Разочарование от лаборатория Кандиларов

  • 58 258
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Бих искала да споделя огромното разочарование и притеснение свързано с изследвания на детето ми в лаборатория "Кандиларов". Досега няколко пъти съм ползвала услугите им, единствено миналия път пробата от кръв на детето ми беше замърсена и ни помолиха да го доведа да го боцнат втори път, за да напраят добре изследването.
Вчера им занесох за изследване урина от 3 годишния ми син - взета точно по инструкциите на лекарката - в стерилно шишенце, след щателно измиване на детето и т.н. Живея на 2 минути от лабораторията - дори урината беше още топла, когато я оставих там.
Няколко часа по-късно отидох за резултатите, които бяха меко казано притеснителни - глюкозата в урината беше изключително завишена. При подобен резултат детето ми би трябвало да е с тежък диабет, да му е лошо, да повръща... Личната лекарка реагира моментално и ми даде повторни направления.
Не мога да опиша как съм изкарала нощта, колко пъти се разплаквах и въобще не съм мигнала, свекърва ми вдигна високо кръвно, мъжът ми от вчера не е обелил и дума...
Днес вдигнахме детето си рано и бяхме първи пред Лабораторията на Александровска болница. След като оперираха Благовест като бебе, много пъти сме правили там изследвания и реших отново да им се доверя. Набодоха детето ми, направиха и ново изследвания на урината. Благодаря за човечността и разбирането на тези лаборантки с големи сърца!
Преди малко взех резултатите - след всички изследвания, на които подложиха днес момченцето ми - излиза, че то си е здраво, а в урината няма никаква захар!
Върнах се повторно в "Кандиларов", за да им кажа, че изследването, което вчера са направили не е коректно - не само, че не се извиниха, но и ме обвиниха, че съм замърсила пробата. Очаквах поне едно извинение за тревогите на едно семейство, за изгубените нерви и време. А ако този резултат не е на моето дете, а на нечие друго?
Аз вече съм си направила изводи за тази лаборатория, но и ако при вас се получи такъв абсурден резултат - не им се доверявайте прекалено!

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 19:45 от evelinar

# 1
  • Мнения: 3 157
Цитат
взета точно по инструкциите на лекарката - в стерилно шишенце, след щателно измиване и т.н

След щателно измиване на кое?На стерилното шишенце ли?Те не се пият,пипат,бършат и т.н.Отваряш-изпишкваш детето и затваряш.
Към Кандиларов и аз имам известни резерви.Започнах да ходя при един много добър гинеколог,който след абсолютно рутинен преглед и пусната микробиология при тях се оказа,че имам страшна инфекция-незнам си колко огромно число бактерии,че и гъбички...доста се шашнах,въпреки че нямах абсолютно никакви оплаквания-никакво течение,никакъв сърбеж-нищо!Пих порядъчно количество лекарства,след месец пак на преглед,пак микробиология и пак-огромно количество бактерии!!!Втори антибиотик,противогъбични и тем подобни и на третия месец познайте какъв беше резултата от Кандиларов-огромно количество бактерии плюс гъби.Е,не им вярвам вече и не бих си пуснала изследвания вече там.

# 2
  • Мнения: 1 671
Не съм мила шишенцето, а детето. След събуждане първо измивам пениса много добре, пишка леко настрани и после в шишенцето. Мога да взема и на сън стерилна урина. Детето ми е оперирано на 25 дни, правила съм му купища изследвания...
Шишенцето си купих от аптеката - от тези по-големите, знам как се работи със шишенце за стерилна урина.
Съжалявам, че не съм се изразила по-ясно и не се е разбрало.

Последна редакция: чт, 07 яну 2010, 17:42 от evelinar

# 3
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз с Кандиларов също имам подобен опит със сгрешени резултати и както стана ясно тази грешка се дължи единствено на некомпетентност от страна на лаборанта. Бях описала в съседната тема за частните лаборатории:

Аз до скоро бях доволна от Кандиларов. Скоро обаче лекарката назначи ПКК + диференциално броене на дъщеря ми. Е... излезнаха някои обезпокоителни резултати. Ходихме на консултация в една болница, пуснаха ни отново изследванията и професора хематолог, при когото отидохме ги гледа специално - ами, всичко си беше в норма. Каза, че едни от клетките могат да се объркат с други (не съм наясно и само отгоре-отгоре описвам) и ако човек не е добър професионалист лесно може да го направи. След тази случка повече няма да отида в тази лаборатория.  Naughty Ако не бях отишла при този лекар и той не беше направил изследванията отново, щяха да вкарат дъщеря ми в инфекциозна болница.  Close


# 4
  • Мнения: 0
 ОПЛАКВАНЕ ОТ КЛИНИКА КАНДИЛАРОВ!!!
 Преди две седмици ми се наложи да дам кръв и посетих Клиника Кандиларов!След прибирането ми вкъщи усетих,че
ръката ми се стяга.На следващия ден отидох за разултатите и споделих с медицинската сестра,изпълнила функцията
на лаборант дискомфорта.Тя не даде адекватно обяснение...
 Потърсих помощ при личния си лекар и започна дългото лечение!Оказа се,че вената ми не е пробита правилно,
вследствие на което съм получила хематом и флебит(възпаление на вената)!Ръката ми се поду и се сгъна до прав ъгъл.
Изписаха ми куп лекарства и мазила,а от днес за следващита две седмици ме изпратиха на физиотерапия!Ще стане един
месец,в които аз не мога да посещавам работното си място поради невъзможност  да работя!!!Лекарите ми забраниха
да натоварвам ръката си в това състояние!

 Реших да си търся правата като пациент,пострадал от ЛЕКАРСКА ГРЕШКА.Предварително се свързах по телефона с
Клиниката,за да разбера кой е управителя.Казаха ми да заповядам на място.На следващия ден се наложи да чакам 2.30
часа,защото на рецепцията бях излъгана,че управителя я излязъл.Накрая той се появи от кабинета си и вече нямаше как
да се скрият от мен!Разбираемо защо-оказа се,че не съм единствената пострадала с подобен случай!
 Обясних нещата и помолих за някакъв вид обезщетение,предвит,че вината е тяхна.Казаха,че не могат да дадът такова,
освен поемането на таксата за изследването(която беше 2.50лв).Казано ми бе,че ако съм решила да си търся правата,
можели сме да се видим в съда!!!Това ме накара да си тръгна обидена от там!

 АКО ИМА И ДРУГИ ПОСТРАДАЛИ ОТ КЛИНИКА КАНДИЛАРОВ(А ЗНАМ,ЧЕ ИМА ЗА ЖАЛОСТ),МОЛЯ ПИШЕТЕ!!!
 ДА НЕ ПОЗВОЛЯВАМЕ ПОВЕЧЕ НЕКОРЕКТНО ОТНОШЕНОЕ!!!

# 5
  • Мнения: 0
Моля ако все още искате да защитите правата си , които са били нарушени в Клиника Кандиларов свържете се с мен : Desigulabova@yahoo.com

# 6
  • София
  • Мнения: 814
Много жалко, но Кандиларов БЯХА една от добрите лаборатории в София, за съжаление не са вече.  Confused То мина доста време от както ми бе сгрешено изследването, но тази тяхна грешка доведе до доста стрес у мен, майка ми, която е лекар и и двете следящи бременноста ми гинеколежки - защото съгласете се, но резултат показващ зверска инфекция у бременна 9 месец, 15 дена преди термин е меко казано притеснително!  #Cussing out
Слава Богу, повторих всичко, платих си като поп, но поне се разбра, че съм добре... колко ли диагнози са ми наслагали на ум  Mr. Green
Честно казано, този случай събуди у мен и още една констатация - изтеглените филиали на лабораториите, където няма никакъв контрол са нежелателни и е най-добре човек да се изследва в лабораторията майка, за да избегне недоразумения  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 231
Момичета, Кандиларов работят ли със здравната каса, че в сайта им не пише?

# 8
  • София
  • Мнения: 791
Миналият ноември работеха, сега не зная! Позвъни и попитай!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 231
Благодаря giuli   bouquet
Когато попитах беше петък вече и не можех да се обадя. Сутринта ходих директно там - работят с касата. Жената беше любезна, сръчна и бърза. Но не мога да сравня с други лаборатории, защото отдавна не съм си правила изследвания.

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте ви мами,

Аз ходя на всеки 6 месеца в Кандиларов - профилактично, че са на 2 пресечки от нас и нямам забележки.
Работят си с касата, сиреч НЗОК.
Имам само приятни впечатления от тях. Никога не усещам как ми вземат кръв, а проблем с резултатите съм нямала. Веднъж дори повториха изследването ми наново за тяхна сметка, защото ги помолих.
А и са май от малкото лаборатории, които дават резулататите си на английски език и ми бе доста полезно това.

 Grinning Grinning Grinning

# 11
  • Мнения: 382
Учудвам се как темата е само на една страница, като се има предид колко невероятно безотговорно подхождат служителите в тази лаборатория към резултаите на клиентите.
В събота отидохме с мъжа ми да пуснем вирусология за инсеминация в лаб.Кандиларов на ул.Бузлуджа. Казаха ни, че резултатите ще са готови в понеделник 17:30ч.
До вчера сутринта всички резултати бяха готови без теста за Хепатит С. Обадих се да попитам какво става и те ми заявиха,че повтаряли изследването, защото резлутатът бил граничен. #Cussing out
Попринцип резултатът му е + и ние това много добре го знаем, но ми трябва черно на бяло, за да си взема становището от специалист,че състоянието на мъжа ми не пречи да се осъществява АРТ. От лабораторията вчера ме увериха, че днес най-късно до 17 ч. ще има готов резултат. И досега не са публикували такъв. А аз утре трябва да занеса всички изследвния #Cussing out #Cussing out Не вярвам, че някой ще изненадам като кажа, че не си вдигат телефона, защото вероятно са си тръгнали по -раничко, независимо, че раб.им време е до 18ч.
Е кажете ми сега какво заслужават едни такива некадърници и при това страшно безотговорни. Просто няма думи.

# 12
  • Мнения: 0
хммм.., защо да са некадърници след като са предложили сами да повторят изследването, поради спецификата на резултата. Ако са те накарали да плащаш пак - тогава не ги оправдавам, но май не става въпрос за такова нещо.

има един техен служител, който много ми помогна при едни изследвания, които ми трябваха за Германия. Мисля, че се занимава само с клиенти, които са в нужда или казуси като твоя.
Не съм сигурна за името - нещо като Камен или Елин. Питай по телефона им.

# 13
  • Мнения: 142
И аз съм хората, които са изключително Доволни от тях  Peace Започнах да ходя там като забременях, водила съм и детето си, мъжът ми и майка ми също ходят там. Нямам забележки. Далеч съм от мисълта, че само в Кандиларов объркват изследвания...

# 14
  • Мнения: 1 050
Изгубиха урината на детето. Аз останах като гръмната, а те ми викат: "е, какво толкова ще се изпишка пак". А на мен резултатите ми трябваха спешно за детската градина. Повече в тази лаборатория никога. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт