мед на гърдите

  • 57 608
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте,въпроса ми е слагалили сте мед на гърдичките и гръбчето на бебето ви за храчките и помагало ли ви е и спирало ли е свиркането на гърдичките,ние сме на 11 месеца

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 16:48 от eleonora.arangelova

# 1
  • Мнения: 2 447
Аз лично,мисля,че не бих го пробвала...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Не, не виждам с какво ще му навреди, но и не виждам с какво ще му помогне... Thinking

# 3
  • София
  • Мнения: 2 005
Не и не бих. Ако е болен ще го заведа на лекар вместо да изпробвам бабешки лекове.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Това със свиренето на гърдичките е сериозно, когато синът ми беше така му правиха и снимка и веднага почна антибиотик, предполагам сте го водили на лекар

Помага меда, синът ми беше по- голям обаче като го правих.
Храчки нямаше, имаше суха кашлица, от която не спа спокойно през деня, вечерта му сложих на следващата сутрин изкашляше.
.

# 5
  • Мнения: 1 167
Аз не съм слагала, но като малка майка ми ми прави компрес на гърлото с мед и джоджен. Тя твърди, че е имало ефект. Но ти задължително отиди на лекар за консултация.

# 6
  • Мнения: 11 607
Посещението при лекар и изписаната от него терапия не изключва и това да се направи компрес на гърдите с мед. Взима се хартия(не вестник заради мастилото), дупчи се с игла и се слага мед. Слага се и на гърдите, и на гърба. Лично аз съм доволна от този компрес! Peace

# 7
  • Мнения: 103
Много по-добре е децата, а и не само те да се лекуват с бабешки методи, а не от малки да се тъпчат с антибиотици. Детенцето е само на 11 месеца, защо трябва да се тъпче с антибиотици, като този компрес е достатъчно добър за да се приложи. Аз горещо препоръчвам подобните компреси /с мед, с ракия и черен пипер и не знам какви други още видове има, но на мен са прилагани и работят прекрасно./ Познавам ного хора, които ги използват и са доволни.
Елеонора Георгиева, смело можеш да приложиш компреса при детенце. Успех и дано бързичко да се оправя  Hug

# 8
  • Мнения: 1 473
Чувала съм за този метод, но не съм го прилагала на детето си.
Не мисля, че с нещо ще му навреди, но и колко ще помогне е под въпрос.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 088
не съм и не бих пробвала.

# 10
  • Мнения: 2 658
Чувала съм за този метод, но не съм го прилагала на детето си.
Не мисля, че с нещо ще му навреди, но и колко ще помогне е под въпрос.


Но като цяло все повече и повече намирам смисъл в народната медицина (т.нар. бабешки методи), отколкото в тъпченето с всякакви медикаменти и химии, вътрешно и външно, повече от колкото трябва. Раzбира се, не отричам ходенето на лекар и лекарствата, но единствено когато са нужни (докато не е скочил някой нераzбрал ме  Wink ). Обаче често май се прекалява и с тях.
Така че, ако положението поzволява, бих пробвала и още как.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 758
Правила съм подобен компрес на дъщеря ми, но тя е голяма. За толкова малко бебе бих се замислила.
Като цяло медът и пчелният восък са много полезни.

# 12
  • Мнения: 95
Слагала съм такъв компрес на моите деца,действа добре,но не бива да се слага в областа на сърцето.Рецептата съм я взела от сборник с рецепти на Петър Димков.Направило ми е впечатление ,че ако състоянието на детето е по-тежко/по-силна кашлица/,на сутринта почти няма следа от меда .А когато кашлицата е била по-лека,меда не се поема от тялото в такава степен . newsm78

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Правила съм подобен компрес на дъщеря ми, но тя е голяма. За толкова малко бебе бих се замислила.
Като цяло медът и пчелният восък са много полезни.
Peace Споделям

# 14
  • Мнения: 49
Синът ми беше на 3 години, когато съм му правила такъв компрес. Бебе на 11 месеца с все още изключително нежна кожа - не знам, може би не бива - все пак дори медът загрява  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт