болки, не знаят ли, че дните за консултация са веднъж месечно - втроник или четвъртък), то - отидете при нея   Twisted Evil

# 191
Присъединявам се към недоволните от Др Христива от Правителствена. Алчна, разсеяна, небрежна и груба. Отказах се да раждам при нея - страх ме е!

# 192
  • Мнения: 2 085
Мили хора, от този "черен списък" няма никаква полза - само говорене, а нещата си продължават по старому. В 2/3 от описаните случаи .......................
Аз си мисля, че списъка е по-скоро за да получим информация за некдърниците, а не, че ще променим нещо с него.
Аз ще включа в списъка Марияна Ковачева-преди беше в поликлиниката на Военна болница, сега явно се подвизава другаде(може във ВБ я надушиха колко е некадърна и корумпирана)

# 193
  • Мнения: 521
Гестроентеролога "д-р" Емилия Пантелеева от МЦ "Детско здраве". Центъра се намира на улица "Ами Буе" 27-29. Между "Пирогов" и бул. "Димитър Несторов".

Нямам думи за тая жена. Търгаш!. Гледа на пациентите си САМО като на клиенти и то става дума за деца!!!  #Crazy Money

Цялата тема може да видите тук:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72845.0

# 194
  • Мнения: 1 925
Др. Дръжков - личен лекар в 23-та поликлиника. Става за болнични и за мед.бележки за децата, но не и за лечение. Последната ми случка беше, когато бях с бъбречна криза, за която разбрах доста късно по негова вина. След като 2 дена бях с 39 градуса т.и постоянно повръщане отивам при него, знаейки, че едва ли е само настинка, но не знаех, че са бъбреци, защото никога не съм страдала от бъбреци...Та той не пожела нито да ми пусне изследвания, предписа ми Еспумизан, амидофен, аспирин...и това беше.Аз си тръгнах и в следващите 3 дена състоянието ми не се оправи, не свалях температурата от никакво лекарство #2gunfire. На 5-тия ден баща ми ме прати при познат лекар в спешно отделение в Окръжна болница - д-р Железаров. С мъжо отиваме при Железаров, който ме вижда и ме пита какво ми е, аз му казвам, че вече 5-ти ден съм с повръщане и 39гр. темп. и той ми каза да изчакам.Забравих да спомена, че от температурата и повръщането нямам сили и мъжо ме носи и до тоалетна не можех сама да отида...И седим ние и чакаме д-р Железаров в коридора и слушаме как са се събрали няколко лекари и си говорят за някакви ресторанти, а ние го чакаме 30 мин. - и това е спещно отделение?! #Cussing out #2gunfire, при което мъжо побесня взе ме и отидохме в частна клиника, направиха ми изследвания и докторката, която за съжаление не и запомних иметоми каза, че направо е странно, че не съм колабирала до сега, предписа ми антибиотици и за 2 дена бях като нова...

Общи условия

Активация на акаунт