Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 9-та тема

  • 81 308
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 622
Тъкмо си мислех да ви питам дали не е по- добре да се ползва брашно за козунак, но Пина вече ме е изпреварила.
Аз ще се опитам да направя козунак другата събота, дано да успея...  Praynig

# 76
  • Мнения: 111
Здравейте момичета благодаря за комплиментите същите и за вас  newsm51
matze страхотна питка
didnik,  kapri z  нямам снимки стъпка по стъпка какво се прави , но мога да ви обясна подробно не е никак сложно даже ще се изненадате колко прости неща са, а за съжаление я нямам опечена защото беше за майка ми отиваха на гости и бързаха да изчезнат, ще я повторя и ще я снимам опечена.
А ето казанлъшките рози стъпка по стъпка те са от този форум откраднати  

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=213396

Само че аз забърках вода с малко боя за яйца, брашно и малко сол на твърдо тесто разточих на кора и заизрязвах

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 14:32 от jujito.i

# 77
  • Мнения: 22 867
 jujito.i, много са ти красиви питките!   bouquet
Розичките на jujito.i ме подсетиха за още един начин на правене на рози, снимките са от У самовара.











# 78
  • Мнения: 111
labrex  това е страхотна идея ще го пробвам задължително.

# 79
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, много интересно   bouquet. Merci  Hug.

# 80
  • Мнения: 154
Четох, четох и накрая се престраших да се включа. Аз не съм майстор като вас, но се надявам с времето да ви догоня Simple SmileЖелание не ми липсва, упоритост също, така че се надявам да ме приемете в редиците си. http://rumianaa.snimka.bg/cooking/.465334.17030961

# 81
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Лабрексbouquet .
Елица,страхотна питка,браво.  Peace  Включвай се без да се притесняваш.  bouquet

# 82
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
eliza03, ти си направо майстор Simple Smile   bouquet

# 83
  • Мнения: 154
max-mama, много благодаря. Месих, месих, ама и аз съм доволна от резултата. Като начало мисля е добре. А семейството ми направо са очаровани. Venetta, благодаря и на теб за поощрението!

# 84
  • Мнения: X
Ах,Лабрекс,как ми трябваше снощи тази идея,че се мъчих да оформя една розичка,ама как ли не го въртях и все не се получаваше,  bouquet че сподели с подробни снимки,ще ми е полезно Peace.
eliza03 ,питката по модела на питката на Стаси 76 ли я оформи,много добре ти се е получила Peace
Мисля си и аз да го направя този вариант на оформяне,само се чудя,понеже предпочитам питките със сиренце,дали при усукването няма да изпадва Thinking,вие как смятате,момичета?
jujito.i ,страхотно конфигурирана питка Peace Peace,би ли обяснила по-подробно начините на оформяне на фигурите на различните кръгове на питката,дето е неизпечена на снимката.Някои са ми ясни,но по-вътрешните и тези в центъра как се правят?

# 85
  • Мнения: 407
jujito.i,разкошна питка,браво. Peace Много си се постарала.  bouquet
Пепа Илкова,не премесвам тестото,ами го завъртам два-три пъти с намазнени ръце и това е.Мама Галка е писала,че прибавяла масло и премесвала след първото втасване.В такъв случай тестото,предполагам,се втечнява от маслото и не може да се оформи.За козунака,струва ми се,че тестото ти е било по-меко от необходимото,така го виждам аз на снимката на вече оформеното тесто,без да е втасало втори път.
matze,развесели ме.Нямаш никакви грижи,само си ела. Hug Питката ти е чудесна. Peace  bouquet
didnik,ще пробвам и аз рецептата на Джемма(Нали нейна беше?)за козунак и тогава ще видя какво,що,че така не ми е много ясно.
Венета,мама Галка е писала,че не само е премесвала тестото,но и прибавяла масло.
Днес си купих 10 кг брашно на Билла,утре мисля още 10 кг да си купя и ...............

Това не го разбрах?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 939
Pina благодаря за отговора   bouquet
Естествено, че не можеш да знаеш всички рецепти  Peace  
Аз също търся вината първо в себе си, но в този случай за брашното съм напълно сигурна и то само за това чувалче, защото доста време ползвах само тази марка. Бях много доволна затова и пак от него си взех, но точно тогава почнаха мъките с тестата, а освен брашното всички други продукти и обстоятелства си бяха същите.  Wink
Мах-мама по рецепта на stasi76 правих неуспешния козунак, но като сравних с рецептата на Джемма се оказаха почти идентични. Wink
Днес също ползвах ново за мен брашно - Мелко тип 500, по идея на kapri z, благодаря за споделения опит.  bouquet
Този път направих козунак по рецептата на Venetta - е стана най-сетне  newsm44, по-пухкав се получи даже от някои питки, които съм правила. Како Вени много благодаря за рецептата   bouquet
Ето го резултата -

Толкова хубаво втасаха този път, че даже втория малко превтаса  Wink
Напълно се убедих, че проблема при мен в момента е само брашното. Козунака правих със суха мая, която никога не ползвах по принцип и не очаквах много добър резултат, но ето...
А това е злополучната питка - http://didnik.snimka.bg/cooking/vkusotiyiki.412939.17033877,
правена с едно втасване и с прясна мая, но със брашно от въпросното чувалче от некачествената за мен партида  Wink На външен вид се получи, но вътре остана недоопечена  ooooh!
Само да поясня, че не е по рецептата за тестото на мах-мама  Peace

labrex пак се появяваш с готина идейка - страшна си   bouquet
PURE ELIXIR това завиване е сходно със оформянето на завъртяната пита на Венс, която съм правила със сирене. Не изпадва почти нищо  Peace

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 15:32 от didnik

# 87
  • Мнения: 154
PURE ELIXIR, да по метода на Стаси76 я правих. Ама не ми стана точно като нейната. Може би ми е малко мазнината между корите и не можа така хубаво да "цъфне". Ама нали ви казвам, че съм абсолютно начинаеща. Ще пробвам пак. Simple Smile

# 88
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Didnik, много се радвам, че си успяла   bouquet  bouquet  bouquet. Kозунака ти е станал наистина невероятно пухкав, бухнал е чудесно  newsm10 smile3501   smile3525и аз дори започнах  да се облизвам като гледам .

# 89
  • Мнения: 622
Дидник, душа, козунака ти е супер!  Heart Eyes Hug
Лабрекс, страхотна идея си дала за розички!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт