Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 226
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 867
Лелее, час-два ме нямаше и тук направо наводнение от красоти!
мах-мама, превъзходно изглежда козунакът, не знам какво не ти харесва на вида му!   bouquet
дядо хаджи, комплименти за хаджийката, страхотна ябълкова погача! И аз на опашка за рецептата!  chef  bouquet

stasi76, пък твоите фугассчета направо да ги схруска човек! Heart Eyes Ама те вече почти схрускани, доколкото разбрах, чудесно изглеждат!   bouquet
Със сигурност пропускам някой, обърках се вече, едни показват питки, други коментират - много приятно е в темата!    bouquet

# 106
  • Мнения: 769
kapri_z , Joy Joy Joy   ......ох,заболя ме стомаха от смях.....все едно видях себе си  hahaha
За оформянето на тестото...аз също обичам питките да са въздушни и мекички.
Затова само "поотупвам" тестото с брашно и оформям. Hug
Невероятни питки,кузунаци,фугасчета,ябълкова пита и какво ли още ... smile3501


 Типова питка

  

Пълнозърнеста питка със сирене и риган

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 10:31 от nordina

# 107
  • в моя свят
  • Мнения: 849
eliza03 ,питката по модела на питката на Стаси 76 ли я оформи,много добре ти се е получила Peace
Мисля си и аз да го направя този вариант на оформяне,само се чудя,понеже предпочитам питките със сиренце,дали при усукването няма да изпадва Thinking,вие как смятате,момичета?

 Бях пускала още в предната тема моята питка оформена по този начин,но със сиренце,нищо не изпада давай смело. Peace

Момичета 2 дни не съм месила,но с всичките тези козунаци утре мисля да правя и питка и козунак.Междудругото на мен много ми харесва козунака на Биляна мисля,че беше,където първо прясното мляко се сварява със захарта.По този начин е напълно стопена,а и аз винаги я увеличавам малко повече.Не знам дали е правилно това,защото в друга рецепта не съм срещала да се вари млякото и захарта,но резултата е супер,тестото става на хубави големи мехури и на конци.

# 108
  • Мнения: 622
Каприз, много се смях на поста си и аз съм така като теб! Единствено ме спира това, че съм на диета и само хляб правя за мъжа ми и детето.  Crazy
Наистина страхотни нещица показвате.  Hug
Днес в Денят е прекрасен правиха питка и видях отново интересно оформяне.Точи се кора, режат се триъгълници и се навива от по- тясната част към по- широката. За съжаление не показаха добре целият процес, но ми се видя интересно.  newsm78

# 109
  • Мнения: X
PURE ELIXIR ще я докараш плетката няма начин - да се похвалиш после  Wink
Аааа,непременно,обещала съм и на Стаси,стига да става за показване,ако ли не ще я покажа в темата за резилите Laughing.
Да,и тази рецепта съм си заплюла,както и на Лабрекс фантастичния тутманик,за който си говорихме с нея Heart Eyes,и този на Касиер,а и раираните кифлички на Марабу,една питка Хризантема и тя ми е в списъка на чакащите,ей сега пък подскокоросана от Полинка си копирах и едни чудни солени кифлички на Йоли.........но ще е по-рядко месенето,щото   badscale newsm39

Ах,me4ta22 ,докато пиша и я каква красавица си снимала,и точно по моя въпрос,мерси,че онагледи онова,за което умувах    bouquet    А как са се разпукнали и се делят отделните пластове,мамма мия.
Направила си я перфектна!

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 22:58 от Анонимен

# 110
  • Мнения: 22 867
.........но ще е по-рядко месенето,щото   badscale newsm39


PURE ELIXIR , а дано да успееш, щото аз колко пъти се каня, ама, като вляза във форума и както писа kapri_z - , ойде коньо у ряката. Joy

# 111
  • Мнения: X

PURE ELIXIR , а дано да успееш, щото аз колко пъти се каня, ама, като вляза във форума и както писа kapri_z - , ойде коньо у ряката. Joy
Лабрекс,трябва да успея,че иначе не се понасям Mr. Green.
Но ще ви следя отблизо! Hug

# 112
  • Варна
  • Мнения: 939
Мах-мама, че то по рецепта е дадено 300гр. захар, защо така си я разделила нея, а не си сложила направо 100 гр. newsm78
PURE ELIXIR то и аз уж по-рядко меся, ама като вляза тук в темата и като ме засърбят ръцете. Даже си говорим с мъжо и иска да ми купува машина за месене на хляб пък аз не искам, че нали си ми е голям кеф да си го омеся с моите си бъркалки тестото  ooooh!
А по въпроса за диетите - да вземем да си спретнем една само та тестени изделия.  Laughing
Нали едно време като се прокарваха тези по-модерните - първи бяха точно монодиетите. Е, някои основно я караха на печени пилета, а други само на солети и печени филийки и доста килца се смъкваха. Само дето май си има разлика между сухички препечени филийки и пухкава мекичка питчица  Laughing

# 113
  • Мнения: 622
Дидник, не се дърпай, нека ти купи мъжа ти машинка за месене, ще видиш какъв рахат е.  Laughing
А за пухкавата и мекичка питчица... и сухите филийки... Оххххх, само си представих една топла питка и... хайде спирам, че намокрих клавиатурата!  #2gunfire

# 114
  • Мнения: 293

didnik,  аз естествено  hahaha newsm53 Друг луд има ли да отиде до Варна и да се върне със 7 кг. брашно от...мола smile3503

И тук го открих случайно в Плюс .Е  не  е тип 450 ,  тип 500 е , нооооо..... А Плюс е на бабината си райкина на нивата ( в на края на меден Рудник) , но поне го има.Само дето на етикета пишеше 39 ст , а на касовата бележка 69 ст , но това отделен въпрос.Изкараха късмет , че го видях едва у дома (добре, че взех само един пакет , само за проба)и не ми се връщаше 8 км. за да им спретна един панаир Close Много ги мразя тези номера ,не са ми проблем 30 ст , но въпроса е принципен Crossing Arms

lubopitko , хич не ми говори за килограми  ooooh! Спрях цигарите и качих 15 кг. Свали 10 и се запалих по месенето на питки.Не смея да доближа кантара , да не изпсдна в депресия  smile3506







# 115
  • Мнения: 111
Здравейте дами пак сте пуснали много хубави питки и козунаци, трябва да намеря време да ви прегледам рецептите за козунаци че тази година ще меся и аз. Тази вечер месих на бързо уж едни милинки ама реших да пробвам розите на labrex ама утре ако успея ще пусна снимка, че на бебчо му никнат зъби и днес много ме тормози , а инъче много хубави стават и много бързо.
Сега специално за pure elixir и   kapri z
В средата - три малки топки с еднаква големина ги разточвам на три кори, които пак да са с еднаква големина и върху първата мажа с разтопено масло , слагам втората пак мажа масло и слагам третата кора (да вметна че още първата се слага в тават , че после трудно се пренасят вътре ). Така по средата на най- горната се слага малка чаша с гърлото към тестото и се притиска леко докато е още там с ножа се ражат 8 триъгълнъка, като всеки един се усуква около себе си два пъти може и три както ви хареса и края се завърта леко на вътре , за да се захване от другите крайчета на усуканите триъгълници. Това е средата на питката.
Около нея за моята тава разточих 4 топки на 4 кори  върху разточената кора мажа разтопено масло и единия край замятам навътре и другия край замятам на вътре така че да се срщнат по средата и прегъвам на две така че крайчетата остават скрити така получената многопластова лентичка я надиплям да се накъдри и я слагам по края на средата . Следващия ред са обикновени кифлички с намазани  с масло и завити леко облегнати на надиплените лентички , за да ги подпират. И последния ред е на разточена кора намазана с масло се навива на руло и се реже на хапки с ширина два пръста( като пенерлия) всяка хапка се обръща изправена и се подрежда последния ред . Ами това е момичета дано да съм обяснила както трябва и да е разбираемо ако има нещо питайте .

# 116
  • DE
  • Мнения: 971
Jujito,много ми хареса как е оформена питката ,но три пъти про4етох и пак не раzбрах newsm78.
На ляво,на дясно на вътре,на вън. Оф, то май не е zа мен.Жааааалко  bouquet

# 117
  • Мнения: 293
jujito.i , абсолютно ясно е , мерси  newsm10 Имам само още една питанка- тъй като мен основно ме впечатли перфектната геометрия на творението , би ли ми пояснила как го постигна.Какви са пропорциите на отделните кръгове? Извинявай, че настоявам така , но аз никога не успявам да преценя колко тесто да отделя за отделните фигури(освен, ако всички на са с еднакъв грамаж) , така че да се надуят равномерно и наистина съм впечатлена  Embarassed

# 118
  • Варна
  • Мнения: 939
kapri_z значи правилно съм запомнила, че ти си била  hahaha Joy
Аз вчерашните козунаци точно с тип 500 ги направих и съм много доволна от резултата  Simple Smile
Но останах с впечатление, че си го намерила съвсем близо някъде.
И все пак - нерде Варна, нерде Меден рудник, нали  Grinning
Лю на мен си ми е кеф да меся, но ще почнат да ме предават нещо ръцете и затова ме натиска мъжо  Wink
В този ред на мисли - да знаете лек за подути ръце, които предния ден са месили 15 мин. тесто за козунак. За моите става въпрос - че вчера кеф, ама днес сутринта щеше май да има рев. Ръцете ми приличаха на вчерашното втасало тесто - толкаво надути бяха, едва си свивах ръката  ooooh!
Нали тук има и мацки месещи на ръце като мен  Wink

# 119
  • в моя свят
  • Мнения: 849
didnik аз също меся на ръка,но до сега не ми се е случвало да ме болят,нито да се подуват.Явно зависи...може би ръцете ти са по чувствителни.
Аз след малко запрятам ръкавите и днес ще меся и питка(по скоро мисля да е тутманик) и козунак.

Общи условия

Активация на акаунт