Вкусотия "Албена" (мързеливи чушки бюрек)

  • 23 884
  • 41
  •   1
Отговори
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Това е едно божествено, лесно за приготвяне и много вкусно ястие. Сравнително евтино за приготвяне.
Кръстила съм го така, защото е рецепта на моя колежка Hug  bouquet


Необходими продукти за около 5-6 порции

12-14 печени чушки
5 яйца
300 гр сирене
100гр кашкавал


Начин на приготвяне:

В купа се разбъркват с вилица яйцата и натрошеното сирене. В намаслена тава се нарежда ред (предварително разкъсани) печени чушки чушки. Полива се със сместа от яйца и сирене. Отгоре се реди още веднъж ред чушки. Пак се полива с яйцата и сиренето. И така докато свършат, но задължително се завършва с яйца и сирене. Настъргва се кашкавала и се слага във фурна за около 30 минути. По желание може да се поръси с подправки по ваш вкус. Аз лично не сложих нищо.
Става много вкусно. Чудесно е за гарнитура на пилешка пържолка Wink

парче
и пак

Последна редакция: сб, 20 фев 2010, 08:18 от АСС+

# 1
  • Мнения: X
Много вкусно изглежда Crazy
Много обичам такива манджички!
Става ли с печени чушки от фризера?

# 2
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Мецо, моите бяха точно такива Hug

Става невероятно вкусно.

# 3
  • Мнения: X
Ще се пробва Wink Peace

# 4
  • Мнения: 503
Това съм го правила и става много вкусно.Наистина подходящо за гарнитура. Peace

# 5
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Това вечеряхме днес, но ги знаех като мързеливи чушки бюрек  Grinning Съставките са същите + прясно мляко...Превъзходно ядене, наистина Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 111
и аз го знам като мързеливи чушки бюрек. Често го правя, когато нямам време. Единственото лошо е, че много бързо свършва ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 777
И аз често го правя но всичко разбърквам заедно и така изсипвам в тавата  ,аз  го знам като печен миш -маш. Simple Smile

# 8
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Готово редактирах заглавието  Hug

А печения миш-маш и аз го правя, но слагам и домати Wink

# 9
  • Мнения: 2 956
И аз ще го пробвам, благодаря за рецептата;)

# 10
  • Мнения: 245
Това става много вкусно и с вариант тиквички или патладжан.Само ,че ги пеквам или пръжвам леко след като ги нарежа на дълги филии и редя по същиа начин,но моята тава явно е по-голяма и се получава два пласта зеленчук ,а по средата плънката със сирене .Понякога отгоре правя заливка като за мусака със кашкавал.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 476
Страхотно звучи, още днес ще се пробва...намира ми се един буркан чушки  Grinning

# 12
  • Мнения: 27 524
И аз правя подобно, кръстила съм си го печени чушки-бюрек  Simple Smile И аз като Джеронимо с прясно мляко, но без кашкавал.

# 13
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
m1ma чудесна идея за заместване на чушките с патладжан Hug Ще пробвам Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 529
 Интересна рецепта,аз също бих прибавила мляко и то кисело към сместа от сирене и яйца.

Общи условия

Активация на акаунт