Тwilight/Здрач- тема 55 - СЛЕД НОВОЛУНИЕ ! .... идва Затъмнение!

  • 39 937
  • 721
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 596












Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" започнa снимки през август т.г. и се очаква по кината през м.юни 2010 г., а и драматизацията на четвъртата книга "Зазоряване" е планирана да започне догодина (евентуално като 2 филма). Макар предварително предназначени за тинейджъри, "Здрач"- сагата и първият филм се оказват феномен, обхващаш по-широка публика, включително майки и жени над 25 години, както доста от нас в темата тук. Главният артист- 23 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 70 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернета- блогове, фенски сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Laughing . Надяваме се да ви заразим и Вас, или да Ви посрещнем, ако вече сте заразени (и близките Ви мислят, че имате нужда от терапия). Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.

 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата. Също така, правилата на бг-мама не позволяват чат-постове само с "добро утро" и "лека нощ" или съобщения от една дума, затова прибавяйте снимка/и и/или коментар.  




Полезни линкове

Официални сайтове
Официален сайт на филма "Здрач"         Официален сайт на филма "Новолуние"               Официален сайт на Стефени Майер

Български фен-страници с форуми:                      английски фен-страници с актуални новини и надеждна информация:
www.twilightladies.com                                              http://www.robsessedpattinson.com      http://www.twilightmoms.com
www.bgtwilight.com                                                   http://twicrackaddict.blogspot.com/       http://www.hisgoldeneyes.com
www.twilight.foromotion.net/                                      http://www.edwardandbella.net            www.newmoonmovie.org
                                                                          
Туайлайт-хумор
www.twilightwidower.blogspot.com                www.funnytwilight.wordpress.com

Блогове на български, в които се публикуват бюлетините и фенфикшъните, за които се говори в темата тук
www.twifanzone.wordpress.com и www.twifun.wordpress.com

Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук



Предишни теми
Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   
Гифовете са от официалния трейлър на предстоящия филм "Новолуние"


Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Тина на old_og_new@yahoo.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.

Последна редакция: нд, 27 дек 2009, 12:13 от мона лиза

# 1
  • Мнения: 1 343
Бюлетин „Добро Утро” от Здрачното място

Изработен от Twilight FanFiction Blog

1. "Двойката мечта" пред първата си криза!



""Двойката мечта“ пред първата си криза: родителите против любовта им.
Тъмни облаци надвисват над двойката:
За момчето-върколак Taylor Lautner и кънтри-момичето Taylor Swift им предстой още стрес.
Виновниците за това са родителите им, които са против връзката между децата им. Майката на Swift – Andrea Swift поставила ясни правила пред приятеля на дъщеря си..."


Цялата новина на линка!

2. Scan del Periódico Dagbladet de Noruega



Всички сканове на линка!

3. Джаксън Wallpaper



4. Роб в белгийското списание Ciné-télé Revue



5. Обложката на френското DVD „How to be“



6. Dakota and Elle Fanning: Nail Salon Sisters



Останалите на линка!

7. ВИДЕО и Снимки от Teen Choice Award



8. Снимки с по-добро качество на Роб от 2008 за списание EW



За по-голям рамер кликнете на линка!

9. ROBSTEN



За пълен размер цъкнете на линка!

10. Стара снимка на Джоди Фостър и Кристен от общ проект



11. Robert Pattinson and Megan Fox backstage (видео)

12. Robert Pattinson // All I want for christmas (видео)

13. Wallpapers – Роб, Роб, Роб



Oстаналите на линка!

14. Eclipse Teaser Trailer

15. Bella, Jacob and Edward – where the story ends (видео)

16. Чаз Спенсър говори за „Новолуние“ и United Global Shift (ВИДЕО)

"Чаз Спенсър, който играе Сам Улей в „Новолуние“ е винаги интересна личност, с която да си поприказваш – дали ще говори за работа по „Здрач“ или за собствената си компания.
Каузата, в която участва е United Global Shift. Тя е програма за опазване на нашата планета.
И заедно с Питър Фачинели участват и защитават тази кауза вече месец."


Вижте видеото на линка!

17. Дядо Коледа записан. Вижте ексклузивните кадри

Дъщерята на Питър е сложила шпионска камера, която е уловила Дядо Коледа.

18. Коледа с Питър



Всички снимки на линка!

19. Silent Night (видео)

20. Wolf Pack: North Pole Edition! ( видео)

21. Информация за трейлъра на „Затъмнение“???

ВНИМАНИЕ ИМА СПОЙЛЕРИ !

22. Merry Christmas



23. Най-сполучливите тоалети на Ашли Грийн



Грийн присъства на събитието организирано от DoSomething.org „Силата на младите“ в Холивуд на 8 август, 2009



Ашли на откриването на бутик Rock & Republic, 11 юни, 2009

Останалите на линка!

24. Dakota Fanning’s Holiday Fitness



Останалите можете да видите на линка!

25. Част от интервю с Ксавиер Самюел

"Австралийското списание Adelaide Now публикува ново интерю с Ксавиер, който играе ролята на Райли в „Затъмнение“.
Той е съвсем обикновенно момче, облечено в дънки и блуза, което е постоянно преследвано от феновете си в интернет, но това е така само, защото не знаеха, че той ще е в града.
Папараците обаче започнаха да го следят в мига, в който получи ролята за филма „Затъмнение“, чийто снимки приключиха преди месец..."


Останалото на линка!

26. Преглед върху Valentines Day (Видео)

27. HQ Снимки  Kristen Stewart Rubia



Всички 55 снимки на линка!

28. Затъмнение по-реалистичен?



"Charlie Bewley който играе ролята на Деметри, смята че сагата ще е „по-истинска“ в смисъл че:
„Затъмнение“ притежава различно настроение – По-мрачно и жестоко. Ще имате възможност да видите бруталната същност на вампирите и на какво всъщност са способни. Което нямахме възможност да видим в първите два филма.“ – или поне това е казал на списание ОК!
Официално от „Затъмнение“ засега е снимката на Robert Pattinson и Kristen Stewar на поляната, а пускането на първият трейлър не се знае кога ще е. Затова засега трябва просто да се надяваме на думи като на тези на Bewley.
Интересно бе да чуем, че..."


Цялата статия на линка!

29. Календар за вашия десктоп с Twilight saga



Още много на линка!

30. Още картички на „Новолуние“



Още доста на линка!

31. Festival in Sundance 2004 – Kristen



Още много на линка!

32. New still of Valentine’s Day



33. Pic Spam: Flashback to 2008 — Part 2



Всички 30 снимки на линка!

Авторско Творчество

34. „Горещи чувства“ – „Джейкъб Блек – продължението” – глава пета (фика е за лица над 18 години)(ФФ)

Автор: Miriel



Ето малко от него:

“Къщичката бе малка, дървена. Едната стена, изцяло остъклена, гледаше към гората. Във всекидневната имаше огромна камина. Къщата включваше още кухня, спалня и баня.

- Хубаво е – констатира Неси след като огледа всичко.

- Трябва първо да си набавим някои неща. Благодарение на услужливата ти леля сега трябва да прекарам част от времето си с теб по магазините вместо да се забавляваме.

- Какво имаш предвид като казваш „забавляваме”?

Гласът й звучеше съблазнително и аз усетих какво точно се криеше зад нейното „забавляваме”. За да подкрепи подозрението ми тя се приближи до мен и се спря на дъх разстояние от устните ми. Точно когато реших да я целуна тя ме захапа нежно по челюстта и ме отблъсна назад..."


Целият фик на линка!

35. „Отговорности“, глава шеста, част втора от „Сияние“ (ФФ)

Автор: daikata



Ето малко от него:

“Всички засилихме скоростта си, въпреки че си мислех, че това е невъзможно, защото аз и вампирите се движехме по-бързо и от най-мощните самолети, създавани някога.

След още десетина дълги, мъчителни секунди стигнахме до огромната поляна. Вперих поглед във всяко едно движещо се създание, не успях да видя Ренесме, но незабавно зърнах огромните мечки, образували голям кръг, но не можех да видя какво имаше в него. Бяха заобиколили нещо. Бяха заобиколили Ренесме.

Чу се силен животински рев откъсващ се от устата ми, когато осъзнах какво точно ставаше и се хвърлих към гризлитата, нападнали красивото създание, намиращо се в центъра на оформената от тях окръжност..."


Целият фик на линка!



Страницата ни във FaceBook ТУК

Други Фен Фикшъни, новини, авторски статии и клипове можете да намерите  в Twilight FanFictions Blog

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Помислих, че ми се привиждат клонирани бюлетини...А той бил същия  Mr. Green
Относно анкетата песимист съм и това е...Само за бой и кървища слушаме, а в книгата има ЛЮБОВ!

# 3
  • Мнения: 1 343
Помислих, че ми се привиждат клонирани бюлетини...А той бил същия  Mr. Green


Мдам обикновено е практика когато е в крайните страници като последна или предпоследна се мести в новата ! Проблем ли имаш ?!

# 4
  • Мнения: 264
Благодаря за новата темичка  Hug
И забравих да ви почерпя по случай ИД-то ми

# 5
  • Мнения: 1 343
О Да Стефанов ден Simple Smile
Сури да си жива и здрава и дълго време да си носиш името Simple Smile Все такива страхотни картинни комикси да правиш Simple Smile за да ни караш да се усмихваме по често.
  bouquet Hug

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Помислих, че ми се привиждат клонирани бюлетини...А той бил същия  Mr. Green
Мдам обикновено е практика когато е в крайните страници като последна или предпоследна се мести в новата ! Проблем ли имаш ?!
Аз ли? Че откога е толкова важно за теб?
Весел празник на Именниците!
Малко Роб-ски красоти wake up, Rob time

# 7
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Честит имен ден на всички именици! Да са живи и здрави!  bouquet
Мерси за новата тема  bouquet
Аз може ли да задам един тъп въпрос, ама поне до сега в книгите не намирам отговора, а не съм сигурна дали ще ги препрочета отново, че "Зазоряване" ми лази по нервите - какво е това белязване? Не можах да намеря как точно става или обяснение? То е ясно, че се влюбват, ама "белязване"?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Аз не съм най-големият почитател и професор по белязване а.к.а imprint ю, но ще си позволя да се включа  Mr. Green Белязването го има при вълците (според някои от нас и при вампирите), след като даден младеж започне да се трансформира във върколак, той може и да бележи. Това означава, че може да открие сродната си душа, другата си половинка и т.н. Веднага щом я видя и знае, че е тя. Косто според мен е доста удобно  Joy Ако как е в случая на Джейк, тя е бебе, той ще я обича по различен начин докато момата порасне.

# 9
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Да де, ама белязването в какво се състои? Слага й знак? Пази я, обожава я??? Ей тва не ми стана ясно Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Влюбва се, нали Джейк го описва на няколко пъти. Нито я маркира, нито я гори, нито татуира... Любов от пръв поглед, нали се сещаш, гръм, мълнии, химия и т.н.

# 11
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Ясно Mr. Green Абе не знам защо през цялото време ми се върти из главата нещо като белезите на Емили и реших, че това има нещо общо с прословутото белязане Rolling Eyes Мерси за поясненията Wink

# 12
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Влюбва се, нали Джейк го описва на няколко пъти. Нито я маркира, нито я гори, нито татуира... Любов от пръв поглед, нали се сещаш, гръм, мълнии, химия и т.н.

И най-хубавото в цялата работа е, че е завинаги!!! Любов буквално до последен дъх  Blush

# 13
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 661
Влюбва се, нали Джейк го описва на няколко пъти. Нито я маркира, нито я гори, нито татуира... Любов от пръв поглед, нали се сещаш, гръм, мълнии, химия и т.н.

И най-хубавото в цялата работа е, че е завинаги!!! Любов буквално до последен дъх  Blush

При тея герои бая дълго ще продължи тоя дъх Mr. Green

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Влюбва се, нали Джейк го описва на няколко пъти. Нито я маркира, нито я гори, нито татуира... Любов от пръв поглед, нали се сещаш, гръм, мълнии, химия и т.н.

И най-хубавото в цялата работа е, че е завинаги!!! Любов буквално до последен дъх  Blush

При тея герои бая дълго ще продължи тоя дъх Mr. Green

Не бихме се оплаквали, нали  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт