!!!КУЧЕГОНА Е МНОГО ОПАСЕН!!!

  • 72 935
  • 288
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 229
Изпробвах кучегона върху кучетата в местната градинка.
Действа. А всъщност, съм го взела именно заради тях. За всеки случай просто.

А как си го изпробвала?
Сигурно има разлика дали го насочваш към минаващо си куче и такова, което те лае и ти се нахвърля. Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 971
И мен по принцип ме е шубе от кучета. По тоя повод 1 приятел ми каза, че когато наблизо има куче, което се държи агресивно аз трябва да симулирам, че съм 2-пъти по-агресивна (така трябва да го усети кучето) И също да се оглеждам за камък, който да метна по него. Кучетата имали някъв вроден страх от удар с камък (това само в случай, че тръгнат да нападат - в противен случай ще се настървят ) ... Спрейовете не знам ... има вероятност вятъра да не духа в правилната посока и вместо кучето да се нагълта собственика на спрея ...

# 32
  • Мнения: 9 990
Не е неефективен, а е именно опасен. Навремето точно заради това се отказах да си вземам кучегон. При около 5% от кучетата действа засилващо на агресията им. Точно каквото се е случило на авторката.
В повечето случаи кучето ще се отдръпне, но има макар и малка вероятност да нападне още по-свирепо, отколкото е възнамерявало, и това е доста опасно.

5% е висок процент, предвид и числеността на кучетата по улиците. Tired

# 33
  • Мнения: 4 785
А искам само да попитам, ако има силен насрещен вятър какво правим с тоя спрей?  Rolling Eyes Щото най-много аз да се подлютя и да стане още по-лошо!

За кучегона и аз знам, че не е ефективен. Бих предпочела спрей, но ме притеснява, че и той има доза неефективност - вятър, да не пръсна срещу кучето в паниката и пак да ме захапе...

Преди уж имах страх, ама овладян... един ден реших да не чакам приятеля ми, а да изведа кучето на разходка сама (макар че не го правя, защото е доста силно и ме влачи навсякъде!). Дали бяхме минали 50 метра от блока, ме наобиколиха една глутница от 5-6 кучета, на едно течеше пяна от устата, адски агресивни тръгнаха да хапят, моето куче явно в стремеж да ме защити тръгна да се хвърля към тях, омота се каишката в ръката ми, не можех да го пусна, половината тръгнаха към него - спря едно такси и с газов ги разгони. Толкова бях в шок, че ме пита къде живея, а аз не знам в кой град съм баси....  Confused

Обадихме се после на екоравновесие - ми те не ме ухапали, значи не са доказано агресивни - не, това че щяха да ме разкъсат и мен и кучето, не е доказана агресивност  Naughty Изобщо отказаха да дойдат, да ги видят, да преценят.... ако евентуално ухапят някой (забележете поне 2 сигнала за ухапване!) щели да ги вземат и да ги разпръснат по София - ебаси мярката! В следствие на това обаждане, през нощта едни момчета отидоха и ги застреляха, после са ги изнесли на някъде. Мен честно казано въпреки всичко ми стана мъчно - много обичам животни, ама тия бяха озверели. Преди това бяха нападнали една съседка с количката - мъжът й бил наблизо, разгонил ги... ръмжат постоянно, едно от тях беше ухапало човек, който слязъл да си купи цигари - за мен бяха агресивни и не се знаеше кога ще стане истинска беля (при мен щеше да стане, ако не беше таксиджията - гаранция!) - май беше ние или те.... глупав казус, но проблемът е голям. Знам, че не всички са такива (улични) има и много дружелюбни, аз лично им се радвам, ама не им е мястото на улицата.... Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 104
Мен не захапа куче преди близо месец. Това бяха две кучета, които си живеят пред блок, близо до нашия. След случая си купих кучегон Dazer. Изпробвах го на всички кучета в близост до нас, включително и на тези, които ме нападнаха. Тези агресивните избягаха от кучегона. По-голямата част от кучетата се отдалечават. Не бързо както аз бих искала, но все пак се отдалечават. За сега не съм попадала на куче, което да става по-агресивно (и дано да не попадам). И мен ужасно много ме е страх след случилото се и кучегона ми е като сламката за удавника.

# 35
  • Мнения: 104
Да добавя за тези от "Екоравновесие". След случката им звънях през ден и те всеки път казваха "ама кучетата не бяха там". Е как да на са там, като ги виждам когато минаваме с колата от там. След жалба до общината, дойде екип от Екоравновесие и представител от общината и им показах двете кучета. Служителят изстрея ена упойваща стреличка по едно и двете избягаха. Така и не можаха да приберат нито едно от кучетата !
Но за сметка на това се намериха, хората които хранят кучетата и елате да видите чудо ! КАкво ли не чух по свой адрес !
 "Ама какво е една дупчица на кожата, за да убиете 2 кучета.","Не минавайте пред нашия блок", "Кучетата хапят лошите хора", "Аз лично ще насъскам кучетата срещу Вас" ..... и още и още ......
Незнам кога се чувствах по-зле - след като ме захапа кучето или след като чух това !

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И мен по принцип ме е шубе от кучета. По тоя повод 1 приятел ми каза, че когато наблизо има куче, което се държи агресивно аз трябва да симулирам, че съм 2-пъти по-агресивна (така трябва да го усети кучето) И също да се оглеждам за камък, който да метна по него. Кучетата имали някъв вроден страх от удар с камък (това само в случай, че тръгнат да нападат - в противен случай ще се настървят ) ... Спрейовете не знам ... има вероятност вятъра да не духа в правилната посока и вместо кучето да се нагълта собственика на спрея ...
Вярно е това. Мъжът ми веднъж вървял из центъра, отнякъде изскочило едно куче и тръгнало по него, като започнало и да го ръмжи. Продължило така известно време, накрая мъжът ми се обърнал, забил си погледа в муцуната на кучето и тръгнал право към него. Кучето спряло и след малко се обърнало и побягнало. Но пък аз нямам тая смелост да тръгна така срещу куче - по-скоро бих хукнала, и то след мен.

# 37
  • Мнения: 1 752
Аз съм го правила същото,но лошото е,че действа ако кучето е едно.

# 38
  • Мнения: 46 510
А искам само да попитам, ако има силен насрещен вятър какво правим с тоя спрей?  Rolling Eyes Щото най-много аз да се подлютя и да стане още по-лошо! ...

Ползва се от близко разстояние, т.е. като те нападне, струята е под голямо налягане, така че не съм чула да има проблем при нормален вятър.

# 39
  • Мнения: 4 785
А искам само да попитам, ако има силен насрещен вятър какво правим с тоя спрей?  Rolling Eyes Щото най-много аз да се подлютя и да стане още по-лошо! ...

Ползва се от близко разстояние, т.е. като те нападне, струята е под голямо налягане, така че не съм чула да има проблем при нормален вятър.

Мерси! Ще имам предвид скоро да си взема един (още повече, че не дай си боже може и срещу човек да го ползвам... Praynig)

# 40
  • Мнения: 47 981
мда, запис, искам да се информирам и аз, освен спрей други идеи?

# 41
  • Мнения: 1 705


Обадихме се после на екоравновесие - ми те не ме ухапали, значи не са доказано агресивни - не, това че щяха да ме разкъсат и мен и кучето, не е доказана агресивност  Naughty Изобщо отказаха да дойдат, да ги видят, да преценят.... ако евентуално ухапят някой (забележете поне 2 сигнала за ухапване!) щели да ги вземат и да ги разпръснат по София - ебаси мярката!
Ох, боже, така ли решават проблема, не се и съмнявам  ooooh!

# 42
  • Мнения: 4 785


Обадихме се после на екоравновесие - ми те не ме ухапали, значи не са доказано агресивни - не, това че щяха да ме разкъсат и мен и кучето, не е доказана агресивност  Naughty Изобщо отказаха да дойдат, да ги видят, да преценят.... ако евентуално ухапят някой (забележете поне 2 сигнала за ухапване!) щели да ги вземат и да ги разпръснат по София - ебаси мярката!
Ох, боже, така ли решават проблема, не се и съмнявам  ooooh!

Така, така...разпръсквали им глутницата и те ставали кротки палета по различни квартали. Агресивни били само като са в сегашната конфигурация, поединично не били агресивни! Аз знам, че това което направи приятелят ми съвсем не е правилно, но очаквахме помощ от екоравновесие... Скоро кучета (глутница) нападнаха позната, ухапаха я, щели са да я разкъсат, отишла е сама на стадион да потича, но е минало момче с кола и я е спасило - буквално. От екоравновесие са казали същото - че само тя е ухапана, не са доказано агресивни, защото може тя да ги е предизвикала, и ако ухапят друг да се обадят, че ще упоят кучето (а да се уточня, трябва да е едно и също куче, т.е. ако ви ухапят 2 различни, трябва да чакате за още веднъж, че да докажете, че са агресивни), а другите ще разпръснат из София.  Confused

# 43
  • София
  • Мнения: 971
И мен по принцип ме е шубе от кучета. По тоя повод 1 приятел ми каза, че когато наблизо има куче, което се държи агресивно аз трябва да симулирам, че съм 2-пъти по-агресивна (така трябва да го усети кучето) И също да се оглеждам за камък, който да метна по него. Кучетата имали някъв вроден страх от удар с камък (това само в случай, че тръгнат да нападат - в противен случай ще се настървят ) ... Спрейовете не знам ... има вероятност вятъра да не духа в правилната посока и вместо кучето да се нагълта собственика на спрея ...
Вярно е това. Мъжът ми веднъж вървял из центъра, отнякъде изскочило едно куче и тръгнало по него, като започнало и да го ръмжи. Продължило така известно време, накрая мъжът ми се обърнал, забил си погледа в муцуната на кучето и тръгнал право към него. Кучето спряло и след малко се обърнало и побягнало. Но пък аз нямам тая смелост да тръгна така срещу куче - по-скоро бих хукнала, и то след мен.


Недей така  Simple Smile По-добре носи обувки със шумни тракащи токчета и ако ще хукнеш - нека е към кучето - може да се развикаш, ако искаш го псувай даже.  Mr. Green Само бъди максимално шумна и нелогична.  Wink Те нали кучетата май ни имат за конкуренти ... Няма само те да си пазят териториите я, и ние ще трябва да сме така.   Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 318
Леле, сега се върнах към спомените как в 6.клас едно куче ме нападна и ако не ми се беше притекъл на помощ непознат човек, щеше да ме разкъса... Това куче вървя доста време след мен, без да ръмжи. По едно време директно ми скочи. До ден днешен ми държи влага и като видя бездомно куче, се отдалечавам колкото мога. Знам, че много помага да се наведеш и да вземеш камък, а ако няма камък - да се направиш, че взимаш такъв.

Общи условия

Активация на акаунт