Отговори
  • Мнения: 3 634
Приятели, това пристигна вчера в пощата на "Мулти-мама":

Здравейте,
Казвам се Радостин на 18 години от град София.
Пиша ви защото имам нужда от помощ.
Ученик съм в 12 клас на 26 СОУ „Йордан Йовков”.
Аз съм кръгъл сирак, родителите ми починаха преди 2 години.
Живея в общинско жилище и по документи се водя, че живея с братовчед си.
Казвам по документи, тъй като той живее в апартамента на приятелката си и аз живея сам.
Имам нужда от помощ, тъй като скоро ще остана и без дом защото нямам средства да си плащам наема.
Нямам никого до себе си, братовчед ми не се интересува от мен и няма към кого да се обърна.
Готвя се за матури и кандидатсутдентски изпити, а ме чака и абитуриентски бал, на койо аз няма да присъствам тази година, тъй като нямам средства да отида.
Трябва да спра да се храня или да си плащам сметките защото живея с 137лв на месец от наследствената пенсия и детските надбавки.
Имам мечти, имам цели, които искам да постигна, но животът ме събаря и няма кой да ми подаде ръка, а вече нямам сили и да стана.
Родителите ми починаха в ръцете ми и след тяхната смърт разбрах, че имам и още един брат за когото никога не съм знаел. По воля на съдбата аз го открих, но братските отношения нямаше как да се зародят след 18 години и нещата във взаимоотношенията ми с този човек не потръгнаха.
Умен съм и все още съм запазил в себе си доброто, великодушното, но колкото и да съм добър, колкото и стойностно момче да съм, животът ми ме мачка с все сила, а аз не мога да се боря вечно.
Може да ви се сторя нахален, нагъл или както искате ме наречете, че търся помощ от хора, които дори не познавам, но нямам никого до себе си и няма на кого да се подпра  Sad Моля ви, помогнете ми... Може да съм нахален, но го правя защото искам да успея. Ако ме изгонят от дома ми ще остана на улицата, а тогава ще се съсипя.
С каквото и да ме е сблъскъл животът, аз се запазих стойностно момче, защото познавам деца, които са като мен без 1 или без двама родители и са станали наркомани, крадци или хора без никакви цели, без ценностна система, а аз успях да запазя себе си. Може би защото винаги съм смятал, че човек трябва да бъде себе си и може би в такива моменти се разбира кой колко струва... Но колкото и да струва, човек сам определя цената си...
Моля ви, помогнете ми!
Зовът ми би потрошил всички стъкла в столицата, а вече нямам сили за нищо.
Целите и мечтите ми започват да ми се изплъзват и става все по-трудно да ги постигна, а тогава животът ми ще загуби всякакъв смисъл  Sad
Благодаря за отделеното внимание!
Хубав ден ви желая!
Не искам да се превърна от сирак в бездомник.  Sad


Днес сутринта се обадих на директорката на училището и тя потвърди, че такова момче наистина съществува. Майка му е починала когато е бил малък, а баща му преди 2 години. Каза също, че се опитват да му помагат, но не е кой знае колко. Търсили са подкрепа от БЧК, но оттам са им отказали. Директорката потвърди, че Радостин е добро, съвестно момче в изключително тъжна ситуация. Би ни съдействала с информация и каквото е необходимо, ако решим да помогнем. Това, което я попитах е колко е куверта за бала (250лв) и на коя дата (26.05). Съучениците му са дали по-малко и по този начин са покрили капарото, но без средства Радослав не би могъл да отиде.

Аз вече разговарях с моите шефове и те имат желание да се срещнат с момчето, за да му предложим някаква работа след завършването. Надявам се и да успея да се видя този уикенд с него, за да ви дам повече информация.  Peace

Последна редакция: сб, 20 мар 2010, 10:04 от Дивиана

# 1
  • Мнения: 488
Ще следя темата. Ако се видиш с момчето, питай го колко е високо и дали е слаб, пълен и т.н. Ще видя сватбения костюм на мъжа ми в какво състояние е и дали ще му стане/ на абитуриента де/ . На мъжа ми отдавна не му става. Костюмът е на мн. малки черно-бели квадратчета с двуредово закопчаване. Нямам идея дали е модно, но поне е класическо. От преди 20 г. е.

# 2
  • Мнения: 3 634
Благодаря ти!  Hug
Ще си запиша мерките и ще взема повече информация за това общинско жилище. Нямам представа как стоят нещата, но братовчеда сигурно се е явявал нещо като настойник преди пълнолетието. Малко ми е странно как Радослав не е попаднал в институция при това положение. Ако имате идеи за въпроси, които да му задам...

# 3
  • Мнения: 488
Дали иска да учи ? Какво ? Няма ли роднини- баби, дядо, лели, чичовци ? Родителите му не са ли имали жилище ? И този брат, който го има, няма значение, че не се е получила близка връзка, няма ли да му помогне, все пак една кръв са ? Трябва да е мн. упорит и борбен, за да успее да изплува. Ако го приемат за студент, може да живее на общежитие, или пък да гледа някой възрастен човек, срещу подслон ? Просто разсъждавам на ... клавиатурата.

# 4
  • Мнения: 2 471
Да следя темата

# 5
  • Мнения: 403
И аз ще помогна с каквото мога ,само малко да съм поосвободя   bouquet

# 6
  • Мнения: 53
Ако Радостин живее по право в общинското жилище, т.е. не е там защото братовчед му го е прибрал е добре да му се помогне да го запази. Това може да стане ако намери работа, която да му позволява да плаща наемът и режийните.Предполагам, че е адресно регистриран там.  Ако жилището е дадено на братовчед му нещата стават по-трудни, но пък остава възможността да живее на общежитие докато учи. Добре би било самият Радостин да пише тук - ако някой има връзка с него нека го покани.
 

# 7
  • Мнения: 817
Аз също искам да следя темата. Пишете момчето кой размер е и ще се опитам да намеря костюм, но не мога на 100 % да обещая. Също и кой номер обувки носи.

# 8
  • Мнения: 3 634
С Радостин имаме среща в неделя, 11ч. Живее в "Хаджи Димитър", ако някой желае да дойде с мен.

# 9
  • Мнения: 9 973
Виждам себе си в това момче  Confused Много ми се искаше да го посетя,но съм сама с 2 деца,а и не съм шофьор  Embarassed
Иначе с огромно удоволствие бих отишла.Ще помагаме с каквото можем Hug

# 10
  • Мнения: 957
И аз ще следя темата.

# 11
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Руми,утре пристигам в сф и искам да дойда с теб на срещата. Нямам достъп до нет,звънни ми,моля те.

# 12
  • Мнения: 287
  Ще следя темата и аз.  Пишете подробно за момчето. Освен от костюм за бала има ли нужда от други дрехи, какъв номер обувки носи. Има ли нужда от нещо,което би му послужило в домакинството. Всичко пишете!

# 13
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви, за интереса! Утре е срещата, Наталия също ще дойде. Hug

# 14
  • Мнения: 620
26 СОУ не е ли в Княжево? Учила съм до 8 ми клас там ако е същото и ще се включа с каквото мога Peace

Общи условия

Активация на акаунт