сладкиш с лимонови резенки

  • 12 618
  • 37
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 97
Здравейте! Пиша ви една рецепта която бях си записала когато бях студентка и се чудех какво да си правя многото компоти който баба пращаше  Wink Рецептата е много лесна и същевременно доста вкусна.
Необходими продукти:
1 1/2-2 пакетчета обикновенни бисквити( според тавата)
1 пакет лимонови резенки
1 кофичка кисело мляко(висок процент)
1 буркан компот
Първо се нареждат на дъното на тавичката плътен ред бисквити, а останалите се натрошават и смесват с киселото мляко, след което ги изсипваме и тях върху реда бисквити. Сока от компота го загряваме и в него разтапяме лимонените  резенчета, като се разтопят изчакваме получения сироп да по изстине и с него заливаме сместа (бисквити и кисело мляко).След като сте заляли всичко нареждаме плодовете от  компота. Оставяме да престои една нощ в хладилника  за да стегне.  Аз лично и след 3 часа съм го хапвала но когато престои и бисквитите добре поемат е наистина страхотен.
Та ако и вие имате компоти и се чудите какво да правите с тях ето една идея  Peace

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 22:20 от zuzutu

# 1
  • Разград
  • Мнения: 14
Чудесен е този сладкиш,майка ми прави подобен в чашки, че навремето като студентка е нямала тава  Laughing Пак с бисквитки, но и счукани орехчета, объркано това с  кисело мляко и захар и отгоре със слой желенце от лимоновите резенки и компотче...много вкусно,лесно и бързо! Навремето това беше първото сладко нещо,което приготвих, била съм някъде на 10г. А твоят вариант е по-изискан и определено ще го пробвам. Благодаря  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 131
Звучи интересно  Laughing, но имам два въпроса:
- Да разбирам ли, че като се залее с компота, се желира?
- Може ли компотът да се замени с нещо друго, в което да се стопят лимоновите резенки?

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А някой може ли да покаже снимка на това творение?

# 4
  • Ловеч
  • Мнения: 115
И на мен ми е любопитно как изклежда. Иначе ми звучи вкусно.... Heart Eyes

# 5
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Мда, ако видя снимка и го почвам Wink.

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 68
 Ето и моята рецепта, придружена със снимки. Сладкишчето става много леко и вкусно

# 7
  • Разград
  • Мнения: 14
 Освен с компот лимоновите резенки сме ги разтопявали и смесвали и с нектарче някакво-кайсиево,например..става после едно приятно леко киселко оранжево желенце:) Ох,дояде ми се чак, много е лесно и вкусно и мисля, че търпи всякакви вариации...но нека и zuzutu каже..все пак рецептата е нейна Heart Eyes

# 8
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
PepaN , много красиво изглежда   bouquet! То аз днешният десерт вече го направих, но тези дни непременно ще направя и този, само да намеря "Лимонови резенки" Wink.

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 68

 Аелис, надявам се и на вкус да ви допадне    bouquet

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Звучи интересно  Laughing, но имам два въпроса:
- Да разбирам ли, че като се залее с компота, се желира?
- Може ли компотът да се замени с нещо друго, в което да се стопят лимоновите резенки?

И на мен ми е интересно, но предполагам, че се желира леко именно от резенчетата. Понеже в рецептата няма желатин. Звучи интересно като вкус, и много лесно и бързо за приготвяне.
Щом изядем тортата, която правих, ще го спретна набързо.

Само да питам бисквитите какви са, "Закуска" ли?  newsm78 Понеже обикновени бисквити, звучи много общо.

# 11
  • Мнения: 2 131
Мисля си, дали ще се получи с прясно изцеден сок от портокали, примерно.  newsm78

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 68
Estell,

  аз ползвам бисквити от най - обикновенните мисля, че са на пловдивски завод. Бисквитите Закуска ми стават малко кашкави.

# 13
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell,

  аз ползвам бисквити от най - обикновенните мисля, че са на пловдивски завод. Бисквитите Закуска ми стават малко кашкави.

Как се казват бисквитите? Да ги потърся в нашия супер.

# 14
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Estell, ето така изглеждат :



Пише "Обикновени бисквити " на тях, на завод "Кристал" са, както PepaN е казала - плодвивски е.

Общи условия

Активация на акаунт