Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 998
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 909
Venetta,благодаря ти  Hug

# 676
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
mussy777 много хубава е питката.какъв загар само   bouquet

vesi_nn ,много сладък кроко   bouquet

Venetta ,за сусама - всички ми казват ,че има по магазините ,само че аз не мога да си намеря  #Crazy .И като питам по щандовете работниците ми казват -„Да има„ама къде беше“  newsm78 ,и накрая се оказва че и те не знаят .Луда работа - явно съм карък.Сега налято като си отида в България ще си купя 2 кг  Joy

И такааааа........ да ви представя  „Моят козунак“ на Венета  bowuu  Моля ,правете се,че не виждате че е позагорял леко ,но докато се печеше се хванах да чистя риба иии ......  ooooh!,Но иначе мога да кажа,че рецептата е супер .много бърза и лесна.Получи се тесто с невероятна консистенция ,втаса сравнително бързо за козуначено тесто  , много лесно се работи с тестото .Оформях го с голяма лекота ,накъдето го опънех на там си седеше .аз го правих с локум и настъргах кората на два лимона ,невероятно вкусен е  Peace
Не се получиха така желаните конци ,но.... следващият път след оформянето ще го оставя да втасва малко повече ,и докато пека....никаква риба ,или каквато и да било работа  Naughty

Горещо препоръчвам за начинаещи  Peace

Венета,благодаря за споделената невероятна рецепта  newsm51






Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 17:45 от kasier

# 677
  • Мнения: 909
kasier ,невероятен е станал браво... newsm51

# 678
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728


Да ти кажа и тук Kasier, козунаците са ти станали разкошни  newsm51. Не се притеснявай за конците, ще се получат със сигурност  newsm10. Радвам се, че рецептата ти е допаднала и че ви е вкусно  bowuu.
Искам също да ти благодаря за милите думи  Hug. Сега  знам че не съм си загубила напразно времето по оформянето, публикуването и корекциите на рецептата  newsm10. Благодаря ти, мила Kasier!!!   love001 newsm51

# 679
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
merydit  , Venetta  Hug

Наистина е много хубав,има вкус точно на козунак,а не на сладък хляб.Единия си го хапнахме за десрт на обяд с мъжлето и дъщеря ми .Само да не го бях прегаряла  smile3511


П.С Е забелязва тук и там някое конче ,но аз искам още  Laughing


# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Репетиция за козунаци Embarassed и да мога да приценя колко тесто във новите форми да слагам ...
Малко ми дойде тестото за  малките формички, страх ме беше да не прелеят но за великден ще сложа по повече и ще са ок .
Иначе са страшно вкусни СЪС СТАФИДИ,ОРЕХИ,СУШЕНИ КАЙСИИ ,ЛОКУМ...
Мъфините са на •◊ Ясмина ◊• 
 Козунака е на Танита

Ето готовата  продукция преди да я раздам на комшиите за здраве Mr. Green Mr. Green

МЪФИНИТЕ...




КОЗУНАЦИТЕ..

# 681
  • Мнения: 202
Мили момичета,благодаря ви за пожеланията...вие сте моето вдъхновение.
Страхотни неща сте направили newsm51
Касиер перфектни козунаци
Зиче браво за мъфините и козунака
Поли питката ти е истинско цвете
Мус и твоята е много пухкава
Веси чудесно крокодилче
И от мен днес две питки по рецептата на Пина...тя е за едно но аз ги правя на две по малки.






 

# 682
  • Мнения: X
Момичета,страхотни питки,тутманици и козунаци сте направили,че и крокодил,абе 3 страници преглеждах и все от хубаво по-хубаво! Hug
Пина,тези кифлички с кашкавала имат страхотен загар,ако все още не си я дала ,моля за рецептата!    bouquet
Полинка,питката ти е отново красота! Peace
Меганс,от няколко дена питка след питка от теб,и една от друга по-хубави,и с чуден тен,лъскави едни такива,много ми харесаха! Peace
Венетта,за твоя козунак, както вече казах и в другата тема,направо си умирам!Разкошен е!    bouquet
Касиер,и твоят е с конци/де да може и аз толкова да ги докарам,ехеее/ и изобщо не ми изглежда загорял,напротив,идеален е! Heart Eyes

 От мен месеницата на сладка хапка,с чубрица,сминдух и сиренце:
 
Само да отбележа,че от скромният ми опит с месенето ми се струва,че питките бухват повече,когато са или само с кисело мляко или в комбинация прясно и кисело,както е в рецептата на Касиер за тутманик.Вие усещате ли някаква разлика в това отношение? Thinking

# 683
  • Мнения: 11 747
PURE ELIXIR , дадох линк в темата (или поне така си мисля  Thinking ), но в подписа ми е линка към авторската ми тема, там е последната рецепта на 4-та страница.
Загара беше хубав, да, но зависи и снимката как ще е, та от нея някой път става по- красиво..., или по- грозно...  Simple Smile

# 684
  • Мнения: X
Пина,благодаря ти,ще си я запиша,а покрай нея ми направи впечатление чизкейкът ти и майонезеният сладкиш-освен,че си ги докарала майсторски, ползваш един крем на Лабрекс,който отдавна смятам да пробвам,май ще се окаже мноооого вкусен!  Yum  Yum

# 685
  • Мнения: 22 867
Пина,благодаря ти,ще си я запиша,а покрай нея ми направи впечатление чизкейкът ти и майонезеният сладкиш-освен,че си ги докарала майсторски, ползваш един крем на Лабрекс,който отдавна смятам да пробвам,май ще се окаже мноооого вкусен!  Yum  Yum

PURE ELIXIR , Пина не го харесва, но ти го пробвай, може пък да ти допадне! Grinning  bouquet

# 686
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета разкошни питки, козунаци, кифлички и мъфини сте показали.   bouquet  bouquet  bouquet
PURE ELIXIR  и тук ти благодаря за милите думи.  newsm51
Kasier  Hug  newsm51

От мен както ви обещах преди около две седмици Сладки агънца по рецепта на Dr. Ötker. Понеже у нас мака не е на уважение, моето агънце е с пълнеж от орехи + стафиди + захар + галета + ром.



# 687
  • Мнения: 202
Пуре благодаря  newsm51...тренирам за козунаците.
И моето мнение за сега е,че питките с кисело мляко са по вкусни,лесни,мекички/два пъти купих прясно мляко в кутии едното се пресече а другото нещо намирисваше/макар ,че имаха срок.
Но тези теста са мекички и лесно се моделира с тях.
И това им е лесното,че ги меся бързо на ръка оформям,втасва и пека.
Вени и тук да кажа "заблеело ми агънце от Венетени ръчички..."

# 688
  • Мнения: 11 747
Пина,благодаря ти,ще си я запиша,а покрай нея ми направи впечатление чизкейкът ти и майонезеният сладкиш-освен,че си ги докарала майсторски, ползваш един крем на Лабрекс,който отдавна смятам да пробвам,май ще се окаже мноооого вкусен!  Yum  Yum
PURE ELIXIR , Пина не го харесва, но ти го пробвай, може пък да ти допадне! Grinning  bouquet

Аааааа, не, не! Няма такова нещо, как да не го харесвам! Лабрекс, може би не си видяла, но аз го наместих на чийзкейка, където му е мястото. Не го харесвам в комбинация с шоколадовия сладкиш, убедена съм, че не му е там мястото. Просто вкусовете се карат. Иначе крема е супер и се съчетава идеално с чийзкейка, както го предложих, а също и в други комбинации го виждам.

# 689
  • Мнения: X
Пина,Лабрекс,тъкмо ми се мъдри една заквасена сметана,ще го пробвам и ще докладвам.Кремът Оле предполагам е ванилия,нали?Като се има предвид,че този крем е вариация на крем от нишесте,към което аз винаги прибавям заквасена сметана,би трябвало да ми хареса.Новото ще е добавката на сирене-крема.Лабрекс,ще погледна в твоите любими с кой сладкиш си го съчетала.  bouquet

Мег,и на мен питките с кисело мляко са ми по-вкусни и пухкави,с повече конци.Забелязвам,че и хлябът в машината бухва осезаемо,когато е с кисело мляко,ето например хлябът с айрян на Полин винаги става със страхотен обем.

Вени,много симпатично агънце! Wink

п.п.Пина,тъй като като правя кифлички,то е обикновено като нямам време за нещо по-дълговтасващо,може ли в твоята рецепта за кифлички с кашкавал да се удвои маята до 1/2 кубче,за да втасат по-бързо?

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 10:11 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт