Правителството планира двойно намаление на отпуска за майчинство!

  • 16 520
  • 390
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 207
24 часа: "Нови 28 антикризисни мерки е подготвило финансовото министерство. До черновата успял да се добере тайно вицепрезидентът на "Подкрепа" Димитър Манолов, който ужасен веднага ги пратил и в КНСБ.

Автор е екипът на финансовия зам.-министър Владислав Горанов и не са окончателни, но това, което виждам, е чудовищно, коментира късно снощи президентът на КНСБ д-р Желязко Христов. По думите му това е малоумен кръг от мерки с минимален фискален ефект.

Намаляването на високоплатеното майчинство от 410 на 225 дни е равносилно на революция, каза Христов. Възмутително било и това, че се посяга на 20-те заплати при пенсиониране на военните, а на тяхно място се оставят 6 брутни.

Премахват се всички привилегии на държавните служители, отнемат се временно парите за представително облекло. Финансовият ефект от икономиите в администрацията бил 630 млн. лв.

Единственото разумно нещо е приватизацията на миноритарните дялове през борсата, отбеляза Христов.

Всичко друго щяло да взриви обществото, което и без това е напрегнато от всичко, което му се сервира последните дни. КНСБ започвало допитване до структурите си за реакция."


ХОРА ВРЕМЕ Е ЗА СЕРИЗОЕН ПРОТЕСТ!!!!

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Силно ме притеснява фактът, че всички мерки са насочени към хората, които съвестно си плащат данъци, вноски и т.н. Вместо да погнат сивия сектор, където бизнесмени взимат детски..., към малцинствата дето взимат всякакви помощи без да са внесли през живота си 1 лв... От такива мерки сивия сектор ще нарастне още повече...

# 137
  • Мнения: 3 718
Някак махленско да се сондират така мнения, но пък за да го правят, сигурно работи. Това правителство вече с нищо в сферата на абсурда не може да ме изненада. За това ще си позволя малко пророческо - махленски разсъждения. Какъв ще е резултата от тази мярка.

* Мноого бебета чакащи за ясли, които не могат да поемат нито бройката, нито да се справят с толкова много малки бебета на куп.

* Майките, които кърмят са принудени да отбият и захранят бързо. До тук с препоръките на МЗ и СЗО, а като се има предвид, че не малко майки просто няма да могат да си позволят и без това скъпото АМ, пак се връщаме към "доброто" старо кисело мляко.

* Много повече боледуващи и алергични бебета, от там разходи за лечение. Майки в болнични, което води до сърдити шефове и майки без робота. Или пък просто родители без избор, водещи болни бебета на ясла, а от там още болни бебета.

* Много сиво в сферата на осигуряването. В момента има смисъл една млада жена или майка да се бори да бъде осигурявана или да се самоосигурява на реалната си висока заплата. Уви, ако сметката не излиза, ако няма смисъл да се внасят толкова  пари под формата на осигуровки, повечето осигуровки просто ще станат нереално ниски. Когато стимула да се осигуряваме реално отпадне, просто ще спрем да го правим и ще си харчим стотинките.

* Много безработни майки, вероятно напуснали работа "по взаимно съгласие" или поради липса на избор за несъгласие. Статистиката за безработицата у нас и без това не е много позитивна, но това ще повлияе да стане още по - зле.

* Много малко българки ще си позволяват да имат повече от едно или максимум две деца. Много българки дълго ще отлагат момента, в който да се откажат от високия си доход за да имат дете. Това едва ли ще засегне ромското население обаче. Добра новина.

# 138
  • София
  • Мнения: 212
Шаманке  202uu!!!

# 139
  • Мнения: 2
Здравеите а видяхте ли че искат и както здравните осигуровки ги дръпнаха за 3 години назад, така да стане и за маиките да се определят парите за 3 години назад .Що не си спре парламента харчовете за един месец и  заплатите да видим колко пари ще влезнат в бюджета.

# 140
  • Мнения: 4 978
Ето и малко инфо за т.нар. "детски" в други държави

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2522&sectio … =4&id=0000901

# 141
  • Мнения: 571
Нямам думи. От вчера следя темата и чак не ми се пише от бяс. smile3515
Шаманка много ясно е конкретизирала последствията.
И понеже моя добър тон е на изчепрване: smile3511 Да.....*** ...*****...******... на тоя министър и цялата им пасмина. smile3513
И аз съм "ЗА" протести newsm61

# 142
  • Мнения: 397
Направо ми се приплака, като прочетох за въпросния план.
В момента съм бременна, живеем на квартира сами.Разчитах на платеното майчинство да имам  що-годе нормален живот първата година след раждането на детето.Да не се налага да се връщаме към пелените, защото нямаме пари за памперси или да се налага да се обръщаме към бабите, които да ни гледат децата, не дай си Боже и те да работят! А дали ще ни вземат отново на работа с толкова малко дете?Знам, че са длъжни, ама я иди им го обясни на частните фирми-какво ще направиш, ще се върнеш на работа там ,където няма вече такава за теб и не те искат?
Тези мерки ни обричат на мизерия-нас, бъдещите майки, които разчитаме само на себе си и на своите доходи.
Дянков и екипа му, измислили цялото това безумие най-добре да не го приемат , а и направо да си подадат доброволно оставките.Това не са "непопулярни мерки", това е геноцид срещу собствения ти народ,срещу неговото бъдеще-децата!

# 143
  • Мнения: 1 404
ГРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРР!!
Определено трябва да има протести!!!
Шаманка го е казала супер правилно!!!!

# 144
  • Мнения: 377
Ужас, ужас  Twisted Evil #Cussing out да им имам и мерките  Mr. Green. И аз съм за протест, ако наистина се стигне до намаляване на високоплатеното майчинство. А като гледам и другите проектомерки май ще трябва да се вдигнем на общонационален протест.

# 145
  • Мнения: 9

Този път ме оставиха безсловесна. Точно от това перо в бюджета решиха да пестят. При условие, че точно вчера по всички новини обясняваха, че сме НАЙ-застаряващата нация в Европа. И че отрано трябва да се вземат мерки, за да има кой да плаща пенсиите на бъдещите пенсионери.

И как по-точно ще стане това? Като отказват все повече жени да станат майки?!

А и съм убедена, че сумата, която се изплаща за майчинство е ОГРОМНА и ще реши всички бюджетни проблеми на държавата.

Или гледат къде ще мине номера. Т.е. ако си замълчим - няма проблем, веднага намалят майчинството. Защото като гледам политиката им досега - който реве, му се дава. Затова, мили дами, трябва да дадем силен отпор на това безумно решение.

Повече от ясно е, че правителството трябва да вземе някои непопулярни решения, но намалянето на майчинството не е сред тях. А както разумно бяха започнали в началото - да се направи реформа при държавните служители. Там има хиляди маймуни, които получават заплатите си от нашите осигуровки, и се чудят по цял ден къде да се почешат.

Ето им едно решение. Сигурна съм, че всяка една от нас може да даде поне по още едно, при това разумно, за разлика от техните.

# 146
  • Мнения: 3
Здравейте, мили мами,

в интернет намерих само следния контакт за връзка с премиера.

Г-н Бойко Борисов
гр. София, Пл. България 1, НДК Административна сграда,ет. 17
e-mail: info@gerb-bg.com

Предлагам всички да пишем на тоя майл, за да изразим възмущението си.
Това за майчинството трябва да го стопираме преди да са си помислили да го коментират въобще по медиите.
Ако някоя Мама има нещо по-актуално да пише.
Ако трябва 9ти месец бременна отивам на бунт.

Поздрав на всички...


# 147
  • Мнения: 909
Нямам думи....за тях само това....
Ще пиша на имейла...
иначе и аз съм за....

Общонационален протест!!!

# 148
  • Мнения: 33
На тия хорица - управляващите нямам какво да им кажа. Аз съм ЗА протест. Да се съберем и да ни видят колко сме и да ни го кажат искам в очите, че заради кризата точно за дечицата  ни няма да има пари. Е не ги ли е срам бе тъпанари с тъпанари

# 149
  • Мнения: 436
..................", това е геноцид срещу собствения ти народ,срещу неговото бъдеще-децата!

Стига с тази практика - проба - грешка!
Стига с тази игра с невите на народа!
Стига малоумие и безхаберие!
Стига оправдания! Ква "криза", кви пет лева!!!!

Аз съм ЗА протести и ЗА оставка на целия кабинет!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт