Професионални серии за коса - 10

  • 67 627
  • 750
  •   1
Отговори
# 630
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А за какво са тези таблетки точно?

# 631
  • Мнения: 636
La mademoiselle,

Боядисвала съм се с всички професионални, а и непрофесионални бои за коса на Лореал.

 Най-много са ме правили с Мажирел/Мажиблонд. За мен са по-щадящи бои в сравнение с много други професионални и цветовете стават хубави. 

Луоколор са още по-щадящи при изсветляване, имат интересни руси цветове, но не могат да изсветлят много, което по принцип за мен не е никакъв проблем.

С безамонячните Ришес на лореал само съм се тонирала, малко разминаване имаше в 1-2 цвята и с едната станах доста сива, но се получаваше добре със милкшейкплатин. Скоро не съм се правила с тях.

С Иноа се правих един път. Като степен на изрусяване, като консистенция ми допадна много, наистина е нещо по-различно, но си признавам, че сгреших в избора на цвят, та чак ме беше яд.

Непрофесионалните на Лореал не ги долюбвам особено, безамонячните им, които ги рекламират по телевизията. Ексел, екселенс и т.н ми докарваха много неприятни цветове, нищо общо нямат с професионалните. А безамонячните съм се правила някакво русо, най-светлия цвт. Косата става ужасно суха, а цвят никакъв не постигнах ...

Колаж на Лакме ме изненада най-вече с това, че косата стана много мека след боядисване и е по-слабо амонячна от Мажиблонда. Сестра ми се прави с 10  на Колаж, но тя ходи на фризьор. Страхотен цвят се получи, но тя има и по-хубава коса от моята и много дълга, руса ... Все повече започвам да се замислям за слънчево русо, без никакви други оттенъци  Thinking

За таблетките на Керастаз . Имам ги от нова година, но започвам да ги пия чак сега, защото кърмех, а пише да не се използват по време на кърмене и бременност и направо им се нахвърлям сега. Моите вътре са със зелени таблетки и лилави капсули, по 24 броя всяка. Значи само за 24 дена ще ми стигнат.

За косопад се пият, пише, че трябва да продължи лечението 3 месеца поне. Аз се чувствам изтощена след бременността и кърменето и дано да имат добър ефект. От нета съм ги купувала, тук в България май ги няма по салоните.

В lookfantastic има от зелените и лилавите, но като гледам моите са комбинация от двете

http://www.lookfantastic.com/haircare/supplements/kerastase-age- … l-supplement.html
http://www.lookfantastic.com/haircare/treatments/mature/kerastas … ts-densitive.html

Моите са със зелена кутия, но има и лилави вътре

# 632
  • Мнения: 171
Люлякова, благодаря ти много за информацията относно боите   bouquet

За таблетките, аз гледах едни зелени, които са 60 бр. и се пият по 2 на ден, за по-здрава и хубава коса. Не знаех, че има различни видове така, че благодаря и за това разяснение  Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 16:36 от La mademoiselle

# 633
  • Мнения: 154
Ъм, Аз лично Керастаз не съм препоръчвала...Но като наблюдение все пак, всички продукти са си строго индивидуални, на един действат на друг - не, така че това си е проба-грешка докато намериш най-доброто за теб.
И Джойко, и Редкен много харесвам като марки, пиши към кои конкретно неща си се ориентирала, също, кажи какъв тип ти е косата, колко често боядисваш и каква разлика в цвета гониш...Накратко, ако си говорим само за протеиновите им продукти, и на двете марки са хубави,но според косата с реконструктора на Джойко  ще се възстанови по-бързо, по-лек е, с Редкен(дийп фюъл) ще стане по-бързо, но трябва повече внимание за да не се предозира.

Айде и аз разбрала недоразбрала да попитам - кой е по-силният реконструктор на Редкен - дийп фюъл или САТ? И дали ще се прецакам ако го ползвам паралелно с циментената серия на Керастаз? И последен въпрос - ампулите цимент на Керастаз имат ли нещо общо с протеиновите реконструктури или им е по-друга целта?

# 634
  • Мнения: 3 675
Здравейте!
При мен положените е трагично. Днес забелязах, че косата ми се накъсва на 10-15 см от краищата  Cry.
Поръчах си следните продукти:K-Pak Shampoo,K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor , K-Pak Intense Hydrator Treatment ,K-Pak Daily Conditioner, Phyto 9,  Phytokarite. До 3 дена се надявам да ги получа, а след една седмица ще отида на фризьор при чичко Недялков и ще се подстрижа  Cry
Възнамерявам да си мия косата първо с K-Pak Shampoo след това ще се мажа с K-Pak Deep-Penetrating Reconstructor, след реконструктора ще си слагам маската на Phyto и накрая ще ползвам  K-Pak Intense Hydrator Treatment. Ако е грешно това което съм решила, то моля да ми кажете как точно да комбинирам продуктите.
Предварително ви благодаря!

# 635
  • Мнения: 171
Айде и аз разбрала недоразбрала да попитам - кой е по-силният реконструктор на Редкен - дийп фюъл или САТ? И дали ще се прецакам ако го ползвам паралелно с циментената серия на Керастаз? И последен въпрос - ампулите цимент на Керастаз имат ли нещо общо с протеиновите реконструктури или им е по-друга целта?

Не е към мен въпроса, но да си кажа  Mr. Green Циментът на Керастаз не е удачно да го редуваш с други продукти. Започваш серията и я ползваш докато свърши, с всяко нанасяне се получава едно наслагване в косъма. 
Вече друг е въпроса, ако не ти се отразява добре и просто си решила да прекратиш ползването.

# 636
  • Мнения: 171
B & C, как може да не си доволна от цимента, при положение, че косата ти се къса, просто не знам. Той е специално за такива коси...   Thinking

Сигурна ли си, че си ползвала правилно продуктите, има някои по специфични неща? Измиване с масаж с длани върху скалпа, затопляне на косата, разресване само с пръсти, не с гребен? Спазва ли ги тези неща?
Просто се чудя как може да нямаш ефект срещу накъсване, от моята коса се откъсваха цели кичури и след първата ампула с цимент това просто спря.
Не споря изобщо, чудя се newsm78  

# 637
  • Мнения: 3 675
B & C, как може да не си доволна от цимента, при положение, че косата ти се къса, просто не знам. Той е специално за такива коси...   Thinking

Сигурна ли си, че си ползвала правилно продуктите, има някои по специфични неща? Измиване с масаж с длани върху скалпа, затопляне на косата, разресване само с пръсти, не с гребен? Спазва ли ги тези неща?
Просто се чудя как може да нямаш ефект срещу накъсване, от моята коса се откъсваха цели кичури и след първата ампула с цимент това просто спря.
Не споря изобщо, просто се чудя  newsm78 
Ами не, не съм ги спазвала  Confused newsm77
Фризьорката не ми е обяснявала много, кое как се ползва, а само ми ги показа и каза, че първо се нанася номер 1 и после номер 2, като предварително съм си измила косата с шампоан от тази серия. Каза ми, че всичко си го пишело вътре в листовката, но такава листовка не намерих в кутията  Thinking. Та си измих косата както обикновено (какво имаш предвид под затопляне на косата). След това си намазах ампулата номер 1 и хубаво се разреших с едно гребенче, след това си измих косата и се намазах с номер 2 и пак хубаво се разреших с гребенчето и накрая отново миене и си сложих маската masquintense. Резултата беше твърда и суха коса - все едно съм се измила с някое долнопробно шампоанче  Confused Ходих при фризьорката и и казах, а тя ми каза че косата ми изглеждала много по-добре, но аз бях с един тон овлажняващи балсами и ми каза, че в четвъртък тоест днес щели да получат и втората опаковка, която си поръчах. Сега след като си поръчах продуктите на joico, мисля да пробвам и тях и да не взимам втората опаковка на kerastase, а и подстригването се съмнявам, че би могло да ми се размине.  Cry

# 638
  • Мнения: 154
Напротив, страшно доволна съм. ползвам обаче само шампоана и маската от серията, не съм вземала ампулите. кое се затопля - косата след като се сложи ампулата ли? А след нанасяне на маската прави ли се затопляне, защото върху опаковката не пише подобно нещо.

# 639
  • Мнения: 171
Да, затопля се косата след ампулата. Правила съм го и с ампулите (и с концентрата Вита цимент, и с Форсинтенс), също и с маската. С Форсинтенс-а и маската мокрех с гореща вода една хавлиена кърпа, изстисквах и завивах косата.

С ампулите Вита цимент, концентрат, ползвах домакинско алуминиево фолио и загрявах със сешоар  Laughing Това е салонна процедура по принцип, аз се постарах да повторя това, което ми правиха в салона - точно така процедираха. Е, не са ме увивали точно с домакинско фолио  Mr. Green, но не измислих какво друго да ползвам. Между другото с него наистина се загрява доста добре, задържа топлината някакси. Специално за тази ампула - Вита цимент, загряването е абсолютно задължително, пак казвам салонна процедура е и така практикуват.

За Форсинтенс и маската  - наистина не пише на опаковката да се загрява, но понеже ми дадоха от салона съвет да го правя и при тяхното ползване, спазвала съм го. Обяснявали са ми, че загряването помага за по-доброто проникване на активните съставки в косъма. Вероятно не е фатално, ако не се направи, но при положение, че знаех, че ще бъде по-добре, не съм си го спестявала.

Шампоанът Ваin de force се нанася в корените с масаж с целите длани, после се разнася по дължините, престоява няколко секунди върху косата и се изплаква. Това помня, че го пишеше на опаковката. След него косата е твърда, люспите на косъма са отворени максимално, за да поеме косъма следващия продукт (обяснение от консултантите в салона, не мое) и трябва да се действа деликатно. Попива се леко с кърпа, да не капе вода и се нанася маска или ампула. За да се разнесе продуктът, косата се разресва много нежно, бавно, само с пръсти. Без да се дърпа по-грубо и без да се ползва гребен. За разресването само с пръсти мисля, го пишеше на опаковката на маската, не съм сигурна, но някъде го пише.

B & C, много им се ядосах на дамите, които не са ти дали подробни указания какво да правиш  Sad Нали уж за това Керастаз се продавали в салони и не трябвало да ги купуваме от нета, за да преценят на място какво е състоянието на косата ти и да те консултират максимално подробно? Че и тестери на дават на тази марка (в София поне, не знам за други места), а са достатъчно скъпи продукти.... Нищо, тествай си продуктите, които вече си поръчала. Циментът наистина може и да не е подходящ за теб, специфична серия е, но пък как би могла да усетиш добър ефект, ако не ползваш продуктите както трябва?...

# 640
  • Мнения: 636
B & C, ефектът от цимента трябва да е точно по-твърда коса, то и затова името е цимент . Затова е подходящ за слаби коси. Но и аз искам да те питам нещо - какво имаш предвид под "измиване" след ампулата? Защото тя трябва само да се изплакне, но без да се ползва шампоан  Thinking

Мисля, че aqua oleum и oleo fusion ще се по-подходящи за теб

# 641
  • Мнения: 3 675
B & C, ефектът от цимента трябва да е точно по-твърда коса, то и затова името е цимент . Затова е подходящ за слаби коси. Но и аз искам да те питам нещо - какво имаш предвид под "измиване" след ампулата? Защото тя трябва само да се изплакне, но без да се ползва шампоан  Thinking

Мисля, че aqua oleum и oleo fusion ще се по-подходящи за теб

Измиване в случая = изплакване без използването на шампоан
Ами не знам вече какво е по-подходящо за мен. Косата не ми е от най-меките, дори бих казала, че имам твърд, не много тънък и леко чуплив косъм.

# 642
  • Мнения: 616
Почвам от последното - ефекта от цимента е по-твърда коса, точно защото е един вид протеинова терапия като тези, за които говоря...само че с по-малко съдържание на протеин.(това си личи и от инструкциите за употреба, които наподобяват доста тези, които аз писах за протеина) Затова казвам, че няма проблем да се ползва серията успоредно с някаква друга протеинова терапия - те вършат едно и също нещо все пак! наслагват протеин върху косъма (единствения проблем е в дългосрочен план, да не се 'предозира' като се ползват два продукта с протеин).....Ключовия момент е винаги да се завършва с дълбоко подхранване, защото този наслаган протеин има нужда, иначе косата става просто твърда и суха. Принципната препоръка да не се меши тази серип с други е спецификата на протеиновите продукти просто.

Друго важно, протеиновия продукт, каквато и да е марката, не се измива от косата със шампоан, само се отмива много внимателно и обилно с вода. поради горепосочените причини със изсушаването.

Затоплянето е важно, аз постоянно го обяснявам, не само когато изрично е посочено в упътването..всеки подхранващ продукт, било то маска, балсам, или някакви домашни масла, прониква много по-добре, по-надълбоко ако се затопля. (това важи и за кожата)Идеята за фолиото ми хареса много, така се пести сиг. доста време и духане, заото то задържа топлината....Аз обикновено залагам само на шапка за баня

B & C малко много продукти си поръчала Laughing някой от тях са взаимозаменими, но карай, всички са много хубави и ще си ги използваш все. За употребата, върни се назад и виж инструкциите ми, следвай ги точка по точка стриктно. За завършек видях че си писала че искаш да ползваш и фитокарите, и Кпак балсама, според мен са взаимозаменими и само едното е достатъчно(просто ги сложи в ротация за седмицата) АКо нещо не ти е ясно, питай преди да почнеш. Също съобрази следващото си боядисване с това което съм написала там.

И накрая да отбележа, има малък процент коси които просто не харесват допълнителен протеин, не им се отразява добре...това е доста малък процент, и преди да отхвърлите завинаги протеиновите терапии, уверете се че сте спазвали всички инструкции внимателно за употребата им.

де и аз разбрала недоразбрала да попитам - кой е по-силният реконструктор на Редкен - дийп фюъл или САТ? И дали ще се прецакам ако го ползвам паралелно с циментената серия на Керастаз? И последен въпрос - ампулите цимент на Керастаз имат ли нещо общо с протеиновите реконструктури или им е по-друга целта?

Дийп фюъл е по-силния.(и мирише гадно, да си подготвена Laughing) За ползването успоредно с Керастаз, писала съм горе. дай линк на тези ампули да им видя състава newsm78



Моите два цента...приемам поправки ако смятате че за нещо не съм права или изчерпателна... Peace Hug

# 643
# 644
  • Мнения: 171
MissNellie, страшна си  Crazy Даваш изключително ценна и изчерпателна информация  bouquet


fitblond, на теб се извинявам за отговора, който дадох. Изобщо не съм била наясно, че цимента на Керастаз и протеиновите терапии са със сходно действие и не е проблем да се ползват съвместно  Embarassed Изхождах от това, че все ми повтарят да не смесвам серията с други, но явно е ставало въпрос за други серии на Керастаз, а не изобщо  Peace 

Общи условия

Активация на акаунт