Menekşe ile Halil (турски сериал) - bTV

  • 56 106
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 736
MENEKŞE İLE HALİL

СКОРО ПО bTV



С участието на: Къванч Татлътуу, Седеф Авджъ, Хасан Кючюкчетин,
Фърат Танъш, Джанер Джандарлъ, Йълдъз Кюлтюр, Мехмет Чевик, Мурат Далтабан и др.





Сценарист: Керем Чатай
Режисьор: Улуч Байрактар
Eпизоди 36 (80 мин.)
Продукция: Ay Yapım (Kanal D 2007-2008)




В ГЛАВНИТЕ РОЛИ:

   
Kıvanç Tatlıtuğ     Sedef Avcı       Hasan Küçükçetin      Fırat Tanış     Caner Candarlı    Nergis Çorakçı



Менекше е красиво момиче на 20 годишна възраст. Родена е в ШанлъУрфа и е кръстена на най-хубавото цвете в района (Menekşe-Теменужка). Израства в провинциалния град, но после заедно със семейството си заминава за Германия. В сладкарницата, в която започват работа тя среща Халил. Той също работи там. Тя го харесва от пръв поглед. Нещата се заплитат, когато бащата на Менекше решава да я омъжи насила за непознато момче от Урфа на име Мустафа. Тогава тя взима решението да избяга от семейството си. Взима Халил и бягат в Истанбул. Мустафа и братът на Менекше, Кадир... тръгват по петите им и пристигат в Истанбул, където семейството на Менекше има къща. Докато ги открият, младата двойка вече е направила най-важното: брак. Семейството на Менекше ще бъде принудено да приеме факта, че са се оженили. Мустафа си поставя цел да отмъсти на Менекше и не се спира пред нищо. В последния епизод, Мустафа, преоблечен в полицейска униформа нахълтва ресторант, в който се хранят Халил и Митхат и стреля по тях. Малко по-късно те издъхват, а полицаите хващат убиеца. Те убиват Мустафа. Последните сцени са заснети на моста, построен от Мимар Синар в босненския град Мостар



Сайт на сериалa     Сюжет

В ролята на Менекше: Седеф Авджъ (Балъм от "Пътищата на съдбата", Селин от "Листопад", Бахар от "Езел")
В ролата на Халил: Къванч Татлътуу (Мехмет от "Перла", Бехлюл от "Забранена любов")
В ролята на Мустафа (Шевкет от "Листопад" - 2, 3 и 4 сезон)

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 13:35 от Tatti

# 1
  • София
  • Мнения: 30 085
ужасен финал  Cry

# 2
  • Мнения: 10 736
хаха, ами в "Мелодия на сърцето" да не би да е по-добър?
Важното е, че не е дълъг сериал и че ще го дават през пролетта

# 3
  • Мнения: 0

 Ще го гледам заради Къванч.Не си падам иначе по екшъни и насилие.Като знам и края колко е тъжен....

# 4
  • Мнения: 10 736
Не съм го гледал. Просто обърнах едно към едно текста от турската уикипедия (линк: сюжет)

# 5
  • София
  • Мнения: 30 085
diziler, точно затова не я догледах "Мелодията"  Peace

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 311
Ще го чакам с нетърпение заради Къванч, макар че не обичам филми с лош край Sad

# 7
  • Мнения: 167
Очаквам с нетърпение.  Grinning

# 8
  • Мнения: 10 736
и гласът в дублажа ще е същият като този на Мехмет от Перла (Виктор Танев, синът на актьора Иван Танев, който пък озвучава Акън, Семих и др. от "Пътищата на съдбата"), тази сутрин Виктор Танев гостува в бТВ-сутрешния блок http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=151094

# 9
  • Мнения: 2
diziler добре, че поне си написал какво ще стане във финала, та да са подгтвени зрителите. Аз гледах част от финалът и ми се струва доста драматичен и травмиращ. Те са си щастливи и в един момент бам застрелват Халил.  Thinking  Сюжетът не ми е кой знае колко интересен. Не виждам особена интрига.

# 10
  • Мнения: 10 736
в интерес на истината, изобщо не мислех да го пиша. Но... просто обръщах текста от другия сайт и ... каквото пише, това реших да пусна и аз. Макар че така... вярно стана малко тъпо. Май не трябваше... Както и да е.
Не казвайте на вашите майки и баби, които не се ровят в нета.

# 11
  • Мнения: 2
Макар че така... вярно стана малко тъпо. Май не трябваше... Както и да е.
Направил си много правилно. В "Мелодията" беше по-различно- имаше, които симпатизираха на Джемил и не харесваха Кенан. А тук май няма друг претендет. Абе направо финалът е ужасяващ поне за мен, а аз не съм гледала само малко от филма. Сега като го пуснат тук, хората ще се зарибят най-вече заради Къванч и накрая ще бъдат направо шокирани. Whistling

# 12
  • Мнения: 10 736
а партньорката му... тя умира и в другия сериал (като Балъм в "Пътищата на съдбата"). Повечето игрални турски филми завършват така. Не говоря за комедиите. Но обикновените драми често се превръщат в трагедия.
Съветвам те да прочетеш СНЯГ на Орхан Памук. Когато прочетох тази книга преди 4 години ми остана в съзнанието ... до ден днешен като една от любимите книги, направо невероятна. Може би тъкмо защото няма очаквания сладникав хепи енд, нереален и изкуствен. А в същото време научаваш толкова много неща за живота...

# 13
  • Мнения: 2
Мерси за съвета. При първа възможност ще я прочета.  Peace  На класически книги мога да възприема трагичен край, даже това им е отличителна черта.

# 14
  • Мнения: 1
Дизи, откъде мога да намеря СНЯГ на Орхан Памук ,издавана е на български предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт