Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 225
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 174
Ето и соленките да ви е сладко на всички  Hug

# 151
  • Разград
  • Мнения: 3 110
super.mama.ani.,браво,чудесна е.  bouquet
Диана Крайчева,много съблазнителни,много вкусни изглеждат   bouquet .Добре,че съм свикнала да гледам,че иначе...........

# 152
  • Мнения: 251
Благодаря Лабрексчe,max mama Laughing
И аз ще чакам за рецептата за кифлички
 JoyДядо хаджия много ме развесели с тия бъркалки Joy

# 153
  • Мнения: 293
lubopitko , порязах си пръста снощи и ме боли  smile3518 Вероятно и аз няма да меся докато не ми мине няколко дни , така , че ще гледаме двете  newsm03


Ауууу , какъв хляб! me4ta22 супер е станал  newsm10 За питката не съм сигурна , че е превтасала  newsm78 И на мен ми изглежда добре . До колкото знам , ако превтаса не се изпича , а ти нямаш такъв проблем  Thinking Да не би да си сложила по-малко тесто в средата?

labrex, кифличките изглеждат супер апетитно  newsm10 smile3501 Не знам защо , но ми заприличаха на кифли с кремвирш в първия момент и от тогава ми се загнезди една идея в главата  smile3506

Супер мама (super.mama.ani.) със супер питка!  smile3521

Добре,че съм свикнала да гледам,че иначе...........
max-mama веднага издай номера    smile3516

# 154
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Капри,номер няма,миличка.Гладувам един ден през седмицата,по точно съм на плодове.Преди години съм гладувала на два пъти по 10 дена и това е.Свикваш да виждаш,без да хапваш и се научаваш да ядеш това,което трябва.

# 155
  • Мнения: 1 122
labrex и тук да ти похваля кифличките. Супер са.
me4ta22 хлебчето ти е екстра, а и питката изглежда много добра.
Диана Крайчева много ни е сладко с твоите соленки. Чудни са.

Аз днес пак месих питка.  Laughing

# 156
  • София
  • Мнения: 1 174
stasi76  вие не сте хора аз гладен а вие някакви вкусотии ми размахвате пред носа.Момичета малко хелп,опитах се да си направя албум в снимки.бг ма не мога да качвам защо?

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 22:09 от Диана Крайчева

# 157
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Благодаря ви момичета.  bouquet

И аз се нареждам на опашка за рецептата на кифличките на labrex и ако може и оформлението.
И едни много апетитни соленки видях и коледна питка и поредната красота на stasi76 .

Момичета аз тази година ще правя житния режим за прочистване на организма,но определено няма да припарвам до тази тема и въобще до готварския по време на режима,защото ми се струва невъзможно само да гледам....

# 158
  • Мнения: 22 867
Момичета, ето рецептата за

ЕКСПРЕСНИТЕ КИФЛИЧКИ ОТ СУПЕР ТЕСТО
 (хайде да оставя буквално руското название)

4 яйца
200 гр мазнина (маргарина, мас)
3 ч.ч. пресно мляко
1 ч.ч. захар
100 гр жива мая (3 с.л. суха)
щипка сол
1,5 кг брашно приблизително

Маята се разтваря в топлото мляко и веднага от продуктите се замесва тесто.Разделя се на две части, всяка се разточва на кора с дебелина  0,5 см, реже се на триъгълници и се оформят кифлички. Оставят се около 30 мин, покрити, след това се мажат с яйце и се пекат на 180 С до червена коричка. По желание може да се сложи пълнеж в кифличките.

P.S. Дозата е голяма, сами решавайте колко да правите  - цяла, половинка или четвърт.
Тестото може да се остави в хладилник, втасва си и там, може да му се добави и малко повече захар от указаната.

Моите бележки: Направих половин доза, излязоха три тави – две големи и една по-малка. Сложих ¾ ч.ч. захар и едно цяло кубче жива мая. Кифличките направих с пълнеж от сладко и конфитюр. Пекох на умерена фурна при 150-160 град за моята фурна. Хареса ми тестото, не лепи, лесно и приятно за работа, вкусно е, много меко и пухкаво вече опечено. Използвах ч.ч. с вместимост 240 мл. Рецептата е руска, ето източника. На мен определено ми хареса, специалистките  могат да кажат какво мислят.   bouquet

me4ta22, кифличките оформях от триъгълници, розичките по всички начини, които знам - от няколко кръгчета, от оная заготовка, като морков, на тая страница показах начина и като тези розички - сладки, като правих и по едно листенце, на което сложих всяка розичка и така пекох. Розичките са ефектни, но най-добре станаха по-дребните, при по-големите, в средата остана малко недопечено, не сурово, но леко глетаво, пък листчетата се попрепекоха. Така че не се хвърляйте на ефектите, класическите кифлички бяха най-хубави и на вид и добре изпечени.

Последна редакция: сб, 23 яну 2010, 22:41 от labrex

# 159
  • София
  • Мнения: 7 815

Момичета, ето рецептата за

ЕКСПРЕСНО-то ТЕСТО

4 яйца
200 гр мазнина (маргарина, мас)
3 ч.ч. пресно мляко
1 ч.ч. захар
100 гр жива мая (3 с.л. суха)
щипка сол
1,5 кг брашно приблизително

...

Извинявай ама 100 гр. жива мая са две пакетчета и половина. Бе това не е ли малко множко за кило и половина брашно. Ама то какво те питам, тя и руската рецепта си е такава. Еми то това не е експрес ами ултразвуков самолет ще да е.

# 160
  • Мнения: 22 867

Момичета, ето рецептата за

ЕКСПРЕСНО-то ТЕСТО
100 гр жива мая (3 с.л. суха)
1,5 кг брашно приблизително

Извинявай ама 100 гр. жива мая са две пакетчета и половина. Бе това не е ли малко множко за кило и половина брашно.

Дядо хаджия, рецептата е руска, преведох я точно с дадените продукти, хич не им знам маите какви са, аз затова написах специалистките, ако желаят, да си кажат мнението, имам предвид Пина, Джема, сигурно и други има, които разбират професионално от теста. Пробвах днес, съжалявам, че не премерих точно брашното, щото така си карам по принцип на око, но може би беше около килограм за половин доза. Възможно да е заради това, че тестото не втасва два пъти, знам ли, гадая сега.

# 161
  • DE
  • Мнения: 971
Тук в Германия живата мая е на кубче от 42гр. за 500гр.брашно.
Мисля че като в рецептата е дадено 1,5кг брашно грамажът на маята е в граници

# 162
  • Мнения: X
Ето на,само половин ден да не влезе човек и сте изпекли цяла камара вкусни питки,хлябове и кифлички,браво на всички  bouquet!
Стаси76,питката ти е отново приказка Peace
На Лабрекс и Диана Крайчева кифличките-мноооого апетитни и със страхотен златист цвят. Peace
И хлябът на Мечта22 много ми хареса. Grinning

# 163
  • Варна
  • Мнения: 939
Пак вкусотии сте показали всички   bouquet
Адашке Крайчева много лъскави тез соленки  Crazy
Стаси ти нямаш милост значи - добре, че и аз месих днес  Wink
Най-сетне се престраших да замеся от тестото на мах-мама - ВъЛшеБно е  Crazy Благодаря за рецептата маме   bouquet

   

Ама от страх с един от предните провали пак втасвах два пъти. И от толкова притеснение и бързане да сколасам преди да го е нападнал и омесил малкия ми помощник сложих едната част кисело мляко направо от хладилника.
После се чудя абе защо е толкова студено това тесто като го меся, въпреки че си стоплих хубаво водичката с маичката  ooooh! В голям филм се вкарах дали ще се получи втасването. Въпреки това тестото стана душичка, докарах го по-меко от памук.
За момента тотално се отказвам от красиви питки за сметка на вкусни и мекички такива - всеизвестен факт, че най-хубавите конци се получават с мноооооооого усукване. Crazy
Мах-мама месих с новото брашно - мноооого съм доволна, смятам да се запася и аз с поне едно 10 кг.  Wink
 

# 164
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дидник,ти си доволна,а аз още повече.Много се радвам,когато някой успее и е доволен от моя рецепта.Страхотна ти е питката  Peace  bouquet .
Аз още не съм пробвала новото брашно,че имах друго.Но,щом казваш,че е добро,значи вече мога да съм спокойна.
Стаси,питката ти е много красива,с чудесни букли   bouquet .Скоро не съм правила питка,но направя ли,ще е по този начин.

Общи условия

Активация на акаунт