Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 280
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 293
От тази , която показаха тук си взех и скоро ще видя какъв е ефекта.Ако и утре е така гадно времето като днес вероятно ще се завътря пак в кухнята  Blush

# 541
  • Мнения: 151

gerber4e много добре се е получила питката даже   bouquet
А в каква тава я пече, че аз отдавна и имам мерак да я направя, но още не мога да реша поради тази причина.  
Питката я сложих в тава която се купува заедно с печката   от онези квадратните./дано да си ме разбрала/

# 542
  • Варна
  • Мнения: 939
gerber4e ПсолЮтно те разбрах  Grinning
Само, че все си мисля - така не става ли много ниска и разлята питката  newsm78
После има ли си хубави конци и пухкава средичка или е само кора е цялата  Wink

# 543
  • Мнения: X
didnik, dannyny, rossonera, Venetta, питките ви са чудесни! Майсторки сте!!!
Комплименти и от мен,момичета!  bouquet
Само ще допълня и Герберчето сред майсторките,че е спретнала страхотно слънце-лъскаво и златисто! Peace
Лабрекс,няколко дни гледам не си показвала питка,та чак се зачудих newsm78,дано бързо ти мине питкокарантината,че като знам как ти се меси,сигурно едва те свърта да не запретнеш ръкави Wink.

# 544
  • Мнения: 58
Момичета, аз имам един въпрос. Embarassed
Преди няколко дни правих козунак, следвайки стриктно съветите на Pina за изпичането и захарта. Стана сладък и с тънка коричка. Но не мога да го докарам на конци и това си е!!!
Втаса два пъти преди да го оформя(фактически се събират три втасвания) и се чудя дали това е причината. Дали пък да не втасва само веднъж преди оформянето? Дали причината не е в това, че слагам равни части олио, мас и масло или пък защото предварително разбивам захарта с яйцата? Моля ви Praynig Искам да направя идеалния козунак, обаче все не става и не става. Помогнете! Благодаря предварително  bouquet

# 545
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Момичета, аз имам един въпрос. Embarassed
Преди няколко дни правих козунак, следвайки стриктно съветите на Pina за изпичането и захарта. Стана сладък и с тънка коричка. Но не мога да го докарам на конци и това си е!!!
Втаса два пъти преди да го оформя(фактически се събират три втасвания) и се чудя дали това е причината. Дали пък да не втасва само веднъж преди оформянето? Дали причината не е в това, че слагам равни части олио, мас и масло или пък защото предварително разбивам захарта с яйцата? Моля ви Praynig Искам да направя идеалния козунак, обаче все не става и не става. Помогнете! Благодаря предварително  bouquet

Emi03, аз правя козунака само по тази рецепта и при мен се получава винаги на конци. За другите не мога да ти кажа, не съм правила козунак по тях.
По принцип козунака втасва по-бавно и два пъти втасване са напълно достатъчни. Още, след като втаса веднъж,  не го меся повече, а прибавям например стафидите и омесвам леко с бъркалките за тесто на миксера. Ако много го месиш след второто втасване, излиза въздуха и не става така пухкав.

# 546
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Еми,не се притеснявай-ще стане.
Сега ще напиша какво правя аз.Първо се подготвям за тестото
-яйцата изваждам поне час преди да започна и ги слагам върху кърпа на парното,за да се стоплят
-прясното мляко леко затоплям,разделям на 2/3 и 1/3
- в 1/3 част от прясното мляко размивам маята+1чл захар и брашно до каша,това го покривам и оставям на топло(върху парното) да втаса,за около 20-25 минути
-през това време в останалото мляко сипвам захарта и затоплям в  МВ-то,след което разбърквам добре,да се стопи захарта и оставям да се поохлади
-яйцата разбивам с вилица
-ако ще слагам портокалови корички,си ги сварявам предварително в две води,изцеждам ги и ги изсипвам върху домакинска хартия,за да се подсушат
-разтопявам си св.мас,която после разреждам с малко олио
Това е моята подготовка.Като ми втаса маяната смес,прибавям останалите продукти,като от мазнината слагам само половината и брашно,пускам програма за френски хляб.След 5-минутната почивка прибавям лимоновата есенция,портокаловите корички и настърганата лимонова кора.Започвам да прибавям и мазнината,по малко,като след всеки път изчаквам добре да се усвои от тестото.Брашно прибавям ако е необходимо,трябва тестото да е средно твърдо.Изваждам тестото за оформяне след последното премесване,което е от 10 секунди,преди последното втасване.Оформям с обилно намаслени ръце,върху намаслена повърхност,без брашно.

Страхотни сте,момичета.   bouquet

# 547
  • Мнения: 58
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР  newsm51
Venetta, следващият път ще пробвам тази рецепта.   bouquet Що се отнася до оформянето, аз даже премесвам и след това точа на кора за да сложа вътре плънка и навивам на руло - явно е било грешка, защото освен всичко друго въпросното руло в процеса на втасване започва да се разкъсва.
max-mama, невероятно подробно обяснение даде. Hug
Направо си го пействам и ще го следвам стриктно при подготовката.
Нямам търпение да започна. В последно време само с теста се занимавам и сигурно ще има мрънкащи у дома, макар че не отказват да си похапнат. Simple Smile

# 548
  • Мнения: 293
gerber4e ПсолЮтно те разбрах  Grinning
Само, че все си мисля - така не става ли много ниска и разлята питката  newsm78
После има ли си хубави конци и пухкава средичка или е само кора е цялата  Wink

Не съм gerber4e , но съм правила питката и за това се включвам.Тестото е по-твърдо от това за обикновенните питки и при печене не се разлива.Самата питка не става висока и на конци , но е ефектна и много вкусна  Peace
Ето, погледни тук .

Мах-мама , като наближи козуначено време по Великден , тебе ще тормозя да ми казваш как се правят козунаци   bouquet

# 549
  • Мнения: 335
моля за помощ
имаше преди едни гервечета оваляни в сусам, моля някои ако има линк към рецептата д ами каже
мерси много

# 550
  • България
  • Мнения: 430
моля за помощ
имаше преди едни гервечета оваляни в сусам, моля някои ако има линк към рецептата д ами каже
мерси много

Ето http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370638.msg10764271#msg10764271

# 551
  • Мнения: 335
мерси много

# 552
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
Ето една питка и от мен за св. Харалампий, топла топла и още не намазана с мед  Simple Smile

# 553
  • Мнения: 22 867
dannyny , много красива и апетитна, пък и с медец........ Heart Eyes  bouquet

# 554
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 573
 Исках да се получи нещо като на Tanita питката - слънце, а на някои места я срещам питка -хризантема, но ... не се получи
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1044.0.html

Общи условия

Активация на акаунт