Малък Сечко вън се мръщи, тича вече Януарчето из къщи

  • 41 489
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 641
Зари, Честит Рожеден Ден! Да си здрава, усмихната и късметлиийка!


Благодаря на всички за пожеланията Hug. Аз вече съм мноооого по-добре
Усмихнато, да е живо и здраво детенцето на приятелката ти
Бръм, за шишетата не мога да съм ти от полза – първитеняколко дни съм ползвала 2 шишета на BeeFree и бяха ок
Копривке, какво стана с прегледа на Аница
Дони, мерси за темата и на Ягодка за прекрасното заглавие
Натали, витамин Д съм давала има-няма весец-два и то не редовно. Фонтанелата му е затворена. Реших на своя глава да не давам, защото ми се вижда безсмислено.
В документите на СЗО пише че
„In countries where rickets is a public health problem, all infants should
receive a vitamin D supplement as well as adequate exposure to sunlight.”
В България, както и в Щатите рахита не е обществен проблем
И още
„Low intake
Infants at risk of vitamin D deficiency are those whose skin is completely
covered, who are dark-skinned, who live in northern latitudes or who are
weaned on to vegan diets”
Още можеш да прочетеш тук http://www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf
Пусни търсачка за vitamin D
Амелия, много се радвам, че се включи
Бързо да се оправят всички болнички дечица и родители Hug
Все забравям да ви питам, бяхте споменали, че ще получавате половината от 240 лева майчинство – в кои случаи става това. newsm78
И още малко инфо във Фокс има много приятно намаление на зимната колекция.
Хубава вечер от мен  bouquet

# 61
  • Мнения: 180
Аз само да се похваля и изчезвам Simple Smile Успях да се отърва от "ножа" благодарение на хомеопатия!  Имах едни проблеми гинекологични, които ми гарантираха кюртаж, но аз ината глава реших, че преди всичко искам алтернативни методи.
Днес двама дотктори 15 минути се звериха в монитора и глеедат глеедат и мълчат. Търсиха, търсиха полипите ми, които пак двамата установиха преди време и ги няма. Не можаха да повярват, а и аз с тях Simple Smile Ама ми казаха да не разпространявам новината, за да не решат хората, че тези неща изчезват току така  Laughing А и все пак хората с операции си изкарват хляба Wink
Оххх много съм щастлива  Grinning
Сега чакам резултати и от едни други изследвания, но вече съм лааарж Wink

# 62
  • София
  • Мнения: 120
Зари, честит рожден ден  bouquetЖелая ти да си много много щастлива майка, съпруга и жена  Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Кокос, поздравявам те за добрите резултати!!! Аз много вярвам в алтернативната медицина и смятам, че с постоянство се постигат чудесни резултати  bouquetЕто и ти си живото доказателство Hug
Натали, няма за какво да се обвиняваш Hug. Аз вигантол не съм давала тази зима, а фонтанелата му е почти затворена. Така, че всяко дете си е индивидуално. Не мисля, че има проблем Hug
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 19
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ANGELVIOLET   bouquet



Благодаря на всички , които споделиха за фонтанелата .

Кокос ,радвам  се ,че ти се е разминала операцията  и , че си се излекувала Hug
ЕСПА , благодаря за линка и  за инфото  Hug

# 64
  • Мнения: 73
  1dating txtloves luvbed
Време за любов!!!

# 65
  • София
  • Мнения: 276
Emsski....много е сладка Рая. Рядко се включваш и не съм я виждала колко е порастнала  Hug

Амалия....нашия сладокусник е същия- след Никулден беше добарал от миялната една лъжица с която сме си сипвали от шарана ( на него не посмях да дам)  и го  гледам я смуче сладко- сладко. ooooh! Да не казвам какво настана, като се опитах да му я отнема.......Да не говорим, че където види троха- всичко в устата. Редовно ходи и проверява по столчето за хранене дали няма някакви остатъци  Crazy




# 66
  • Мнения: 857
Здравейте.
Калина, много хубав е апартаментът ви. Дълги и щастливи години в него.
Марти също има някакви течащи сополки. Преди време се оказа, че има стафилококи. Уж ги лекувахме с някакви хомеопатични, но явно не е повлияло. За сега разчитам на свежия боров въздух и зимното слънце. Като се върна във Варна, ще търся какво е.
Витамин Д давах, но отдавна спрях. Фонтанелата му също още не е затворена, което е съвсем нормално - нали мозъкът расте. Неговата беше много голяма, но сега е с размер на 2 ст.
Ще чакам да му мине истерията от гърнето. Тук в къщи има достатъчно "мегдан" да ходи и обикаля. Но винаги предпочита да ме хване, за да не е сам. Първите няколко дни рева за ужас на всички, но мисля че свикна и започна да се отпуска. Все още се притеснява от непознати, но като разбере, че има публика започва да прави разни номера и да се глези.
Еспа радвам се, че си по-добре.
Аз ползвам шишета Нук. Доволна съм. Не са текли никога, но капачките им имат отвор и ако са наклонени дълго, течността изтича и мокри навсякъде.
Колкото до пощеливост - е няма равен. Всичко, което види трябва да го опита  hahaha.
Кокос - с плодолечение се отървах от големи проблеми и вярвам, че е възможно да се преодолеят заболявания не само с лекарства и операции.
Хайде до скоро.

# 67
# 68
  • Мнения: 88
Здравейтееее, сланчице се показа навън и оправи настроението на всички ни:))
Снощи правихме прощъпулник на Андрей, хвана химикала, който бяхме нарочили за журналист, а после за хоби хвана черпака, та даже го загриза. Кофтито  е, че след като направихме филмче с камерата се оказа, че не се е записвало и ме накараха роднините да повторим за пред камерата. Аз обаче бях вече много ядосана и не исках, ей така само пуснах андрей пак да си избере нещо и той хвана пак същите неща. Та затвърди..после само дето не си легна с химикала, много си го хареса:) Довечера сме на рожден ден на едно февруарче- ще водим анди на светско мероприятие:))
Калина, много ми харесва апартамента ви! Обзаведено с вкус и с любов!
Кокос, и аз те поздравявам за добрите резултати. Аз преди 2 год имах полипи и ми изчезнаха с антибиотик, някакъв много силен , едни огромни хапчета, но забравих как се казва.
Натали, на Андрей фонтанелата беше много голяма, аз обаче давах редовно витамин Д по 1 капка до 10 мес някъде, сега давам едно билково сиропче за имунна система (предписано от педи), в което има всякакви витамини, измейду които и витамин Д. Още не му се е затворила фонтанелата, но пък се втвърди и намали. Аз съм чувала , че до 1.5 год се затваря.
Зари, честит рожден ден!! Да си жива и здрава!

# 69
  • Русе
  • Мнения: 1 760
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК ! - кой какъвто го празнува. Важното е да има повод.
Kokonut, браво на теб, че си се разминала с операция.
За фонтанелата - на Карина е доста намаляла. Нямам навик да я опипвам, ама като споменавате.. Вит. Д вече съм писала, че педи каза 1г.+първата зима. Давам по 1 капка като се сетя, не всеки ден.
Шишета - отначало ползвах стъклени на Нук. Както е написала elena_d, нямат това на капачката, което да "приклещва" биберона и съдържанието се разтича в чантата на количката. Сега ползвам на Чико кривото шише / против колики където е/, много ми е удобно. Вече второ такова купувам. Имаме и други пластмасови, пак на Чико, но малката най-обича това. Купих и чаша със сламка, някаква проста от Кауфланд за 3лв., ама нещо не хваща цаката. Сигурно е рано за такава.
Еспа, доколкото съм запозната, половин майчинство се дава, ако започнеш работа преди да са изтекли двете години. Получаваш ги допълнително към заплатата.  Peace
Слънце има, да, обаче трябва доста още за да се стопи гадният сняг и да изкарам най-накрая количката..че иначе ще забуксувам някъде. Но съм оптимист - вярвам, че тази седмица това ще се случи.  Mr. Green

# 70
  • София
  • Мнения: 2 613

Честит прзник на всички, желая ви от сърце да сте пияни от любов не само днес, но през цялата година, да ви обичат и вие да сте обичани!
Шишета аз ползвам на Авент, имала съм и на Бифрий, само едно е пропускало да тече досега, от другите съм доволна.

# 71
  • София
  • Мнения: 120

Честит празник на всички Hug Hug Hug Всеки да празнува, каквото и както иска, важното е да се лее любов и вино Laughing Hug Hug

Ние с Преславчо сме малко болни CryМного упорита се оказа пуста хрема ConfusedМислех че ще мине без лекарства, но май няма как да стане. През нощта вдигна Т. Опитах да я сваля със сминдух, по препоръка на д-р Михайлов, но чак след 5-ия прием Т се повлия съвсем малко Cry Накрая дадох Панадолче и малчо заспа спокойно. Много е лесно отстрани да развиваш теории как е полезно да се вдига Т, как не бива да се сваля, да се остави да се справи сам организма.........., но когато става дума за твоето дете и го гледаш как гори, нещата изглеждат по друг начин Rolling Eyes Confused, но чак сега си дадох сметка за това Confused

Желая ви весел празник  bouquet  bouquet и бъдете много много здрави всички - майки и дечица Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 541
Много е лесно отстрани да развиваш теории как е полезно да се вдига Т, как не бива да се сваля, да се остави да се справи сам организма.........., но когато става дума за твоето дете и го гледаш как гори, нещата изглеждат по друг начин Rolling Eyes Confused, но чак сега си дадох сметка за това Confused

Monick, така е, но и с това се свиква. Марти го издържам до 39 без нищо с мерене през 30 минути, но това не е станало веднага, особено като бебе, абсурд.
Дари още не е вдигала висока температура (да чукна на дърво), бих дала нещо по-бързо определено.

# 73
  • Мнения: 524
Здравейте   bouquet!

Честит празник на всички празнуващи! Нека бъдем пияни от любов не само днес  Wink!

Зари, честит рожден ден на патерици! Желая ти много здраве, успехи, щастие и любов  Hug Hug Hug

Моник, оздравявайте бързо с Преслав  Hug

Кокосче, радвам се, че при теб всичко е наред. Аз след раждането ходих 2 пъти на прегледи, но не са ми вземали цитонамазка. Сега като се приберем в Свищов заедно с консултацията на Александрина ще мина да ми направят изследванята. Надявам се всичко да е ок.

Натали, не се упреквай а витамин Д, всичко е толкова субективно. Аз вече не давам, фонтанелката й е съвсем мъничка, но има още че да се затвори напълно.

За шишетата - когато се роди имах 3 на Чико. После взех на Авент за сокчетата и водата, които пие сега доста. Доволна съм и от двете. Подариха ни чаша на Tigex, но с нея просто става вир вода, така че сокове и вода си давам с Авент-а.

Да се похваля - от 3 дни буболечката вече ходи съвсем самичка, даже ми бута ръцета ако искам да я хвана. Е, все още губи равновесие при резките обръщания, но и това ще усвои. Ще изчакам да стане още по-стабила и тогава, живот и здраве, ще направим прощапулник. Но е много сладка и така се кефи  Wink.


# 74
  • Мнения: 84
Здравейте мами,
Как сте?Отдавна не съм писала, защото ми влезна вирус в компютъра и трябваше да купувам нов, так чак сега си взех.Много ми лисвахте всички.Първо искам да ви честитя днешния празник с пожелания за много любов през цялата година.Не съм още изчела всичко, но видях, че има много болнички. Бързо да оздравяват всички!На мен днес ми е малко кофти, защото мъжът ми пак замина за Белгия, та днес си празнувам самичка... Но нищо поне си имам малкия ми мъж. Party Тия дни тук беше карнавала и Криско се забавлява много.Ето и малко снимки




За фонтанелката - на Криско е почти затворена, но си е пиел редовно вит. Д.
За шишетата - аз съм най-доволна от Авент и Мистер Бейби.Като беше бебе ползвахме тези на Чико, от които съм също много доволна.

Последна редакция: нд, 14 фев 2010, 20:44 от nakri88

Общи условия

Активация на акаунт