Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 990
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Питка-цвете за днешния празник:



# 661
  • Мнения: 148
Мале момичета,опитвам се да прескачам темата ама не.И аз като венета,страшно ме засърбяха ръцете.
Венета ,страхотен козунак?аз вече само ще гледам вашите и ще ви се радвам,след моите провали/
Меганс,страхотна питка.
Пина,много вкусно изглеждащи кифлички.По коя рецепта са?
Еми03,независимо от трудностите ,тутманика изглежда страхотно.
Ето и от мен една питка за празника:

и парче:

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ С ИМЕНА НА ЦВЕТЯ  bouquet

# 662
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Честит имен ден на всички, които днес празнуват.   bouquet  bouquet  bouquet

На Пина кифличките няма да ги коментирам, защото аз мога само да се уча от нея   bouquet, но да си кажа, че ги искам сега тук на масата ми, ммм размечтах се.
Megans, Emi03, Ditsan, но и вашите питки са разкошни, а като ги гледам със сигурност са и невероятно вкусни.

Момичета, както обещах още в петък (26.03.10) днес направих отново козунаци и снимах стъпка по стъпка, като добавих снимките към вече публикуваната рецепта.
Получиха два големи и един малък козунак. Единия е с пълнеж от сладко от смокини, другия е с пълнеж от пасирана извара + вишни от компот, а третия е със стафиди.



Последна редакция: пн, 29 мар 2010, 14:10 от Venetta

# 663
  • Мнения: 9 776
Честит празник на всички именници! Живи и здрави бъдете  bouquet!

Напоследък нямам много време за форума, но пък като вляза в тази тема и само красоти виждам Hug! Поименно няма да изброявам, но всички сте големи майстори Heart Eyes!
Разписвам се в края на темата с една питка цвете по любимата ми напоследък рецепта. Беше си за в къщи и си я направих с голям кеФ Crazy.

ПИТКА ЦВЕТЕ

# 664
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Вени  smile3501 smile3501  newsm51 Нямам думи ,какви конци ,какво чудо  Crazy.Страхотни са козунаците ,а този със изварата и черешките звучи много интересно   Thinking

polin_a страхотно цвете ти е цъфнало за празника   bouquet


mari_eta
,твоето цвете също е много хубаво   bouquet

ditsan
твоята питка изглезда много апепитно  Peace

megans честит празник ! Много здраве и усмивки ти желая ! Питката ти е страхотна  newsm51

pina ,много апепитни са кифличките и аз искам рецептата   bouquet  chef



# 665
  • Мнения: 11 747
Момичета, благодаря за комплиментите! Много се радвам, че сте ми харесали кифлите!  Simple Smile
Написах рецептата, ето я

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231840.msg14663096#msg14663096

# 666
  • Мнения: 46



Това е моята питка от днес!

# 667
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Видях великолепни питки, майсторски направени, за това си позволявам и тук да попитам нещо. Започнала съм да правя питка, в момента тестото ми втасва, мисля да я правя на охлювчета ама да не е със сиренце. Може ли според вас сиренето да го заменя с кашкавал? Кашкавалът ще повлияе ли при печенето на питката?     bouquet

# 668
  • Мнения: 22 867
Видях великолепни питки, майсторски направени, за това си позволявам и тук да попитам нещо. Започнала съм да правя питка, в момента тестото ми втасва, мисля да я правя на охлювчета ама да не е със сиренце. Може ли според вас сиренето да го заменя с кашкавал? Кашкавалът ще повлияе ли при печенето на питката?     bouquet

Aredhel, можеш да си я направиш с кашкавал. само малко ме смущава качеството на сегашните кашкавали, да се надяваме, че твоят ще е добър.  bouquet

# 669
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Видях великолепни питки, майсторски направени, за това си позволявам и тук да попитам нещо. Започнала съм да правя питка, в момента тестото ми втасва, мисля да я правя на охлювчета ама да не е със сиренце. Може ли според вас сиренето да го заменя с кашкавал? Кашкавалът ще повлияе ли при печенето на питката?     bouquet

Aredhel, можеш да си я направиш с кашкавал. само малко ме смущава качеството на сегашните кашкавали, да се надяваме, че твоят ще е добър.  bouquet
Лабрексче, много ти благодаря! Ще пробвам и да се надяваме, че няма да има проблем.   bouquet

# 670
  • Мнения: 319
Здравейте майсторки, гледам да ви заобикалям, но не мога да се стърпя  Embarassed

Venetta козунаците ти са направо прекрасни, видях и подробното описание, май ще опитам по твоята рецепта тази година  Hug
mari_eta цветето ти е страхотно   bouquet
ditsan много пухкава питка  Peace
polin_a за вкъщи, за вкъщи , но е голяма красавица, сигурно е и толкова вкусна мммм
mussy777 а пък твоята питка грее като слънчице  Heart Eyes

И аз да се разпиша с моето крокодилче от вчера, беше много вкусно:

# 671
  • Мнения: 909
Venetta ,смятам да пробвам да направя  козунак по твоята рецепта.Да попитам първо,че аз имам само от нормалната мая /нямам суха/от нея колко трябва да сложа?...И ако искам да направя половин доза /за да не хвърля много като не стане  Wink/...,всичко на половина ли трябва да разделя от продуктите ?
vesi_nn,прекрасен крокодил..браво   bouquet
mussy777 ,много ти е хубавка питчицата   bouquet
Абе всички сте страхотни ,как ги правите не знам...  bouquet  bouquet  bouquet

# 672
  • Мнения: 22 867
mussy777 , чудна питка си направила! Heart Eyes  bouquet

Venetta, а за твоите козунаци направо думи нямам! Като за показнО са!  chef  bouquet

vesi_nn , това мило кроки с тоя добър поглед как ви даде сърце на филийки да го нарезкате......... Cry Много е хубав, особено изпечен!  chef  bouquet

mari_eta , и твойта питка-китка е разкошна! Съвсем като цвете!  bouquet

megans, доста си се постарала, много вкусотии си направила!  bouquet

ditsan, и твоята питка с тоя хубав загар..... Heart Eyes  bouquet

# 673
  • Мнения: 11 747
Верно хубав крокодила!  Peace Аз на него колко години му се канех и така и не съм го направила, до ден днешен.

И другите майсторки сте се представили добре, ох много ми е хубава тая тема, обичам си го аз тестото  Simple Smile

# 674
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Kasier, Vesi_nn,  Merydit, Labrex, благодаря ви за милите думи.   newsm51 Но нали благодарение на вас и този форум и аз се пристрастих към мeсенето и ако трябва да съм откровена, този успех е не само мой, а и ваш. Научих толкова много неща от вас, а също и да обичам работата в кухнята,  cook за което пък моята половинка ви е благодарна.   newsm10    love001  smile3503

Kasier, наистина този пълнеж с пасирана извара + вишни е чудесен. Много ни допадна. Аз ще се върна обаче отново на въпроса за сусама. Няма ли турски магазини, там където си  newsm78? В тях по принцип има такива неща.

Merydit, за маята ще трябва да се ориентираш по препоръките написани върху опаковката. Аз никога не съм работила с прясна мая и също нямам представа каква е маята в БГ, затова не смея да давам препоръки. От това, което съм чела тук във форума мога да кажа, че за 500 гр брашно би ти било необходимо половин пакетче прясна мая.
Ако искаш да направиш половин доза, то трябва да намалиш продуктите на половина. Искам обаче да ти кажа, че от тези 500 гр брашно излизат два козунака, но те са по около 330 гр единия, нищо че изглеждат големи. Те са много леки, въздушни и мога да ти гарантирам, че един козунак ще бъде изяден от един мъж без проблем, че даже ще пита  и за още.  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт