Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 992
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 7 853
Labrex, ти май забрави, че до 24 март имаш отпуска. Нямаш ли поне мъничко милост към мен??? Болна съм, а и да не съм, сега не мога и да си направя нищо  newsm45. Така че имаш отпуска, бан и каквото и да е там, само не ме мъчи  Praynig.

Venetta, още малко и ще можеш да ми го върнеш тъпкано! Grinning Оздравявай, аз изкарах нещо, но много набързо. Не се оплаквам, де!  bouquet

Лабрекс бе, ние от не вземем да седнем па да станем и да идем до Венчето на гости нали. Ти ще и извъртиш един тутманик, аз ша омеся една селска пита с картофи, па мое и един пататник да и направим на момичето па да се не коси така.  Thinking

# 466
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, ти май забрави, че до 24 март имаш отпуска. Нямаш ли поне мъничко милост към мен??? Болна съм, а и да не съм, сега не мога и да си направя нищо  newsm45. Така че имаш отпуска, бан и каквото и да е там, само не ме мъчи  Praynig.

Venetta, още малко и ще можеш да ми го върнеш тъпкано! Grinning Оздравявай, аз изкарах нещо, но много набързо. Не се оплаквам, де!  bouquet

Лабрекс бе, ние от не вземем да седнем па да станем и да идем до Венчето на гости нали. Ти ще и извъртиш един тутманик, аз ша омеся една селска пита с картофи, па мое и един пататник да и направим на момичето па да се не коси така.  Thinking

Ех дядо Хаджия, златни ти уста   202uu! Хайде тръгвайте, чакам ви  smile3508.

# 467
  • Мнения: 166
дядо хаджия и Labrex - мерси за отговорите!

# 468
  • Мнения: 148
Ditsan, поздравления за баницата! Много вкусно изглежда:) И аз съм се заканила да правя домашна баница.

Имам две въпросчета към теб: слагаш ли содичка в брашното и веднага ли като се омеси тестото започваш да го разточваш? (видях, че в рецептата на любопитко няма като съставка содата, но май имах някакви спомени, че се слага в тестото).

момичета отговарям ,няма никакви набухватели,нито сода.Свекърва ми слага мая но тогава баницата прилича на хляб.Това количество е доста голямо,излязоха 3 тави/ама и ние сме си 3 семейства/
Аз разделих на 9 топки.В тава с размери 35 см.ми се събраха 3 кори
След като извадя тестото от машинката го оставям да почине 15 мин,след това деля на топчета,разточвам на кора колкото малка пица и намазвам с олио и оставям корите да починат 30 мйн.Чак тогава почвам да тегля.
Ако имате още въпроси питайте.
Лабрекс,благодаря за похвалите,и на всички на които им е харесала баницата.

# 469
# 470
  • Мнения: 1 283
Здравейте на всички пристрастени към тестото  Wink  Предлагам да видите, как се правят професионално баници.
Това ако го направя аз, със сигурност ще си го метна на главата  Joy
http://www.youtube.com/watch?v=v4p4fQeqKy0

# 471
  • Мнения: 17
направо ми се дояжда като го гледам как ги мята  над тая буйна грива, поне за снимката да беше сложил една шапчица... Mr. Green

# 472
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Здравейте на всички пристрастени към тестото  Wink  Предлагам да видите, как се правят професионално баници.
Това ако го направя аз, със сигурност ще си го метна на главата  Joy
http://www.youtube.com/watch?v=v4p4fQeqKy0

Пепика, този мъж си го искам за морето, да ми прави сянка Wink, ако няма място за чадъра ми. Хем аз няма да изгоря от слънцето, хем той ще изкара някой лев. Само където от зяпльовци, няма имам спокойствие  Joy Joy Joy.

# 473
  • Мнения: 1 122
Пепика не е трудно, пробвай. Точно така се правят уличните банички, дето съм ги показала стъпка по стъпка. Peace

Лабрекс тутманика ти е убийствен. Heart Eyes

# 474
  • Мнения: 1 283

Пепика, този мъж си го искам за морето, да ми прави сянка Wink, ако няма място за чадъра ми. Хем аз няма да изгоря от слънцето, хем той ще изкара някой лев. Само където от зяпльовци, няма имам спокойствие  Joy Joy Joy.
Peace Ми хайде да наддаваме тогава  Joy
Въпреки че не всеки си дава занаята, той се съгласи.
Очаквайте включване и за козунаци  Wink
 Стаси   bouquet съгласна съм, че не е трудно, ама не е ли по-добре да ни правят баници, а пък ние с Венета да си лежим на морето   grinning039

# 475
  • Мнения: 1 122
Хубаво е, и още как. И аз се нареждам до вас. Joy

# 476
  • Мнения: 622
Днес правих усуканата питка с мед и орехи на Танита. Този път се получи нещо божествено Heart Eyes Доволна съм от себе си.  Mr. Green
Установих обаче, че синът ми не харесва сладките тестени неща, които правя, пада си по солено  Crossing Arms. Майка му и баща му умират за нещо сладичко, а той...  ooooh!
Ето няколко снимки:

   

# 477
  • Мнения: 22 867
Пепика, това момче е направо факир!  chef Как ви се видя лесно това на тебе и  stasi76, аз ако го метна това тесто, незнам откъде ще трябва да го стържем после, а ремонт, а..........

stasi76, благодаря, ама той тутманикът е фасулска работа. А твоите банички съм ги гледала, ама не се виждам да развъртя тестото! Grinning

lubopitko , фантастична е!  Heart Eyes  bouquet  chef

# 478
  • Мнения: 319
Еххх момичета бях решила да не влизам в темата за известно време, че от това месене, кантара не ми се иска да го виждам  Embarassed, но днес от любопитство надникнах и резултата е налице - питка със сиренце:


не се стърпях, то не бяха питки, кифли, гевреци ммммм половин час ви разглеждах, че цяла тема бях пропуснала
 ПРОСТО СТЕ НЕВЕРОЯТНИ БРАВОООО  Hug  bouquet

# 479
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Всички сте безмилостни към мен  Naughty.
Гледам и си мисля, защо не отскочите насам, да покажете на австрийците как се правят, питки (сладки, солени), тутманици, гевреци, баници, козунаци и т.н   chef.
Пепика, Stasi76 и вие бързо се уреждате до мен на плажа. Нищо де така ще е по-весело  newsm44 newsm68.

Общи условия

Активация на акаунт