Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 305
  • 741
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 939
Мах-Мама аз съм сто пъти по-доволна, че се бях пищисала малко от тези провали и още повече, че по принцип не харесвам теста с кисело мляко  ooooh!.
А от това останах мнооооооооооого, много доволна - едно от малкото теста, които мое капризно величества наистина харесва  Wink
А брашното дано да е от същото - за тези парички особено е доста добро  Peace

# 166
  • Мнения: 1 394
Ееех,момичета,страхотни сте!Видях много хубави питки-поздравления на всички!   bouquet
Аз днес тъкмо останах малко свободна и си викам:"Ще спретна една питка за домочадието",ама нали отвориха сега близо до нас новият Кауфланд и моят мил съпруг решил да купи два хляба на промоция от по 39 стотинки....та ми се секна месенето....трябва някой да изяде хляба/а хляб е забранено да се хвърля вкъщи  Naughty/... Laughing...а така ми се месеше... Tired....развали ми се кефа за 2 Х 39 стотинки....  Laughing

# 167
  • Мнения: 287
Здравейте, майсторки!
Аз си ви чета редовно, всяка събота и неделя меся нещо от нещата, които показвате. И семейството е много доволно. Синът ми / на 5.5 г./ винаги помага и му давам тесто, да го меси и оформя както иска. Тази събота направих тестото още докато спеше. По едно време през деня идва при мен и вика: "мамо, меси ми се нащо". Направо ме разби! Явно и него можем да причислим към пристрастрените:)

# 168
  • София
  • Мнения: 1 139
Привет, момичета!

Днес се пробвах да направя козунак и мисля, че се справих добре. Малко го попрепекох, но не очаквах толкова бързо да хване загар Blush
Ето малко снимки от самия процес:
Втасалото първия път тесто:                                           Готовите фитили

Сплетени на плитка                                                         Готово за печене

Опечен козунак                                                               Парче

# 169
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Пинки,браво   bouquet .Нищо,че е попрепечен пак ще е вкусен,вижда се.Наистина много бързо се зачервяват.

# 170
  • Мнения: 65
Pinki_81  , МАЙСТОРКА СИ. БРАВО. А МОЖЕ ЛИ РЕЦЕПТАТА НА ТОВА РАЗКОШНО /КАКТО СЕ ВИЖДА ОТ СНИМКАТА / КОЗУНАЧЕ.
АЗ ПО ПРИНЦИП КАТО ПРАВЯ ПИТИ, БАНИЦИ И ДРУГИ, КАТО СЕ ЗАПЕЧЕ И СЕ ЗАЧЕРВИ ОТГОРЕ СЛАГАМ ПАРЧЕ ХАРТИЯ ИЛИ ФОЛИО ДА НЕ ПРЕГАРЯ, ДОКАТО СЕ ИЗПЕЧЕ ХУБАВО И ОТВЪТРЕ.

# 171
  • Мнения: X
didnik ,много хубава и вкусна питка Peace!
Пинки81, козуначето е екстра Hug!

# 172
  • Мнения: 293
Pinki_81, супер козунак , браво ! И как добре си го оплела  newsm10

Аз не месих питка днес ... месих кифли с ... кремвирши smile3506   







Ползвах рецепта на Марабу от http://www.gotvetesmen.com/

200 мл прясно мляко
2 с л захар
1 с л суха мая (сложих една мая на д-р Йоткер)
или 18 г прясна мая
1 ч л сол
20 г краве масло
или 20 мл олио
300-320 г брашно

Тестото е повече от добро! Получиха се 8 много нежни и крехки кремвиршки , мекички като памук .Утре ще замеся двойна доза , че  8 свършиха много бързо eat


# 173
  • Мнения: 779
Страхотни кремвиршки бравооо!
..аз се вдъхнових и реших да се пробвам само ,че да попитам..ако може Whistling..Става ли да забъркам тестото в машината за хляб на програма с втасване и след ,като е готово тестото ,тогава да се направят ?
би трябвало да станат нали?  Rolling Eyes

..простете за лаишките въпроси,но нямам все още голям опит.. Flutter

# 174
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Капри,разкошни са.  bouquet
Златина,разбира се,че става.Тези,които имат машинки така правят,аз също.

# 175
  • Мнения: 779
мерси момичета  bouquet -отивам да си купя кремвирши..  chef

# 176
  • Мнения: 293
Би трябвало , защо не ? Аз все още се чудя дали искам машина или не , то няма такова мислене като моето , но толкова много обичам да меся тесто , така успокояващо и релаксиращо ми действа ....луда работа! МъжО , ме заплаши , че ако не си избера скоро , ще ми вземе първата която види в магазина  Close А мен ми се струва , че ще ми избяга магията на питките , ако ги замеся в машина...На лято така или инак няма да имам толкова време за кухнята и ще се наложи да си купя машинка, но до тогава има още 3-4 месеца  Wink

Изнамерих точния линк към кифличките и го пускам , защото е интересно оформянето им newsm03 , ако някои реши да ги прави така да не се чуди.
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2491.0.html

Последна редакция: пн, 25 яну 2010, 11:24 от kapri_z

# 177
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 576
kapri_z, кифличките ти са страхотни, аз отдавна гледам тези на marabu, но все отлагах с правенето - май ще ги направя тези дни, а и сега рекламират кремвирши на Сачи че вървят с Франкфуртер на една цена - какво по хубаво от това.  Simple Smile

# 178
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 576
Всъщнос исках  и да те питам кренвиршите цели ли ги слагаш или ги цепваш?

# 179
  • Мнения: 1 283
Момичета, вие сте неуморни домакини. Прочетох цялата тема, не сте спирали да творите, личи си по питки, козунаци, кифлички.... Всичко го сложих на първа страница на девета тема за улеснение на всички, ако нещо съм забравила от тази или предишни теми, пишете ми, ще го включа Peace

питчици за сандвичи, навивахме с малкия син





и пухкавите сандвичи от следващия ден

Общи условия

Активация на акаунт