Бабомартенски модели с плетени къдели

  • 91 213
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4

Старите ни теми:

тема1, тема 2, тема 3, Всички форумски плетачки тук поставят си задачки - 4, Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5, Слънцето пече, а форумка седи, плете и разплита - 6, Лято е, но плетачка се не отказва и плете ли плете - 7, Ела при нас с кълбо и кука - плетаческия клуб е тука - 8, Купя ли си нова прежда, някой с шалче се урежда - 9, Зима иде и плетачки си поставихме задачки - 10, За видни кокетки измисляме плетки - 11, Вече е студено плетенето е възобновено - 12, Шал, шапка, терлички - плетем дружно всички!  - 13, До колене е навън снегът. Всички вкъщи кротко си плетат - 14, Плетачки в нета сърфират, идеи за плетки събират - 15, Плетачките не се оставят, нови техники разучават - 16, С всякакви игли и прежди правим майсторски одежди - 17, Плетачески вълнения-18, Плетачките сръчни и смели създават разкошни модели - 19, Куки въртим, бримки броим - 20, Време стана за море, мама бански си плете - 21, Игли и прежди аз обичам-Плетачка вече се наричам-22, Диагноза ПЛЕТКОМАНИЯ - 23, Eсен идва вече, мама ми плете елече - 24, Банда готини плетачки,майсторят дрехи и играчки - 25, Плетачките засмени майсторят зимни премени- 26 ,Ела при нас с кълбо и кука,плетаческия клуб е тука -27, Сменяй куката с две,шал и шапка ще плетем -28, Коледа идва с нови надежди-да имаме повече видове прежди - 29, Нова година-нови задачки за нашата банда засмени плетачки -30, Тук всяка мама на своето дете дрешки прекрасни плете - 31, Плетачки засмени за пролетни премени вече търсят схеми - 32, Плетачките бримки преплитат,темите бързо отлитат -33, Да ПЛЕТЕМ обичаме,плетачки се наричаме  -34, На баба Марта помагачки са нашите сръчни плетачки - 35, Бели и червени са плетачките засмени - 36, Осмо-мартенска плетаческа - 37, Плетачките не се поколебаха,наградите в конкурса те обраха - 38, ПЛЕТАЧКИ засмени майсторят пролетни премени - 39, Задругата на плетката - 40, 17 ПЛЕТКИ от пролетта - 41, Ето лятото дойде - тръгвам с плетка на море -42, И на плажа е добре с ПЛЕТКА да си в ръце-43, В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две-44, На море и планина, все съм с плетка в ръка-45, Властелинките на куката - 46, Уют и топлина са сбрани в наш'те ПЛЕТИВА отбрани-47, Плетачката и философския обръч -48, Плетем плетеници на блузи, рокли, ръкавици - 49, С плетене се забавляваме, красота създаваме - 50, С хобито си се гордеем, ПЛЕТЕМ и греем - 51, С прежда и куки, да скучаем не знаем - 52, Със зимните игли плетем - ентрелаци, щем не щем. - 53 , С куки две или една - творци на зимна красота. - 54 , За малки и големи одежди плетем - 55, С обръч, шиш и кука: има прежди - няма скука!



Нашата библиотека - благодарение на СърБи мЕ кИриЛизАциЯта  (цък върху картинката)

Старата библиотека - вече без поддръжка

http://georgievi.awardspace.com/namerih/pletachki.html


Другите предложения за заглавия -
Зимна ПЛЕТАЧЕСКА седянка
Майстори и чираци,  отбор ПЛЕТАЧИ
Плетем шалчета чудесни с плетеници интересни
С прежди зимни се захващаме, плетки коледни подхващаме
Зимни прежди за коледни одежди!
Не ни мислете за тетки, щом въртим страхотни плетки !
Плетем шалове чудесни с плетеници интересни
За пролетни одежди купуваме прежди
knit knit knit Спорна плетка!!! knit knit knit

# 1
# 2
  • Мнения: 65
И аз да не остана на зад Simple Smile

# 3
  • в баира
  • Мнения: 861
 knit knit knit

# 4
  • Мнения: 293
Рядко пиша, но нищо не пропускам... Flowers Bouquet

# 5
  • гр.Плевен
  • Мнения: 40
И аз тук да следя, пък утре - снимки на новото ми произведение.

# 6
# 7
  • Мнения: 114
Eх, изтървах Ви. Диме, благодаря за темичката и моето ... скромно заглавие. Значи червени модели, а? С тук-таме бяло.

Додо много готина идейка за мартеничка. Браво.

Последна редакция: пт, 26 фев 2010, 13:22 от big pufana

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3
Марчелита,може да си обяснявала,но съм пропуснала-машинно ли завършваш ластика на ръкавите на болерото,и по кой точно начин?И еластичен ли става края?



Ами не съм казала.........абе питай спокойно,че аз май не обясних с подробности.
Ей така завърших и ръкавите и бието(еластично става и даже затова са "къдрави" предниците):

http://www.lanagrossa.com/service/stricktipps/stricktipp_italienischabketten.html

Но да ти кажа ластика на ръкавите май е по-добре да се оплетат е по-тънки куки,че аз плетах всичко с 4,5...... newsm78


Гермар,моля!!!!!!! bowuu


Благодаря за всички мнения за болерото ми!!!!!!!!!Оценявам го!!!  bouquet  bouquet  bouquet



Значи червени модели, а?



Ами то аз вчера почнах едно червено моделче............. Hug

# 9
  • Мнения: 1 596
Здравейте ConfusedМалко съм отчаяна.
Защото плета пуловер(пролетен)и изплетох много красива предница,но не знам как се плете деколте.
Преди няколко дни ви помолих за схема как се плете деколте,но тя не ми помага.
Дали не ви се намира друга?Със снимки на самия процес.Търсих в гугъл,в ютуб,но няма нищо нагледно.Язък за труда ми ако не мога да оплета деколтето. Cry
А не искам да налучквам,защото може да стане грозно.
Като стигна до момента за деколтето,конец ли слагам на мястото,за да отбележа.После плета нагоре за раменете ли?
Ох....жалко че почина баба ми, за да ми покаже Tired

# 10
  • Мнения: 197
Мама миа, лесно е, определи си колко сантиметра искаш да ти се отваря деколтето, например 15, така, сега завърши посредата бримките които отговарят на 15 см, изплети си едното "раменце " догоре, завърши, изплети си и другото и завърши, дооформи деколтето на една кука или си извади бримки и го довърши, като за начинаеща, мисля този вариант е добър...

# 11
  • Мнения: 4
Благодаря на мамите за помощта за заека в предната тема   bouquet  Не се усетих, че е като мечето, но сега си го представям как трябва да се брои  Wink

# 12
  • Мнения: 1 596
Мама миа, лесно е, определи си колко сантиметра искаш да ти се отваря деколтето, например 15, така, сега завърши посредата бримките които отговарят на 15 см, изплети си едното "раменце " догоре, завърши, изплети си и другото и завърши, дооформи деколтето на една кука или си извади бримки и го довърши, като за начинаеща, мисля този вариант е добър...
Благодаря ти,по-хубаво едва ли може да се обясни Heart EyesЩе следвам каквото си писала дума по дума,пък дано стане.

# 13
  • Мнения: 1 172
Само се записвам, ако не възразявате.
И аз през уикенда ще плета мартенички и,странно, вълнувам се като дете в трети клас Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Скачам и аз в новата тема.
А иначе мартеничките си ги купих днес  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт