Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 995
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 144
Първо весели празници на всички майсторки на тестените изкушения  bouquet

Скоро не съм месила, но вчера запретнах ръкави и си рекох, аз мога или немога да направя един козунак, то взеха че станаха два, до сега не съм правила, но след щателно разучаване на темите, попаднах на полезните съвети на Джемма и стъпка по стъпка и следвайки неотлъчно рецептата за Шуменски козунак се получи това:




и едни великденски маслено-лимонови бисквити по рецепта на Танита:


Утре ако остане време от козунакомесене, ще сторя и една питка! Simple Smile

# 691
  • Мнения: 622
maqaami , страхотни са ти козунаците, обаче в сладките се влюбих!  Heart Eyes Къде мога да видя рецептата?

# 692
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Megans,   PURE ELIXIR, Maqaami,  чудесни питки, месеница, козунаци и сладки показвате.  newsm10 smile3501  love001

Моят Тутманик от днес.

# 693
  • Мнения: 622
Венеткееееее, потекоха ми лигите! Страшен тутманик!  Hug

# 694
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Lubopitko, благодаря ти.  Heart Eyes  bouquet

# 695
  • Мнения: 22 867
Ееее, ама то не са конци, ми цели кълбета! Венета, страхотен ти е тутманикът!  bouquet  chef

# 696
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Venetta , страхотен е тутманика Hug!

# 697
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, Аелис,   много сте милички  Heart Eyes, благодаря ви много.   newsm51 За всички ви, една голяма, голяма  Hug от мен.

# 698
  • Мнения: 202
Вени браво на теб  newsm51.Страхотна майсторка си,а обяснението ти е перфектно.Копнах си рецептата но ще го правя по празниците.
С тези питки и козунаци ме накарахте да изкарам батерията на кантарчето,че ме е страх като работи.
Дали ще изкарам до събота...май и аз не си вярвам...на такава вкусотия как се устоява.

# 699
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Megans, благодаря ти много  Hug. Но така е като ме изпуснахте за 22 дни в санаториума. Не че имах полза по отношение на здравето ми, но имах време да помисля, как да ви зарадвам очите като се върна. Щастлива съм, че успях да го направя и то точно преди един от най-хубавите празници в годината, Великден. Тези две рецепти, за козунака и за тутманика,  са моя подарък към всички вас, на които дължа любовта си към месенето.

# 700
  • Мнения: 1 798
От мен - Тутманик по рецепта на kasier   bouquet


maqaami,разкошни козунаци  bouquet
Venetta,много апетитен тутманик  bouquet

# 701
  • Мнения: 769
Оле,колко вкусно и ароматно е тук... Hug
Не съм ви разглеждала подтобно от известно време,но сега ще наваксам
Венета,моите адмирации  smile3501
От мен.....

типови питки с кашкавал


Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 22:22 от nordina

# 702
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Delicate и твоя тутманик също е разкошен, чак от монитора ухае  newsm10smile3525
Nordina, ти винаги успяваш да направиш чудесни питки от типово брашно, моите комплименти  smile3501. Изглеждат невероятно вкусни.  smile3525

# 703
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 525
Мила ми, Венето... (както започва големият Христо Ботев)
Искам специално да ти благодаря, защото днес направих генералната си репетиция за козунак (преди месенето в събота) с твоята рецепта.
Стана страхотна! Записах си я на компютъра, под името "Австрийски козунак", за да я различавам от другите, а и нали живееш в страната на моят любим Бенямин Райх  Grinning ...

Отново ти благодаря!   bouquet

Ето и моят продукт в снимки:


# 704
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Rossonera, благодаря ти много за милите думи  Hug, особено обръщението ти към мен ме развълнува много, защото моето име винаги предизвиква в мен асоциации с нашия велик и любим поет - патриот Ботев (много го обичам)  Heart Eyes.
Радвам се, че рецептата ти е допаднала и козунака ти е станал наистина разкошен, за което имаш моите искрени комплименти  smile3501 smile3525. Не мога да не отбележа, че си го сплела невероятно красиво  Naughty и изглежда като истинско цвете, коричката му е просто мечта.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт