Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 025
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 939
 Joy Joy Joy

delicate аз писах в другата тема, но и тук мога да ти кажа - по рецептата на мм е с червено вино. Само, че аз го замених с бяло и правих половин доза, но със същото количество вино, и доста голям стана козунака за наше удоволствие  Grinning

# 571
  • Мнения: 1 798
Супер Hug
Благодаря  bouquet

# 572
  • Мнения: 769
Да се разпиша и тук,че да не изпускам прекрасните питки,които правите  Hug

 Типови питки с риган

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 14:33 от nordina

# 573
  • Мнения: 459
Здравейте, момичета! Страхотни неща показвате!
След дълго колебание и аз се престраших да ви покажа творението си. Ето какво приготвих тази вечер - Венец от кифлички на Селма

ето го и разчупен
Макар да не мога да се меря с вас, този венец наистина се получи страхотен! Много пухкав и вкусен!
Селма, благодаря за страхотната рецепта   bouquet Hug

# 574
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Честита първа пролет Hug.

# 575
  • Мнения: 1 485
Момичета,имам спешно питане-погачата за бебе каква трябва да бъде-сладка ,като козуначена или някаква обикновена?
Благодаря предварително!  bouquet

# 576
  • София
  • Мнения: 7 871
Момичета,имам спешно питане-погачата за бебе каква трябва да бъде-сладка ,като козуначена или някаква обикновена?
Благодаря предварително!  bouquet

То колкото краища има в България толкова отговора ще получиш. По нашия край по принцип на погачата всичко е сладко. Няма значение дали ще е козуначена или обикновена.

В Подбалканските краища например погача се прави до обяд. Ама да ви кажа напоследък се случва да канят жена ми и вечер, та не знам кое къде и какво е.

# 577
  • Мнения: 1 485
дядо хаджия ,то по моя край пък изобщо не се прави такава погача,но тук пък се прави.Явно ще я правя както дойде Wink

# 578
  • Мнения: 11 747
Тъй като само се обаждам като черна станция в тая тема, а нищо не показвам, да взема сега да покажа, зер имам какво  Laughing

# 579
  • София
  • Мнения: 7 871
дядо хаджия ,то по моя край пък изобщо не се прави такава погача,но тук пък се прави.Явно ще я правя както дойде Wink

Ако ти си майката на детето и ти ще правиш погачата, няма какво да разпитваш. Усамотяваш се там в кухнята и каквото ти дойде на ума го почваш. Повярвай ми ще стане най-хубавата погача, която си правила някога.

# 580
  • Мнения: X
Честита първа пролет на всички!
Отново превъзходни питки и козунаци сте направили,няма да ви изреждам поименно,защото всички  ми харесаха Hug!
Пина,много хубави кифлички,едни такива хрупкави ми се струват Crazy!А че се обаждаш е повече от полезно,прави го по-често. Peace
Нордина,да ти благодаря и тук за рецептата на питките с грис и сусам,много се харесаха!  bouquet



# 581
  • София
  • Мнения: 7 871
Най обикновен домашен хляб:

# 582
  • Мнения: 2
Здравейте на всички!
Мен не ме бива много в месенето. Бихте ли ми дали някаква рецепта за сладка питка за Благовещение. Praynig [/color]

# 583
  • Мнения: 22 867
koko00, не съм много наясно какво значи да е сладка питката, (самото тесто може би да е със захар newsm78), но веднага в съзнанието ми изникна усуканата питка с мед и орехи на Танита, ако ти върши работа, направи я непременно, страхотна вкусотия е!

дядо хаджия , чудно ти е домашното хлебче!  chef  bouquet

eldi, разкошен венец!  chef  bouquet

didnik , как ги правиш тия вкусотии на примък и отмък, аз това по друг начин го разбирам и там козунак е изключено да се получи, пък и каквото и да било...... newsm78 Много апетитни! Heart Eyes  bouquet

nordina, имам типово брашно от мелница и много ме съблазняват питките! Heart Eyes  bouquet

pina, апетитни кифлички!  bouquet

PURE ELIXIR, покрай красивите ти питки се сетих и за моите с тесто от грис, и спретнах една корона от хлебчета. Съжалявам, че не мога да покажа колко пухкаво и мекичко е тестото.



# 584
  • Мнения: X
Лабрекс,радвам се,че те подскокоросах Party,а колко са пухкави питките ти не се и съмнявам,наистина тестото с добавка грис става като памуче.Короната ти е страшно апетитна,аха да си чупна парченце.....и да го топна в оная лещичка в другата тема! Peace
Много обичам леща,но моите-не,и не правя Tired.

Общи условия

Активация на акаунт