Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 98 026
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 939
Момичета големи красоти сте спретнали   bouquet
azals и нещото много сполучливо се е получило  Wink Hug

# 46
  • Мнения: 110
Привет момичета.
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Радвам се на красотите които публикувате и точа лиги по клавиатурата.
Лабрекс, би ли дала линк за чесновите хлебчета, че не го открих. Praynig

И да ви кажа за Коледа какви ги свърших. То не е за хвалба ама да ви разсмея малко. Та събрали сме се семейно в нашит Praynigе и мъж ми вика "Аз искам содена питка", а аз тъкмо бях замесила Болярската мисля. Та хващам аз да правя втора. Слагам всичко и стигам до содата, и .... такава няма ooooh!  Тичах до магазина - нъцки. Качвам се горе и се чудя, чудя и накрая ме осенява прекрасната мисъл че след като в кекс се слага бакпулвер, защо не и в питка  hahaha Та сложих си аз 2 бакпулвера, омесих я и я пляснах във фурната. Значи на вкус беше чудна (за питка без мая), малко малко й беше месенето та стоеше по особена вътре, но цялата беше на точки newsm78 Като луничава стана. Представете си все едно питка с лимонови кори - така седяха точките....едни кафяви, тъмни....Е изяде се първа, но все още се бъзикаме с тоя бакпулвер.

# 47
  • Мнения: 22 867

Лабрекс, би ли дала линк за чесновите хлебчета, че не го открих. Praynig

..............и се чудя, чудя и накрая ме осенява прекрасната мисъл че след като в кекс се слага бакпулвер, защо не и в питка  hahaha Та сложих си аз 2 бакпулвера, омесих я и я пляснах във фурната.....

maria_m, заповядай - чеснов хляб.  bouquet

А за бакпулвера, аз правя едни бързи хлебчета с бакпулвер, стават много хубави. На снимката са с типово брашно, но и с бяло са чудесни. Не са ми ставали на точки, може би бакпулверът нещо не е бил наред newsm78.

# 48
  • Мнения: 22 867

Да сложа тук и пирожките, не са питки, но заради вкусното и икономично тесто - много бързо се прави.



Последна редакция: сб, 06 мар 2010, 18:36 от labrex

# 49
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Аз от 2 дни търся формите на животните от тесто.И след като не намирам нищо, искам да полмоля някой да ми даде линка.

Биляна, ако не е много късно, аз бих ти предложила и ето тези фигурки.

Момичета разкошни неща виждам   bouquet Hug. Аз няколко дни нямах никакво време и съм пропуснала да видя невероятни красоти. Дано тези десетина дни имам възможност, да ви следя, че после 22 дни няма да мога и ще ми липсвате много.

# 50
  • Мнения: X
Лабрекс,пръстчетата са много апетитни,както си ги паприковала,обаче пирожките са прелест #Silly,добре че мъж ми не наднича да ги види,че ще ме заврънка да му правя,обожава пироги от ученическите години,аз-също.Копирах си рецептата,но предишната.Да видим само кога ще им дойде ред,че папката ми с тестени рецепти стана най-обемна Embarassed.То кифли,то питки,то козунаци един през друг,кое да правиш по-напред ooooh!.

# 51
  • Мнения: 622
Да видим само кога ще им дойде ред,че папката ми с тестени рецепти стана най-обемна Embarassed.То кифли,то питки,то козунаци един през друг,кое да правиш по-напред ooooh!.

Хихихи и аз така само преписвам и копирам рецепти, събрала съм ужасно много и само им се точа да ги изпробвам като ми свърши диетата...  Joy

# 52
  • Мнения: 335


от мен днес една огромна пита, по рецепта ан макс мама с кисело мляко, и после я навих на охлювчета, стана и мн голяма и мн висока, а на вкус..... божествена, утре може да я направя и съсъ сиренце

# 53
  • Мнения: X
azals ,чудесна питка,дай да си отчупя парченце Flutter

# 54
  • в моя свят
  • Мнения: 849
От мен хляб тип италиански на Пина.Направо двойна доза,но не съжалявам.Наистина е като гъба и толкова въздушен.




# 55
  • Варна
  • Мнения: 939
labrex сега нарочно ли ме дразниш с тези пирожки  Wink Hug Точно такива си ги спомням от детството ми  Crazy
Ще трябва да ги пробвам скоро - няма начин  ooooh!

me4ta22 личи си, че си го докарала хляба  Peace

Моя милост не е правила питка, но вчера меси поредните козунаци -
кръглия е Карамелен по рецепта на esy, дългия е с локум.



има още какво да се желае от към конци, но другия път  Wink


А днес, за пръв път в живота си, правих дърпана баница - основно по рецепта на Маrie_ta
Страхотна вкусотия се получи - всички си облизаха пръстите  Grinning



Да се похваля и с мехурчетата на баничката и вкуснички парченца - http://didnik.snimka.bg/cooking/vkusotiyiki.412939.17479116

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 22:50 от didnik

# 56
  • Мнения: 22 867
labrex сега нарочно ли ме дразниш с тези пирожки  Wink Hug Точно такива си ги спомням от детството ми  Crazy
Ще трябва да ги пробвам скоро - няма начин  ooooh!


Лелее, didnik, а ти какво мислиш че правиш с тия козунаци и баници на балончета, а??? Изобщо не дразниш!? Пирожките са работа за пет минути, ами това дето си го изтипосала........има да преглъщам и на сън. Разкошни са, и козунаците, и баницата.  chef  bouquet  Ако имах поне кори да си спретна една бърза баница за компенсация, ама и това нямам........... Cry

# 57
  • София
  • Мнения: 3 249
Днес правих питка за прощапулника и на братовчедката. Майка и искаше да е малко по-шарена, та ето резултата. Утре ще видя как е на вкус.



# 58
  • Мнения: 622
Дидник и аз взех да слюноотделям! Баницата е страхотна! Къде да видя рецептата за нея?
Лабрекс, грабвай точилката и почвай да точиш кори за баница.  Wink

# 59
  • Мнения: 22 867
Дидник и аз взех да слюноотделям! Баницата е страхотна! Къде да видя рецептата за нея?
Лабрекс, грабвай точилката и почвай да точиш кори за баница.  Wink

lubopitko, видях я аз рецептата, ама сега по нощите ли да тегля и да точа  newsm78

Доника, хубава е питката, много сладки крачета си направила!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт