Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 993
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 622
Ето моята рецепта за баница с точени кори, която знам от баба ми:

1кг. брашно
2 с. л. олио
1 с. л. оцет
1 яйце
сол
около 500мл. вода

Съвсем проста е, а откакто имам машина си замесвам тестото в нея, става супер.  Peace

# 451
  • Мнения: 166
Някой знае ли рецепта за картофен хляб?

# 452
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Някой знае ли рецепта за картофен хляб?

Nolita, аз мога да ти предложа, ето тази Kartoffelbrot/Картофен хляб, за която мога да гарантирам, че е сполучлива и се получава много вкусен хляб.

# 453
  • Мнения: 148
Нординаблагодаря,ще ги пробвам мисля че разбрах.
Лабрексблагодаря за помоща.
Ето и баницата:

Ако някой го интересува имам снимано и стъпка по стъпка.
Любопитко,точно по тази рецепта я правих-каза ми я мама,и я омесих в машината

# 454
  • Мнения: 166
Venetta,благодаря за рецептата Hug
ditsan,много апетитно  bouquet

# 455
  • Мнения: 622
ditsan, супер е станала баницата! Как да не ни интересува, давай снимки стъпка по стъпка.  Hug

За утре съм запланувала да правя усуканата питка с мед и орехи. Дано да ми се получи, защото преди време я правих и не стана. Не съм имала достатъчно търпение да втаса, ама тогава бях още съвсем начинаеща в питкоправенето.  Laughing

# 456
  • Мнения: 2 275
 Cryуспях да саботирам рецептата на pina  bouquetза козунак,но стана козуначен кекс!
max-mama   bouquetстрахотно е тестото с едно втасване   bouquet
правя сега бързите кифлички и пак ще съм Cryзаради конфитюра,който излиза!
ей,да не криете нещо?Как така вие правите красиви кифли?
A kade e receptata za milinki?
 Hug

# 457
  • Пловдив
  • Мнения: 614
ditsan, давай рецептата за баницата много апетитно изглежда.. Hug Hug

# 458
  • Мнения: 148
ditsan, супер е станала баницата! Как да не ни интересува, давай снимки стъпка по стъпка. 

Любопитко заповядай:
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/st-pka-po-st-pka.482144.17776412
ditsan, давай рецептата за баницата много апетитно изглежда.. Hug Hug
Зиче рецептата е 1 към 1 с тази на любопитко в началото на страницата а изпълнението стъпка по стъпка ето го
http://ditsan123.snimka.bg/cooking/st-pka-po-st-pka.482144.17776412
под снимките има обяснение,но съм пропуснала да обясня че като разточиме всичките топчета с големината на малка пица и ги намажем с мазнина ги оставяме да починат 30 мин и тогава почваме да дърпаме.
Ако има нещо неясно питайте Grinning

# 459
  • Мнения: 335
na kolko topki deli6 testoto
pozdrawlqniq, strahotno dobre si q nadyrpala

# 460
  • Мнения: 166
Ditsan, поздравления за баницата! Много вкусно изглежда:) И аз съм се заканила да правя домашна баница.

Имам две въпросчета към теб: слагаш ли содичка в брашното и веднага ли като се омеси тестото започваш да го разточваш? (видях, че в рецептата на любопитко няма като съставка содата, но май имах някакви спомени, че се слага в тестото).

# 461
  • София
  • Мнения: 7 853
Ditsan, поздравления за баницата! Много вкусно изглежда:) И аз съм се заканила да правя домашна баница.

Имам две въпросчета към теб: слагаш ли содичка в брашното и веднага ли като се омеси тестото започваш да го разточваш? (видях, че в рецептата на любопитко няма като съставка содата, но май имах някакви спомени, че се слага в тестото).



Ами аз не съм Дитсан но нямам спомен да слагам сода в тестото за корите за баницата. У нас понеже като си внушат нещо та става направо революция съм премахнал оцета и съм го заменил с витамин С.

# 462
  • Мнения: 22 867

lilis, и аз знам, че не се слага сода в тестото за точене или теглене на баници, ама кой знае - може някъде и да слагат. newsm78

nolita , и хлебчетата, и козунаците ти са чудесни! Heart Eyes  bouquet

ditsan, и тук да ти похваля баницата, майсторски си я извъртяла, да имаше как да я докопам, ама, хайде, ще се утешавам с тутманика. Grinning  bouquet  chef

Аз почти среднощ го правих, но нали е лесен и бързо става, ей го още горещ. Grinning

 

# 463
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, ти май забрави, че до 24 март имаш отпуска. Нямаш ли поне мъничко милост към мен??? Болна съм, а и да не съм, сега не мога и да си направя нищо  newsm45. Така че имаш отпуска, бан и каквото и да е там, само не ме мъчи  Praynig.

# 464
  • Мнения: 22 867
Labrex, ти май забрави, че до 24 март имаш отпуска. Нямаш ли поне мъничко милост към мен??? Болна съм, а и да не съм, сега не мога и да си направя нищо  newsm45. Така че имаш отпуска, бан и каквото и да е там, само не ме мъчи  Praynig.

Venetta, още малко и ще можеш да ми го върнеш тъпкано! Grinning Оздравявай, аз изкарах нещо, но много набързо. Не се оплаквам, де!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт