Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 10-та тема

  • 97 941
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 249
Подкрепям Биляна. Вчера използвах тестото на Болярската и не беше така вкусна, колкото като си е на охлювче...
ИИИИ , Пепика благодаря за линка. Ако ги направя дали злоядият ми син няма да хапне newsm78 По Коледа прояде меденки заради фигурките. А по каква рецепта ги правите или няма значение?

# 31
  • Мнения: 1 283
Подкрепям Биляна. Вчера използвах тестото на Болярската и не беше така вкусна, колкото като си е на охлювче...
ИИИИ , Пепика благодаря за линка. Ако ги направя дали злоядият ми син няма да хапне newsm78 По Коледа прояде меденки заради фигурките. А по каква рецепта ги правите или няма значение?
Правила съм фигурките по тестото за Солената корона на Котка, много въздушни и пухкави. Много е хубаво за работа и е чудесно на вкус. На първа страница е на темата   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз съм я правила короната. Благодаря, Пепика   bouquet

# 33
  • Мнения: 622
Пепика, страхотни неща си направила, браво! Добър фитнес е било.  Joy

# 34
  • Мнения: 1 798


Питка по идея на Стаси    bouquet

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 15:50 от delicate

# 35
# 36
  • Мнения: 407
Ето нещо от мен:



Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 17:06 от pepa_ilkova

# 37
  • Мнения: 22 867
Пепика, много красиво!  bouquet А народът около тебе, предполагам, е доволен от тоя фитнес, дето го въртиш? Щото, ако заходиш на другия.......не знам, на тебе може да хареса, ама на тях, не съм сигурна. Grinning

pepa_ilkova,  delicate, хубави и апетитни питки!  bouquet

Аз да покажа чесновите хлебчета/пръстчета, защото много ми се харесаха - и на вкус, и на вид. Направила съм малко, не цялата доза, иначе излизат доста.


# 38
  • Мнения: 1 798
labrex,чесновите хлебчета изглеждат чудесно Crazy

# 39
  • Мнения: 4 406
Днес едно пълнозърнесто хлебче с бира и босилек, иначе останалото е по рецептата на Venetta   bouquet за Обикновен бял хляб без мазнина и без яйца  Wink



Това вместо запис да се възхищавам на красотите ви !

# 40
  • София
  • Мнения: 1 139
Записвам се в новата темичка Peace

И веднага показвам Питките за домашни хамбургери на Лабрекс. Страхотна рецепта  bouquet


Лабрексче, тъкмо влизам в темата и виждам тези чеснови хлебчета. Изглеждат страшно апетитни, отивам да прочета рецептата Peace

# 41
  • Мнения: 22 867
Записвам се в новата темичка Peace
И веднага показвам Питките за домашни хамбургери на Лабрекс. Страхотна рецепта  bouquet
Лабрексче, тъкмо влизам в темата и виждам тези чеснови хлебчета. Изглеждат страшно апетитни, отивам да прочета рецептата Peace

Pinki_81, много красиви питки, с такъв хубав гланц и загар!  bouquet

А хлебчетата, понеже сега за вечеря бяха изстинали, ги врътнах в микровълновата и станаха фантазия, зарязах манджата и си ядох само хлебче, много вкусничко и на пухче. Като го стисна, се слепват долната и горната коричка, като пусна - все едно не е пипано, много такава една пружинираща средичка. А тестото не е нещо особено, няма яйца, млека. Все си спомням Венета, дето каза, че обикновените и простите неща са най-вкусни.

# 42
  • Мнения: 335
ето и от мен питка със сода

разгледах няколко рецепти и накрая направих следното тесто: 1 лъжица сода за хляб, 250 мл пр мляко, 4 лъжичи кисело мляко, 3 л олио, 1 л захар, 1 л сол, 1 л оцет
забърках всичко , получи се меко тесто, намазах една тавичка с олио, отгоре пак намазах питката с олио и пекох половин час на вентилатор на 200 градуса, напръсках леко с вода и завих с кърпа. стана мекичка, и доста вкусна, жълтичка содена питка, като диаметър е около 20 см, висока 4 см

# 43
  • Мнения: 295
Здравейте  искам да ви питам ако замеся тесто за питка вечерта и го оставя във          хладилника цяла нощ а на сутринта оформя и оставя да втаса  да ли ще стане питката .

# 44
  • Мнения: 335
ами трябва да пробваш
аз съм месила вечер и сутрин правя пица  или мекици, но не нзам дали може и дасе оформя, дали е лесно, да не е лепкаво, но ако пита6 дали 6те втаса да
даже съм правила тутманик, вечета го оформям и само го оставям в хладилника с тавата и сутринта само пека

Общи условия

Активация на акаунт