Бърз , сладкиш с шоколадови вафли.

  • 47 519
  • 96
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Сладкиш с шоколадови вафли.
Нямам на идея дали е публикуван този  ,но вкусът е невороятен.
Бах онзи ден в едно крайпътно заведение близо до Г.Делчев и собственичката забърка  сладкиша докато обядвахме.
Продукти:
4бр. - шоколадови вафли
1 кофичка кисело мляко
2ч.ч .брашно
1ч.ч. захар
половин ч. ч олио
1ч.л. сода за хляб
3,4 с.л. маргарин
Слага се содата в млякото и се добавят
двете настъргани на едрото ренде вафли,
брашното , захарта и олиото .
Тази смес се слага в неголяма набрашнена тава
и се пече на 200гр.
След като се извади от фурната още докато е топъл
се маже с трите супени лъжици маргарин/може и повече маргарин да се сложи/
и отгоре се настъргват другите две вафли.
Вкусът е невероятен.
http://media.snimka.bg/5698/017651725.jpg

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 20:23 от ГРИП

# 1
  • Мнения: 2 126
Mного интересно,ще излезе дълга тема от тази Grinning
Благодаря че сподели Hug

# 2
  • Мнения: 25 600
Интересна рецепта. Вафли и маргарин - убийствена комбинация.  Laughing
Ще следя темата - много ми е любопитно колко (и кои) съфорумки ще се разпишат тук. После ще сравня списъка с имената им с този от Нашите деца - от темите тип "ние вкъщи такива боклуци не ядем!  Naughty"...  Mr. Green Wink
Грип, не се сърди - не можах да се сдържа просто.  Peace Laughing

# 3
  • Мнения: 228
Интересна рецепта. Вафли и маргарин - убийствена комбинация.  Laughing
Ще следя темата - много ми е любопитно колко (и кои) съфорумки ще се разпишат тук. После ще сравня списъка с имената им с този от Нашите деца - от темите тип "ние вкъщи такива боклуци не ядем!  Naughty"...  Mr. Green Wink
Грип, не се сърди - не можах да се сдържа просто.  Peace Laughing

Не се сърдя , и аз се пулих като ми написаха рецептата , а вече  бях изяла две парчета . hahahaРядко хапвам сладки неща защото си падам по хубавият вкус , а не по външният вид.

# 4
  • Мнения: 182
Сладкишът е наистина много бърз и сполучлив! Фигурира и в моя готварски тефтер, правила съм го многократно. Рецептата, мисля, съм преписала от някое кулинарно списание, не помня вече кое, но е абсолютно същата. Направете си тази лесна вкусотийка, ще ви хареса!

# 5
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Сладкишът е чудесен, правя го отдавна, само че вместо маргарин слагам масло , за вафлите - ползвам Троя, така съм си записала  в рецептата  Heart Eyes.

# 6
  • Мнения: 20
Аз също ползвам масло вместо маргарин,обаче вафлите са "Боровец".Когато записвах рецептата ми казаха ,че така се казва "Сладкиш Боровец".В къщи се харесва много.

# 7
  • Мнения: 228
Следващият път ще го направя с масло
и ще прибавя малко начукани орехи. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 436
Привет!
Интерсна рецепта Simple Smile Има ли значение марката, дали може с вафли Хипер примерно, може би трябва да се намали количестото, защото те са по -големи? newsm78

Последна редакция: ср, 03 мар 2010, 17:29 от anisunshine

# 9
  • Мнения: 228
Привет!
Интерсна рецепта Simple Smile Има ли значение марката, дали може с вафли Хипер примерно, може би трябва да се намали количестото, защото те са по -големи? newsm78
Трябва да се намали количеството .

# 10
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Все се заричам,че няма да влизам във този под форум  Crossing Arms,но непрекъснато изневерявам на себе си. Laughing
Сега ме зарибихте и със тази рецепта и вече сладкиша е във фурната,когато стане готов ще пиша дали ни е харесал. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 132
Вече се пече, но имам един въпрос - изважда се топъл от тавата и тогава се маже с маргарина, нали?

# 12
  • Мнения: 228
Вече се пече, но имам един въпрос - изважда се топъл от тавата и тогава се маже с маргарина, нали?
Да  Peace

# 13
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Хей , аз не го вадя от формата, мажа си го в нея и рендосвам вафлите Wink.

# 14
  • Мнения: 3 313
веднага си записвам рецептата  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт