Житният режим на Учителя Петър Дънов

  • 45 574
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
От 3.02.2010 г започна Житният режим на  Учителя Петър Дънов.
Всяка година има все повече желаещи да се включат в това духовно и физическо предизвикателство.
  Вече има и група в този сайт.Но понеже много се разписахме в Житен режим-3,преминахме допустимите граници от страници в нета/50/
  Нека продължим тук!

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 20:47 от solej

# 1
  • Мнения: 50
Кажи нещо повече за този режим.

# 2
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
позволявам си да копирам началото на предишната ни тема, която ни събра всички заедно

ЖИТЕН РЕЖИМ
                                        

  ПОДГОТОВКА
Разделете един кг. жито (задържително не грухана пшеница) на 10 равни части.
Разделете за всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими
за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка),
3лъжици мед, шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).
Започва се винаги при намаляваща луна.
                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                    
                                
Линкове,които могат да ни бъдат от полза:

Житният режим през годината

Житен режим

Режима е по Дънов,яде се 10 дни 1кг жито,като се разделя по 100г жито на ден,аз го варя 15-20 мин.,но е добре и покълнало да се прави,към житото се добавя 3с.л. мед,3 ябълки и 9 ореха,това е всичко,което трябва да хапнеш през целия ден,ако искаш си го делиш на 3порции,ако искаш от време на време хапваш.Има много хубав пречистващ ефект,а освен това косата и ноктите ти стават много здрави.Започва се след пълнолуние,по принцип се прави през февруари,но и през останалата част на годината не вярвам да е проблем,аз лично не успях през февруари,а сега ми се иска да го направя.
Старите ни темички:
Житна диета
Житна диета 2
 
Давам едно примерно захранване след режима, като е добре колкото дни се прави режима толкова дни да се захранваме.
Това захранване е по Лидия Ковачева, можем да не го правим дословно, но според мен е полезно да го имаме впредвид като принцип.

Захранване след гладуване
 
(по книгата на Лидия Ковачева)

ПЪРВИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - суров зеленчук.
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - суров зеленчук (салата).

ВТОРИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - суров зеленчук и половин картоф (пасиран).
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - суров зеленчук и половин картоф (пасиран).
За подправки могат да се ползват копър, магданоз, лимонов сок.

ТРЕТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - постна супа без сол и мазнина.
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - салата.
За подправки могат да се ползват копър, магданоз, лимонов сок.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата, зеленчукова супа + малка лъжичка кисело мляко като застройка.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата с лук, счукана скилидка чесън, праз, магданоз, спанак + супа.

ПЕТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата, зеленчукова супа + черен пълнозърнест хляб
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата, зеленчукова супа + черен пълнозърнест хляб.

ШЕСТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата + малка порция овесени ядки, супа от домати с ориз.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малки порции задушен зеленчук + черен пълнозърнест хляб.
От този ден може да се включи по малко сол.

СЕДМИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон или плод.
12 часа - сандвич с пълноценен хляб с малко масло, олио или зехтин, шарена сол, тънки резенчета лук, печена чушка, малко сирене или кашкавал + плодове.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малки порции задушен зеленчук + черен пълнозърнест хляб.
В дневното меню могат да бъдат включени и малко ядки.

ОСМИ ДЕН

09 часа - чай с мед и лимон или плод.
12 часа - салата + хляб + плод
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малко млечни продукти (сирене, кашкавал, извара, прясно и кисело мляко).

Към храната се включват ядки - орехи, лешници, бадеми и пр.

ДЕВЕТИ ДЕН
Вече могат да бъдат включени фасул, леща, грах, лук, чесън, праз, ряпа.

ДЕСЕТИ ДЕН
Четирикратното хранене вече може да мине към трикратно.
А по желание и към двукратно - само вечеря.
Като закуската е единствено някакъв чай, сочен плод или нещо подобно.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ
месо
месни и рибни консерви
захар
бонбони
шоколад
кафе
алкохол
цигари

# 3
# 4
  • Мнения: 1 178
Аз съм в края на 6-ти ден. Peace Чувствам се добре, но и аз понякога забравям да ям.  ooooh!

Успех на всички Peace, нека постигнем онова, към което се стремим.  Hug

# 5
  • Мнения: 206
Много подробности можете да откриете в нашите ''писания'' и терзания тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=378425.0

# 6
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз съм в края на 6-я ден  Peace

Момичета, вече 3 години правя режима, обаче за първи път ми въздейства толкова добре.
Наистина имах някаква отпадналост, главоболие и  усещане за студ   през първите дни. Но днес вече азбирам колко ненужен товар  си е заминал от мен.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 22:23 от Арбанашка кокона

# 7
  • Мнения: 206
Тази година е най-хармонична.И групата е много сплотена и с желание да се учи.
Момичетата постигнаха много.

# 8
  • Мнения: 0
Да се запиша и аз в новата тема.
На мен ми е вече 8ми ден и ми е лекичко,но почна да ми омръзва вече да ям едно и също. Но няма да се предавам.  Добре, че е медеца - без него нямаше да успея.  И без вашата подкрепа също.   bouquet
Иначе за първи път правя житния режим. Всъщност и за първи път през живота си въобще постя (като изключим Бъдни Вечер).  Blush 
Успех на всички!  Peace

# 9
  • Мнения: 3 485
Цоп и аз в новата тема !
Днес на мен ми е  6ти ден и се  чувствувам добре,даже не мога да консумирам всичкото жито.Успех на всички "житни" форумци Peace

# 10
  • Мнения: 2
Здравейте!

Днес и на мен ми е 6 ден, чуствам се добре, нормално. Четох, че трябва да ми е приповдигнато и така нататък,  и това беше една от причините да започна, но за сега не е. С всеки изминал ден гладът ми се увеличава, все повече и повече ми се хапва.  Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 5 604
Здравейт момичета. Въпреки, че ми е 6 ден, днес се чувствам много зле-цял ден ми се повръща, боли ме корема, тресе ме, студено ми е ужасно много, не съм прегрешавала, така че не е от това. Според мъжа ми е от преумора-малкия не спи нощно време, през деня имам много работа в офиса и т.н. Възможно е и затова направо си преработих режима с по-лек вариант, явно няма да изкарам така до края-включих и по 1 чаша вода от варени моркови и картофи с няколко капки лимон /ангелска супа/. solej какво ще кажеш-да изкарам ли така до 10 ден или направо да се захранвам бавно? Хич не ми се иска да спирам. Но март месец се надявам да са му избили вече зъби на детето и да започне да спи, та да направя пълни 10 дни, не е като да не мога.  Sad

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 256
Първия ден приключи,така си обрах житцето,гладна съм си.Остана ми една ябълка,но се чудя дали няма да ми прегладнея още повече от нея.

# 13
  • Мнения: 206
Психическата и физическата натовареност си казват думата.
Опитай на леко захранване.Но не изхвърляй другата храна от режима.Хапвай и мед.До десетия ден.После-по-сериозно захранване.
Спокойно, животът е пред теб.Не се лигавиш/ има и такива /, а са обективни обстоятелства.
По-важно е желанието.Другият път ще успееш.
 

# 14
  • София
  • Мнения: 5 604
Психическата и физическата натовареност си казват думата.
Опитай на леко захранване.Но не изхвърляй другата храна от режима.Хапвай и мед.До десетия ден.После-по-сериозно захранване.
Спокойно, животът е пред теб.Не се лигавиш/ има и такива /, а са обективни обстоятелства.
По-важно е желанието.Другият път ще успееш.
 

solej Heart Eyes Мисля да си остана на режима до петък, но са увелича меда и да пия по 1-2 чаши вода от зеленчуци. А от събота ще вкарам и други плодове и зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт