Януари си е тука вече, време е за малкото човече - 32 (2 епизод)

  • 32 502
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 803

Къде мога да кача снимки на бебка?

П.С. И запис за 1вата страничка?


Ще ти дам линк и парола на лични.  Peace
Записана си на 1ва страничка - 12.01. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 13
Момичета, аз родих нормално и си имам няколко шевчета.Някой знае ли кога горе- долу падат?Вече не ме опъват, но ми се ще вече да ги няма Wink.

# 47
  • Мнения: 8 891
Честито на всички родили вече януарски мами!
Да са ви живи и здрави бебенцата, много да слушат и да ви радват!



Последните дни намирам повече време да ви чета, но докато се организирам да драсна нещо, старата тема вече е изписана.
Виждам, че вече много се оплакват от колики. Преди дни попаднах на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0, изтеглих си филмчетата / на 12 стр. е линка/. Опита ми е кратък / 2 денонощия/, но наистина има разлика, особено през нощта.
Иначе сме си в къщи от доста време, вече влязох в ритъм, нямаме изграден режим, но на мен това не ми тежи, по-  ми тежи да будя кротко заспало детенце.
На АМ сме, за което отнесох достатъчно упреци, забележки и съвети.
Миналия понеделник идва педиатърката в къщи, утре трябваше да сме на консултация, но заради студа я отложих.
Пъпчето ни падна още на 5тия ден в болницата, обработвам го само със спирт и до днес се къпехме само на течаща вода. Едва тази вечер пробвахме ваничката.
Памперс сменям преди хранене, въпреки, че някъде прочетох, че трябва да е ½ час след това. Единствено ако усетя, че се е наакала,  я разбутвам нахранена.Е, поне като сме на АМ, на ака толкова често. Малко ме притеснява интимната хигиена. Педито набързо я забърса с мокра кърпичка, обаче аз нещо не съм съгласна. Предпочитам марличките и топла вода.
Това е накратко.
На всички, които все още са в очакване – още мъничко търпение, скоро ще си гушнете и вашите бебенца. Стискам ви палци да е по-скоро.

# 48
  • Мнения: 158
Здравейте, момичета  Simple Smile
Честито на всички родили майчета  Hug
Аз отдавна не съм се включвала, но да се отчета  Laughing

На 14 януари се роди нашата дъщеричка Мая с мерки 3 300 и 48 см!!!

От днес сме си вкъщи, наложи се да постоим повече в болницата заради жълтеницата, но вече е добре.
Не можем да й се нарадваме, толкова е хубаво  Heart Eyes При първа възможност ще добавя и снимки в албумчето. Ние сме изцяло на кърма, на мен ми се разраниха зърната обаче още с първите кърмения, но ползвам силиконови и така нямаме проблем засега  Simple Smile
Стискам палци на всички майчета, които са още в очакване  Hug

# 49
  • Мнения: 803
Ани, честита ти дъщеричка!



Да ти е жива и здрава, да расте весела и засмяна и много щастлива! Мая е едно от любимите ми имена Wink
 
Въобще аз съм фен на кратките имена, макар да съм избрала друго за нашта беба.

Като имаш повече време, разкажи как мина раждането Simple Smile

# 50
  • Мнения: 9 481
Добрутро Wink

# 51
  • Мнения: 97
Добро да е.Макар,че цяла вечер не съм спала.Станала съм зомби и това много ме изнервя.И през деня не спя повече от час. Shocked Тренирам явно за безсънните нощи покрай бебка Rolling EyesА сега такаааа ми се спи....но трябва да водя малката на ясла Crazy

# 52
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Добро утро!


Къде мога да кача снимки на бебка?

П.С. И запис за 1вата страничка?


Ще ти дам линк и парола на лични.  Peace
Записана си на 1ва страничка - 12.01. Simple Smile

Благодаря ти!

Термина ми беше 17.01, ако това е в скобичките.



Момичета, аз родих нормално и си имам няколко шевчета.Някой знае ли кога горе- долу падат?Вече не ме опъват, но ми се ще вече да ги няма Wink.

И аз имах 3, но вече ги няма - мнаха 9 дена. Може би е индивидуално при всеки.

* Качих малко снимки в албумчето.

# 53
  • София
  • Мнения: 44
записче и от мен.Нека скоро всички чакащи да станат мами и да видят какво е да не спиш,но с причина  Crazy

# 54
  • Мнения: 1 454
Добро утро и от мен  Hug

Може ли някоя мама ако си е записала сайта за засичане на контракции да постне линк, че го загубих.
Благодаря предварително  Hug

Аз нещо пак си имам леки болки, но се съмнявам че ще се ражда скоро това бебче. Поне влязох във водолея вече  Mr. Green

Rally_and_Betty нали знаеш че точно тогава ще ти се спи много  Laughing

Като чета майчетата с още поне едно дете и направо се чудя как ще се оправям с двете. Нашите баби също работят, но честно казано ми е по- изнервено като са вкъщи, а баткото няма да го пускам на градина, за да не разнася бацилите  ooooh! Сигурно ще се влиза в ритъм някак  Grinning
Успешен ден на всички Hug

# 55
# 56
  • на село
  • Мнения: 1 028
Защо не мога да намеря адреса на албумчето?

А, оправих се! Сайта ме вкарва директно в профила.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 09:27 от tatyana_77

# 57
  • където си поискам
  • Мнения: 3
Добро утро и от мен, пръво да чиститя новопоявилите се бебоци, и на техните родители Hug.
 Сега имам време и ще ви разкажа за моето раждане във ІІ градска болница - София,.
Термина ми беше определен последно на 05. 01. 2010 г., и след като мина деня, на 06. 01. 2010,г. постъпих в болницата в патологично отделение за наблюдение / понеже съм от провинцията / времето се беше развалило и за мое успокоение така реших да остана там. Всеки ден сутрин, обед и вечер се слушаха тоновете на бебето, сутрин и вечер се правиха записи. Лекарите, сестрите и въобще целият персонал беше на нужното ниво, отношението им към лежащоболните беше невероятно.
 На 08. 01. 2010 г., решиха да ми направят тест , / непомня как се казва точно, но да ми предизвикат контракции, и ако нещата тръгнеха щяха да ме вкарат в родилна зала/, включиха ми системата към 06.30 часа, и през определен период от време увеличаваха капките, но нищо , получавах едини такива контракции, по скоро като болезнена менструация. Останах със системата до 12.30 часа, като тогава доктора дойде и каза да ме изключат просто не е дошъл момента. А аз бях сигурна че ще родя на този ден защото имах рожден ден и защото си мислех че щом имам система нещата отиват на сериозно.
Останах в патологиято до 11.01.2010 г., когато на сутришната визитация, на запис на тоновете, те изведнъж започнаха да се губят. Биха ми венозно някаква инжекция и ме вкараха веднага в  предродилна зала, това стана около 09.10 часа сутринта.
 Имах едни такива контракции през 3 минути направо така ми почнаха,  с 4 см. разкритие, но болките все още бяха  много слаби.
 По нареждане на наблюдаващия ме лекар ми включиха оксицотин , но и тогава нищо. От както ме приеха сутринта до 23.00 часа вечерта, ми включваха , изключваха системата но нищо , беба си стоеше на топло и нямаше никакви намерения да излиза, между другото от време на време пак започнаха да и се губят тоновете, и трябваше да се въртя на ляво, надясно, докато установиме как и е най - добре. Забравих да допълня, че някъде към обяд ми спукаха част от околоплодните води, но и това не помогна, останах с 4 см. разкритие до вечерта. Тогава ми казаха да взема да се наспя а пък на сутрита ще видим какво ще правим, така и направих в 00.00 ч. ме оставиха на мира в предродилна зала, да се наспяяя, но нали се сещата, че там не може да се наспи човек, за цялата нощ,  на съседното легло, изпратих 4 жени да раждат, аз само слушах, системи, абокат, клизми, и т.н
 На сутринта към 05.40 станах да ходя за пореден път до тоалетна,  и да си намокря устата, и усетих някаква по силна болка от преди, върнах се на леглото и след малко дойде доктора за да ме прегледа, установи 8 см. разкритие . Включиха ми система отново, но не можах да изтърпя и няколко капки от нея и почувствах разкъсваща болка / това бяха истинските контракции / казах на доктора че не мога да издържам той ми обясни още малко, но в този момент дойде още една доктора , която ме прегледа и каза веднага да отивам в родилна зала . Часът беше 06. и нещо , екипът ми помогна като ме напътстваше какво точно да правя, напънах се точно 3 пъти, след което родих, частъ беше 06.55, . Бях страшно доволно, бебе Теа се роди 3.680, 54 см., имах 3-4 шева, които вече съм забравила,  бебка трудно изплака и затова останахме в отделението за 5 дни, както каза една мама тук бяхме по клинична пътека,  и трябваше да останем, Първият ден бебето беше в интензивен сектор но вечерта отидох при нея и я кърмих не са правили проблеми, на следващия ден ми я донесоха в стаята, от тогава  не са ми я взимали. Искам да допълня  за персонала в интензивния сектор, страхотни професионалисти и хора, навсякъде в  отделението бяха много човечни и разбрани.
 Трябва да имате впредвид че в тази болница не се допуска никакво свиждане, което от своя страна е добре защото предполага по малко инфикции.., но пък то се намира на 1 етаж, и спокойно близките могат да ви видят на прозореца, както вас така и малкото човече.
Това са най важните моменти, от моето раждане, общо взето родих лесно, само престоя в предродилна зала  ми беше в повече, но  не опаквам, Доволна съм от всичко което направиха за мен, искам да благодаря на Д- р Щърбанова, Д- р Ненов,  Д-р Михов, акушерките бОБИ цВЕТКОВА,  Теодора Спасова, Нели Николова, и на всички в родилно отделение . Само да допълня че самата обстановка в болницата е невероятна , чисто , спретнато, хранехме се на покривки, което малко болници могат да се похвалят, През деня идваха акушерките в стайте да преповиват бебетата, ако искаш , вечер можеше да ги върнеш в стаята за бебета ,  ако решиш да си починеш и въобще всякакви удобства. И най накрая  пожелавам на всички които очакват бебета лесно раждане и успех, мислете позитивно, как след няколко часа ще гушкате своето малко слънчице Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 58
  • Мнения: 693
Ани, да ти е жива и здрава девойката Heart Eyes  bouquet

Влизам да се похваля.....бяхме на консултация, за 20 дни Кристиян е наддал 750 гр. Mr. Green

Arven, ще се справиш, но повярвай ми този път няма да те изнервят бабите, ще ти трябва помощ, не отказвай Hug

# 59
  • Мнения: 984
Здравейте недоспали майчета!
Ние с мъжа ми си разменяме децата по нощите, защото дъщеря ми взе посред три часа да става и да идва да се гуши в мен и Гоши на един креват за един човек. Crazy Мъжът ми ходи на работа, а НИя не ще вече на градина, иска при мен. Да, но и е свикнала само с нея да играя, да й чета, да гледаме филмчета и да си приготвяме храна. А сега това ми е крайно трудно, защото кърменето на Гоши ми отнема по час на всеки три-часа. Та, днес Ния е на градина, милата. Не искаше, ама какво да направя? Освен това, допреди да родя градината й харесваше, даже се приготвяше сама да отива.

Относно коликите - как ги различавате от нормалното преяждане или глад - сигурно не е само по плача?

За смяната на пеленката - винаги преди кърмене, много рядко след и то ако Гош си е буден и ококорен. Нашите люспи се махнаха почти. Мажа с Нивея софт бейби /синя кутийка с бели точици/ и къпя през ден шампоанче Тео бебе, като мия и главата. Иначе след акане почиствам с памуче и топла вода, а понякога и с мокри кърпички и памуче с вода.

Чай не давам, нито вода. Имам опит с Ния - на нея се налагаше да й давам вода, защото в отделението така я бяха свикнали и искаше вода, представете си. Аз дава по малко 1-2 чаени лъжички. После я болеше коремчето.

Гоши се напъва и ръмжи след всяко кърмене, а аз писах за това в ЛаЛече форума. А повръщането на малко количество мляко всъщност е проблем и заради дишането - понякога му излиза през нослето. Кажете ми ефикасно средство да почистване на носле - без помпа Чико и без клечки с ограничител - пробвах - не става добре.

На всички чакащи мами - спокойствие и без силни болки, момичета, леко раждане!
Hug

Общи условия

Активация на акаунт