Тwilight/Здрач- тема 56 - СЛЕД НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 22 502
  • 725
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 596












Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 12:48 от мона лиза

# 1
  • Мнения: 21
ДНЕВЕН БЮЛЕТИН (Първа част... you know the drill...)



-Нова снимка с триото от Новолуние, на корицата на списание Tribute. По-голяма тук




-Интервю с малката фенка от Isle of Wight, която наскоро се снима с Кристен с Роб, в което разказва как ги е разпознала, че са били с други приятели и не е видяла нищо романтично между Роб и Кристен, тук


-Нови смехории със Здрач/Новолуние (препоръчвам!), тук

 


-Е, щом и Майкрософт се хванаха на хорото....Подробности тук




-Видео интервю с Ашли по време на фотосесията й с боди-пейнта (нарисуваните бански по голото й тяло), тук


-Поредната версия на Twivatar  Laughing. По-голяма ТУК ...





-Още МНОГО  нови снимки на Мечо 1 и Мечо 2 от PCA тук




-Ако все още не сте гледали скеча от PCA за Новолуние, където Queen Latifah играе Бела, вижте го тук


-Сканове от (вече старата) Twilight:Director’s Notebook, някои от които аз лично не съм виждала или съм позабравила , тук

 


-Стари-нови Twilight Trading Cards, с някои изрязани кадри или друг гардероб, тук

 


- Не забравяйте да гласувате за Chaske в Twitter-класацията и я го вижте колко е сериозен в списание за американските университети тук. (на мен на едната снимка ми прилича на Мишел Обама, не знам защо....)


-Много интересни снимки на Дакота (малко с френски привкус) тук




-Постери на Новолуние от Hillywood Show (смях голям... как са ги нагласили всички, загледайте се внимателно), тук

 


-На „ти” ли сте  с шевната машина? Имате ли нужда от инспирация за поредния си Здрач-пачуърк? Подробности тук




-Не знам на кой му е хрумнало за това видео , но е гениално!!  Joy


- Нямам думи за  тези манипи ... Невероятни!

-



-За любителите на Здрач и Вампирските Дневници (или само за любителите на Келън....), едно видео ТУК ...


- Фенвидео за Новолуние, с готина песен


- Преводът на 5та глава от "Лоялност и любов" е качен. Можете да я прочетете тук или да започнете от първа глава тук.

        Тийзър „Очите ми попиха сцената пред мен. Бела, лежаща безпомoщно под Феликс, устните му на врата й. Той или я целуваше или се опитваше да я ухапе, и нито едно от двете не бе приемливо. Когато влязох през вратата, той се изправи шокиран. И в следващия миг бях вече върху него.“


****

Предишните бюлетини са ТУК

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Ехх как ме кефи тази анкета  Party

Аз гласувах с 2 опции - че все още не съм , но бих искала с Тейлър/Джейк  Whistling   Blush Mr. Green


# 3
  • Мнения: 21
Ехх как ме кефи тази анкета  Party

Аз гласувах с 2 опции - че все още не съм , но бих искала с Тейлър/Джейк  Whistling   Blush Mr. Green


E...ти пък сега се издокара... не си... спокойно, де... прокуратурата не чете темата (все още...)  hahaha

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 596
И понеже днес съм много на кеф - още ме държи от снощи  Laughing

Ви каня на по кола с един ваш ЛЮБИМ  Hug

# 5
  • Мнения: 6
Цоп и аз в новата тема Mr. Green
Мона, мерси Grinning чудя се, дали от някоя компания за напитки няма да го прикоткат Whistling


Аз само за "агент Мон" и за Люси знам... за теб- не съм получила циркулярното писмо...  Mr. Green
Sunglasses ето, значи добре си върша работата щом не съм попадванала в списъка Sunglasses Mr. Green

# 6
  • Мнения: 21
И понеже днес съм много на кеф - още ме държи от снощи  Laughing

Ви каня на по кола с един ваш ЛЮБИМ  Hug



Kъде ни каниш? В SIMS ли? Или някоя такава виртуална игра... (леле, представяте ли си ако пуснат една такава... тогава вече някои ще "оттечете" съвсем... даже и за темата или срещи на живо няма да имате време и желание)..  Joy

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 596
И понеже днес съм много на кеф - още ме държи от снощи  Laughing

Ви каня на по кола с един ваш ЛЮБИМ  Hug



Kъде ни каниш? В SIMS ли? Или някоя такава виртуална игра... (леле, представяте ли си ако пуснат една такава... тогава вече някои ще "оттечете" съвсем... даже и за темата или срещи на живо няма да имате време и желание)..  Joy

Еххх представям си след някоя и друга година като пуснат игри които директно стимулират мозъка  Joy
Ще се превърнем в зеленчуци  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 21
ех представям си след някоя и друга година като пуснат игри които директно стимулират мозъка  Joy
Ще се превърнем в зеленчуци  Mr. Green

ама ти след някоя друга година още ли ще си заздрачена??
аз бас ловя, че Тай като стане пълнолетен, бавно, но славно ще изгубиш интерес... имаш ли План Б измежду по-малките върколаци??   baby_neutral

а, за "стимулиране на мозъка" се сещам за Demolition Man... ти това ли имаш предвид... тогава вече прокуратурата ще трябва да стане като тази в Minority Report...да те гепи, още докато отговаряш на горната анкета   Joy  (eх... почнахме със sci-fi, любима тема  Wink )

# 9
# 10
  • София, България
  • Мнения: 5 596
ех представям си след някоя и друга година като пуснат игри които директно стимулират мозъка  Joy
Ще се превърнем в зеленчуци  Mr. Green

ама ти след някоя друга година още ли ще си заздрачена??
аз бас ловя, че Тай като стане пълнолетен, бавно, но славно ще изгубиш интерес... имаш ли План Б измежду по-малките върколаци??   baby_neutral

а, за "стимулиране на мозъка" се сещам за Demolition Man... ти това ли имаш предвид... тогава вече прокуратурата ще трябва да стане като тази в Minority Report...да те гепи, още докато отговаряш на горната анкета   Joy  (eх... почнахме със sci-fi, любима тема  Wink )

 Laughing   Незнам дали ще имам още интерес когато Тай стане законен  Joy

Иска ми се да знам ... но как да ви излъжа  bowuu

Иначе аз си представям едни работи за sci-fi компютърни игри - не е дори за късно петъчно описание  hahaha

# 11
  • Мнения: 354
Пфу, егати анкетата, отне ми поливин ден докато я прочета и още половин докато я осмисля (боята си е боя, няма измъкване)  Mr. Green Това вместо благодарности за новата тема.
Отивам да гледам снимки  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3
Днес ми е много кът времето, но ще оставя следа в новата тема. Аз съм Робуард, нали ме знаете и гласув за - и Роб, и Едуард, но "бих искала да", пусто да остане хич не сънувам  Simple Smile

Благодаря за бюлетините, до довечера ще ги погледна по-обстойно, сега минах набързо.

Скоро гледах филма с Брус Уилис - "Двойници", та не ща такива изживявания виртуални, мерси, както се казва. Това по  повод виртуалните благинки  Mr. Green  Живият живот си е друго нещо  Party  

ПП Сега видях, че било "фантазия", а не "сън" в анкетата   Joy   Е отговорът е ясен все пак  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 21
Пфу, егати анкетата, отне ми поливин ден докато я прочета и още половин докато я осмисля (боята си е боя, няма измъкване)  Mr. Green Това вместо благодарности за новата тема.
Отивам да гледам снимки  Heart Eyes
Е, ти какво толкова е трябвало да му мислиш... ако не ме лъже паметта, няма какво да му гласуваш освен последния отговор накрая... (или има промени ??)  Mr. Green

# 14
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
 Whistling "Все още не,но бих избрала Роб,Едуард,Питър или Карлайл"

Да бяхте сложили и една опция" бих избрала всичките"

Мише,честото за  бебоците,да бъдеш леля като Алис  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт