Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 98 952
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 674
Извинявам се на тези, на които обещах да постна за черните периоди, не съм забравила...просто бяхме захванали друга тема. Peace

Принципно всички сме свикнали, без дори да се замисляме, да се огорчаваме от някакво неприятно обстоятелство. Когато  имаме черни мисли...тогава нашата жизнена линия потегля по негативно разклонение, където нещата се влошават още повече и тогава човек попада в така наречения " черен период"  За да се излезе от черния период, не е нужно тъпо да си повтаряме , че всичко е прекрасно....след като в действителност е зле,  просто е нужно да се спрем и да осъзнаем ситуацията/което  никак не е лесна задачка за домашно, и че  не винаги успяваме... Crazy/


Аз много харесвам  начина, по който обяснява това Вадим Зеланд . Той определя живота ни като СЪН. Едни сънуват осъзнато, а други неосъзнато. Във връзка с желанията, примерно....много хора искат нещо, ама много го искат...и когато го получат, се оказва, че не е това всъщност, което им е било нужно. Ние не винаги знаем, кое е добре за нас, за това трябва да се доверим на Живота...


И така, ето обещаното... Hug Макар, че  това  е обсъждано вече преди...но винаги е от полза, да си припомним тук там по нещичко...



--

# 706
  • Мнения: 3 674
Насоки към  размисъл... Sunglasses

Живота ни има безкрайни жизнени линии, пространство от варианти...и от това, как приемаме нещо, ситуация....нашите мисли потеглят по жизнена линия, която е в унисон с напите мисли, от всички възможни варианти,ето как става това;

Ето нещо от един друг форум... "Форум  на Сънуващите" ...  Hug А ние от кои сме?!  Joy

Leshiy: Когато всичко е добре, то трябва да е добре и по-нататък. Но по-нататък става лошо. А пък ти беше толкова доволен!!! Между другото точно това ме прекърши. Всичко започна с подобна ситуация. Сякаш всичко беше отлично, ама не...

Скиталец: Възможно е, когато всичко върви добре, да умееш да си благодарен на своя свят. Защото става както винаги: щом всичко е зле, човек ругае, а когато всичко е добре, забравя да каже „благодаря".


Gemini: В работата ми имаше подобен случай. Невероятно ми вървеше и аз започнах да се отнасям към това, сякаш е в реда на нещата, забравяйки да благодаря на съдбата. А сетне като ме цапардоса! Животът ме постави на мястото ми. Сега съм доволна, че стана така, защото толкова се бях възгордяла, че ми е неприятно да си спомня.

Leshiy: Дрън-дрън! Благодарих! И на света, и на ангела си пазител. Искрено! Никого не забравих. Точно това си спомних, че трябва да благодаря. Чушки! Не помогна. Сега няма да благодаря на никого. Каквото направя, само мое си е и никакви „висши" сили нямат нищо общо.

Скиталец:Да благодариш и да изпитваш благодарност са различни неща. Казвам го, защото е много лесно да благодариш и да се отървеш. Друго искам да кажа: нужно е да не се забравя, че, добре"-то не се постига лесно и да се задържи равновесието в „добре" не е проста работа. Всяка твоя самодоволна мисъл може рязко да те отхвърли на обратната страна.


Gemini: Винаги трябва да се благодари. Особено за неуспехите. Сега ти е зле и си озлобен, че не е станало така, както си го планирал. Създал си в ума си някакъв образ, пак там си постигнал резултат, а действителността ти е показала, че има и други варианти. Ти не знаеш дали си спечелил или си загубил, докато не „доживееш до утре". Така че е време да спреш тази „гражданска война" в себе си!


НАДЗИРАТЕЛЯТ
Транссърфингът е изкуство да се плъзгаш по жизнените линии - вариантите на съдбата. Цялото ни жизнено пространство е изтъкано от тези линии. Кормило ни е нашето отношение към действителността. Всяка линия се разклонява в две посоки - към успеха, където по-нататък всичко се развива благополучно, или към неуспеха.
Когато човек се сблъсква с някакво обстоятелство, всеки път изразява своето отношение. Ако мисли и реагира позитивно, попада върху успешното разклонение, а ако е негативно настроен, тръгва по неуспешното.
РАЗУМЪТ
Излиза, че ако непрекъснато настройваме мислите си позитивно, успехът постоянно ще ни съпътства? Но нали в живота не става така!
НАДЗИРАТЕЛЯТ
Вярно е, не става, но само защото хората са свикнали да реагират несъзнателно като мидите. Скиталец много пра¬вилно отбеляза: „Щом всичко е зле, човек ругае, а когато всичко е добре, забравя да благодари." Точно това е неосъзнатият сън.

Осъзнаването >Когато се сблъскаме с някакво негативно обстоятелство, си даваме сметка за това и размишляваме ...Това лошо ли е? Да, гадничко е..., Но ако започна да смятам че е лошо , какво ще последва? Ами май ще стане още по лошо...А нима това ми е нужно и това ли искам?! Не...Е , тогава обявявам  , че даденото обстоятелство е благоприятно за мен. Това  е осъзнаване на Съня. Управляваме отношението си  към ситуацията, по този начин управляваме реалността . Следва промяната, защото с това отношение към ситуацията, живота не кривва по негативното разклонение, а почва да завива в друга посока, в положителна .... където ще намери благоприятна развръзка. Във пространството от варианти ще го намери.

Лека нощ от мен! Hug

До сега работих... Crazy

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 04:06 от ЧервеноВинце

# 707
# 708
# 709
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Енергийно балансиране - Даян Стейн

Линк за сваляне



Енергийното балансиране представлява процес на извисяване и на цялостно изцеление. Досега кармичното страдание, с което се раждаме, беше неотменимо и нелечимо. Но вече може да се променя бързо, хармонично и лесно с помощта и благословията на Господарите на Кармата, пазителите на нашата душевна еволюция.
Част I на "Енергийно балансиране" съдържа лесноизпълними методи за самолечение, които трансформират страданието в благополучие и вътрешен мир.
...Тази сложна система е описана и илюстрирана с подробности, които никога досега не са били известни или публикувани.
Това е книга, която ще промени живота ви и всички ограничени представи за това кои сте. Вие сте Богинята - позволете на Енергийното балансиране да ви покаже как да станете всичко онова, което можете да бъдете.

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 17:49 от lenny_pld

# 710
  • Мнения: 197
Аз съвсем изостанах с моя принос  Embarassed Бързам да наваксам!  Peace
ЗАКОН 3
"Любовта понася търпеливо грешките, които не можем да поправим" Й. Йелинек
 Тъй като думата "любов" често се използва свободно за описване на най - различни чувства и взаимоотношения, не е трудно да се обърка нейното истинско значение. Обществото днес е склонно да определя любовта като романтично чувство към човек от противоположния пол. Възможно е да възприема любовта и в много по - широк смисъл : основното чувство на добронамереност към другите, грижа за тяхното здраве и благополучие, желание да им се случват само добри неща. Тук се включват нашите родители, деца, приятели, всички!
 Любовта, казано по друг начин,е идеалът и мечтата на всеки човек, защото душите ни са заченати с любовта на Твореца и ни е отредено да изразим себе си чрез любов. Ние сме удовлетворени , когато обичаме и сме някак си празни без любов . Любовта става цел на нашето съществуване, щом изскочим от небесната утроба. Макар за любовта в нейните многобройни прояви да са написани милиарди думи, нито една от тях, както и всички те заедно, не улавят напълно същността й .
Понякога си мислим, че обичаме някого, а всъщност обичаме онова, което смятаме, че той или тя са способни да ни дадат . Това може да е един вид " условна" любов . Любовта в най - висшия си вид не иска нищо в отплата. Тя обича заради самата любов . Тя не се замисля надо това какво или кого обича, нито дали ще й  се отвърне с любов. Подобно на слънцето, на нея й е присъщо да се радва на това, че грее.
Любовта е вътрешно качество, което вижда добро навсякъде и във всеки. Тя настоява, че всичко е добро и като отказва да вижда друго, освен доброто, е склонна да предизвиква появата на това качество у себе си и в другите. Любовта не забелязва грешките - въображаеми или други. Любовта се смята за най - великият хармонизатор и лечител на живота.
Преди няколко години един бизнесмен откри огромната роля на безусловната любов за успеха. Работата на Хари включваше непрекъснат контакт с най - различни хора . Нуждаел се от ключ за комуникиране с този калейдоскоп от сътрудници. Той описа своята лична успешна формула за комуникация, най - вече с понякога трудни хора.
Когато наближавала важна среща, той се оттеглял в кабинета си, затварял вратата, сядал и се отпускал. В съзнанието си извиквал картината на човека или хората, с които щял да говори и благославял всички с утвърждаваща любов. Ето неговото утвърждаване:
Аз съм излъчващ център на универсалната любов, имам мощ да привличам доброто и способност да го предавам на другите, най - вече на ... ( тук той произнасял името на клиента).
Това негово действие генерирало силна енергия , към която се настройвали и той, и клиентът . Хари отбелязва , че не било достатъчно просто да произнесе думите. Важно било да чувства онова, което казва ;  да почувства силата на универсалната безусловна любов, пулсираща в него и  неговите думи със сърце, ум , душа и сила. Приемете тази величествена божественост в себе си и вашия "по - висш аз" откликва като разтварящо се цвете на вашите интереси, желание, внимание, оценка и любов. Изразена по този начин любовта преодолява много бариери. И последният атом във Вселената откликва и разкрива най - дълбоките си тайни пред безусловната любов. Джордж Уошингтън Карвър в САЩ обичал най - простото фъстъче, за да го превърне в индустрия за милиони долари!
Един ранен христиански ръкопис съдържа следния красив съвет :
"Онова, което не се основава на любов, не е трайно, защото любовта не намалява, а свети със своя светлина ; Тя слага край на смута, потушава огъня на омразата, възстановява мира на света и събира разделените, поправя неправдите, помага на всички и не вреди на никого; онзи, който я призове на помощ , в бъдеще няма да се бои от зло, а ще намери сигурност и вечен мир."
В човешките отношения ние понякога забравяме, че истинската любов се дава свободно, без ограничения. Любовта е нашата лична зелена светлина, докато всичко, което е извън нашата любяща природа , е определено с червената светлина на знака "Спри!" Любовта е реална. Тя действа! Любовта е нежна, макар несъмнено да е и едно  от най - силните оръжия . Нека любовта ви даде търпение да се справите с всяка ситуация.
"СТРАХЛИВЕЦЪТ НЕ Е Е СПОСОБЕН ДА ПОКАЖЕ ЛЮБОВ;ТЯ Е ПРИСЪЩА НА СМЕЛИТЕ" - Махатма Ганди
"ЛЮБОВТА Е ПОВЕЧЕ ОТ СПРАВЕДЛИВОСТ" - Хенри Уърд Бийчър
"ОНОВА, КОЕТО НЕ МОГА ДА ОБИЧАМ, ПРЕНЕБРЕГВАМ. ТОВА ЛИ Е ИСТИНСКОТО ПРИЯТЕЛСТВО?" Анаис Нин
"Всеки път , когато замълчаваме , вместо да отвърнем на язвителните думи, когато проявяваме  търпение към чуждите грешки, когато показваме малко повече любов и доброта, ние помагаме в света да се натрупат повече такива миротворчески качества" - Констанс Фостър
"Любовта, която е същността на Бога, не придава на човека лекомислие,а цялостна стойност" - Ралф Уолдо Емерсън "Есета за приятелството" - първа поредица
"Той нарисува кръг , от който ме изключи - еретичен,
бунтовен,
демостративен
кръг.
Но двама с любовта
чрез хитрост
победихме;
Нарисувахме кръг и
го включихме в него."
Едуард Маркам "Надхитрен" от "Обувките на щастието и други стихотворения"

Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 11:14 от Nightwish

# 711
  • Мнения: 197
Сара Бан Бреднах "Път към себе си"
 14 февруари ПОГРЕБАНИТЕ МЕЧТИ
"Там, където има голяма любов, винаги стават чудеса" - Уила Кетър
 НУЖНИ са голяма любов и смелост, за да изровим погребаните си мечти. Днешният ден е ден за любов, прекрасна възможност да се потопим в себе си и да погледнем с обич и разбиране назад към досегашния си житейски път.
Някога бяхме готови да подпалим света . Спомняте ли си? Днес всички ние пазим пепелта, заедно с няколкото ярки искрици, които свидетелстват за нашите усилия . С годините сме погребали много от скъпите си мечти под слоеве сажди и сгурия. Слоеве наивност, добри намерения, капитулации, горчиви поражения, лавирания, разочарования, откази, погрешни преценки, зле подбрани моменти, напразни усилия, глупави грешки, непредвидени обстоятелства, капризи на съдбата и пропуснати възможности . Чудно ли е тогава , че ни трябва кураж да се върнем по стъпките си! ала " куражът е цената, която трябва да платим на живота, за да получим в замяна покой", напомня ни авторката Амелия Иърхарт.
Веднъж една умна жена ме посъветва да забравя жалбите от рода на "ако можех , щях" и " бих могла, ако бях" . "Просто бъди!", каза ми тя . И докато се учех, че мечтите не просто трябва да съществуват, но да бъдат осъществявани , разбрах че съществуването им е първото условие.
Днес е денят "да бъдем". Бъдете с онези, което обичате, бъдете добри към себе си. Бъдете ведри и спокойни и повикайте мечтите, които отдавна сте погребали. Въглените са още живи в душата ви. Потърсете ги в паметта си, прегърнете ги нежно в сърцето си . "Мечтата винаги ни изпреварва  - споделя Анаис Нин - "Да я уловиш, да се слееш за миг с нея - това е истинско чудо".

# 712
  • Мнения: 10 686
Винце, напоследък и аз съм на вълна "транссърфиране"  Grinning

Ето една мисъл на Петър Дънов за благодарността:

"Благодарността е особен вид лъчиста енергия, която човек отправя към разумния свят.
В замяна на нея разумният свят изпраща духовна светлина, която осветява пътя му"


Преди време правих практиките на Даян Стейн  с Господарите на кармата... Но нещо не усетих да влизам в контакт с тях  Rolling Eyes

# 713
  • Мнения: 197
Лени, смъквам файла, но не ми го отваря  Sad

# 714
  • София
  • Мнения: 547
и на мен не ми се отваря  Confused


момичета, рядко пиша (особено когато нямам какво да добавя Wink), но пък ви чета редовно Hug

# 715
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
И на мен не ми отваря този файл, Лени - защото компютърът не може да го разпознае какъв вид е. Или е повреден самият файл, или просто нямам програма, с която да го прочета.

Момичета, благодаря на всички за материалите, които сте постнали. Маргало - на теб за почерпката - за каквото и да е - гледам, нямаш рожден ден, но сигурно имаш друг добър повод.

Замислих се на дискусията за благодаренето и защо както нещата си вървят добре, изведнъж се срутват, която Винце е пуснала.

Според мен, няма изведнъж. За да се срутят във физически план, на по-фино ниво са вървели не много добре известно време - но ние не сме го усетили. Колкото за благодарността - нека отбележа, че има значение не какво точно си мислим, а какво усещаме.

Пример -
Цитат
Осъзнаването >Когато се сблъскаме с някакво негативно обстоятелство, си даваме сметка за това и размишляваме ...Това лошо ли е? Да, гадничко е..., Но ако започна да смятам че е лошо , какво ще последва? Ами май ще стане още по лошо...А нима това ми е нужно и това ли искам?! Не...Е , тогава обявявам  , че даденото обстоятелство е благоприятно за мен. Това  е осъзнаване на Съня. Управляваме отношението си  към ситуацията, по този начин управляваме реалността . Следва промяната, защото с това отношение към ситуацията, живота не кривва по негативното разклонение, а почва да завива в друга посока, в положителна .... където ще намери благоприятна развръзка. Във пространството от варианти ще го намери.
Значи, ако решим да обявим ситуацията за положителна, но вътрешно все още ни е страх, че ако не сме положителни, ще загазим - преобладаващата емоция е СТРАХ - а тя води надолу.

Точно затова Хейл Дуоскин, когато обяснява Методът Седона за освобождаването на емоциите, казва, че положителното мислене не работи в много случаи. Защото мислиш, че трябва да мислиш положително, но не успяваш да промениш емоцията. В човешкия мозък на ден преминават по нам колко десетки хиляди мисли (забравих точната цифра). Когато се ориентираме по емоциите, с които отреагираме на нещата, и се научим да променяме тях - тогава нещата се променят.

Всички познаваме хора, които казват - "аре бе, какво толкова се е случило - голяма работа! Я виж какво време е навън - я да излезем на разходка, (да отидем на парти, да хапнем, да отидем на кино и т.н.) не го мисли толкова!" Свикнали сме да оценяваме подобен подход като лекомислен, несериозен и повърхностен. Сякаш смятаме, че когато нещо неприятно ни се случи, сме длъжни да разкопаем около него, да измъкнем причината, да я изкореним, след това да изръшкаме наоколо в радиус от 2 километра, за да се убедим, че нищо от този род не се задава.... Шегувам се, но всъщност искам да кажа, че това търсене на причината, всъщност задържа фокуса ни точно върху неприятното събитие, задържа неприятната емоция още по-дълго, и по Закона на привличането, така затвърждаваме това си състояние още по-добре. Излиза, че няма какво друго да очакваме, освен още от същото (неприятно събитие или ситуация).

Докато хората, които се отърсват от неприятната ситуация бързо и вместо да я разчепкват и анализират до безкрай, правят бързи изводи и обръщат глава към мечтата, желанието, действителността, търсейки други начини да ги реализират.

Всичко сякаш е същото, но може би пропорциите са доста различни.  Heart Eyes

# 716
  • Мнения: 3 674
Добър ден!  Hug


 Веднъж говорихме с Мила за това и тя ми каза нещо, което ми допадна- ако вярваш, че има карма  и кармични уроци- то те ще се случват в живота ти. За това, което съм мислила,че е кармичен урок- добре съгласна съм, но за това за което не съм и подозирала  newsm78.


Внезапни неприятности не съществуват. Винаги нещо ни предупреждава за тях. Може да е тялото, може да са някакви външни знаци, но предупреждение има. Въпроса е друг, дали ще успеем да ги разпознаем или усетим. Нещо се е случило преди..може да е отдавна. Транссърфинга го обяснява като Огледало, което показва образа със забавяне,  а не веднага , като при нормалното гледало.  Може би  си имала моменти  на неувереност в себе си или усещането, че земята ти се изплъзва изпод краката....и това е нещо,  за което вече си"забравила"...но Огледалото отговаря със закъснение.

Относно неприятностите във вид на нещастни случаи,те  стават главно заради скрито вътрешно  или явно чувство за вина. Ние сме устроени да мислим така...щом има и най-малката вина, трябва задължително да последва наказание...и то последва. Понякога бързо, понякога с голямо закъснение...като влаковете  hahaha

Мише, разбирането на транссърфинга и боравенето с него... много ми допада!   LaughingСтарая се да го прилагам ежедневно.  Работи безотказно!  Sunglasses


Мъргало, мерси за закуската!  Hug



Последна редакция: нд, 21 фев 2010, 14:25 от ЧервеноВинце

# 717
  • Мнения: 3
може да се отвори с:  adobe reader

# 718
  • Мнения: 620
lenny_pld , благодаря  Hug аз го отворих веднага


имам нужда от такова балансиране в момента, изгубих любимата ми баба Cry много ме боли . Това за знаците дето Винцето споменава е много точно, Предупреждаваха ме различни знаци цяла седмица но не им обърнах внимание.

... за трети път в живота ми след голям  личен успех изгубвам скъп човек ....това ли е цената на успеха , ще се радвам на мнения

# 719
  • София
  • Мнения: 606
Лени  Hug  bouquet

Аз направих няколко от медитациите с Господарите на кармата и определено последните две седмици са ми гадни...  Шестте месеца на енергийно препрограмиране, които настъпват след това, са сериозно изпитание. Макар да е труден процеса накрая приключва и си струва да се изтърпи. Първо се изживяват от 7 до 10 дена на емоционална болка... После се събуждат всички страхове и емоции, които е втълпила кармата... Всичко се изчиства, но минаваш през дни на плачене и си знаеш, че все пак всичко това ще свърши веднъж за винаги...

Гадничко си е и да ви кажа чисти се, защото аз трудно изпадам в емоции, но сега от няколко дни направо съм като в депресия... Прилича на Крион и това, което се случва след искане на импланта....

Общи условия

Активация на акаунт