Операция на щитовидната жлеза - 2

  • 135 925
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 438
     Който желае да прегледа старата тема:  smile3547 Операция на щитовидната жлеза - 1


 smile3529                                                                      smile3529                                                          smile3529



Минимално инвазивни (безкръвни) операции на щитовидна жлеза извършват :

д-р Румен Пандев тел. 0888 401 150   e-mail: r.pandev@dir.bg   (оперира в  отделението за еднодневна хирургия към ИСУЛ)  

доц. д-р Росен Димов тел. 0888 938 220     e-mail: rossen_dimov@hotmail.com (оперира в МБАЛ"Каспела" - гр. Пловдив )  



                                 Специализирани болници в страната:

                                 УМБАЛ “Царица Йоана - ИСУЛ” Клиника по хирургия
                                 Секция по ендокринна хирургия
                                 ул. "Малкара" № 1 , тел.: 943 22 22



                                 СБАЛ "Майчин дом"-ЕАД
 (тук е преместена бившата болница по ендокринология "Акад. Иван Пенчев")  
                                 София ул."Здраве" 2  
                                 Телефон:  02/516-6/350  


                                 МБАЛ “Александровска”Клиника по ендокринология                                                  
                                 ул. Георги Софийски №10
                                 1431 София, тел.: 02 953 01


                                 УБАЛ "Свети Георги" - гр. Пловдив
                                 Клиника по ендокринология
                                 бул. В. Априлов 15
                                 4002 Пловдив, тел.: 032 60 21
 

                                 УБАЛ "Света Марина"- гр. Варна
                                 Клиника по ендокринология
                                 бул. Хр. Смирненски 1
                                 9010  Варна,  тел. : 052 30 28 51



          нещо полезно:
                                                http://www.thyroidbg.com/jleza.htm
                                                След операция на щитовидната жлеза

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 14:51 от sonya83

# 1
  • Мнения: 133
Чудесно . Аз пък исках да пиша на страница 100  Mr. Green . Да ме имаш в предвид при следващата тема !  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Прочетох полезното нещо и ми направи впечатление " Разбира се, че живеете, но ще започнете да пълнеете много бързо, все по-често ще се усещате безсилна, вяла, ще се появи и запек...."
Ина, ти май имаше такива оплаквания? Sad
п.с. Намерих и информация за терапиите Simple Smile   newsm10 на sonya83

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 15:27 от АзСъмСи

# 2
  • Мнения: 4 344
да се запиша в новата тема.
 sonya83,голямо благодаря за нея.много хубаво си е оформила с информацията.  bouquet
АзСъмСи,да имам ги тези оплаквания,но ендокринологът каза,че в този перид до 2,5ммол тсх е нормално да бъде и не е проблем като не се цели и забременяване.аз имам друго основно заболяване и смята,че там инфекциите в комбинация с пролетната умора ме мъчат.притеснявам се и за надбъбреците си в какво състояние са,но като свършат основните стресове ,лятото ще ги проверя.
сега пия келп,в алтернативната тема четох за кокосовото мляко и него ще си купя...пък дано живна.аз съм изморена,но карам с 5-6часа сън..

# 3
  • Мнения: 133
С това трябваше да започнеш Simple Smile
Аз не си ли взема поне 10 часовата доза сън - изобщо не съм човек  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 344
АзСъмСи,то фактори от моя страна да се чувствам така много...,но нали е по-лесно другаде да е причината. Mr. Green

# 5
  • Мнения: 283
браво за новата тема, соня чудесно си я оформила

# 6
  • Мнения: 87
Заради отока,който имам след като днес свалих превръзката звъннах на доктора.Каза ми да правя копрес с 70%спирт.Но на спирта пише,че се разрежда 1:1,когато е за компрес.И сега не знам как да процедирам.Ако някой е наясно,моля да сподели.Благодаря ви предварително.

# 7
  • Мнения: 148
sonya83
Браво на теб!   bouquet

Обаче като четох излиза, че операция не ми се е налагала. Знам си аз да не чета...

АзСъмСи ,
и аз не разбирам за къде толкова бързаш? Изчакай поне 2 седмици. Здравето е най-важно. С това не иска да кажа, че само за болестите си трябва да мисли човек и дори като е хремав да си налага почивка от няколко дни. Но предполагам добре си преценила доколко можеш да се справиш с това, което работиш.

elij ,
смятам, че трябва да следваш инструкциите върху спирта!

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 18:16 от 4ик4ирик

# 8
  • Мнения: 87
Благодаря 4ик4ирик и аз така си мислих,ама,като не бях сигурна.

# 9
  • Мнения: 4 344
разрежда се спирта,иначе ще изгори.

# 10
  • Мнения: 572
Запис и от мен   bouquet .  Спиртът се разрежда, както е писала ina15, иначе ще изгори мястото.

# 11
  • Мнения: 71
Здравейте,и аз съм една от оперираните,напълно нормално е да имате оток и безчуственост поне през първия месец,да не кажа и малко повече.Това да не ви притеснява,ще отшуми,а по повод за крема аз лично се мазах с Дерматикс ултра и съм много доволна опитайте с него.По повод отока на вас опитаха ли се със спринцовка да ви теглят течност( ако евентуално е имало такава)но ,няма какво да ви тревожи все пак си е интервенция.На мен хир.като ми каза какво ни правят в операционната.ми стана лошо,на мен лично горната част на кожата ми е била закачена на брадичката и пак като си гледам разреза е малък,така че след такова малтретиране норм.е там да е оточно и синъо.Мислете позитивно и както старите хора са казали" трай бабо за хубост"всичко ще се оправи и ще остане само спомен.

# 12
  • Мнения: 133
Oooo, не знаех, че е за хубост...
Тогава ще си поискам и нов нос, нов бюст, липосукция и бразилско дупе !  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 71
Фразата е сложена в кавички-всеки да си я тълкува както иска.

# 14
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Соня83 браво за новата темичка много добре си я оформила.Аз често я чета,но се включвм много рядко.

Общи условия

Активация на акаунт