Да разрешим една загадка с пакетчета семки

  • 28 481
  • 379
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Периодично и постоянно, около един - два път седмично, пред вратата на входа, отпред в дясно до кашона за спам и на един от полуетажите, при саксиите, се появява по едно чисто ново пакетче слънчогледови семки.

Ако никой не го вземе стои там по един-два дни, ако го изхвърля или мъжа ми го даде на врабчетата, след няколко дни, те се появяват отново.

Така е от 5-6 месеца, а може и по отдавна, просто тогава го забелязах.

Идеите са между черна магия  Wink и белязване на апартамент за обир.

Аз клоня към обир, но не разбирам, защо оставят цели пакетчета на видими места (освен ако някой минава да ги остави, а друг да белязва с единични семки под изтривалките  Thinking) Мъжът ми клони към нещо далеч по-просто, но и двамата не можем да си обясним логиката. на действията.

ПП: днес, слънчогледовите семки са заменени с тиквени, мъжа ми ги е снимал и след това изхвърлил. Снимки по-късно.

Вие сте.

# 1
  • Мнения: 596
Врабчетата са най-щастливи от цялата работа. Mr. Green

Обаче идея си нямам за какво е всичко това.Сори. Simple Smile

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Жалко, че Агата Кристи отдавна е покойница. Thinking Laughing

# 3
  • Мнения: 25 568
А защо ги изхвърляте? Аз бих ги маркирала по някакъв начин и бих следила колко време ще остане там пакетчето и дали е същото, което сте маркирали или е подменено с друго.   Laughing
Според мен някой си го оставя там. Или го оставя за някой друг.
Напомни ми един период, в който редовно намирах цигари в нашата пощенска кутия. Загадката скоро се изясни - едно съседче ги криело там, за да не го усетят техните, че пуши.  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 1 230
Не са скрити, а явни х 2 пакетчета, едното на пода до кашона за спам, а другото на полуетажа до врата на асансьора, облегнато или просто оставено до една саксия. Следващият път ще ги маркирам по някакъв начин. Поне шам фастък или кашу да бяха, а те семки...

# 5
  • Мнения: 4

За пръв път чувам понятието "кашон за спам" какво представлява този кашон за спам и какъв е тоя спам който се слага в него...

и как се правят тия знаци които са около името ти тия завъртулки ...

# 6
  • Мнения: 517
Дон, в блоковете се слага кашон за спам, в който всички изхвърлят рекламните материали от пощенските си кутии.
Бая спам отива на вятъра, ако мен питате Laughing

# 7
  • Мнения: 7 837
Рисайкъл, казано по български...

# 8
  • Мнения: X
За черна магия със семки за пръв път чувам обаче. Grinning

# 9
  • Мнения: 194
Тоз кашон за спам ми беше непонятен.

А като прочетох тази тема се сетих за една стара женица, която търсеше помощ в службата ни....съседът и и пускал ток...ама без да влиза в тях....дистанционно Crazy, айретин я биел с чук в главата, пак дистанционно.
н
Аз лично, не бих обърнала внимание на подобни чопленки Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6 490
Обсъдете въпроса с комшиите!

# 11
  • Мнения: 17
някой друг забелязал ли ги е, говорили със съседите
иначе предлагам следващия път не ги изхвърляй ами сложи до тях и нещо за пиене ...и...гледай през шпионката

# 12
  • Мнения: 4
Дон, в блоковете се слага кашон за спам, в който всички изхвърлят рекламните материали от пощенските си кутии.

Аха, разбрах, благодаря. Спам зная какво е но тук във форума, не знаех че на рекламните материали им викат също спам.
Значи аз моя спам го изхвърлям в пощенската кутия на съседа  Mr. Green той пък не знам къде го праща

# 13
  • Мнения: X
1. Май някой много обича семки, но не му позволяват да яде вкъщи /някоя зла баба-чистница!/  Затова детето си ги купува, налапва част от тях пътьом, а другата - оставя на първото удобно място във входа.
2. Това са отровни семки и някой се опитва да отрови с тях мравките, паяците, хлебарките и там вся входна сволоч!
3. Обратният вариант - някой се опитва да завъди гадинки във вашия вход.  Thinking
4. Това са подаръци на срамежлив обожател към неговата дама. Обожателят е финансово затруднен - сигурно купува семки и невенчета, вместо бонбони и рози, ама мацката прибира само невенчетата.
5. Хм... нещо друго в пакетчетата? тревичка, прахче, нещо, там, скрито между семките?

# 14
  • Мнения: 25 568

Значи аз моя спам го изхвърлям в пощенската кутия на съседа  Mr. Green той пък не знам къде го праща

Че има ли място? На моите съседи кутиите са препълнени.   Rolling Eyes
А съседът ти ги пуска обратно, много ясно.  Mr. Green
И аз съм за една биричка или каквото там се пие със семките. Може и някое списание за футбол или бебета - те също вървят с чопленето на семки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт