Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 944
  • 740
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 769
 Crossing Arms Ох,тъкмо си мислех дали съм в ред,ама явно съм....щом не съм сама hahaha hahaha hahaha Да ме накара една ти ми снимка да тръгна към кухнята и то в 02.10ч посред нощите  newsm78 От доста време се питах съм или не съм.
 Да се подредя и аз сред тези приказни питки,кифлички и още вкусотии.....

Питки със пшеничен грис и сусам                    Картофени питки/душички

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 22:40 от nordina

# 421
  • Мнения: 202
Здравейте момичета.
Прекрасни неща сте направили.
От два дни заради снега не ходим на работа и само меся и точа нещо...Приятно ми е да ви чета и гледам творенията ви.
Тук се научих на много и то хубави и вкусни неща.
До преди година не съм си и мечтала,че ще правя питки и козунаци,кифлички,гевречета,тутманици и какво ли не...
Купих си и машина за хляб...и това невярвах,че ще мога...сега дори за по бързо меся на ръка...рецептите и тънкостите са от вас....но и аз като Поли...вкусно,вкусно ама много се лепи.
По цяла седмица гладувам,че като се отърва...ама много вкусни неща предлагате.Взех да правя рецептите по 1/2 доза...леко да си хапнем само...да вкусим...май това помага.
Всички сте прекрасни ...браво  newsm51
и за не спамя повече една питка и един тутманик по рецептата на мах мама.
Лека и вкусна вечер.





# 422
  • Мнения: 1 798
nordina,megans,много красиво при вас Heart Eyes  bouquet
nordina,моля за рецептата на Картофените питки  Hug

# 423
  • Мнения: X
Полинка,Нордина,Лабрекс,Мег,Пепика,не се бойте,и аз съм сред тези,които искат много неща да направят и изпробват,но като се сетя за кантара и включвам задна скорост Tired.За това си позволявам само в почивните дни да замеся нещо.Така ще е поне докато се стопли времето,после сме все навън,я на пикник,я на разходка,я на плаж, и едва ли ще имам време за месене.Ама в това лошо време как да не ти се прииска да замесиш нещичко.То аз допреди два месеца идея нямах как се прави,а сега все ме човърка да изпробвам поредната рецепта,да видя ще стане ли,няма ли? newsm78

Нордина,и двете неща,които си показала много ми харесаха,аз чакам за рецептата и на двете. Peace

# 424
  • Мнения: 148
Полинка,Нордина,Лабрекс,Мег,Пепика,Елексирче и аз като Вас постоянно ме сърбят ръцете да правя нещо,ама в къщи всички са ми сърдити че им развалям диетата и ме бойкотират- нещат да ядат.А нали трябва да се консумира това което правя от тия певици бахтън,добре че зета няма такива скруполи та си хапваме двамката АМА СИ НИ И ЛИЧИ.
Нордина,Меганс страхотни неща.И аз се нареждам за рецептата.

# 425
  • Мнения: 22 867
Нордина, и аз на опашката, тъкмо щях да се връщам в другата тема, че пропуснах да те питам за тях - за картофените питки. Ако щеш вярвай, взех ги за курабийки. Embarassed Grinning

# 426
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да Labrex, такива стават с картофи, то и моя картофен хляб стана един такъв жълт, че мъжа ми и той каза, че изглеждал като курабия.

# 427
  • Мнения: 22 867
Да Labrex, такива стават с картофи, то и моя картофен хляб стана един такъв жълт, че мъжа ми и той каза, че изглеждал като курабия.

Венета, ще трябва да пробвам, не съм правила такъв хляб или питка. А помня, че навремето баба ми месеше някакви страхотно меки питки, в които слагаше и варен/и  картоф/и, но ми е останало в съзнанието пак от нея, че не е траен тоя хляб, а бързо се разваля.

# 428
  • Мнения: 769
 Благодаря ви момичета за одобрението  Heart Eyes Лабрекс,май малко в повече им дойде куркумата и затова са така жълтички.Но не им намериха друг недостатък....отдавна изчезнаха.Според мен няма да се заседят,че да се развалят.В момента правя и хляб с картофи и ръжено брашно.Заповядайте рецептата......

    Картофени питки


# 429
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, права е Нордина, този хляб става много вкусен и свършва много бързо. Няма да има възможност да се развали. Ако искаш погледни и тази рецепта.

Нордина, рецептата ти ми хареса   bouquet, като се прибера ще я пробвам и аз. 

# 430
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 553
Нордина, картофеното пюре на прах ли е или е готово приготвено?

# 431
  • Мнения: 111
Здравейте , и от мен момичета страхотни неща сте спретнали  .
Поздравления на всички   smile3525
Докато успея да си оправя компютъра и си излекувам децата вие сте изписали света.

# 432
  • София
  • Мнения: 7 817
Я да се изфукам и аз с моя хляб с картофи. Правил съм го по рецепта на баба ми. Ама не днес, не помня вече кога съм го правил. Снимката е стара.



# 433
  • Мнения: 769
Нордина, картофеното пюре на прах ли е или е готово приготвено?

dannyny,не е на прах.Може би ще стане и със сварен настърган картоф и 2-3с.л. зехтин, за да се получи необходимата плътност.

# 434
  • Мнения: 111
Това е за  pure elixir  малко със закъснение но така се стекоха обстоятелствата
http://www.picbg.net/album_folder.php?u_id=52279c405U&f_id=35857

Общи условия

Активация на акаунт