Как да помогна на баща си

  • 9 217
  • 121
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Мъжът ми вчера ми даде идята да пусна тема,току виж,нещо ми се губи и може да ми помогнете.Опитах всичко,но мина почти година и баща ми си е в същата дупка.
Историята-миналото лято майка ми го напусна и и заживя с друг мъж.С баща ми имат 27год. съвместен живот.Той е със страшно лабилна психика,мама винаги е била мъжът в семейството и за всяко нещо е питал нея.Не може да взима сам решения,никога не е можел.Предпочиташе тя да го вземе вместо него и той да не поема никава отговорност за нищо.Невероятно слабохарактерен е бил винаги,а сега повече от всякога.Не може да се примири с раздялата,живее сам и всичко му напомня за нея.Не маха халатите и от закачалката,защото му миришели на мама,даже съседите са го виждали да ходи с тях вкъщи.Внас е като храм,навсякъде си е сложил нейни снимки,даже някои са увеличени и в рамка,мои и на брат ми също има,както и бележки,които ние и мама сме му оставяли,било то за хубав ден,или поздравителни картички.Спрях да ходя в дома си.Не ми е уютно вече,натоварвам се само.Предложих му да му намеря съквартирант,само и само,за да не е сам,но ме отряза.Защо ли?Ми по този начин щял да покаже на мама,че животът продължава,а той я чака да се върне и не иска да и отрязва пътя.Майка ми всъщност никога няма да се върне.Или ще го направи,ако мъжът с който живее в момента,почине..тогава не бих се учудила,но иначе не.Баща ми започна да си намира успокоителни,които понякога приема с алкохол и буквално се гипсира.Два дни го гледах като бебе внас.Беше отвратителна гледка..ревеше ми се.Последно беше припаднал и съседи звъннали на мама,за да и кажат,че баща ми лежи във входа в безсъзнание и лице в кръв.Пак се е напил и после вероятно си е взел хапчето...По някаква случайност оживя.

Гледам да го виждам почти всеки ден.Като е с Крис е усмихнат.Постоянно му повтарям да не мисли за това,което е изгубил,а за това,което има-ние.Не се получава.Задължително 1 път в месеца се напива,или дрогира безпаметно и после обещава,че му е за последно,че ни обича..и после пак.Мъжът ми ми каза,че баща ми освен алкохолик е станал и наркоман.Сърцето ме боли!Как може да е такъв невероятен егоист...всичко рефлектира върху мен и семейството ми.Ето днес пак не ми вдига тел,явно е дошъл момента за гипсиране и не го знам жив ли е,или не...От снощи не мога да се свържа с него,явно се е прибрал и се е напил.

Какво да направя?Да му търся жена в някой сайт за запознанства и без той да знае да им уредя среща ли...?Как да го откъсна от проклетата му депресия?

# 1
  • Мнения: 348
Миличка, толкова е тъжно ...
и опасно.
Не му давай да задълбае.
Това не е егоизъм, а безпомощност.
Психотерапевт е едното, за което се сещам.
Друго - живот на село
или го изпрати на някаква екскурзия, планирана, с екскурзовод и т.н.

Времето е сигурен лечител, въпросът е той да не си вреди.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Май само с нова жена няма да стане. Преди всичко има нужда от квалифицирана мед.помощ.
Според мен е добре да се свържеш с някой психотерапевт, който да ти даде насоки как ТИ да чувстваш по-добре, без да изпитваш вина за всичко, което баща ти прави. След това идва ред на поведението на баща ти.
Проблемът е сериозен и не може да се разреши с аматьорските ни съвети.
Виж тук http://e-therapy.bg/, може би в този сайт е по-голяма вероятността да получиш компетентен съвет.

Стискам ти палци и ти желая много кураж и търпение.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Предполагам, че повечето ще отговорят това, което и аз: проблемът е за професионална квалифицирана помощ.
Заведи го на психиатър, махни всички транквиланти от дома, вземи рецептите за тях. Ако се налага, убеди го да полежи известно време в някоя болница, за да му стабилизират, макар и медикаментозно, състоянието. Направи това преди да се е превърнал в заклет алкохолик, тъй като тогава няма начин как да го хоспитализираш без неговото съгласие.

# 4
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Брат ти? Близо ли живее, може ли да помага с нещо, какво мисли по въпроса?

# 5
  • Мнения: 31
 newsm78заведи го,мила,на психолог!!!!!!!!!Проблема е много сериозен,няма да се оправи докато не повярва в себе си-а затова е необходимо квалифицирана помощ,а от там анонимните групи за взаимопомощ,.....можеш само да го подкрепяш!!!!а това не е никак малко....

# 6
  • Мнения: 30
Потърсете лекарска помощ. Ако трябва нека остане известно време и в болница. Това състояние, така както го описваш си е направо опасно. Не ща да те плаша, но вероятността да се опита да се самоубие е реална.

# 7
  • Мнения: 74
Баща ми държи заведение и работи абсолютно всеки ден.
На психотерапевт е изключено да отиде.Никога няма да се съгласи.
Първо,че не е отворен за такива неща и второ,че предпочита да дава пари за комар-тото,отколкото за каквото и да е друго.
Мечтае си да изкара пари и да купи кола на майка ми...да я подкупи демек по някакъв начин.
Аз не мога да му поема лечението.Няма как да стане.Имаме дете,за което да се грижим.

Майка ми работи с баща ми.Това е черешката на тортата.Аз и казах,че не е правилно,защото по този начин му пуска аванси,но това било нейното си заведение и не стига,че нямала никакви аспирации към апартамента,но и от обекта да се откаже?Това беше отговора,който не е и прави чест.Той всеки ден я гледа как си отива в другата посока и при другия.Не му действа отрезвяващо,обаче.
Без мама пък заведението ще фалира.Преди да отиде да работи при него,ми каза,че е бил натрупал страхотни дългове,които в момента двамата оправят.

Още един абсурд-не смята да се развежда с тати.
И за това съм говорила с нея,пак заради него.Искам да се отрезви просто,да не я чака.Нейният отговор е,че той не може да и изплати частта от апартамента,който щял да остане за един от нас с брат ми и не иска да се развежда,за да си държа частта,че току виж баща ми,ако е свободен,ще си хване някоя,която ще ни вземе апартамента Rolling EyesЗаради мен и брат ми нямала да се развежда...Безумие,безумие....

Мъжът ми заради толкова простотии и лайна вече не се вижда с майка ми.Спря да ги уважава и двамата и аз напълно го разбирам.

Относно баща ми,който не е егоист,ще ви кажа,че за НГ аз и дъщеря ми не получихме подарък от него.Той си беше събрал пари за подарък на мама...аз просто не участвах в списъка...нали си имам мъж,който да ми прави подаръци,така се расъждава...Безумен егоист е.И винаги е бил такъв.Едно време съм го чувала как се обясняваше на мама,че я обича повече от децата си и тя му се караше.Винаги тя му е била на първо място,а аз бях на 10г когато майка ми дойде да ми се изповядва в стаята и да ми обяснява как никога не е обичала баща ми и е с него само заради нас.Разби ми замъчето...Плаках цялата нощ после,но тя така и не разбра.И двамата са егоисти,но аз ги обичам...вече със ширкоко отворени очи,за съжаление.Преди ги идеализирах,бях сляпа за недостатъците им.Сега съм в лайната и ми пречат да дишам спокойно.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Майка ти е много разумна жена. Не я обвинявай с лека ръка. И това, че не иска да се откаже от заведнието, и това, че не иска да се развежда юридически - всичко е продиктувано от желанието й да не се разпръсне семейното имущество, а да остане за вас.
Въпреки че, ако това единствената й цел, има и по-добри решения. Например дарението на апартамента на теб и брат ти, като баща ти си запазва пожизненото право на ползване /това е, ако тя реши да не предявява претенции към него/
От написаното, оставам с впечатление, че майка ти бая го е търпяла този мъж. Не знам какъв е като баща, но като съпруг хич го няма.
Общото заведение, предполагам, че е единственият източник на доход?

# 9
  • Мнения: 74
Потърсете лекарска помощ. Ако трябва нека остане известно време и в болница. Това състояние, така както го описваш си е направо опасно. Не ща да те плаша, но вероятността да се опита да се самоубие е реална.
LaughingСмея се,но отчаяно...с въздишка.Има няколко опита за самоубийство.Първият е бил,когато съм била на 4г и майка ми след скандал му е казала,че ще го остави и той е тръгнал да скача от прозореца-честно!В последния момент тя го е хванала за катарамата на колана и го е издърпала...мама има даже белег на ръката от този случай.
Винаги и е повтарял,че ако го остави,ще се самоубие.Манипулирал я е по този начин...толкова грозно,Боже!!!
На мен ми е казвал как като си стои "самичък"(той тази дума употребява)в кухнята и гледа празния стол на мама и набира смелост да се гътне..я да се наблъска с лекарства,я да скача...И винаги като се напива се моли да стане нещо,да вдигне кръвно например и да се свърши.Напивал се е и после е гълтал хапчета,тогава всъщност мъжа ми ми го доведе в състояние,за което на ми се говори...
Егоист!Алкохолик!Наркоман!Слабохарактерен!Лабилен!АНТИМЪЖ!
И сега звъня и никой не вдига.Страх ме е да звънна на майка ми,да не ми каже пак нещо страшно,тип предишния път,когато са го намерили във входа..или нещо още по-лошо.
Ще я чуя като мъжа ми си е вкъщи...Поредната вечер,която баща ми ще ни скапе....
И естествено,че се чувствам виновна.Мъжът ми е прекрасен човек,бачка като луд за да имаме всичко с Крис,нямам едно желание,което да не ми е осъществил,а аз му скапвам живота с родителите си!

Брат ми е на 21г и преди година отиде да работи на едно островче в Англия.Идва си 1 път в годината.Той,миличкият ми един ден ми каза:"Како,те са нашето проклятие."И е прав.

Ние тази година най вероятно ще отиваме в Англия.Няма повече да се връщаме в БГ.Това не мога да го кажа на баща ми.Той дори не знае,че вече имаме издадени сини карти за право на работа там.Манипулира ме по същия начин по който мама.Казвал ми е,че ако нас ни няма ще умре,ще се самоубие.Само ние сме му останали.Аз му казвам:"Тати,помисли за Крис,тя заслужава по добър живот,Ники не се чувства добре тук и той има право да гони мечтите си.."Не,никакъв ефект.АЗ АЗ АЗ.Това е!




# 10
  • Мнения: 31
 newsm78ще ми се да ти помогна ,но ....
Вземи се в ръце и гледай повече твоето семейство!!!!!за тях по -вече мисли,за да му писне на мъжа ти..колкото и да ти е трудно трябва да градиш свой дом!!!!!
разграничи нещата,не се оставяй депресията да те победи,имаш до себе си човек!!!!!
 newsm78гледай по смело на нещата,те ще се подредят и без да се усетиш!!!!

# 11
  • Мнения: 74
Майка ти е много разумна жена. Не я обвинявай с лека ръка. И това, че не иска да се откаже от заведнието, и това, че не иска да се развежда юридически - всичко е продиктувано от желанието й да не се разпръсне семейното имущество, а да остане за вас.
Въпреки че, ако това единствената й цел, има и по-добри решения. Например дарението на апартамента на теб и брат ти, като баща ти си запазва пожизненото право на ползване /това е, ако тя реши да не предявява претенции към него/
От написаното, оставам с впечатление, че майка ти бая го е търпяла този мъж. Не знам какъв е като баща, но като съпруг хич го няма.
Общото заведение, предполагам, че е единственият източник на доход?

И Ники като му казах веднага ме пита защо изключва дарение.Нейния отговор:"Ще дам апартамента на един от двмамата,а още не знам кой има повече нужда от него!"Деца според мен не се делят...С брат ми,за да избегнем евентуална интрига,сме се разбрали след време на който и да е,да делим.Как съпругата му ще приеме факта,че майка ми е решила да го даде на мен..Аз заради пари никога не бих се карала с братчето ми,нито той с мен,но съм длъжна,като по-голяма да се застраховам от подобен род гадост!

Завдението го държат от 28г вече,на колкото съм аз.Мама винаги е казвала,че тя го е разработила,в началото е работила с тати,само двамата,след 2-3год.решила да си има нейн обект,защото се оказало,че с тати не могат да бачкат на едно място.И така и двамата си имаха заведения.Сега нещата са на ниво от преди повече от 20г. с тази разлика,че вече не са заедно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 744
АКо ме манипулират със самоубийство, ще го оставя да се оправя сам. Егати!  #Cussing out
При следваща заплаха за "гътване", му кажи, че не ти пука. Да се оправя сам. Нямам думи чак от подобна наглост. Не стига, че вгорчил живота на жена си, а сега трови и дъщеря си.

# 13
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Ами, всички знаем колко пъти може да се самоубие човек.
А колко пъти/време може да манипулира хората, които го обичат, с това?!
Съчувствам ти, защото и аз съм минала през нещо подобно.

# 14
  • Мнения: 74
Не драматизирам,той вече може да е успял с поредното си самоубийство..не знам.може да ви прозвучи гадно,но снощи докато се опитвах да го чуя и Ники ме погледна и ми вика:"Инка,за него е по добре да го няма."
А аз ме мога да се отърся да се чувствам виновна,защото задължително 1 път в месеца мъжът ми като се прибере ме вижда отчаяна,изплашена и се чудим какво да правим...Да ходи да разбива врати ли,защото баща ми не ми вдига тел...И той Ники тича,милият.Давам му ключа ми от предишния ми дом и се надявам баща ми да не си е сложил неговия на вратата и Ники да може да отвори...Чакам после да ми се обади и да ми каже,че всичко е ок и че е пиян като гъз,например.

И за това ви казвам,че е егосит.Ще замина аз в Англия,не изпратена с нормалното бащино:"Всичко хубаво,мое малко момиченце,бъди щастлива!"
а с "Ей сега ще се самоубия."
За това съм решила да замина тайно!Ще разбере,че съм там от мама,или от тел. ми обаждане.Съжалявам,но той не ми оставя друг избор.


Общи условия

Активация на акаунт