Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 023
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 939
labrex, Лю да не се гътнете сега по нощите да има да ви мисля  Joy Hug
Айде каня ви утре сутрин на закуска - баничка. Моите хора хапнаха малко, че за закуска да имали  Grinning Иначе наблегнаха на вкусната манджичка, която им бях сготвила  Wink

Доника много сладурски крачета  Peace

Лю това е рецептата от Лабрекс, само дето аз добавих при замесването 1-2 с.л. оцет, за по-добро дърпане. И оставих повече време да постоят топките, по съвети на Пина - пак по същата причина.  Peace

# 61
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


        Благодаря за линковете!


 Искам да попитам дали питка може да се направи със зехтин вместо олио?Но зехтин на който пише, че е за готвене?

# 62
  • Мнения: 622
Лабрекс, Диник- мерси  Hug. Ще я направя аз тази баница, ама някъде към средата на април...  Whistling Joy

# 63
  • Мнения: 166


        Благодаря за линковете!


 Искам да попитам дали питка може да се направи със зехтин вместо олио?Но зехтин на който пише, че е за готвене?

Да, аз не намирам разлика. Слагам всеки път зехтин, защото олио почти не ползваме:)

# 64
  • София
  • Мнения: 7 869
Постна Тудорова турта (Тодорова пита):

# 65
  • Мнения: 148
ето сдна питка и от мен със сирене и семена:

# 66
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Ето и една питка която правих. Малко маргарина с който я намазах след изпичането не се разтопи както трябва. Стана все едно съм заляла питката с мляко. Grinning
 
 

# 67
  • на село
  • Мнения: 56


моята първа питка със сирене и сусам отгоре

# 68
  • Варна
  • Мнения: 939
Много апетитни питки сте направили всички  newsm10

# 69
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Пак красоти и вкуснотии тук .Браво момичета   bouquet


Дядо хаджия ,Честит имен Ден ,леко на патерици .Да си жив и здрав и все така да ни радваш с твоите кулинарни произведения .
А тази Тодорова пита много пухкава и апетитно изглежда   chef


Аз онзи ден правих рогчетата на Пина .Винаги са ставали вкусни,но този път станаха просто разкошни ,целите в конци-чак и аз не можах да повярвам  Party




# 70
  • Мнения: 2 028
привет  Hug

решила съм да направя малки ръжени питки със семенца, примерно от слънчоглед... моля ви, насочете ме към някоя рецепта като за лаици... нямам машина за месене... благодаря предварително   bouquet

# 71
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 538
Страхотни неща виждам отново. Поздрави на всички за вложеният труд и старание.
kasier, отлични рогчета!

Аз от два-три дни не съм месила нищо, не съм и публикувала, но ще се отчета с една питка, която правих наскоро. Малко ме хвана яд, че замесим малко по-малка доза, а сложих тестото в тава с диаметър 32 см., и не стана много висока, но пък втасването и печенето си стана отлично.

# 72
  • София
  • Мнения: 7 869
...
Дядо хаджия ...
А тази Тодорова пита много пухкава и апетитно изглежда   chef


Наистина си е такава и мека и пухкава и апетитна. Изцяло е постна безнито един животински продукт, ако си бях поиграл още малко щях и повече конци да докарам, ама нали чаках гости та нямах време.

Да спомена само, че е със соева майонеза.

# 73
  • Мнения: 335
аз снощи правих питката с кисело мляко и вътре със сиренце и маргарин я навих на възли, цяла нощ втасваше в стаята на студено и суринта, огромно чудом разко6, опекох я рано рано и за закуска я изядоха.. нямамше кои да чака да снимам

# 74
  • Мнения: 9 776
Най-после да се запиша и аз в новата тема Laughing. Много красиви питки видях Peace.

 

И нещо като стъпка по стъпка

Общи условия

Активация на акаунт