Подсъзнанието може всичко 21 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 98 911
  • 732
  •   1
Отговори
# 315
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
За нагласите и трудностите и вярата, че всичко ще свърши добре, а затръшнатата врата винаги отваря порта... Не  е лесно човек да приеме подобни неща като чиста монета и нещо съвсем реално, а не просто красиви изтъркани фрази за тези, които имат нужда от утеха.

Мой близък човек мина през няколко професионални сътресения. Имаше тежки моменти. Всеки път когато ме питаше какво да направи или се колебаеше, или отчайваше, го питах какво чувства. Ако и най-рискованото начинание го усеща като добра възможност и му е спокойно, значи ще стане и то много добре. И полека усвои тази нагласа. Много ме радва как това го освободи в доста отношения, и най-вече намаля стреса.

ПС и аз полях Simple Smile

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Ако имате желание, мога да поствам тук урок след урок, ако смятате, че не е необходимо, и темата ще се утежни, мога да го кача някъде, но къде? Thinking
АЗ лично мисля,че ще е интересно за всички,но нека и другите да кажат.

# 317
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Толкова интересно и топло е тук! Hug С голям интерес прочетох написаното от Червено Винце Grinning Забавно е било, и много поучително!  Peace Аз за жалост не съм толкова извисена духовно, че да не се привързвам към материалните неща  Embarassed Може би защото съм израствала в недоимък, все нямахме, все това чувах "Мама няма парички!" , сега все по - често се улавям да казвам същото на собствените си деца, когато искат нещо  Embarassed Предполагам доста работа ще трябва докато се изкорени това мислене!
Искам да попитам, чели ли сте "Правилата на живота" на Джон Марк Темпълтън?
Какви са впечатленията ви?

Nightwish, специално за теб пускам това   bouquet

Всичко започва от детството! Как са се отнасяли към парите вашите родители? Какво сте чували от тях по този повод? Вземете лист хартия и напишете няколко негативни фрази, които често сте чували. Например:
„Нали знаеш – за това ние нямаме пари!”

„Парите не падат от небето – трябва да ги заслужиш!”

„Честните хора не се къпят в пари!”

„Живеем бедно, но пък честно!”

Опитайте се да си спомните колкото се може повече такива изказвания. Помислете, колко често сега вие ги използвате? Колко от тях сега чуват вашите деца? Опитвате ли се с тях да обясните собствените си финансови проблеми?

Възможно е да ви е провървяло и вие никога в детството си да не сте чували такова нещо и сега да не ги употребявате.

Но ако все пак те съществуват във вашето подсъзнание, срещу всяка негативна мисъл запишете нова, позитивна. Например:

„Нали знаеш – за това ние нямаме пари!”    Новото: „Аз винаги имам пари за неща, които считам за необходими!”

„Парите не падат от небето – трябва да ги заслужиш!”   Новото: „Аз получавам доходи от няколко източника!”

Когато изпитате желание да кажете някоя негативна фраза, помислете и кажете противоположното. Не се отказвайте, даже и да ви се струва като игра. Скоро, викайки по този начин позитивна енергия към вас, ще берете плодовете от тази игра.
Продължението


Препоръчвам ти да прочетеш и Робърт Кийосаки, «Богат татко, беден татко. Уроците за парите, на които богатите учат децата си, а бедните и средната класа – не» - откъс
За четене онлайн и(или) сваляне - тук


Нищо не съм чела от Джон Марк Темпълтън, даже и не съм го срещала като име  Crossing Arms Ако не ти е трудно поствай, а аз после ще дам линковете на първа страница.
Има и друг вариант - да ги качиш в dox.bg  Peace

Лирично отклонение /практикум/ Peace Много исках да си беседвам по нашите теми с хора от Пловдив. Това желание беше особено силно около Нова година. И тъкмо обмислях да напиша в темата предложение за рандеву тет а тет и, който е от тук и има желание, да ми драсне съобщение и на другия ден получавам изключително мило и искрено ЛС - с предложение за среща от един невероятно лъчезарен и духовен човек /знаех я единствено  по ник от по-старите теми/, на която ще присъства и Винцето, макар да е за броени дни в България. Е, кажете сега, НЕ СТАВАТ ЛИ МИСЛИТЕ РЕАЛНОСТ  Hug
Винце, Hug  благодаря, за хубавите  думи и за приятните часове, които преживяхме заедно с теб и с другата съфорумка - майничка /няма да й споменавам ника, защото не съм взела позволение Hug/. На всички мога да кажа, че се заредих много позитивно и, макар контактът да беше притиснат от времето, за мен беше неповторимо духовно - литературно - гурме преживяване! Дъщеря ми и внучето са в отлично здраве,за което Благо-Даря на Господ! Аз също Wink

Винцето и Мижка са с нови и хубави аватари Simple Smile

Добре дошли на новите попълнения, тук наистина е уютно и топло Hug Нека запазим този тон и атмосфера bouquet


      П.П. Моля, растениевъдите, да направят отделна тема  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 02:16 от lenny_pld

# 318
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Само да пусна три линка с безплатни книги от горния сайт (имаше и други преди време):

http://www.bookbg.net/da-se-skasame-da-chetem-bezplatno

http://www.bookbg.net/da-se-skasame-da-chetem-bezplatno-2-chast

http://www.bookbg.net/da-se-skasame-ot-chetene-bezplatni-online-knigi-3-chast

Последна редакция: пт, 12 фев 2010, 01:06 от x-x-x

# 319
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Струва ми се, че доста дълъг път изминахме оттогава, нали, момичета?  Grinning

Винце, поучителна случка!  Grinning
Опитвам се да не се привързвам към неща и вещи и сякаш успявам. Но към хора не мога да не се привързвам  Simple Smile

И при мен е така   Wink като изключим привързаността ми към най-близките ми родни хора  Hug ,няма как да не е така това са все пак кармични връзки , не мислите ли  newsm78

Това е  добре че ни се получава в повечето случаи  да не сме привързани към матерялните неща  Whistling но ми е трудно да обясня на хората до мен че не съм "прахосница" че не ценя даденото нещо и т.н.  (сещате се какво имам впредвид)Mr. Green От страни  изглежда странно как с лекота някой може да махне ръка на нещо изгубено , счупено ..... Mr. Green
(веднъж мЪжо месеци ми опяваше за едно нещо което бях оставила  на неподходящо място в общото входно пространство и го откраднаха Sunglasses това бе една много пищна изкуствена елха ....)



Винце  Hug драго ми е да те видя отново  Wink





Ето и моето дърво на парите http://media.snimka.bg/5558/017370538.jpg   Mr. Green полеЙте го  Wink



Хубав ден от мен  Hug

# 320
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Добро утро на всички.

След поредния сън реших да ви драсна нещо с цел ако има някой разбирач от сънища да си сподели мнението.
От много време сънувам постоянно, че карам кола, различни са сънищата, но всеки път карам без проблеми, справям се изключително добре. Винаги в сънищата имам препятствия по пътя, който преодолявам с лекота.
А в действителност- нямам книжка, нямам желание да имам, дори не съм сядала никога на шофьорското място. Изпитвам ужас от коли, от дете това ми е най- големия страх, който преди 3г, след една тежка катастрофа, нарастна неописуемо. Никога не се возя в кола спокойно, винаги съм се вкопчила със всичка сила в дръжката на вратата. Ходила съм при баби- баячки, ефекта е нулев.
Със сигурност между съня и действителността има връзка, но каква, т.е. какво иска да ми каже този сън- че трябва да започна да карам, за да се преборя със страха ли.....................ако е така- нямам този кураж Confused

# 321
  • Мнения: 1 568
Desss,
дървото ти е жестоко hahaha

Момичета,знам че такова нещо не се пита и няма как да се разкаже с думи,но някоя от вас медитирала ли е и какво е усетила?
Въпросът ми едва ли е за публичен отговор,та ако някоя е,нека ми пише на лични Hug

# 322
  • Мнения: 10 651
Nightwish, изречението "Мама няма парички!" утвърждава единствено и само нямането  Wink
Когато детето ти иска да му купиш нещо по-добре му кажи "Мама ще ти купи нещо още по-хубаво от това!"

x-x-x , страхотен сайт! Явно ми е бил убягнал от внимание като е бил пускан преди  Hug

Деси, полях!!!  Mr. Green

# 323
  • Мнения: 554
Здравейте, девойки  Mr. Green

Nightwish, Лени много добре те е ориентирала за Кийосаки. Просто нас са ни втълпили в главата, че много пари се постигат с много труд и пот на челото или "Всяка жаба да си знае гьола", което се оказва, че не е така. И повечето хора, които се занимават с бизнес, го доказват. Освен всичко, са ни учили, че трябва да се борим с конкуренцията. Нищо подобно. Каквото излъчиш, това и привличаш. За всички има място и изобилие под небето. Вселената е достатъчно богата и има за всички. Така че думата "конкуренция" е добре да премахнем от речника и мисленето си. Наскоро излезе една книга, която отдавна бях мернала на руски, ама докато се натуткам да я преведа и да я предложа на една позната издателка, други взеха, че я издадоха  Mr. Green Казва се "Четиричасова работна седмица". Малко трябва да се чете избирателно обаче, защото някои неща не са приложими за българските условия.

Qnitza, според мен сънят ти не означава, че трябва да вземеш книжка, а като за начало да преодолееш страха си, когато се возиш в превозно средство. Защото даже и да вземеш книжка, страхът ти ще се повтори, ако се качиш в различно превозно средство от кола. Може мисловно да се върнеш в миналото, като смениш края на "филма" - не катастрофа, а друг сценарий - например как пристигате живи и здрави накъдето сте тръгнали.

Маргало, не е задължително да се усети нещо при медитация - тя е просто вид отпускане и успокояване на ума, когато човек може да чуе тупкането на собственото си сърце и да усети интуицията си. Да влезе в чистото съзнание, както се казва, където душата и умът се сливат и тогава се случват чудесата.

Лени, хареса ми това за растениевъдите  Mr. Green

Хубав ден  Mr. Green

# 324
  • Мнения: 258

Приветки Hug
Добре се завърнала, Винце Hug ! Наздравица newsm24!
Лени, разсмя ме Joy, да не е световна конспирация - аз бях. Винце, ела си лятото, да си организираме срещичка и с другите съфорумки, да си вдигаме наздравици наживо, може и с чайче! Вълнуващо преживяване Heart Eyes Hug

Eldivine Hug Heart Eyes Пустата му конкуренция, ако знаеш как ми беше писнало да се "боря" с конкуренцията. Занаята ми е такъв (занимавам се с маркетинг и реклама), пълно с клишета "конкуренцията не спи", "конкуренцията ще ни измести от нишата" ... като се наложи да направиш нещо заедно с колеги от бранша (често се случва, в България агенциите, които имат ресурс да направят една кампания сами, се броят на пръсти) трябва де се гледате подозрително и да се дебнете като мишоци да не би да ти придърпат клиента за следващи поръчки... Ако не го правиш, става още по-подозрително, явно "мътиш" нещо. Ако не си мнителен по природа пък си най-страшен, щото си бяла врана в тази общност и си непредвидим.
В последните години му хванах цаката - Четирите споразумения - особено помагат - "Бъди безгрешен в словото си!" и "Не прави предположения!"
Сори за лекцията, ама не стърпях Mr. Green

Дес, специално твоето дърво и аз го полях Wink, да не си закачила някой брояч под масата Joy Joy Joy

# 325
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Яница, не мога да кажа какво точно означава твоят сън. Ще ти разкажа за моята шофьорска история, защото и аз в миналото често сънувах подобни сънища - винаги, че карам аз, че нямам никакви проблеми, или че в дадена критична итуация просто се качвам в някакво превозно средство (различни са били в сънищата ми), подкарвам го и свършвам каквото трябва - или закарвам някого до болница и така.

Книжка взех доста по-късно - преди 2 години близо. Карах по мъничко доста време с мъжа ми, страх ме беше в началото, но знаех, че няма друг начин, ако искам да съм самостоятелна - тук, където живея, без кола си като вързан. Градът е малък, гр. транспорт е нередовен, защото не е много ползван, за всички по-големи неща се ходи до съседни по-големи градове, така че колата е просто необходимост. Като се престраших да взема часове с инструктор, попаднах на много свястен, спокоен и уравновесен инструктор. Той беше човекът, който ме побутна да си определя дата както за теорията, така и за практическия изпит. И двата ги взех от първия път, макар че на практическия, както ми каза инструктора после, ми се е паднал най-проклетия изпитващ, който късал много голям процент от изпитваните и се заяждал.

Толкова ми беше писнало да карам като "ученичка", т.е. с някой друг в колата, с табели за ученик (тук това е разрешено от закона), че исках вече да я взимам тая книжка по-скоро - и бях сигурна, че ще изкарам изпита. Имам позната, която е взела книжка на 8-ия или 9-ия път - и тя не си спомняше. Казах си - щом тя кара, аз също ще мога. Надявам се, че и при тебе ще стане така.

Маргало, аз не намирам въпроса ти за медитирането за прекалено личен. Когато аз съм го правила (за съжаление не съм достатъчно дисциплинирана, за да медитирам редовно), е било различно. Понякога не се случва нищо особено. Понякога съм успявала да вляза в "дупката" между две мисли, когато изгубваш представа за време и пространство и си в пълен покой и хармония с всичко - много хубаво усещане. Имах период, когато медитирах с група - след кратичката медитация - няколко минути - всеки разказваше какво е усетил, някои хора усещаха присъствия около себе си, можеха да споделят образи, имена, често, след описанието, друг от групата казваше - това е баба ми (например), а не се познаваха. При мен това никога не се случваше, но аз правех "пътешествия" - подобни на тези във "водените" медитации - виждах себе си да се разхождам по тревичка, полянка, често с поточе, планина, и оттам нататък се случваше различно нещо. Сякаш имах усещането, че те чакат моите истории - и когато такава мисъл се появеше в главата ми, просто я следвах - и се получаваше история за пътешествието ми. Според мен, зависи от това, което очакваш.

Но се иска редовна практика, защото умът се съпротивлява на отпускането и оставането без мисли - твърде много е зает да си бъбри  hahaha Поне моят е така. Grinning
Лени, както винаги, ме уцели точно по мястото, което ми е необходимо. Не че не съм срещала линкове с Киосаки, сега обаче чета книгата - благодаря - и на всички други, за линковете, които пуснахте. Hug Елдивайн, можеш ли да дадеш име и автор на книгата, да си я потърся из нета? Или линк?
Винце, много хубава история - и аз намирам това "отвързване" от вещите за много освобождаващо.
И аз се разсмях за "растениевъдите". Не мислите ли, че това е своеобразна "карта на желанията"? Отваря се всеки ден да се провери, колко е "пораснала" и колко по-близо е до осъществяване на желанието?  Heart Eyes

# 326
  • Мнения: 515

Жива и здрава да си  Hug Страхотен сайт  Heart Eyes

# 327
# 328
  • Мнения: 197
Лени,благодаря много за отговора!  bouquet Линковете са страхотни,почвам да чета Grinning
Искам и аз на среща в Пловдив,може ли,може ли? Embarassed
А ето и Закон 1
" Когато владееш ума си владееш живота си" Бил Провъст
През вековете велики учители са описали значението на ума и на способността на човек да владее своите мисли. Буда казва :"Умът е всичко; каквото мислиш,това ставаш". Рамакришна, обичаният индийски мистик, го формулира така :" Умът може да превърне човек в пленник,но може и да му даде свободата...Онзи,който убедено твърди "Аз не съм пленник,аз съм свободен",става свободен". Уилям Джеймс пише :"Най - великото откритие на моето поколение е, че човешкото същество може да промени живота си, променяйки своята умствена нагласа". А Чарлс Филмор, американският съосновател на Унитарната школа за християнството, описва ума по следния начин в "Съкровената дума" :"Умът е лоното на възприемане на нещата, които виждаме, чуваме и усещаме. Чрез ума ние осъзнаваме красотата на земята и небето, на музиката, на изкуството, всъщност на всичко. Тази безшумна мисловна совалка, влизаща и излизаща от всяка клетка и нерв, изтъкава от хилядите настроения на ума едно хармонично цяло, което ние наричаме живот".
Ако искате да разберете смисъла, вложен в израза "Когато владееш ума си, владееш живота си", е важно да разберете онова, което някои религиозни учители и духовни философи наричат "Безкраен ум" и "Закон за действието на Ума". Някои твърдят, че в действителност съществува един Ум, понякога наричан "Дух", "Божествен ум" и т.н. Този Ум е животът, интелектът , силата и съзидателността в цялата вселена. Твърдят обаче, че Законът за действието на ума съдържа една много важна страна - ние сме отделни индивиди и въпреки това част от цялото. Имаме свободна воля, а не сме кукли и можем да използваме своята свободна воля. Тук е началната точка на нашите действия, на изречените от нас думи, на нашите мисли и дори на нашите чувства. Много е важно за всекидневния ви живот какво мислите за Бога, за себе си, за своето семейство, съседи , познати, колеги, фактически за всичко! И както е казал Джоузеф Едисън "Едно от най - трудните неща при силния ум е да бъде господар на себе си!"
За мнозина може да е трудно да възприемат положитело отношение към живота, защото им изглежда нереалистично. Тези скептици трудно могат да повярват, че положително настроените хора могат да постигнат всичко, което пожелаят. При положителна нагласа шансът ви за успех при каквато и да е ситуация е по - голям, стига да търсите работещи решения и да не позволявате на негативното мислене да ви ограничава. Зиг Зиглър, експерт по търговска мотивация, казва :" Вашият бизнес всъщност никога не е добър или лош там някъде. Той е добър или лош между вашите две уши!" Той описва  като най - важен елемент на успешната търговия способността да разбирате и да посрещате нуждите на другия, като казва :" Можете да имате всичко, което желаете в живота, ако просто помогнете на достатъчно хора да постигнат онова, което те желаят". Способността да слушате другите и правилно да тълкувате нуждите им зависи до голяма степен от откритата умствена нагласа. Ралф Уолдо Емерсън подчертава важността на духовната светлина в живота ни, както и на силата на ума, казвайки :" велики са онези хора, които виждат, че духовното е по - мощно от всяка материална сила, че мислите управляват света".
Мери Кей Аш, основателка на "Мери Кей Козметикс", е може би един от най - забележителните примери за успехв наше време. От 1963 г. нейната компания се разраства от скромен магазин в Далас, Тексас до международна компания с оборот от милиони долари и над двеста хиляди служители. Нейният управленския подход се основава на това да задоволява нуждите на другите. Християнските ценности допринасят значително за управленската й философия, а тя приканва своите служители да се концентрират главно и най - вече върху задоволяване нуждите на другите.
Много важно е да се овладее импулсът да реагираме с :"Каква ми е ползата?", преди да предприемем действие. Егоизмът пренебрегва един ключов за успеха принцип  - този да помагаме на другите. Като наблюдаваме и анализираме причините за успеха, достигаме до една ясна схема. Първо, успелите хора задоволяват нуждите на другите, защото самите те се чувстват добре. След това, подчинявайки евентуално егоистичните си мотиви на по - важния мотив да са в услуга на другите, те са в състояние успешно да осъществят в живота избраните от тях програми. Както при успелите по цял свят мъже и жени, и нашият успех е правопропорционален на броя на хората, на които сме помогнали да израстнат и благоденстват.
Несъмнено нашите мисли са реални неща. Те се раждат в ума и пътуват през времето и пространството като вълни в езеро, въздействайки на всичко, до което се докосват. Мислите са градивните тухли на нашия опит. Светът , който виждаме, е онова, което сме създали в мислите си, защото "умът е строителят".
"НАЙ - ВЕЛИКИЯТ ОТ ВСИЧКИ ЗАКОНИ Е ЗАКОНЪТ ЗА ВЪЗХОДЯЩОТО РАЗВИТИЕ.СПОРЕД НЕГО СРЕД МНОГОТО НЕЩА ХОРАТА ПОМЪДРЯВАТ,ДОКАТО СТАРЕЯТ, А ОБЩЕСТВАТА СЕ УСЪВЪРШЕНСТВАТ"- Кристиан Бове
"ИСТИНАТА Е ДИСЦИПЛИНАТА НА АСКЕТИКА,ТЪРСЕНЕТО - НА МИСТИКА, ВЯРАТА - НА ПРОСТОДУШНИЯ,ОТКУПЪТ - НА СЛАБИЯ, МЕРИЛОТО - НА ПРАВЕДНИЯ, УЧЕНИЕТО - НА СМИРЕНИЯ И ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО НА ПРИРОДАТА. ВСИЧКИ ТЕ, ВЗЕТИ ЗАЕДНОы ПРЕДСТАВЛЯВАТ ЗАКОНЪТ НА ВСЕЛЕНАТА" - Джон Хей Алисън

# 329
  • Мнения: 515
Момичета ето още една техника за да получим това, което искаме. Подобна е на" картата на желанията", дано не се повтарям  Blush казва се :

Вълшебната кутия за сътворяване

За да започнеш Вълшебната кутия за сътворяване намери хубава кутия, която ти доставя удоволствие, когато я видиш. На видно място на капака й напиши думите: Онова, което се съдържа в тази кутия - Е! След това събери списания, каталози и брошури и ги разгледай, без да бързаш, като търсиш всичко, което би искал да включиш в преживяването си. След това изрежи снимки за всичко, което дава пример за някое твое желание: снимки на мебели, дрехи, пейзажи, сгради, автомобили; снимки на физически характеристики; снимки на хора заедно… ако нещо ти харесва, изрежи го и го сложи в своята Кутия за сътворяване, И докато го пускаш в нея казвай: “Онова, което е в тази кутия - Е!”
Когато си далеч от кутията си продължавай да събираш още снимки и ги пускай в кутията си, когато се прибереш вкъщи. Ако станеш свидетел на нещо, което би искал да преживееш, опиши го на лист хартия и го пусни в кутията си. Колкото повече неща откриваш за кутията си, толко¬ва повече Вселената ще ти дава още идеи, които да съвпадат с тях. А колкото повече идеи пускаш в кутията си, толкова по-съсредоточено ще бъде желанието ти. А колкото по-съсредоточено е желанието ти, толкова по-жив ще се чувстваш, защото тази Енергия, която протича през теб, е същността на живота. Ако оказваш малко или не оказваш никакво съпротивление, ако нямаш никакво съмнение, че можеш да постигнеш тези неща, преживяването ще бъде много ободряващо за теб. Колкото повече изрязваш, толкова по-добре ще се чувстваш и ще започнеш да виждаш доказателства, че тези неща се приближават все повече и повече към твоя живот. Ще започнат да се отварят врати и те ще направят възможно много от тези неща лесно да дойдат при теб още сега. Ако този процес ти доставя удоволствие значи той е много полезен за теб. Помага ти да се съсредоточиш върху нещата, които желаеш. Упражняваш постигането на постоянна вибрация, която съвпада с желанията ти. Преживяваш Съзнателно Сътворяване. Искаш и ти се дава.


 Hug

Общи условия

Активация на акаунт